Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrokola Agogs Max-R MTB

3. 3. 2021 aktualizováno

recenze Agogs Max-R MTB

Recenzované elektrokolo Agogs Max-R MTB se může pochlubit výbornou odolností, kvalitním zpracováním a dobrým odpružením, které lze ovládat přes řídítka. Také disponuje kvalitními brzdami. Proč patří mezi nejlepší horská elektrokola se dozvíte v aktuální recenzi.

Hodnocení elektrokola Agogs Max-R MTB

9.8

Perfektní

Pokud hledáte horské elektrokolo do náročného terénu, určitě sáhnete po Agogs Max-R MTB. Tento model je odolný, kvalitní a dobře odpružený. Také se může pochlubit špičkovými brzdami, velkým displejem a přítomností USB portu. Hlavními výjimečnými prvky, které ho odlišují od konkurence, je vyšší nosnost, vysoce výkonný motor a rekordní kapacita baterie, díky které ujedete na jedno nabití až 220 km. U akumulátoru také stojí za zmínku, že jej lze vyjmout a nabíjet doma, popřípadě díky kompaktní nabíječce i na cestách.

Konstrukce a zpracování
9.5
Jízdní vlastnosti
10
Dojezd a baterie
10
Výbava
9.5
Klady
  • Vysoká nosnost, odolnost a kvalita zpracování
  • Skvělé i do náročného terénu
  • Výkonný motor + špičkové brzdy
  • Velká kapacita baterie a dlouhý dojezd
  • Vyjímatelný akumulátor
  • Dobré odpružení s uzamykáním z řídítek
  • Velký barevný displej a USB port
Zápory
  • Vyšší cena

Konstrukce a zpracování – 9,5/10

Levnější horské modely jsou nejoblíbenější variantou bicyklů a mnoho lidí je používá jako univerzální stroje. Existují však i typy, které jsou svým provedením určené do opravdu náročného terénu. Jedním takovým je právě Agogs Max-R MTB. Jedná se o nejvyšší třídu od českého výrobce Agogs. Daný typ se vyznačuje vysokou pevností a odolností.

AGOGS Max-R MTB 28Ah test

Samozřejmostí je, že nejen konstrukce má výborné zpracování; také všechny použité komponenty se mohou pochlubit perfektní kvalitou. Samotné Agogs Max-R MTB váží 19,6 kg + baterie má 3,2 kg. Dohromady se tak dostanete 22,8 kg. To je na robustní terénní elektrokolo přijatelná hmotnost. Díky speciálně vyztuženému rámu dosahuje nadprůměrné nosnosti 130 kg. Můžete tak bez obav zdolávat větší terénní překážky, na kterých se při dopadu zvyšuje síla vyvíjená na elektrický bicykl.

Rám je vyrobený z hliníku. O pohon se stará výkonný a spolehlivý středový motor BAFANG Max Drive M400 s vysokým krouticím momentem až 80 Nm. Maximální rychlost je samozřejmě omezená na 25 km/hod, ale mimo komunikace může dosáhnout díky výkonu 350 W až 45 km/h. Baterie se nachází na rámu v pouzdře, které není opticky plynulou součástí konstrukce. Má aerodynamické tvarování, avšak designově se toto provedení nemusí každému líbit.

Jízdní vlastnosti – 10/10

Stejně jako v případě skvělého zpracování, ani v rámci jízdních vlastností nemáme horskému elektrokolu Agogs Max-R MTB prakticky co vytknout. Jedná se o výrobek, který je odolný a skvěle přizpůsobený rozmanitému terénu. Díky dobrému vyvážení se snadno ovládá. Pokud plánujete jezdit v náročných podmínkách, bude správnou volbou.

Horské elektrokolo Agogs Max-R MTB má vzduchové odpružení vidlice se zdvihem 100 mm. Skvělé tlumení vám zajistí pohodlnou jízdu bez ohledu na nerovnosti pod koly. V případě, že opustíte horské podmínky a vydáte se na upravenou silnici, lze vidlici uzamknout, aby odpružení zbytečně neubíralo sílu šlapání. Velkou výhodou je, že kvůli vypnutí pružení nemusíte sesedat. Vše nastavíte pohodlně přes ovládání na řídítkách.

Další body od nás toto elektrokolo získává za svou výbavu v podobě snímače šlapání a torzního snímače síly šlapání. Díky nim je pohon Agogs Max-R MTB velmi plynulý. Čím intenzivněji budete šlapat, tím více vám motor se svou chytrou řídící jednotkou bude svým výkonem pomáhat.

Dojezd a baterie – 10/10

Pořádný dojezd a velká baterie jsou jednou ze silných stránek Agogs Max-R MTB. Akumulátor Panasonic s kapacitou 1 030 Wh / 28 Ah dokáže pohánět horské elektrokolo až 220 km. Takto ohromný dojezd patří mezi to nejlepší, co na trhu najdete. Samozřejmě konkrétní hodnota ujetých kilometrů s pohonem závisí na okolních podmínkách a na míře asistence. Avšak u tohoto modelu se rozhodně není nutné nijak omezovat. Bez problémů se s ním můžete vydat na dlouhou vyjížďku v náročném terénu.

Jak již bylo řečeno, akumulátor se nenachází přímo v rámové konstrukci, ale je umístěný na ní. Velkou výhodou baterie je, že ji můžete nabíjet přímo na elektrokole nebo v pohodlí domova. Je totiž snadno vyjímatelná.

Dojezd a baterie

Výbava – 9,5/10

Ani v rámci výbavy nemáme prakticky nic, co bychom elektrokolu Agogs Max-R MTB vytknuli, a nepostrádáme u něj žádné praktické prvky nebo vychytávky. Všechny uživatele jistě potěší přítomnost USB portu pro připojení různých elektrických zařízení. Hydraulické kotoučové brzdy Tektro Gemini s radiálním pístem jsou maximálně spolehlivé a zastaví na místě v jakýchkoliv podmínkách.

Na Agogs Max-R MTB si můžete detailně přizpůsobit míru asistence v 6 stupních. To je větší škála, než jakou mívá většina konkurenčních modelů. Naopak přehazovačka nabízí jen 9 převodů. Méně rychlostí není na tomto elektrokole zápor vzhledem k většímu počtu stupňů asistence a s ohledem na fakt, že se jedná o horský typ, na kterém je nutné většinou přehazovat co nejrychleji, abyste mohli přizpůsobit jízdu okolním podmínkám.

Nesmíme zapomenout ještě zmínit nadprůměrně velký a barevný displej, na kterém najdete přehledně uvedené všechny potřebné informace. Ačkoliv horská elektrokola obvykle nemívají příliš širokou výbavu, Agogs Max-R MTB vás potěší miniaturní cestovní nabíječkou 3 Ah, díky které lze doplňovat baterii i na cestách. Také si ke svému bicyklu můžete pořídit designová světla Agogs.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Horské elektrokolo
Modelový rok: 2020
Baterie: 1 030 Wh / 28 Ah
Dojezd: 220 km
Umístění motoru: Středový
Umístění baterie: Na rámu
Brzdy: Kotoučové hydraulické
Odpružení: S odpruženou vzduchovou vidlicí, se zdvihem 100 mm
Počet převodů: 1 × 9
Nosnost: 130 kg

Nejprodávanější elektrokola

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (30 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář