Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze Driveto

26. 5. 2022 aktualizováno

Recenze DrivetoNáš tipTestado.cz

Při srovnání nejlepších půjček na auto nesmíme opomenout operativní leasing. Na Driveto si můžete půjčit menší auto do města, rodinný model pro všechny příležitosti nebo luxusní manažerský vůz. Nabídka vozů je pestrá a myslí na firmy, OSVČ i fyzické osoby. Vše vyřídíte online.

Měsíční paušál zahrnuje také pojištění, servis, letní a zimní pneumatiky včetně jejich uskladnění. Ceny jsou přijatelné a transparentní. Jak Driveto funguje se dozvíte v naší recenzi na Testado.cz.

Informace a historie Driveto

Společnost Driveto vznikla v roce 2017 jako marketplace pro ojetá auta. Někdy v tuto dobu začaly letět operativní leasingy, čehož se firma chytla. Již další rok spustila pronájem aut na flexibilní operativní leasing, který měl nedostatky klasických operativních leasingů vyřešit. U Driveta totiž můžete auto kdykoliv vrátit nebo vyměnit.

Driveto razí názor, že pronájem auta s možností bezplatné výměny nebo vrácení má budoucnost. Stejného názoru jsou asi zákazníci, protože se Driveto může pochlubit přes tisícovku provozovaných automobilů. A čísla podle všeho dál rostou.Recenze Driveto

Operativní leasing Driveto

Společnost Driveto poskytuje klasický i flexibilní operativní leasing na auto. První krok, který musíte udělat, je vybrat si auto. Jakmile si automobil vyberete, stačí vyplnit formulář s kontaktními údaji. Vyplnění vám zabere chviličku.Operativní leasing Driveto.cz

Oceňujeme možnost zobrazení cen s nebo bez DPH. Při vyplňování údajů také zadáváte, zda chcete vozidlo pro firmu, jako OSVČ nebo fyzická osoba.

Po odeslání formuláře budete kontaktováni pracovníkem z Driveta, který vás seznámí s podmínkami a odpoví na případné dotazy. Úžasné je, že nemusíte nikam chodit. Ve většině případů stačí dva doklady, které do Driveta odešlete elektronicky. Také podpis smlouvy se řeší třeba přes mobil.

Jakmile dojde ke schválení, Driveto vám potvrdí termín předání automobilu. K tomu dojde v Praze OC Butovice do 9 dnů od podpisu smlouvy. Vaše auto bude umyté a vyčištěné. Driveto si na jeho zadní část umístí decentní štítek s logem.

Jak Driveto funguje?

Po převzetí auta můžete začít jezdit dle potřeby. Pokud jste si vybrali auto na flexibilní operativní leasing, v průběhu nájmu můžete auto vyměnit nebo vrátit. To je právě hlavní výhoda flexibilního leasingu oproti klasickému leasingu. Když se blíží termín vrácení (daný smlouvou), budete kontaktováni s předstihem společností Driveto.

Testado radí

Co je to leasing? Leasing je vlastně pronájem určité věci na určité období. Po dobu leasingu, tedy zápůjčky dané věci, musíte platit poplatky formou splátek (zpravidla každý měsíc). Leasing se často využívá k pronájmu auta nebo služeb.

Co zahrnuje operativní leasing?

Operativní leasing Driveto zahrnuje letní i zimní pneumatiky, servis i pneuservis, uskladnění pneumatik, povinné ručení, havarijní pojištění (5 % spoluúčast) a dálniční známku.

Co budu hradit z vlastní kapsy?

Auto nemá pojištění čelního skla, pojištění proti poškození hlodavci a ani jiná příplatková pojištění. Pokud k takovému poškození dojde, budete opravu hradit z vlastní kapsy. V tuto chvíli takové pojištění Driveto nenabízí. Tuto skutečnost jsme si ověřili přímo na online chatu Driveto – viz screenshot komunikace níže.

Dále budete hradit vedlejší náklady spojené s provozem vašeho vozu, které společnost označuje jako spotřební materiál. Týkají se gumiček do stěračů, provozních kapalin, brzd a defektů. Podrobnosti si můžete přečíst na blogu Driveta.

Driveto.cz - flexibilní operativní leasing na auta

Startovací poplatek

Při vybírání auta narazíte na pojem startovací poplatek. Je to jednorázová nevratná platba, která vám zajistí různé výhody typu vrácení auta bez penalizací nebo pokuty za předčasné ukončení smlouvy. Výše startovacího poplatku se odvíjí od měsíční ceny pronájmu vašeho auta. Může tedy dosáhnout i několika desítek tisíc korun. Pokud si plánujete nechat auto od Driveta delší dobu, můžete tento poplatek rozmělnit na nižší měsíční částky. Vše je o domluvě.

Auto si však můžete pořídit na operativní leasing od Driveta i bez startovacího poplatku. Tím pádem ale ztratíte možnost auto předčasně vrátit bez penále.

Náš tip

Zjistili jste, že vám operativní leasing nevyhovuje? Tak zkuste půjčku na auto od banky mBank. V naší recenzi se dočtete veškeré podrobnosti a podmínky sjednání.

Nabídka aut

Nabídka aut je na Drivetu pestrá. Najdete zde značky Audi, BMW, Hyundai, Kia, Seat, Škoda, Volkswagen, Volvo a další. Řada vozů je k dispozici v několika barevných variantách, takže si skutečně vyberete takový model, který se zrovna vám líbí. Nový vůz si tu najde rodina s dětmi, tak náročný manažer. Myslí se i na řidiče, kterým bude vyhovovat menší vozidlo. Cena pronájmu startuje přibližně na 7 250 Kč měsíčně.

Při vyhledávání vozu můžete využít filtr, který mimo značky myslí na typ karoserie, druh paliva, typ řazení, pohon a výbavu. Zároveň si odfiltrujete automobily podle maximálního ročního nájezdu. Filtr ovšem nemusíte využít vůbec a nabídkou vozů si prostě jenom listovat.

Výběr zahrnuje levnější varianty za několik tisíc měsíčně, ale také luxusní auta typu Volvo XC90 dostupné od 27 818 Kč měsíčně.

 

Po výběru auta je celá stránka věnována danému modelu. Okamžitě vidíte typ vozu a jeho výbavu, roční nájezd, spotřebu a další parametry. Kromě podrobných informací si můžete prohlédnout spoustu detailních fotografií, a to jak exteriéru, tak interiéru vozu.

Podmínky

Aby vám mohl být schválen operativní leasing na Driveto, nejprve si musíte vybrat auto, které vám vyhovuje, a poté zaslat žádost s vyplněnými údaji. Základní formulář zahrnuje několik osobních údajů včetně kontaktu na vás a informace, zda chcete operativní leasing na firmu, jako OSVČ nebo fyzická osoba.

Automobil si budete moci vyzvednout přibližně do 9 dnů od podpisu smlouvy. Tato doba může být ale o několik dní kratší nebo delší.

Podmínky Vysvětlení a informace
Pro firmy, OSVČ a fyzické osoby
Pro cizince
Osoby v exekuci/insolvenci ×
Kdo může využít Driveto? Občan České republiky starší 25 let, případně cizinec s trvalým nebo přechodným pobytem v ČR. Driveto smlouvu neuzavře s lidmi v exekuci nebo insolvenci.
Kolik kilometrů mohu najet? Každý automobil má stanovený počet kilometrů. Např. roční nájezd 30 000 km vám umožní každý měsíc ujet 2 500 km. Je nicméně jedno, kolik a v jaký měsíc kilometry najedete. Driveto bude zajímat konečný stav tachometru při vrácení vozu.
Kdo může auto řídit? V případě firem může auto řídit zaměstnanec, u OSVČ má právo řídit také rodinný příslušník. U ostatních případů je zapotřebí písemného souhlasu Driveta.
Kdy dojde k předání? Průměrně do 9 dnů od podpisu smlouvy.
Kde dojde k předání? Na pobočce Driveto s.r.o., Galerie Butovice v Praze.

Vyplatí se takový leasing?

To je otázka s nejasnou odpovědí. Někomu se leasing vyplatí, někomu spíše ne. Díky leasingu se například nemusíte starat o servis auta a řešit pojištění. Po uplynutí leasingu auto vrátíte a jeho osud je vám lhostejný. Pak si můžete sjednat leasing nový a dostanete také nové auto. Získat leasing není ani časově náročné. Je určitě rychlejší než získání úvěru.

Na druhou stranu nebudete takový vůz nikdy vlastnit, protože si platíte pouze za jeho pronájem. Jistá omezení nastávají také u pojištění, kdy si nemůžete vybrat podle své libosti, povinností je také úhrada havarijního pojištění.

Zákaznická podpora

Driveto můžete kontaktovat několika různými způsoby.

Vyhovuje vám přímý kontakt? Můžete si zajít na pobočku Driveto s.r.o. do Galerie Butovice v Praze. Potřebujete poradit s výběrem auta? Jednoduše zavolejte na dostupnou telefonní linku + 420 779 998 007 (Po–Čt 8:30 až 18:00, Pátek 8:30 až 16:00), nebo pište na e-mail info@driveto.cz.

Jako stávající zákazník můžete volat číslo +420 777 290 154 (Po–Ne 9:00 až 21:00) nebo svůj dotaz poslat na adresu zakaznik@driveto.cz.

Driveto má také Facebookové stránky. Právě zde jsme položili náš dotaz. Zpráva byla do pár minut přečtena, odpovězeno nám bylo po hodině a až po připomenutí otazníkem.

Zákaznická podpora Driveto.cz

Závěrečné hodnocení

9.5

Perfektní

Driveto je skvělá volba pro sjednání operativního leasingu. Nabízí spoustu značek a typů aut za zajímavé ceny. Vyber si běžná rodina nebo náročný jednotlivec. Myslí na servis, pojištění a údržbu. Díky flexibilnímu operativnímu leasingu můžete vůz kdykoliv vrátit nebo vyměnit bez penále.

Nabídka vozů
10
Ceny
9
Služby a pojištění
8.5
Podmínky sjednání
10
Zákaznická podpora
10
Klady
  • Vše vyřídíte online
  • Spousta vozů pro rodiny, firmy, manažery
  • Dobu pronájmu si určujete sami
  • Povinné a havarijní pojištění v ceně
  • Platíte jednu částku měsíčně
  • Auto můžete kdykoliv vrátit nebo vyměnit
Zápory
  • Vyzvednutí auta pouze Praze
  • Neposkytuje náhradní auto v případě servisu
  • Poškození čelního skla nebo poškození hlodavci hradíte ze svého

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (27 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář