Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Apache Tanka 2021

20. 4. 2022 aktualizováno

kvalitní ženské městské elektrokolo Apache Tanka recenze

Levná městská elektrokola obvykle nabízí jen průměrný motor a dojezd pár desítek kilometrů. Český výrobce Apache se rozhodl zavedeným zvyklostem postavit modelem Apache Tanka s dojezdem až 110 km. Výbavu, jízdní vlastnosti i kvalitu konstrukce hodnotíme v naší detailní recenzi.

  • Rádi byste srovnali různé modely elektrokol Apache? Přehled klíčových parametrů naleznete v testu elektrokol Apache.

Hodnocení elektrokola Apache Tanka

7.5

Velmi dobré

Dámské městské elektrokolo Apache Tanka patří mezi nejdostupnější elektrokola na našem trhu. Přes nízkou cenu nabízí silný motor a vynikající dojezd až 110 km. Dámy jistě ocení výbornou ovladatelnost a nenáročnou údržbu. Všechny pak potěší příjemně nízký rám pro pohodlné nastupování a sesedání.

Konstrukce a zpracování
8
Jízdní vlastnosti
7.5
Dojezd a baterie
8.5
Výbava
6
Klady
  • Dojezd až 110 km
  • Silný motor s výkonem 250 W
  • Zadní nosič s nosností 25 kg
  • Nízký rám (příjemné nasedání a sesedání)
  • Nízká cena
Zápory
  • Obyčejnější čelisťové brzdy
  • Bez odpružení

Konstrukce a zpracování – 8/10

Testovaný Apache Tanka je klasické městské elektrokolo. Mimořádně nízký rám usnadňuje nasedání. Vyhoví i dámám s delší sukní. Konstrukce se zjevně inspirovala u skládacích elektrokol. Baterie se netypicky přesunula do vertikální polohy pod sedlo.nejlepší městské elektrokolo Apache Tanka recenze

Potěší několik barevných variant. Černá, stříbrná a světle červená. Výrobce ve všech třech případech vsadil na decentní design, který nepřitahuje příliš pozornosti. V případě jednoduchého městského elektrokola Apache jde bezpochyby o rozumnou volbu.

Jízdní vlastnosti – 7,5/10

Kola s průměrem 26″ slibují výborné manévrovací schopnosti. Oceníte je v úzkých i přeplněných městských ulicích. Skvělá ovladatelnost kompenzuje nižší rychlost a horší terénní schopnosti. Testované dámské elektrokolo značky Apache navíc nemá odpružení ani kotoučové brzdy, které dobře snáší vodu či bláto. Apache Tanka jednoznačně patří na upravené cesty, terén pro něj není správným místem.

Hliníkový rám nabízí nosnost až 130 kg. Nechybí zadní nosič, který snese zátěž až 25 kg. Motor umístěný v náboji zadního kola mírně posouvá těžiště. Při první jízdě vás proto může zaskočit specifické chování elektrokola ve srovnání s běžným kolem. Většina cyklistů si však rychle zvykne.

Dojezd a baterie – 8,5/10

Apache Tanka využívá osvědčený motor Apache Power Silent s výkonem 250 W a točivým momentem až 32 Nm. Moderní řídící jednotka přispívá mimořádně nízké hlučnosti a hospodárnému využívání energie. Pro cestu do práce nebo na nákup stěží najdete vhodnější pohon.

Apache Tanka podrobná recenze městského elektrokola

Městská elektrokola obvykle disponují slabší baterií a nízkým dojezdem. Apache Tanka však představuje velkou výjimku. Moderní akumulátor s kapacitou 13 Ah dokáže za optimálních podmínek zásobovat motor energií na trase dlouhé až 110 km! Přirozeně nechybí ani pokročilé bezpečnostní prvky jako ochrana proti přebití, přehřátí nebo zkratu.

Testado radí

Dojezd elektrokola vždy záleží na konkrétních podmínkách a stylu jízdy. Při vysoké zátěži běžně klesne o několik desítek kilometrů proti maximální udávané hodnotě.

Výbava – 6/10

Recenzované dámské městské elektrokolo Apache Tanka nabídne základní výbavu potřebnou do města. Nosič, blatníky i LED světla. Přehazovačka má sedm rychlostí. Na řídítkách naleznete malý displej. Informuje o stavu baterie a zvoleném režimu motoru.

Pohonná jednotka může při šlapání pomáhat v pěti stupních intenzity. Brzdy jsou pouze čelisťové. Do městského provozu stačí, navíc se vyznačují dlouhou životností a mimořádně snadnou údržbou.

skvělé ženské městské elektrokolo Apache Tanka hodnocení

Hodnocené městské dámské elektrokolo Apache Tanka 2021 potěší skvělým dojezdem, stejně jako silným a tichým motorem. Jednoduchá konstrukce s 26″ koly skvěle zapadá do městského prostředí. Elektrokolo od výrobce Apache se skvěle ovládá a moderní baterie nevyžaduje žádné zvláštní zacházení.

Technické parametry

Apache Tanka 2021
Parametry
Typ Městské dámské elektrokolo
Motor
Apache Power Silent
Výkon motoru
250 W (32 Nm)
Kapacita baterie
13 Ah
Výdrž
Do 110 km
Materiál rámu
Alu 6061
Průměr kol
26″
Převodovka
1 × 7 (7 rychlosti)
Odpružení
Bez odpružení
Brzdy Čelisťové
Nosnost
130 kg

Nejprodávanější elektrická kola Apache

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (24 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář