Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Krabičkové diety

Recenze krabičkové diety Dietavkrabicce.cz

27. 12. 2022 aktualizováno

krabičková dieta DIETAVKRABICCE.CZ

Chcete shodit nějaké to kilo navíc anebo jste si dali předsevzetí jíst pravidelně a nestíháte si jídlo připravit na celý den? Vyzkoušejte krabičkovou dietu, která je sestavena pro hubnutí, ale i pro celodenní výživu. Dalším finalistou našeho testu krabičkových diet se stala Dieta v Krabičce. Pojďte se na ni společně s námi blíže seznámit.

O krabičkové dietě Dietavkrabicce

Dietavkrabicce.cz je poměrně mladá dynamicky se rozvíjející společnost založena dvěma sestrami Lucií a Martou „teprve“ v roce 2011. Sestrám byla inspirací jejich babička, která jim připravovala během zkouškového období krabičky s jídlem na celý den. Původní pracovní název byly babiččiny krabičky, ale později se sestry rozhodly pro název Dietavkrabičce.

Tato krabičková dieta si zakládá na opravdu profesionálním přístupu, pravidelné stravě a také na vysoce kvalitních čerstvých surovinách. Jde o jedinou společnost s krabičkovými dietami splňující potravinářskou bezpečností ISO normu 22000. Tato norma specifikuje nejvyšší požadavky na systém bezpečnosti potravin pro všechny organizace. Společnosti však nejde pouze o zdraví. Všechny krabičky jsou dováženy v recyklovatelném obalu s prosbou, aby byly po konzumaci jídla recyklovány.

Dieta v Krabičce se stala také členem Aliance výživových poradců, takže jejich jídelníčky sestavuje vysokoškolsky vzdělaný odborník na zdravé stravování. Jako zákazník můžete dokonce tohoto výživového poradce kontaktovat, ať už po telefonu, přes e-mail nebo osobně za zvýhodněnou cenu. S poradcem můžete konzultovat svůj stravovací plán, zdravý životní styl, koučink pro správné hubnutí, ale také se můžete domluvit na diagnostice složení těla. Hodně strávníkům právě koučink odborníka pomůže s motivací a následným hubnutím.

V nabídce najdete čtyři stravovací programy pro muže i pro ženy. Od sebe se vzájemně odlišují počtem kalorií. Najedou uplatnění podle toho, zda chcete zhubnout, udržet se v kondici či zda potřebujete více živin pro budování svalové hmoty a pro váš aktivní život. Udržovací jídelníček můžete využít i pro každodenní stravování, pokud nestíháte vařit, ale chcete jíst pravidelně. Všechny programy jsou sestaveny tak, aby zasytily, dodaly potřebnou energii, ale aby zároveň neukládaly tuky na horší časy. S krabičkami od Dieta v Krabičce vás čeká od pondělí do soboty vyvážená strava o pěti chodech. Všechny krabičky si můžete nechat dovézt domů, pokud bydlíte na území Prahy nebo ve Středočeském kraji. Své krabičky si můžete vyzvednout i osobně na jedné z 15 výdejen.

Jídelníčky a jejich složení – 6/10

Na rozdíl od jiných krabičkových diet nabízí Dieta v Krabičce pouze jeden jídelníček, který se dělí do programů podle počtu kalorií. Programy se nazývají logicky Slim, Slim FIT, FIT a Balance.

Jste alergičtí na lepek, laktózu nebo máte nějakou speciální stravu v podobě Low carb, paleo nebo vegetarián? Tak to máte bohužel smůlu. Pokud máte alergii na nějakou konkrétní surovinu, můžete to uvést v objednávce a místo jídla s touto surovinou dostanete jiné jídlo z meníčka. Samotná surovina se nenahrazuje ani nevynechává. Například pokud nejíte ryby a nějaký den má být ryba k obědu, dostanete místo ryby dvojitou porci vajíček, které mají být k večeři. Bohužel však není možné vynechat veškerá jídla s masem, laktózou nebo lepkem.

Program Slim

Program Slim obsahuje ve všech pěti porcích za den 5 000 kJ neboli 1 195 kcal. Jako udržovací program se hodí spíše pro drobné ženy bez fyzické aktivity. Hlavním využitím je však pro hubnutí a rychlou redukci přebytečných kilogramů. Program lze navíc doplnit o čerstvou zeleninu.

Program Slim FIT

Pět jídel za den v programu Slim FIT obsahuje 7 000 kJ neboli 1 673 kacl. Dietavkrabicce.cz doporučuje tento program pro ženy se střední postavou nebo s vyšší fyzickou aktivitou. Pomůže vám s pozvolnou redukcí přebytečných kilogramů. Pomalejší dietu snáze vydržíte dodržovat, protože se budete stravovat zdravě a zároveň nebudete mít příliš malé porce.

krabičková dieta pro hubnutí

Program FIT

Když si vyberete program FIT, bude obsah kalorií ve vašem pěti-chodovém denním menu 8 000 kJ neboli 1 912 kcal. Uplatnění najde u žen s vyšší fyzickou aktivitou nebo u mužů bez vyšší zátěže.

Program Balance

Balance je program s největším počtem kalorií. Obsahuje 10 000 kJ neboli 2 390 kcal. Stejně jako ostatní programy je Balance rozdělený do pěti jídel za den. Hodí se pro muže s vyšší fyzickou zátěží a k postupné úpravě hmotnosti.

dietní krabičková dieta

BMI kalkulačka

Pokud si nejste jistí, jaký jídelníček zvolit, můžete použít BMI kalkulačku, kde vyplníte výšku, váhu, obvod pasu, obvod boků a také to, jak moc jste během dne aktivní. Následně vám kalkulačka vyhodnotí ideální program. Tuto kalkulačku však berte trochu s rezervou. Já ji zkoušela na sebe i na svého přítele a v obou případech nám kalkulačka vyplivla stejný výsledek – udržovací program pro muže s hodnotou 10 000 kj. Myslím, že s takovým příjmem energií bych jako méně aktivní žena nezhubla ani kilogram.

Výživový poradce

Pokud chcete opravdu zhubnout, doporučuji spíše než BMI kalkulačku využít služeb výživového poradce od Dietavkrabičce.cz. Kromě diagnostiky těla vás čeká odborné poradenství z hlediska výživy, nastavení pravidelné pohybové aktivity, ale také úprava doplňků stravy. Nutriční specialista navíc bere ohled na vaše onemocnění a léky. Koučink však není pouze o nastavení jídelníčku a pohybových aktivitách, ale také o pravidelné motivaci a podpoře.

Výživovému poradci můžete zavolat, napsat e-mail nebo se s ním osobně setkat a vyhodnotit kompletní stav a průběh hubnutí.

Příklad jídelníčku

online jídelníček dieta v krabiččce

Všechny pokrmy můžete následně hodnotit pomocí hvězdiček. Čím více hvězdiček pokrmů dáte, tím víc vám chutnal. Jednoduše tak vidíte, co vám i dalším strávníkům chutná a co raději příště vynechat. Hodnocení pokrmů je vždy součástí online jídelníčku.

Testado radí

Pro Prahu jsme vybrali 11 nejlepších krabičkových diet.

Cena – 7/10

U Dietavkrabičce.cz cena závisí nejenom na zvoleném programu a energetické hodnotě jídla, ale také na tom, jestli si krabičky osobně vyzvednete nebo si je necháte dovézt. Cenu ovlivňuje také počet dní, kdy krabičky odebíráte. I tady se vyplatí objednat si krabičkovou dietu rovnou na několik měsíců, protože vás to vyjde levněji.

Pro ukázku, když si objednáte nejlevnější program Slim pro ženu, zaplatíte za den 479 Kč. Pokud si stejný program objednáte rovnou na celý měsíc, zaplatíte za denní menu 389 Kč. S objednávkou na 3 měsíce pak jen 349 Kč. Rozdíl je zde tudíž 130 Kč.

dieta v krabičce cena programu a dovozu

Aktuální ceny všech stravovacích programů najdete samozřejmě na Dietavkrabičce.cz a můžete je platit i stravenkami.

Doprava – 6/10

Dieta v krabičce sídlí v Praze 6, takže své jídlo nechává rozvážet do výdejen nebo na adresu zákazníka po celé Praze. Ale pokud bydlíte ve Středočeském kraji, nemusíte zoufat, protože krabičky jsou zde také k dostání díky rozvozu.

Krabičky si můžete vyzvednout osobně v některé z pražských výdejen, a to buď zdarma nebo za 25 Kč denně. Odběrná místa se neustále přidávají a jejich aktuální seznam najdete na stránkách společnosti v sekci Osobní odběr. Doba k odebírání krabiček závisí přímo na daném odběrném místě, ale většinou se jedná o fitness prodejny, fitness centra a gymy, takže je tu možnost i odpoledního vyzvednutí krabiček. Své krabičky si můžete většinou vyzvednout i v sobotu – opět však záleží na otevírací době výdejního místa.

Pokud nemáte výdejní místo po ruce nebo bydlíte ve Středočeském kraji, můžete využít možnosti dovozu krabiček pomocí přepravní společnosti Gibon delivery. Rozvor krabiček probíhá od neděle do pátku s tím, že jídlo se vozí den předem. Pondělní krabičky vám kurýr přiveze v neděli a sobotní jídlo dostanete při pátečník rozvozu. Čas rozvozu si bohužel nemůžete určit, protože se krabičky rozváží podle časových možností kurýr. Krabičky vám mohou přivézt v časech od 9 do 17 hodin. S tím, že den předem dostanete SMS o přibližném času doručení krabiček.

dovoz krabičkové diety nutric bistro

Za tuto službu si připlatíte 119,79 Kč denně, což je poměrně vysoká částka, když vezmu v úvahu, že některé krabičkové diety nabízí rozvoz zdarma nebo za minimální finanční částku. Naše doporučení? Pokud můžete, vyzvedněte si krabičky osobně na některé z výdejen. Je to pohodlnější, levnější a hlavně si je můžete vyzvednout tak, jak se vám to hodí

Kvalita surovin – 9/10

V kuchyni Dietavkrabičce.cz nenajdete žádné polotovary. Jak už jsme psali v úvodu, společnost se zaměřuje na vaření z kvalitních čerstvých surovin a své dodavatele si pečlivě vybírá. Vždy, když hledá nového dodavatele svých surovin, kuchaři a vedení společnosti si pečlivě vyzkouší suroviny a prověří jejich zdroj.

Všechny krabičky jsou připravovány týmem odborníků od sestavení jídelníčku výživovým poradcem, přes zpracování v kuchyni až po samotné balení pokrmů. Suroviny jsou pečlivě vybírány, podle hygienických norem skladovány a s láskou připravovány profesionálními kuchaři z Česka i zahraničí.

Bohužel tato společnost na svých stránkách neuvádí zdroj nakoupených surovin, ale z recenzí víme, že je jídlo kvalitní a chutné.

Recenze a názory strávníků

Přímo na stránkách Dieta v Krabičce můžete vidět, jaké české celebrity krabičky odebíraly. Nechybí Agáta Hanychová, Marta Jandová, Nikol Trjanová, Patricie (Solaříková) Pagáčová, Hanka Kynychová, Petra Janů, ale i pánové jako je Sámer Issa nebo Martin Zounar.

recenze diety v krabičce

Kromě recenzí známých osobností najdete na stránkách i hodnocení klientů. Největší chválu mají klienti samozřejmě na to, že nemusí připravovat jídlo sami. Ale také si pochvalují vydatnost, kvalitu i různorodost jídel. Pokrmy jsou dobře ochucené, zasytí na celý den a dodávají potřebnou energii. Většina strávníků této krabičkové diety potvrzuje úbytek váhy, lepší náladu, více energie a lepší spánek. Některým se dokonce pravidelnou a hlavně vyváženou stravou zlepšil zdravotní stav.

Tyto recenze potvrzují i uživatelé na internetu. Občas jsme narazili i na recenze, kde se uživatelé zmiňují, že jim nějaké jídlo chuťově nesedlo, ale to je subjektivní názor, který nemůžeme hodnotit. Nejlepší je vždy si jídlo vyzkoušet osobně.

Závěrečné hodnocení

Krabičková dieta Dietavkrabičce.cz nás zaujala svou kvalitou surovin a extrémní pečlivostí během přípravy i balení krabiček. Menší nabídka programů nenadchne, ale ani neurazí. Pokud chcete zhubnout, bude vám bohatě stačit levnější program. V případě udržování váhy nebo každodenního stravování volte menu s vyšším obsahem kalorií. Cena krabiček je v porovnání s konkurenčními krabičkami srovnatelná. Vadí nám však vysoká cena za přepravu krabiček. Pokud můžete, opravdu si krabičky vyzvedněte osobně na některé z 15 výdejen. Výhodou je i to, že se dají krabičky zaplatit stravenkami a líbí se nám i nutriční poradenství za sníženou cenu.

Pokud to myslíte s redukcí váhy opravdu vážně, bude se vám odborná rada hodit. Pokud nemáte speciální stravu v podobě bezlaktózové, bezlepkové nebo diabetes stravy, rozhodně vám můžeme krabičkovou dietu od Dietavkrabičce.cz doporučit všemi deseti.

7

Velmi dobrá

Kvalitní krabičková dieta s nutričním poradenstvím

Jídelníčky a jejich složení
6
Cena
7
Doprava
6
Kvalita surovin
9
Klady
  • Kvalita surovin
  • Platba stravenkami
  • Nutriční poradenství
  • Hodnocení pokrmů
Zápory
  • Vysoká cena za dovoz
  • Nevhodné pro alergiky
  • Menší výběr programů

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (20 hlasů)

Autor recenze

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář