Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Dětské chůvičky

Recenze dětské chůvičky Bayby BBM 7010

6. 10. 2017 aktualizováno

Recenze dětské chůvičky Bayby BBM 7010

Elektronická dětská chůvička Bayby BBM 7010 se dá v tuto chvíli pořídit za přijatelnou částku kolem 1 400 Kč (10/2017). V rámci našich rodičovských starostí jsme se podívali tomuto přístroji na zoubek a můžeme hned na úvod prozradit, že jsme byli s jejími kvalitami spokojeni.

Obsah balení

Uvnitř menšího balení najdete rodičovskou a dětskou jednotku, nabíjecí adaptéry pro každou z nich, dvě mikrotužkové baterie AAA a návod v českém jazyce.

Bayby BBM 7010 - obsah balení

Design a zpracování – 8,5/10

Obě chůvičky působí na pohled líbivě. Výrobce sáhl po bílém čele s modrými ovládacími prvky, přičemž těla obou jednotek se nesou ve stříbrných barvách. Vypadají stylově a dle našeho mínění se hodí do každého dětského pokojíčku.

Již na první pohled každého zaujme miniaturní provedení obou elektronických pomocníků. Rodičovská jednotka je vysoká 10 cm a široká asi 6,5 cm, přičemž dětská jednotka má čtvercový tvar o velikosti asi 7 x 7 cm. Obě chůvy jsou malé a také lehké – hlavní jednotka váží pouhých 104 gramů.

Dětská chůvička má na své zadní straně anténový měřič okolní teploty a zdířku pro napájení. Čelní strana nese logo výrobce a kruhové ovládací tlačítko pro zapnutí a vypnutí. Hned nad ním je pak umístěn pohotovostní LED indikátor. Vpravo je ještě miniaturní zdířka mikrofonu. Dětská jednotka je usazena na podstavec, jehož přední rohy mají protiskluzové plošky.

Zadní část rodičovské jednotky je opatřena reproduktorem a prostorem pro dvě mikrotužkové baterie. I tato chůva vlastní podstavec, u něhož je dále situována zdířka pro napájení. Čelní strana je opásána celkem třemi diodami. První ukazuje pohotovost a zbylá dvojice rodiče informuje o zvukovém projevu dítěte. Hlavně první dioda je velmi nepříjemná během noci, kdy osvětluje polovinu ložnice. Pro klidný spánek je žádoucí chůvičku zcela sklopit nebo ji něčím přikrýt. Pod diodami je pak displej a mechanický ovládací panel.

Ovládání a displej – 7/10

Práce s dětskou chůvičkou Bayby BBM 7010 je velmi snadná a začínající maminky a tatínci nemusí mít z ničeho obavy. Dětskou jednotku stačí zapojit do elektrické sítě a zmáčknout tlačítko pro zapnutí. Rodičovská jednotka po svém zapnutí na displeji indikuje aktuální dění – nikoliv však kamerové, nýbrž číselné.

Bayby BBM 7010

Úplně vpravo je zobrazen aktuální stav baterie a v protějším levém rohu je zase zobrazena síla přijímaného signálu. Uprostřed se neustále ukazuje aktuální teplota kolem dětské jednotky (třeba v pokojíčku), přičemž hned nad tímto ukazatelem se zobrazují dva symboly. Konkrétně jde o zapnutí nebo vypnutí zvuku a zapnutí akustického signálu. Tento signál rodiče varovným zvukovým signálem upozorní, že se v pokoji něco děje. Ještě dodejme, že chůvička podporuje několik světových jazyků včetně angličtiny, ovšem mimo češtiny.

Během užívání Bayby BBM 7010 budete hledět na LCD plochu o velikosti zhruba 3,5 cm × 2 cm. Displej je podsvícený oranžovou barvou, což je vynikající při nočním používání. Zobrazuje přehledně a například aktuální stupně jsou vidět velmi dobře. Obrazovka se automaticky rozsvítí po zmáčknutí jakéhokoliv tlačítka, přičemž po několika sekundách se sama zhasne. To je ekonomické a přímo ideální řešení.

Zvuk a dosah – 9/10

Hlavní reproduktor je dostatečně hlasitý a výsledný zvuk je čistý. Rodič si může nastavit až 5 úrovní hlasitosti, které se ukázaly jako plně dostačující. Nemusíte tak mít obavy z toho, že by vás plačící dítě z tvrdého spánku neprobudilo. A naopak i minimální hranice hlasitosti je únosná a rodiče během spánku ruší pouze minimálně.

Tato chůvička totiž reprodukuje zvuk permanentně, což znamená, že neustále slyšíte aktuální dění z dětského pokojíčku. Je tedy škoda, že se mikrofon nezapne až poté, co se dítě začne třeba vrtět nebo nahlas mluvit. Chůvička mne tak občas probudila jenom proto, že dítě třeba mlasklo.

Garantovaný dosah se pohybuje kolem 300 metrů. Se signálem jsem problémy nikdy neměl a rodičovská jednotka dostatečně přijímá signál i v patře nebo na blízké zahrádce a dvorku. To je samozřejmě žádoucí, protože kolísající signál dokáže proměnit spokojené rodičovské tváře na ustarané výrazy.

Baterie a nabíjení – 9/10

Již na začátku recenze jsme si řekli, že rodičovská jednotka nevlastní akumulátor, nýbrž dobíjecí baterie. Tuto volbu hodnotím nadmíru dobře, protože má rodič možnost jednotku napájet buď přímo ze sítě (chválím délku obou přívodních elektrických kabelů) nebo chůvičku jednoduše odpojit a odnést si ji třeba do kuchyně nebo obývacího pokoje.

Bayby BBM 7010

Dodané mikrotužkové baterie byly zjevně v dobré kondici, protože dokázaly rodičovskou chůvičku napájet během celé noci nebo případně dne. Stačí tedy v rámci několika hodin baterie nabít a můžete si být jisti, že vám energie vydrží až 10 hodin nepřetržitého provozu. Chůvička je tedy malá a přesto energeticky vydrží. Je nicméně nutné vědět, že dětská jednotka vlastní akumulátor nemá, a tak musí být neustále připojena do elektrické sítě.

Závěrečné hodnocení

8.4

Skvělá

Dětská chůvička Bayby BBM 7010 sice barevný displej ani kamerku nevlastní, na druhou stranu je skladná a baterie vydrží celou noc. Záleží tedy na každém rodiči, čemu dá přednost. Nám se ale líbila a v testování obstála.

Design a zpracování
8.5
Ovládání a displej
7
Zvuk a dosah
9
Baterie a nabíjení
9
Klady
 • Hezké zpracování a design
 • Snadné ovládání
 • Podsvícený displej
 • ECO režim
 • Čistý zvuk
 • Stabilní dosah
 • Baterie vydrží celou noc
Zápory
 • Žádné funkce navíc
 • Neustálý zvukový přenos
 • Nutnost připojení k síti
 • Nepodsvícená tlačítka

Nejprodávanější dětské chůvičky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář