Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Dormeo Memosan Ultimo Roll Up 5+2

4. 10. 2021 aktualizováno

Dormeo Memosan Ultimo Roll Up 5+2 - testVítěz testuTestado.cz

Recenzovaná přistýlka Dormeo Memosan Ultimo Roll Up 5+2 nabízí pohodlí, antibakteriální úpravu i vysokou prodyšnost. Hodí se jako krycí matrace nebo ji využijete spíše pro občasné návštěvy? Silné i slabé stránky zhodnotíme v našem podrobném testu.

Srovnání s konkurencí nabízí aktuální recenze nejlepších přistýlek Dormeo.

Hodnocení Dormeo Memosan Ultimo Roll Up 5+2

9.4

Perfektní

Špičková  přistýlka, která nabízí maximální pohodlí díky paměťové pěně, komfortním zónám i termoregulační vrstvě. Čistotu a svěžest zaručuje vysoce prodyšný povrch společně s důkladnou antibakteriální ochranou. Tuto přistýlku navíc snadno sbalíte a přenesete nebo uložíte.

Konstrukce
9.5
Možnosti použití
9
Komfort
10
Design
9
Klady
  • Povrch z paměťové pěny
  • Antibakteriální úprava
  • Termoregulační vrstva
  • Vysoká prodyšnost
  • Moderní design
  • Univerzální využití
  • Kvalitní zpracování
Zápory
  • Vyšší cena
  • Méně vhodná na časté přenášení a cestování

Konstrukce –⁠ 9,5/10

Přistýlka je vysoká 7 cm. Skládá se ze dvou vrstev. Jádro tvoří 5cm vrstva pěny Ecocell a povrch dotváří paměťová pěna. Jádro je navíc perforované pro maximální prodyšnost a účinné odvádění vlhkosti. Suché prostředí společně s důkladným antibakteriálním ošetřením spolehlivě chrání před bakteriemi i roztoči.

nejlepší přistýlka Dormeo recenze

Samozřejmostí je využití materiálů, které nezpůsobují alergické reakce. Potah snadno sundáte a vyperete. Společně s antibakteriální ochranou máte zaručeno čisté a zdravé prostředí pro nerušený spánek.

Pozor

Tuhosti matrace věnujte dostatečnou pozornost. Příliš tvrdá nebo naopak měkká matrace může vést k rozličným zdravotním komplikacím v podobě bolesti zad a boků, znecitlivění končetin nebo mravenčení.

Hodnocená přistýlka Dormeo Memosan Ultimo Roll Up 5+2 patří mezi tvrdší typy s pevnější oporou těla. Pokud jste zvyklí na měkké matrace, dobře si její nákup rozmyslete. Tvrdší matrace jsou obecně vhodnější pro mohutnější postavy a osoby trpící bolestmi zad. Jednoznačné doporučení ovšem neexistuje – vždy záleží na vašich osobních preferencích.

Možnosti použití –⁠ 9/10

Součástí přistýlky Dormeo Memosan Ultimo Roll Up 5+2 jsou také upínací pásky. Díky nim můžete přistýlku jednoduše srolovat a pomocí pásků sepnout. Snadněji ji přenesete i uskladníte. Použití není prakticky omezeno.

Pohodlný spánek nabídne doma i na dovolené, v karavanu nebo na chatě. Hodí se jako horní matrace na starší i novou postel, případně pro vylepšení nepohodlné pohovky. Poslouží na chalupě nebo při kempování.

Předem ovšem počítejte s relativně větší výškou přistýlky i vyšší hmotností. Samozřejmě je mnohem skladnější než běžná matrace, ale kvalitní materiály tento model předurčují spíše ke každodennímu použití na posteli nebo pohovce. Časté přenášení a skládání jen zbytečně zkrátí její životnost.

Komfort –⁠ 10/10

Maximální pohodlí při spánku zajišťují komfortní zóny společně s paměťovou pěnou. Komfortní zóny, tedy oblasti s optimální oporou pro dané části těla, jsou v případě Dormeo Memosan Ultimo Roll Up 5+2 dvě. Dvě zóny komfortu dnes nikoho neohromí, ovšem v tomto případě se dělí na více dílčích oblastí.

První oblast zahrnuje hlavu, krk a také chodidla. Druhá oblast se zaměřuje na boky a trup. Dokonalé pohodlí pak zajistí 2cm vrstva paměťové pěny. Skvěle se přizpůsobí tvaru vašeho těla, kterému nabídne perfektní oporu bez nepříjemného tlaku.

Kvalitní přistýlka Dormeo recenze

Příjemným doplněním je termoregulační vrstva pro zajištění stálé a příjemné teploty. Právě teplotní šoky často stojí za narušováním spánkového cyklu. Termoregulace Moov&Cool výrazně napomáhá udržet optimální a pohodlný teplotní komfort po celou dobu spánku.

Design –⁠ 9/10

Testovaná přistýlka Dormeo Memosan Ultimo Roll Up 5+2 nabízí atraktivní design s kombinací bílé a modré barvy. Povrch zapůsobí elegantním šestiúhelníkovým prošíváním s nenásilným modrým zvýrazněním. Boky mají výraznější modrou barvu.

Pozor

Modře zbarvené boky prosvítají přes bílá nebo světlá prostěradla. Předem s tímto barevným prvkem počítejte.

Parametry

Dormeo Memosan Ultimo Roll Up 5+2 Parametry
Výška 7 cm
Jádro 5 cm (pěna Ecocell)
Horní vrstva
2 cm (paměťová pěna)
Antibakteriální úprava
Komfortní zóny
2; hlava/krk, chodidla a trup
Pratelný potah
Zvýšená prodyšnost
Velikost 8 variant; od 80 × 190 cm do 180 × 200 cm

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář