Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrokola Apache Tanka 2020

test elektrokola Apache Tanka 2020

Potřebujete se rychle a pohodlně přesunout z domu do práce a poté zase zpět? Přesně to vám zajistí městské dámské elektrokolo Apache Tanka 2020. Za relativně nízkou cenu nabídne solidní zpracování i našlapanou výbavu. Podrobnosti si představíme v recenzi.

Hodnocení elektrokola Apache Tanka 2020

8.3

Skvělé

Levné městské elektrokolo Apache Tanka 2020 má nízkonástupový rám, díky tomu je vhodné i pro nejstarší cyklistky. Ty ocení také zcela jednoduchý displej s intuitivním ovládáním. Na dlouhé výlety po nezpevněných cestách to nebude, ve městě ale dojedete kamkoliv.

Konstrukce a zpracování
8
Jízdní vlastnosti
8
Dojezd a baterie
8.5
Výbava
8.5
Klady
  • Nízká cena
  • Snadné nastupování
  • Tichý motor
  • Intuitivní displej
  • Bohaté příslušenství
Zápory
  • Pevná vidlice
  • Menší kvalita některých dílů

Konstrukce a zpracování – 8/10

Elektrokolo Apache Tanka 2020 patří mezi nejlevnější elektrokola Apache aktuálně dostupná na trhu. Nízká cena se samozřejmě někde projevit musela a kvalita provedení není taková jako u nejdražších strojů. Příkladem jsou plastové pedály, které nejsou příliš bytelné. Na druhou stranu si ale testovaný model v našem testu vedl velice dobře. Když s ním budete zacházet šetrně, nemusíte se obávat o jeho životnost.

Díky nízkonástupovému rámu se vám na elektrokolo Apache bude výborně nasedat. Středový motor Apache Power Silent 250 W vyniká především svým extra tichým chodem. Hliníkový rám Alloy 6061 je tuhý a dostatečně odolný. Kola jsou velká 26 palců a osazená plášti Mitas Flash.

Elektrokolo Apache Tanka 2020 má o něco vyšší hmotnost, než bychom uvítali. Samotné kolo váží 20,2 kg, baterie pak 3,2 kg. Celkově je tak o kilogram těžší, než bývá u městských typů běžný standard. Ano, není to velký rozdíl, pokud jste ale starší, každé kilo navíc už při manipulaci pocítíte.

městské elektrokolo Apache Tanka 2020

Jízdní vlastnosti – 8/10

Baterie je umístěná za sedlovou trubkou, což zaručuje dobré jízdní vlastnosti a výrazně snadnější manipulaci s kolem. Sedlo Velo Lady je na kratší cesty dostatečně pohodlné. Na delší trasy už bychom uvítali bohatší polstrování.

Zamrzí pevná vidlice a absence odpružení. Na asfaltových silnicích bez jediného kamínku vám to samozřejmě vadit nebude. Pokud byste ale vyjeli na neupravenou stezku za město, každou nerovnost již pocítíte.

jízda elektrokolo Apache Tanka 2020

Dojezd a baterie – 8,5/10

Recenzované elektrokolo Apache Tanka 2020 je vybavené moderní Li-Ion baterií s kapacitou 468 Wh (13 Ah). Nechybí chytrý systém řízení, který akumulátor ochrání před zkratem i přebitím.

Co se dojezdu týče, výrobce udává vzdálenost 110 km. Reálně se to samozřejmě může lišit, vliv na celkovou dojezdovou vzdálenost bude mít styl vaší jízdy i profil tratě. Minimem je 70 km, z elektrokola Apache ale můžete vymáčknout i hodnoty těsně přesahující udávaných 110 km.

Takové hodnoty jsou u městských elektrokol standardem. V porovnání s krosovými či horskými stroji se jedná o kratší dojezdnost, pro pohyb po městě ale plně dostačující.

dojezd elektrokolo Apache Tanka 2020

Výbava – 8,5/10

U elektrokola Apache Tanka 2020 vám k dispozici bude 7 převodů. To je spíše standard, dají se najít i lépe vybavené modely. Co musíme hodně pochválit, to je bohaté příslušenství. K modelu náleží zadní nosič, testovaný model tak využijete na nákupy. Samozřejmostí je stojánek a praktické blatníky, které oceníte při nepříznivém počasí. Nechybí ani osvětlení napájené z baterie.

Kontrolu nad jízdou si za každé situace zachováte díky LED displeji, který je umístěný na levé straně řidítek. Ovládání displeje je jednoduché. Pomocí tlačítek vyberete jeden z 5 režimů asistence nebo zapnete osvětlení. Samozřejmostí je také ukazatel stavu baterie. Vždy tak víte, na jak daleký výlet ještě můžete vyrazit.

Displej je velmi dobře čitelný, uvítali bychom ale, kdyby zobrazoval ještě víc informací o stylu jízdy. Výbavu by na ještě vyšší úroveň posunul také USB port, který by umožňoval pohodlné dobíjení smartphonu či jiné elektroniky na cestách. Na druhou stranu nejde o nic nezbytného – ostatně dá se předpokládat, že na hodnoceném městském elektrokole Apache se stejně budete pohybovat zejména v okolí bydliště, kde si mobil snadno dobijete.

výbava elektrokolo Apache Tanka 2020

Technické parametry

Klíčové vlastnosti
Parametry
Určení Městské elektrokolo
Modelový rok
2020
Baterie 468 Wh / 13 Ah
Dojezd Až 110 km
Umístění motoru
Zadní
Umístění baterie
Za sedlovou trubkou
Brzdy Brzdové páky
Odpružení Bez odpružení
Počet převodů
1 × 7

Populární elektrokola dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (25 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář