Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrokola Apache Tuwan MX3

test elektrokola Apache Tuwan MX3 2021

Cestou necestou, polem nepolem – tak tahle písnička vám může hrát v hlavě při jízdě na horském elektrokole Apache Tuwan MX3. S tímto kvalitně vyrobeným strojem cykloturistikou strávíte klidně celý víkend. V podrobné recenzi se dozvíte, proč si tento model zaslouží titul vítěze našeho testu elektrokol od značky Apache.

Hodnocení elektrokola Apache Tuwan MX3

9.5

Perfektní

Elektrokolo Apache Tuwan MX3 2021 bude to pravé ořechové pro všechny dobrodruhy, kteří plánují vyrážet na delší výlety a nechtějí se držet pouze na upravených cestách. Tento model nabízí vše potřebné: vysokou odolnost, silný motor, odpružení i baterii s dostatkem šťávy. Negativem je vyšší pořizovací cena, kvalita a komfort ale stojí za to.

Konstrukce a zpracování
10
Jízdní vlastnosti
9.5
Dojezd a baterie
9.5
Výbava
9
Klady
  • Výborné do terénu
  • Vysoce kvalitní provedení
  • Nosnost 140 kg!
  • Přehledný displej
  • Převodník eliminující padání řetězu
Zápory
  • Vyšší cena

Konstrukce a zpracování – 10/10

Kvalita zpracování je na velmi vysoké úrovni. Hned na první vyzkoušení je znát, že recenzované elektrokolo Apache Tuwan MX3 2021 patří do vyšší kategorie a výrobce na něm v žádném případě nešetřil. Spolehnout se můžete na jeho odolnost a dlouhou životnost.

Baterie je plně integrovaná: s kolem tak tvoří dokonale celistvý vzhled. Středový motor Bafang MaxDrive 250 W s točivým momentem 80 Nm je silný a efektivní. Hydraulické brzdy Shimano jsou spolehlivé a umožní vám rychlou reakci. Kola o velikosti 29″ mají výbornou trakci i na vlhkém povrchu. Díky širšímu rozestupu vzorku se dobře čistí od bahna.

Určitě musíme ještě zmínit nadstandardní nosnost. Běžně se u elektrokol udává nosnost 120 kg, u tohoto modelu je tato hodnota zvýšená na 140 kg. S elektrokolem Apache Tuwan MX3 2021 můžete zdolávat i větší překážky bez obav z toho, že by vyvíjená síla mohla mít negativní dopad na funkčnost stroje.

zpracování Elektrokolo Apache Tuwan MX3 2021

Jízdní vlastnosti – 9,5/10

Na hodnoceném elektrokole Apache Tuwan MX3 2021 můžete vyrazit kamkoliv, nezastaví vás neupravená cesta, výmoly, ani mírně strmější stoupání. Zárukou efektivního tlumení nárazů je odpružená vidlice SR Suntour XCM HLO DS se 100mm zdvihem a zamykáním na korunce. Možnost uzamknutí využijete na rovných asfaltových silnicích.

Přehazovačka nabízí 9 rychlostí. Takové číslo sice není extra vysoké, u horských kol jde ale o průměr. V terénu totiž potřebujete rychle reagovat, takže se přepínání bez zbytečných mezistupňů hodí. Při jízdě do strmých kopců by ale už bylo lepší mít o něco širší škálu převodů. Pochválit musíme převodník, který padání řetězu eliminuje na minimum.

Jízda na testovaném elektrokole Apache je celkově pohodlná. Řidítka umožňují sportovní posed, záda nejsou zbytečně namáhána. Na sedle Selle Royal 1216 HRN se vám bude komfortně sedět i při déle trvajících výjezdech.

jízdní vlastnosti Elektrokolo Apache Tuwan MX3 2021

Dojezd a baterie – 9,5/10

Testované elektrokolo Apache Tuwan MX3 2021 je osazené moderní Li-Ion baterií s kapacitou 630 Wh (17,5 Ah). Tu najdete dovedně ukrytou ve spodní rámové trubce. Vybavená je spolehlivým zámkem s dvojitým jištěním proti uvolnění. Baterie na svém místě drží skutečně pevně, její uvolnění nehrozí ani při cestě přes hrboly. Samozřejmostí je chytrý systém řízení s ochranou před přehřátím, zkratem nebo přebitím.

Výrobce na svém webu konkrétní dojezd sice neuvádí, podle našich zkušeností má baterie dostatečnou kapacitu na výlety o délce 120 až 175 km. Vliv má pochopitelně terén, hmotnost jezdce a styl jeho jízdy. Každopádně platí, že s e-bikem Apache Tuwan toho zvládnete opravdu dost.

dojezd Elektrokolo Apache Tuwan MX3 2021

Výbava – 9/10

Pro ovládání elektrokola Apache Tuwan MTX3 2021 využijete barevný multifunkční TFT displej. Ten vám zároveň zajistí všechny důležité informace o jízdě jako rychlost, ujetou vzdálenost a čas trvání. Chválíme přehlednost displeje. Je dostatečně velký, zobrazované údaje tak bez problému přečtou i jedinci se slabším zrakem.

Pokud na svých výpravách využíváte mapy v mobilu, oceníte vestavěný USB port určený pro dobíjení mobilních zařízení. Naleznete jej přímo na středu řidítek, je tedy snadno přístupný. Za nás jde o užitečný prvek ve výbavě e-biku, protože už se vám nikdy nestane, že byste si z výletu nemohli zavolat.

K elektrokolu nedostanete zadní nosič ani blatníky, to je ale ostatně standardem u horských typů.

výbava elektrokola Apache Tuwan MX3 2021

Technické parametry

Klíčové vlastnosti
Parametry
Určení Horské elektrokolo
Modelový rok
2021
Baterie 630 Wh / 17,5 Ah
Dojezd Až 120 km
Umístění motoru
Středové
Umístění baterie
Ve spodní rámové trubce
Brzdy Hydraulické
Odpružení S odpruženou vidlicí, se zdvihem 100 mm
Počet převodů
1 × 9

Oblíbená elektrokola podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (35 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář