Recenze Doogee X5

Čínská značka nabízí v modelu Doogee X5 cenově atraktivní chytrý telefon, který cílí na nejméně náročné uživatele. Smartphone zaujme cenovkou do 2 000 Kč a podporou dvojice SIM karet. Na svou třídu vyniká i velkým 5 palcovým displejem s nadprůměrným HD rozlišením. Procesor, stejně jako vnitřní paměť odpovídají ceně, takže jsou určené vskutku jen pro nenáročné.

Největší slabinou jsou fotoaparáty (5 a 2 Mpix), které jsou spíše na okrasu a příliš pěkné fotky od nich nečekejte. Stejně tak je třeba se smířit s absencí LTE a NFC. Android je dodáván ve starší verzi 5.1 Lollipop.

Ačkoli se v žádném případě Doogee X5 nemůže rovnat dražším modelům, nabízí dobrý poměr cena/výkon. Jestliže tedy toužíte po nejzákladnějším zařízení, budete s jeho koupí spokojeni. Pokud však rádi fotíte nebo byste chtěli něco výkonnějšího, bude třeba si připlatit.

KLADY:
  • Cena
  • Dual SIM
  • Dobré rozlišení displeje

ZÁPORY:
  • Nízký výkon
  • Fotoaparáty
  • Absence LTE

Recenze na computerbild.de – 6/10

Hledáte-li telefon pouze k telefonování nebo používání WhatsAppu, bude vám Doogee X5 stačit. Všechny ostatní zájemce ale zřejmě zklame odrazivý displej, slabý výkon procesoru, mizerné kamery a málo úložného prostoru. Za cenu 60 eur mobil nabízí alespoň vyměnitelnou baterii, funkci Dual SIM a slušné rozlišení obrazovky.

Klady: Vyměnitelná baterie, Dual SIM, robustní konstrukce

Zápory: Silně reflexní displej, pomalý procesor, málo vnitřní paměti, slabé fotoaparáty

Recenze na device-boom.com – bez hodnocení

Navzdory nízké ceně se jedná o poměrně slušné zařízení. Pokud máte omezený rozpočet a nezáleží vám na výkonu ani designu, můžeme vám Doogee X5 doporučit. Dobrý pracovní telefon pro každodenní používání.

Klady: Cena, dobrá kvalita hovoru, podpora 2 SIM

Zápory: Zpracování odpovídá ceně, průměrné fotoaparáty se slabým bleskem, repráčky se snadno zanáší prachem

Videorecenze od Redskull – bez hodnocení


6 Celkové hodnocení
Dobrý

Čínský smartphone Doogee X5 nabízí dobrý poměr cena/výkon a to v té nejnižší třídě. Nečekejte proto žádnou nabušenou výbavu. Zde jde čistě o úsporu vašich financí. Uživatelé s minimálními nároky budou spokojeni, zatímco ostatní se budou muset smířit s mnoha kompromisy, jako např. mizernými fotoaparáty, pomalým chodem či nepřítomností LTE.

computerbild.de
6
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte