Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Crussis e-Fionna 7.6-L

3. 3. 2021 aktualizováno

recenze Crussis e-Fionna 7.6-L

Crussis e-Fionna 7.6-L patří mezi nejlepší dámská elektrokola Crussis. Díky kvalitnímu zpracování je skvěle přizpůsobené náročnému terénu a nabídne vám jeden z nejdelších dojezdů mezi dostupnými modely. Podrobnosti se dozvíte v naší recenzi.

Hodnocení elektrokola Crussis e-Fionna 7.6-L

9.6

Perfektní

Dámské horské elektrokolo Crussis e-Fionna 7.6-L patří mezi jedničku na trhu. Vyznačuje se kvalitním a odolným zpracováním. Jeho hlavní výhodou nad ostatními modely je velkokapacitní baterie. Ta zajišťuje dlouhý dojezd až 200 km. Elektrokolo zvládne náročný terén, ale zároveň díky nastavitelnému odpružení se s ním dá jezdit po zpevněných cestách. Motor je středový s dostatečným výkonem. Ve výbavě Crussis e-Fionna 7.6-L najdete kotoučové brzdy, USB port a barevný displej.

Konstrukce a zpracování
9.5
Jízdní vlastnosti
9.5
Dojezd a baterie
10
Výbava
9.5
Klady
  • Odolná a robustní konstrukce
  • Vhodné do terénu, ale i na silnici
  • Správné vyvážení a dobrá ovladatelnost
  • Obrovský dojezd 200 km
  • Rychlejší dobíjení
Zápory
  • Vyšší cena

Konstrukce a zpracování – 9,5/10

Tento dámský model od české značky Crussis nezklame ani nejnáročnější milovnice horských terénů. Má výborné zpracování s robustní a pevnou konstrukcí. Geometrie rámu je dobře přizpůsobená ženské postavě. Díky celkovému snížení se na Crussis e-Fionna 7.6-L snadno nastupuje. V porovnání s konkurenčními dámskými typy však není rám tak výrazně u země a má sportovnější provedení více podobné pánskému typu.

Crussis e-Fionna 7.6-L 2021 výbava a dojezd

Horské elektrokolo Crussis e-Fionna 7.6-L je vybavené středovým motorem o nominálním výkonu 250 W a maximálním 500 W s krouticím momentem až 80 Nm. Díky jeho síle snadno překonáte i náročné překážky či prudká stoupání.

Váhu elektrokola typicky značka Crussis neuvádí kvůli nestandardizovaným měřením mezi různými výrobci. Navíc také záleží na tom, jakou velikost si zvolíte. Crussis e-Fionna 7.6-L má nosnost 120 kg. Rám je vyrobený z hliníku.

Jízdní vlastnosti – 9,5/10

Crussis e-Fionna 7.6-L je pokročilým modelem s pevnou konstrukcí. Zvládne i náročnější terény. Rozhodně se nemusíte kvůli němu při výběru tratí omezovat. Díky středovému motoru je ideálně vyvážené. V těžkých podmínkách a při překonávání nerovností oceníte jeho skvělou ovladatelnost.

Vzhledem k typické konstrukci horského typu si Crussis e-Fionna 7.6-L překvapivě dobře vede také na silnicích a jiných zpevněných cestách. Samozřejmě kvůli širším plášťům má vyšší valivý odpor než modely určené pro nehrbolaté podmínky. Díky uzamykatelné vidlici však zbytečně nepruží v situacích, kdy nechcete ztrácet vynaloženou sílu do šlapání. Míru tlumení je navíc možné jednoduchým pootočením upravit dle hmotnosti jezdce nebo okolních podmínek. Zdvih odpružení je dostatečných 100 mm.

Dojezd a baterie – 10/10

Hlavní silnou stránkou Crussis e-Fionna 7.6-L je baterie. Její kapacita obrovských 900 Wh / 25 Ah předčí většinu konkurenčních modelů na trhu. Pokud hledáte horské elektrokolo pro opravdu dlouhé vyjížďky, bude pro vás testovaný model správnou volbou. Dojezd až 200 km patří mezi jeden z nejdelších. Ocení ho rovněž cyklistky, které nechtějí během cesty neustále šetřit míru asistence, aby jim vystačila energie v akumulátoru.

Vysokokapacitní baterie od značky Panasonic je zcela integrovaná v rámu. Aby dobíjení její obří kapacity netrvalo výrazně déle než u jiných elektrokol, najdete zde nabíječku 4 Ah, nikoliv jen 2 Ah, jak bývá běžně zvykem. Samozřejmě nechybí ochrana proti přehřátí, zkratu nebo přebití. Tu zajišťuje BMS deska (Battery Management System).

testy a hodnocení Crussis e-Fionna 7.6-L 2021

Výbava – 9,5/10

Také v rámci výbavy si Crussis e-Fionna vede velmi dobře. Jak je u pokročilého typu této kategorie očekávatelné, má kotoučové hydraulické brzdy. Ty perfektně fungují i za mokra a jiných zhoršených podmínek. Mezi nadstandardní a praktické příslušenství patří USB port. Do něj během jízdy můžete zapojit třeba mobilní telefon nebo jiné zařízení, které chcete nabíjet. Z velké kapacity baterie vám rozhodně příliš neubude.

Ovládání probíhá samozřejmě přes LCD displej na řídítkách. Ten je v případě Crussis e-Fionna 7.6-L barevný a přehledný. Během jízdy zobrazuje informace o stavu baterie i o rychlosti či vzdálenosti. Pomocí panelu si rovněž volíte stupně asistence. Vybrat si můžete mezi 5 úrovněmi pohonu. Řazení má pak 9 rychlostí.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Horské elektrokolo
Modelový rok: 2021
Baterie: 900 Wh / 25 Ah
Dojezd: 200 km
Umístění motoru: Středový
Umístění baterie: Rámová
Brzdy: Kotoučové hydraulické
Odpružení: S odpruženou vidlicí, se zdvihem 100 mm
Počet převodů: 1 × 9
Nosnost: 120 kg

Populární elektrická kola

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (20 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář