Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze dětské chůvičky Motorola MBP 36 SC

27. 9. 2017 aktualizováno

chůvička Motorola MBP 36 SC

Mezi dražší dětské chůvičky patří model MBP36SC od výrobce Motorola. Částka přes 4 000 kč (09/2017) je skutečně vysoká a ne každý začínající rodič si může takový výdaj dovolit.

Vyšší cena je ovšem vykompenzována kvalitním hlídacím pomocníkem, který zvládá i nějaké ty funkce navíc. Pojďme se podívat, jak na tom tato chůvička vlastně je.

Obsah balení

Součástí větší papírové krabice je rodičovská jednotka (plus baterie) a kamera včetně nabíjecích adaptérů pro obě příslušenství. Dále polohovatelný plastový grip a průvodce nastavením mimo jiné i v českém jazyce. Ten nové uživatele jednoduchým způsobem seznamuje s uživatelským rozhraním.

Plastový grip má hvězdicovitý tvar, který si lze jednoduchým způsobem nastavovat. Je nicméně na pováženou, zdali jej rodiče vůbec využijí. Grip sice není problém přidělat třeba ke konstrukci postýlky, ovšem vhodných míst je pramálo. Již několikaměsíční dítě totiž dosáhne prakticky všude. Ideální umístění je například parapet okna. Ne každá postýlka je ale umístěna právě v jeho blízkosti.

Motorola Dětská chůvička MBP36SC - obsah balení

Design a zpracování – 8,5/10

Tato chůvička je vyrobena z hladkého plastu, který je příjemný na dotek. Ani při dennodenním používáním není žádná z částí na obtíž. Obě jednotky postrádají ostré hrany a oplývají zaoblením, které vypadá nadmíru dobře. Mimo bílé barvy je k vidění také černá a tmavě-stříbrná.

Jednotky mají na své spodní straně pogumované body, které zabrání nechtěnému skluzu. Nutno říci, že svoji roli plní dobře. Designu tedy není co vytknout, působí elegantně a přítomnost chůvy bude v každém pokoji hezkým designovým prvkem. Výborná je výsuvná opěrka na zadní straně rodičovské jednotky. Stačí ji vyklopit a displej je v příjemné poloze (jako otevřený notebook). Nad obrazovkou je dále výsuvná anténa. Tu jsem ale nikdy nepoužíval a kvalita signálu se nesnížila.

Rodičovská chůva je zhruba 12,5 cm dlouhá a 8 cm vysoká. Její váha se pohybuje kolem 170 gramů. Kamera je vysoká kolem 10 cm a široká 8 cm. Ovládací prvky ale mohly být podsvícené. Uprostřed noci se člověk přece jenom hůře orientuje, a tak je někdy manipulace problematická.

Ovládání a displej – 9/10

Recenzovaná chůvička patří mezi ty dražší, tudíž od ní zákazníci logicky očekávají patřičnou kvalitu a nadstandardní funkce. Některé zde skutečně jsou. Rodičovská jednotka má po obou stranách obrazovky mechanická tlačítka. Na levé straně se nachází šipky, s nimiž ovládáme dětskou jednotku – otáčíme kamerou.

Kameru lze otáčet nahoru, dolů, doleva a doprava. Její zorné pole pokryje celou plochu dětské postýlky. Chod kamery je tichý a dítě během spánku neruší. Kamera je dokonce vybavena infračerveným světlem, které zastává roli nočního vidění. Během šera a nočních hodin je na dítě vidět velmi dobře a zřetelně. Snad jen nemusel být při otáčení kamery obraz tolik trhaný – to se týká pouze noční doby.

Na pravé straně je umístěno tlačítko pro menu, kde je k mání několik funkcí. V menu můžeme regulovat přijímanou hlasitost, zoomovat kameru (1× nebo 2×), regulovat jas obrazovky, nastavit časovač pro vypnutí displeje a třeba nastavit zobrazování teploty, jejíž hodnota je k vidění v pravém rohu obrazovky. Teplotní ukazatel je přesný a pro rodiče velmi přínosný, zejména během zimního období. Rodič ví, kdy má topit a kdy topení naopak ztlumit.

Motorola Dětská chůvička MBP36SC

Mimo to chůvička dokáže přehrávat až 5 melodií, mezi nimiž je například tlukot srdce (jakoby bylo dítě v matčině břiše), ptačí zpěv a další melodie.

Zobrazovací část tvoří 3,5“ barevný displej (11,7 cm). Ten je dostatečně velký natolik, abyste měli dítě jako na dlani. I když jsem měl kameru zaměřenou na poměrně velkou dětskou postýlku, prakticky nikdy jsem nebyl nucen s kamerou manipulovat. Obrazovka zobrazuje poměrně slušně a barvitě, přičemž nastavitelný jas je plně dostačující. Displej může být neustále zapnutý nebo jej lze zmáčknutím tlačítka okamžitě vypnout. Obě jednotky tedy zůstanou v pohotovosti, akorát bude obrazovka zhasnutá. Tímto krokem ušetříte baterii.

Motorola Dětská chůvička MBP36SC

Horní část displeje má zabudovanou pětici diod, které indikují sílu zvuku. Když je dítě v klidu, svítí pouze jedna dioda. Pokud začne plakat nebo mluvit, diody se rozpohybují. Tato věc je vlastně – spolu s obrazem a zvukem – další kontrolní prvek.

Ačkoliv v balení najdete pouze jednu dětskou jednotku, není problém si dokoupit další. Rodičovská mašinka si totiž poradí s několika kamerami najednou. To přijde vhod například v létě, kdy dítě spí nejen ve svém pokoji, ale i venku v kočárku. Mezi kamerami si pak lze libovolně přepínat a předejít neustálému předělávání kamery z místa na místo.

Zvuk a dosah – 7,5/10

Dětská chůvička Motorola disponuje velmi citlivým zvukovým snímačem. Slyšíte jakékoliv šustnutí a dokonce i dýchání dítěte. To je na jednu stranu dobře, protože máte spící ratolest plně pod kontrolou, ovšem na druhou stranu je vysoká citlivost až zbytečná. Dítě se během noci neustále hýbe a vydává nesrozumitelné pazvuky, což odpočívající rodiče akorát mate.

Navíc se rodičům i špatně usíná, protože musí neustále poslouchat štěbetající dítě. Zvuk lze sice umírnit na přijatelnou hranici, ovšem plačící dítě pak uslyšíte méně. Abnormální citlivost tedy není úplná výhra. Je nicméně nutné dodat, že vyšší citlivost je určitě lepší nežli nižší.

Motorola Dětská chůvička MBP36SC

Rodičovská jednotka mimo jiného zvládá reprodukci vašeho hlasu přímo do dětské jednotky. I v tomto případě jsem byl se zvukovou kvalitou nadmíru spokojen. Přenos zvuku je rychlý a reproduktor zvládá i rodičovský šepot. Stačí podržet tlačítko na okraji jednotky a začít mluvit.

Dosah chůvičky je výrobcem udáván kolem 300 metrů čtverečních. V patrovém domě jsem signál nikdy neztratil, přičemž ani při zahradničení se signál nehoršil. Pokud se tak ale stane, rodičovská jednotka zjištěný nedostatek ohlásí zobrazením symbolu a varovným upozorněním. Signál byl ale vždy vynikající. Pokud tedy bydlíte ve větším domě se zahradou, obavy hoďte za hlavu.

Baterie a nabíjení – 7/10

Uvnitř rodičovské jednotky je 800 mAh baterie. Pokud máte během noci vypnutý displej, baterie celou noc vydrží. V případě zapnuté obrazovky ale zvládne jednotku napájet po dobu maximálně 4 hodin. Tato hodnota je ovšem velmi pohyblivá, protože závisí na délce datového přenosu, jasu displeje, hlasitosti zvuku apod. Ze zkušenosti také víme, že se kapacita baterie bude vlivem častého používání rapidně snižovat. Co bylo dnes, nemusí a nebude zítra…

Motorola Dětská chůvička MBP36SC

Rodičovskou jednotku lze napájet přímo ze sítě, k čemuž slouží napájecí adaptér. Zde bych výrobce pochválil za délku elektrického kabelu, která je zhruba 1,5 metru. Stejně dlouhá je i šňůra od adaptéru pro dětskou jednotku. Kamera ovšem vlastní akumulátor nemá. To znamená, že tuto chůvičku nemůžete využívat v místech, kde není elektrická síť.

Doba nabíjení baterie se pohybuje kolem několika hodin. Jestliže je ale jednotka v provozu a má zapnutý displej, nabíjecí proces se rapidně prodlouží. Aktuální stav baterie se vždy zobrazuje v pravém rohu obrazovky. Zobrazováním energetického zůstatku se vám nikdy nestane, že by došlo k náhlému a úplnému vybití rodičovské jednotky.

Závěrečné hodnocení

8

Skvělá

Recenzovaná dětská chůvička Motorola MBP 36 SC sice patří mezi ty dražší, na oplátku ale nabízí mnoho funkcí navíc, kvalitní signál a barevný displej. Jen škoda, že jsou ovládací prvky nepodsvícené a zvuková reprodukce je až moc citlivá. Starostlivým rodičům ale můžeme tento model doporučit.

Design a zpracování
8.5
Ovládání a displej
9
Zvuk a dosah
7.5
Baterie a nabíjení
7
Klady
  • Hezký design
  • Spousta funkcí
  • Velký a barevný displej
  • Kvalitní signál
  • Dlouhé napájecí kabely
Zápory
  • Příliš citlivý zvuk
  • Nepodsvícená tlačítka
  • Nutnost připojení k síti

Nejprodávanější dětské chůvičky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (4 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář