Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrokola Apache Tocho Nexus 2021

20. 4. 2022 aktualizováno

nejlepší městské elektrokolo Apache Tocho Nexus recenze

Skládací elektrokolo Apache Tocho Nexus láká na nízkou cenu i skládací konstrukci. Našli jsme ideální elektrokolo do města? Podrobnosti o výbavě, dojezdu i ovládání naleznete v naší detailní recenzi.

Hodnocení elektrokola Apache Tocho Nexus

7.3

Velmi dobré

Městské skládací elektrokolo Apache Tocho Nexus je skladné, jednoduché a nabídne nečekaně dlouhý dojezd. Výbava zahrnuje blatníky, světla i užitečný zadní nosič s nosností až 25 kg. Pozor dávejte jen na náročný terén.

Konstrukce a zpracování
7.5
Jízdní vlastnosti
7
Dojezd a baterie
8
Výbava
6.5
Klady
  • Příznivá cena
  • Praktická skládací konstrukce
  • Dojezd až 60 km
  • Motor s výkonem 250 W
  • Snadné ovládání
Zápory
  • Nevhodné do náročnějšího terénu
  • Chybí kotoučové brzdy

Konstrukce a zpracování – 7,5/10

Elektrokolo Apache Tocho Nexus využívá skládací rám, což se přirozeně promítlo do celkové konstrukce. Přední a zadní část spojuje pouze dělená centrální vzpěra. Díky otočnému čepu můžete obě poloviny uprostřed zlomit a složit k sobě. Jednoduché, ale efektivní řešení.

levné městské elektrokolo Apache Tocho nexus hodnocení

Skládací mechanismus ovlivnil umístění baterie. Netradičně ji naleznete ve vertikálním krytu pod sedlem. Nízko umístěná centrální trubka umožňuje pohodlné nastupování mužům, ženám i starším lidem s horší pohyblivostí. Skládací kola obecně patří k těm nejvariabilnějším. Snadno se přizpůsobí nejrůznějším typům postav. Širokými možnostmi nastavení výšky sedla či řídítek disponuje i Apache Tocho Nexus.

Jízdní vlastnosti – 7/10

Námi recenzované skládací elektrokolo Apache najde uplatnění především ve městě. Chybějící odpružení a absence pokročilých kotoučových brzd jasně naznačují rezignaci na jakékoli výraznější terénní schopnosti. Pneumatiky s průměrem 20″ ovšem zajišťují vynikající obratnost.

Lehký hliníkový rám slibuje nosnost až 130 kg. Dalších 25 kg můžete umístit na zadní nosič. Motor se ukrývá v náboji zadního kola. Nenabízí sice torzní senzor, ale je příjemně tichý a nevyžaduje náročnější údržbu. Náročný není ani servis, včetně příznivé ceny náhradních dílů.

Testado radí

Motor v zadním kole ovlivňuje rozložení hmotnosti i polohu těžiště. Jízdní vlastnosti se proto mírně liší od běžného kola či elektrokola s centrálním pohonem.

Dojezd a baterie – 8/10

Apache využil k pohonu svůj oblíbený motor Power Silent s maximálním výkonem 250 W. Disponuje pokročilým systémem napájení, který šetří baterii. Ideální volba pro rychlou cestu do práce nebo na nákup. Neztratí se ani v lehčím terénu, přestože elektrokolo určitě není vhodné na dlouhé terénní projížďky.

Akumulátor není součástí rámu. Naleznete jej v krytu pod sedlem. Potěší solidní kapacitou 10,4 Ah. Maximální dojezd může dosáhnout až 60 km. V absolutním měřítku sice tato hodnota zvlášť nevyniká, ale mezi levnými městskými elektrokoly rozhodně patří k nadprůměru. Akumulátor navíc obsahuje šikovný ukazatel stavu nabití. Můžete jej samozřejmě vyjmout a nabíjet samostatně. Bohužel pro vyjmutí i zapojení baterie musíte nejprve vysunout sedlo, což instalaci zbytečně komplikuje.

Testado radí

Dojezd vždy záleží na konkrétních podmínkách a stylu jízdy. Při vysoké zátěži běžně klesne o několik desítek kilometrů proti maximální udávané hodnotě.

Výbava – 6,5/10

Apache Tocho Nexus patří mezi nejdostupnější elektrokola na trhu, což se projevilo na výbavě. Nečekejte žádné pokročilé systémy nebo senzory. Chybí i plnohodnotný informační displej. Zastoupil jej jednoduchý diodový panel s ukazatelem stavu baterie a režimem motoru. Nezůstal prostor na ukazatele rychlosti nebo ujeté vzdálenosti. Minimalistického přístupu si všimnete také na třírychlostní přehazovačce.

kvalitní elektrokolo do města Apache Tocho Nexus recenze

Výrobce ovšem nezapomněl na blatníky, nosič ani přední a zadní světlo. Světlomety navíc čerpají energii z hlavního akumulátoru. Nemusíte se starat o další baterie. Jednoduše řečeno, po nákupu stačí elektrokolo nabít a můžete okamžitě vyrazit na zkušební jízdu. Bez starostí a dalších nákupů.

Testované elektrokolo Apache Tocho Nexus skvěle poslouží při dojíždění do práce nebo do školy. Skládací konstrukci lehce uložíte v kanceláři, ve vlaku nebo v autobusu. Jednoduchá výbava zahrnuje vše nezbytné pro bezpečnou jízdu. Navíc oceníte příznivou cenu.

Technické parametry

Apache Tocho Nexus
Parametry
Typ Skládací elektrokolo
Motor
Apache Power Silent
Výkon motoru
250 W (32 Nm)
Kapacita baterie
10,4 Ah
Výdrž
Do 60 km
Materiál rámu
Alu 6061
Průměr kol
20″
Převodovka
1 × 3 (3 rychlosti)
Odpružení
Bez odpružení
Brzdy Čelisťové
Nosnost
130 kg

Oblíbená elektrická kola Apache na Heurece

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (24 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář