Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Dormeo Tatami Comfort

4. 10. 2021 aktualizováno

Hodnocení Dormeo Tatami Comfort

Může japonský styl uspět v české domácnosti? Dormeo nepochybuje. Vytvořilo přistýlku Tatami Comfort. Kombinuje jednoduchost a účelnost japonského tatami s moderními prvky klasických matrací. Pohodlí, design i odolnost zhodnotíme v této recenzi.

Další přistýlky Dormeo najdete v našem srovnání.

Hodnocení Dormeo Tatami Comfort

8.4

Skvělá

Odolnost a pohodlí. Dvě stránky netradiční přistýlky inspirované Japonskem. Zvýšená odolnost proti vodě spolu s termoizolační vrstvou umožňují pohodlný spánek na holé zemi, ve stanu i karavanu. Díky nízké ceně a snadno čistitelnému povrchu také skvěle poslouží jako ochranná horní matrace.

Konstrukce
8
Možnosti použití
9.5
Komfort
8
Design
8
Klady
  • Nízká cena
  • Snadná údržba
  • Termoizolační vrstva
  • Výborná na dovolenou
  • Zvýšená odolnost proti vlhkosti
  • Nenápadný design
Zápory
  • Žádné komfortní zóny
  • Stahovací pásky nejsou součástí balení

Konstrukce –⁠ 8/10

Dormeo přistýlka 6 cm se dělí na dvě základní vrstvy: celková výška 6 cm + jádro tvoří 3cm pěna Ecocell. Ověřený a kvalitní materiál dále vylepšila nová prostorová struktura. Pevnost zůstala zachována, buněčná skladba však zásadně vylepšila proudění vzduchu. Přistýlka díky tomu lépe odvádí vlhkost, což pomáhá zabránit šíření bakterií nebo roztočů.

horní matrace Tatami Comfort recenze

Svrchní část přistýlky pokrývá 3cm vrstva z mikrovláken. Nabízí nečekaný komfort. Navíc zajišťují tepelnou izolaci. Spát můžete bez obav i na studené podlaze. Mikrovlákna jen minimálně pohlcují tekutiny, proto je Tatami Comfort odolná proti skvrnám a snadno se čistí. Horní vrstvu doplňuje tenká vrstvička pěny všité do potahu.

Tatami patří mezi levné přistýlky, proto se zde nesetkáme s paměťovou pěnou ani plnohodnotnou termoregulační vrstvou. Antimikrobiální ochrana se týká pouze horní část přistýlky. Výrobce využil speciální ošetření CleanEffect, které kromě roztočů a bakterií účinně bojuje také se zápachem.

Možnosti použití –⁠ 9,5/10

Tatami Comfort je univerzální přistýlka vhodná pro každodenní použití i občasné přespání. Tepelná izolace společně se zvýšenou odolností proti vodě ji ovšem předurčují pro cestování. Bez obtíží můžete spát třeba na zemi. Povrchové ošetření navíc zjednodušuje údržbu. Karavan, kemp nebo stan. Všude vám zajistí pohodlný odpočinek.

Testado radí

Tatami je tradiční japonská rohož, která často zastává funkci podlahové krytiny. Tká se z rýžové slámy. Existuje několik standardizovaných rozměrů, které se liší dle místa vzniku. 

Samotnou přistýlku stačí při přenášení rychle zabalit a stáhnout trojicí pásků na suchý zip. Pásky bohužel nejsou součástí balení a musíte je dokoupit samostatně. Složená Tatami Comfort zabírá ve srovnání s konkurencí o něco více místa. Důvodem je nadprůměrná výška přistýlky. Těžko ovšem mluvit o nevýhodě. Vyšší přistýlka nabízí lepší komfort a především delší životnost.

Tatami Dormeo při bolesti zad recenze

Povrch z mikrovláken se dobře čistí a zajišťuje dobrou odolnost proti vlhkosti. Přistýlku proto bez potíží využijete jako ochrannou svrchní matraci. Dobře poslouží také dlouhodobě nemocným.

Komfort –⁠ 8/10

Dormeo při výrobě Tatami Comfort dbalo na maximální pohodlí při současném zachování rozumné ceny. Kombinace umělých vláken s tenkým potahem obohaceným pěnou Ecocell na první pohled nevzbuzuje příliš důvěry. Funguje ale překvapivě dobře. Mikrovlákna zajišťují měkkost a pocit nadýchanosti, pěnové jádro se zase postará o správnou oporu těla. Příliš nevadí ani absence komfortních zón.Přistýlka na cesty Dormeo recenze

Díky přistýlce od společnosti Dormeo můžete pohodlně spát na holé zemi. Pevná opora pomůže zmírnit bolesti zad a pozitivně ovlivní držení těla. Přirozeně musíte počítat s trochu větší tuhostí. Pokud preferujete měkké matrace, nemusí vám Tatami Comfort zcela vyhovovat.

Design –⁠ 8/10

Design je účelný a minimalistický. Žádné komplikované prošívání nebo divoké barvy. Neutrální šedé tóny neruší a dobře skrývají drobné nečistoty. Přistýlka nemá klasické rovné boky. Po stranách je zaoblená. Dolní část přitom pod horní polovinou mírně přesahuje.

Tatami Dormeo recenze

Bezpečné uložení usnadňují protiskluzové tečky na spodní straně přistýlky. Na zemi i rovných pevných površích fungují výborně. Při položení na matraci se výjimečně můžete setkat s klouzáním. Záleží na typu matrace a tvaru postele.

Nabídka zahrnuje osm velikostí. Nejmenší má rozměr 80 × 190 cm a největší 180 × 200 cm. Tradičním japonským tatami se rozměrově nevíce blíží varianta 90 × 190 cm.

Technické parametry

Dormeo Tatami Comfort
Parametry
Výška 6 cm
Jádro 3 cm; pěna Ecocell
Horní vrstva
3 cm; mikrovlákno a prošívaný povrch
Antibakteriální úprava
Komfortní zóny
1, bez dělení
Pratelný potah
×
Zvýšená prodyšnost
Velikost 8 variant; od 80 × 190 cm do 180 × 200 cm

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 3.7 (3 hlasy)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář