Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Author Elan

5. 3. 2021 aktualizováno

recenze Author Elan

Jedním z městských modelů elektrokol, které jsme vybrali do našeho srovnání, je Author Elan 2019. Jedná se o cenově dostupné provedení vhodné pro méně náročné uživatele, kteří hledají praktický dopravní prostředek.

Hodnocení elektrokola Author Elan

7.6

Velmi dobré

Author Elan je dobrou volbou pro nenáročné uživatele, kteří hledají praktický a levný dopravní prostředek. Toto elektrokolo městského typu vás překvapí dostatečným dojezdem 100 km. Plusem je jeho snadné ovládání a pohodlnost. Za tu vděčí odpružení sedačky i vidlice. Jako typický základní model má Author Elan čelisťové brzdy a zadní motor. Mezi pěti stupni asistence přepínáte přes ovládací panel. Na snížený rám se snadno nasedá a baterie přitom díky umístění v nosiči nijak nepřekáží. Jedná se o oblíbené městské elektrokolo u osob se sníženou pohyblivostí nebo u seniorů.

Konstrukce a zpracování
7.5
Jízdní vlastnosti
8
Dojezd a baterie
8
Výbava
7
Klady
 • Nízká cena
 • Pohodlná jízda
 • Odpružené sedlo i vidlice
 • Snadné nasedání
 • Jednoduché ovládání
 • Dostatečný dojezd
 • Přehledný displej
Zápory
 • Základní typ
 • Hůře zvládá terén
 • Čelisťové brzdy
 • Zadní motor a baterie v zadním nosiči

Konstrukce a zpracování – 7,5/10

Již na první pohled je patrné, že Author Elan patří mezi městské typy. Má výrazně snížený rám pro snadné nastupování a sesedání. Cenovka prozrazuje, že máte čest se základním modelem. To se odráží i na jeho konstrukci. Ačkoliv se jedná o spolehlivé elektrokolo, má své limity v rámci výkonu.

Hodnocení elektrokola Author Elan

Motor Bafang je umístěný v zadní části a baterii najdete na zadním nosiči. Tato nevyváženost není pro běžné použití nijak omezující, avšak pro náročnější cyklistiku, na kterou toto elektrokolo ani není stavěné, se příliš nehodí. Umístění baterie má ale i své výhody. V první řadě umožňuje zachování příznivé ceny. Pak také v porovnání s rámovými akumulátory nebrání nastupování. Pokud hledáte dopravní prostředek pro osoby s omezenou pohyblivostí, Author Elan bude správnou volbou.

Hmotnost tohoto městského elektrokola je průměrných 23,9 kg včetně baterie. Nosnost bohužel výrobce neuvádí. Na celkovém zpracování Author Elan vás jistě potěší hezký a přitom nenápadný design.

Jízdní vlastnosti – 8/10

Author Elan se zalíbí především nenáročným uživatelům. Nejlepší využití bude mít jako dopravní prostředek pro transport z místa na místo. Pokud jste nadšení jezdci, kteří plánují absolvovat delší výlety nebo kombinaci upravených silnic s terénem, podívejte se spíše po pokročilejším elektrokole. Při denním ježdění do školy, do práce, na nákupy nebo na návštěvy za kamarády vás však Author Elan nezklame.

Stejně jako většina městských elektrokol, i tento model je určený primárně pro zpevněné povrchy. Samozřejmě si poradí s obrubníky, výmoly a jinými běžnými nerovnostmi. Má snadné ovládání a jízda na něm je pohodlná. O komfort se stará tlumení na sedlu a odpružení vidlice. Zdvih 80 mm sice patří k podprůměrným hodnotám v rámci všech typů elektrokol, ale pro městský bicykl je dostatečný.

Dojezd a baterie – 8/10

Mezi základními elektrokoly pro pohyb ve městě nabízí Author Elan překvapivě dobrý dojezd 100 km, se kterým se vyrovná i výrazně pokročilejším a dražším modelům. Samozřejmě přesná hodnota záleží na váze jezdce, míře asistence pohonu a na okolních podmínkách. Akumulátor má kapacitu 10,4 Ah. Jak již bylo zmíněno, baterie se nachází v zadním nosiči.

Výbava elektrokola – 7/10

Veškeré ovládání samozřejmě u elektrokola Author Elan probíhá přes řídítka. Změnu míry pomocného pohonu si upravíte pomocí LCD displeje. Na výběr máte z dostatečného množství pěti módů asistence. Styl jízdy si tudíž snadno přizpůsobíte svým představám. Nechybí ani funkce „walk“ pro vedení elektrokola. Na přehazovačce najdete 8 rychlostí. Menší počet převodů je typický pro všechna městská elektrokola.

Ovládací displej je černobílý a přehledný. Najdete na něm uvedené různé údaje jako například ujetou vzdálenost či aktuální rychlost. Také přes něj poznáte, kolik baterie vám zbývá. Jak je vzhledem k ceně očekávatelné, toto městské elektrokolo je vybavené čelisťovými brzdami. Pokročilejší kotoučové najdete spíše u modelů stavěných do náročnějšího terénu.

V rámci příslušenství si městské elektrokolo Author Elan vede poměrně dobře. Součástí výbavy jsou blatníky a zadní nosič. Ten je kvůli akumulátoru umístěný výše, než bývá zvykem. Další praktické prvky jako světla či zvonek zde však nenajdete. Tyto drobnosti si budete muset dokoupit zvlášť.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Městské elektrokolo
Modelový rok: 2019
Baterie: 10,4 Ah
Dojezd: 100 km
Umístění motoru: Zadní
Umístění baterie: V zadním nosiči
Brzdy: Čelisťové
Odpružení: S odpruženou vidlicí, se zdvihem 80 mm
Počet převodů: 1 × 8
Nosnost: Výrobce neuvádí

Nejoblíbenější elektrokola dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (35 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář