Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrokola Crussis e-Atland 5.6

3. 3. 2021 aktualizováno

recenze Crussis e-Atland 5.6

Crussis e-Atland 5.6 patří mezi typicky kvalitní a výborně zpracované modely od české značky elektrokol Crussis. Zároveň nabídne přijatelnou cenu se zachováním dostatečného dojezdu a chytrých prvků výbavy.

Hodnocení elektrokola Crussis e-Atland 5.6

8.9

Skvělé

Horské elektrokolo Crussis e-Atland 5.6 nabízí skvělý poměr ceny a kvality. Má perfektní zpracování typické pro českou značku Crussis. V jeho výbavě najdete kotoučové hydraulické brzdy, 5 stupňů asistence včetně režimu pro vedení elektrokola a nastavitelné odpružení se zdvihem 100 mm. Středový motor má velký výkon. Baterii je integrovaná v rámu. Dojezd 115 km bude dostačující pro všechny rekreační uživatele. Celkově se jedná o oblíbený model, který je zlatou střední cestou pro velké množství cyklistů pohybujících se v běžném terénu i po zpevněných silnicích.

Konstrukce a zpracování
9
Jízdní vlastnosti
9
Dojezd a baterie
8.5
Výbava
9
Klady
  • Skvělý poměr cena a výkon
  • Velmi kvalitní zpracování
  • Silný motor
  • Pohodlné díky nastavitelnému odpružení
  • Spolehlivé brzdy
Zápory
  • Méně převodů rychlostí

Konstrukce a zpracování – 9/10

U horských elektrokol je nesmírně důležité odolné zpracování, se kterým se rozhodně Crussis e-Atland 5.6 může pochlubit. Stejně jako ostatní modely české značky Crussis má pro svou výrobu použité pevné a kvalitní komponenty. Bez jakýchkoliv ztrát na perfektním provedení se jedná o cenově dostupný model i pro běžné rekreační cyklisty.

Dojezd a baterie

Crussis e-Atland 5.6 patří mezi pánská elektrokola střední třídy. Rám má vyrobený z hliníku. Jak je u tohoto výrobce typické, přesná hmotnost není uváděná z důvodu nestandardizovaného vážení napříč různými firmami. Navíc se liší i dle toho, jakou velikost elektrokola si vyberete. Nosnost činí 120 kg.

Středový motor BAFANG MAX drive (M400) s nominálním výkonem 250 W a maximálním 500 W má vysoký krouticí moment 80 Nm. Silou pohonu se tudíž Crussis e-Atland 5.6 vyrovná i dražším elektrokolům této značky. Torzní snímač šlapání vám chytře pomůže s dávkováním asistence. Čím intenzivněji budete při jízdě šlapat, tím více bude zabírat i motor.

Jízdní vlastnosti – 9/10

Jízdní vlastnosti Crussis e-Atland 5.6 potěší středně náročné cyklisty i úplné terénní začátečníky. Recenzované horské elektrokolo Crussis se velmi snadno ovládá a má dobré vyvážení. Díky dostatečnému odpružení vidlice se zdvihem 100 mm je jízda pohodlná i při překonávání delších vzdáleností. Pomocí jednoduchého pootočení upravíte přepětí pružiny a tím se změní míra tlumení. Elektrokolo tak lze snadno přizpůsobit různým povrchům i hmotnosti cyklisty.

Pružení vidlice je samozřejmě uzamykatelné, což umožňuje s horským elektrokolem jezdit nejen po nerovném povrchu, ale také na silnicích. Při pohybu po asfaltu tlumení nebude snižovat účinnost šlapání. Crussis e-Atland 5.6 se hodí na cyklostezky i do náročnějších podmínek. Díky kvalitnímu a odolnému zpracování se s ním nemusíte bát vydat do skutečného horského terénu.

Dojezd a baterie – 8,5/10

Zatímco zpracování a jízdní vlastnosti Crussis e-Atland 5.6 jsou na špičkové úrovni, výdrž baterie jej řadí spíše k elektrokolům střední třídy. Akumulátor Panasonic s kapacitou 468 Wh / 13 Ah poskytne dojezd až 115 km. To je mezi horskými elektrokoly průměrná hodnota, avšak pro rekreační cyklovýlety naprosto dostačující. Přesná vzdálenost samozřejmě závisí na mnoha proměnných faktorech.

Baterie je integrovaná do rámu, což spolu se středovým motorem pomáhá dobrému vyvážení a celkové úspornosti pohonu. Akumulátor disponuje BMS deskou (Battery Management System), jenž se stará o větší bezpečnost a chrání jej před přebitím, zkratem nebo přehřátím.

testy elektrokola Crussis e-Atland 5.6

Výbava – 9/10

Na výbavě elektrokola nebylo nijak šetřeno. Kromě toho, že namísto barevného displeje je zde černobílý, se může Crussis e-Atland 5.6 směle měřit s modely pro nejnáročnější uživatele. O bezpečnost se starají spolehlivé kotoučové hydraulické brzdy. 5 stupňů asistence včetně režimu pro vedení elektrokola umožňují detailní přizpůsobení pohonu motoru.

Naopak 8 převodů na přehazovačce je poměrně méně, než bývá zvykem. V terénu rychlé přepínání bez zbytečných mezistupňů oceníte. Na zpevněných kopcovitých cestách by se naopak hodilo více rychlostí.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Horské elektrokolo
Modelový rok: 2021
Baterie: 468 Wh / 13 Ah
Dojezd: 115 km
Umístění motoru: Středový
Umístění baterie: Rámová
Brzdy: Kotoučové hydraulické
Odpružení: S odpruženou vidlicí, se zdvihem 100 mm
Počet převodů: 1 × 8
Nosnost: 120 kg

Oblíbená elektrická kola dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (20 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář