Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrokola Apache Tocho 2022

test elektrokola Apache Tocho 2021

Elektrokolo Apache Tocho 2021 vás na první vyzkoušení okouzlí skladností a snadnou manipulací. Ve městě se na něm rychle přemístíte z jednoho místa na druhé, v práci ho snadno schováte pod stůl či do rohu místnosti. Co dalšího tohle elektrokolo umí? Na to se podíváme v podrobné recenzi.

Hodnocení elektrokola Apache Tocho 2021

8.4

Skvělé

Skládací elektrokolo Apache Tocho 2021 se skvěle hodí pro jízdu městem. Snadno a rychle jej složíte a převezete například v kufru automobilu. Pomyslnou třešničkou na dortu je intuitivní ovládání a bohaté příslušenství.

Konstrukce a zpracování
8.5
Jízdní vlastnosti
8.5
Dojezd a baterie
8
Výbava
8.5
Klady
  • Nízká cena
  • Vynikající skladnost
  • Nízkonástupový rám
  • Tichý motor
  • Jednoduché ovládání
Zápory
  • Kratší dojezd (max. 80 km)
  • Spíše pro menší jezdce

Konstrukce a zpracování – 8,5/10

Čím elektrokolo Apache Tocho 2021 zaujme především je jeho snadná skladnost. Během pár sekund ho složíte doma či v kanceláři. Stejně tak jej snadno převezete v autě či dokonce i v hromadné dopravě.

Motor Apache Power Silent 250 W je výkonný a tichý. Maximální točivý moment činí 32 Nm, což je spíše nižší hodnota. Značí, že pokud budete chtít rychle zrychlit, budete muset přidat ve šlapání více než u některých konkurentů. O spolehlivé zastavení se postarají brzdové páky s vypínačem.

Rám o velikosti 16″ značí, že elektrokolo Apache je určené pro jezdce menší postavy o výšce do 170 cm. Ideální tak bude zejména pro teenagery či seniory. Rám je vyrobený z hliníku a díky jeho sníženému profilu se vám na testovaném stroji bude dobře nastupovat i sesedat.

elektrokolo Apache Tocho 2021 skladování

Jízdní vlastnosti – 8,5/10

S recenzovaným elektrokolem Apache Tocho 2021 si jízdu nejlépe vychutnáte na městských silnicích. Stroj má pevnou vidlici, což znamená, že na štěrkové cestě si komfort příliš neužijete. Pokud tedy hodláte vyrážet na daleké výlety do terénu, tento model nebude nejlepší volbou. Naopak na již zmíněných silnicích budou jízdní vlastnosti doslova ukázkové. Tomu odpovídá 20″ velikost kol.

Díky stavitelné výšce řidítek zachováte pohodlnou jízdní pozici. Na sedle Selle Royal Hertz se dobře sedí, zadek netlačí ani při delší vyjížďce.

elektrokolo Apache Tocho 2021 jízdní vlastnosti

Dojezd a baterie – 8/10

Energii elektrokolu Apache Tocho 2021 poskytuje páteřová baterie s kapacitou 375 Wh (10,4 Ah). Nechybí chytrý systém řízení, který baterii dokáže ochránit před přehřátím, zkratem a přebitím.

Kapacita baterie slibuje dojezd do vzdálenosti až 80 km. Reálný dojezd samozřejmě ovlivňuje hmotnost jezdce nebo profil tratě. Těžší jedinec, který bude často zastavovat a opětovně se rozjíždět, dojede do vzdálenosti zhruba 65 km. To je samozřejmě méně než kolik na jedno nabití zvládnou krosové či horské typy, u skládacích kousků jde ale o zcela průměrnou hodnotu. Apache Tocho 2021 tak v tomto ohledu rozhodně nemůžeme kritizovat.

dojezd elektrokolo Apache Tocho 2021

Výbava – 8,5/10

Elektrokolo Apache Tocho 2021 se snadno ovládá. Na levé straně řidítek najdete multifunkční LED displej. Pomocí tlačítek si snadno vyberete jeden z pěti režimů asistence nebo zapnete světla. V pravé části panelu pak najdete informace o aktuálním stavu baterie. Ovládání tedy bude maximálně intuitivní i pro starší jedince, kteří si s technikou příliš netykají.

Pokud naopak máte rádi moderní technologie, u tohoto modelu by vám mohly scházet některé funkce. Dražší elektrokola jsou vybavená lepším displejem s více informacemi. K dispozici u nich také bývá USB port pro rychlé dobití vašeho smartphonu. Nejde o nic zásadního, náročnější jezdci byl ale toto uvítali.

Naopak nechybí hliníkový nosič na převoz nákupů. K elektrokolu Apache Tocho 2021 rovněž náleží praktické blatníky, takže vaše oblečení ve zdraví přežije i jízdu po blátivé cestě.

displej elektrokolo Apache Tocho 2021

Technické parametry

Klíčové vlastnosti
Parametry
Určení Skládací elektrokolo
Modelový rok
2021
Baterie 375 Wh / 10,4 Ah
Dojezd Až 80 km
Umístění motoru
Středové
Umístění baterie
Na sedlové tyči
Brzdy Brzdové páky
Odpružení Bez odpružení
Počet převodů
1 × 7

Oblíbená elektrokola podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář