Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrokola Crussis e-Gordo 1.6

3. 3. 2021 aktualizováno

recenze Crussis e-Gordo 1.6

Trekové elektrokolo Crussis e-Gordo 1.6 zaujímá v našem srovnání elektrických kol Crussis roli levného a dostupného dopravního prostředku pro univezsální použití. Navzdory nízké ceně vás potěší vysokou kvalitou zpracování české značky.

Hodnocení elektrokola Crussis e-Gordo 1.6

8.3

Skvělé

Elektrokolo Crussis e-Gordo 1.6 bude ideální volbou pro nenáročné cyklisty. Potěší vás nejen přijatelnou cenou, ale také kvalitním zpracováním a širokým příslušenstvím. Jedná se o univerzální typ, který se hodí do města i do lehčího terénu. Vyniká nenamáhavým šlapáním a pohodlnou sedačkou. Komfortu také přispívá odpružená vidlice. Dojezd je průměrných a u rekreačního elektrokola dostačujících 100 km. Za jedinou větší slabinu Crussis e-Gordo 1.6 lze považovat čelisťové brzdy, které jsou však vzhledem k nízké ceně očekávatelné.

Konstrukce a zpracování
8.5
Jízdní vlastnosti
8.5
Dojezd a baterie
8
Výbava
8
Klady
  • Nízká cena
  • Dobré zpracování
  • Pohodlné elektrokolo
  • Fyzicky málo namáhavé šlapání
  • 5 režimů asistence i funkce vedení kola
  • Baterii lze vyjmout a dobíjet v pohodlí domova
  • Bohaté příslušenství
Zápory
  • Čelisťové brzdy
  • Neuzamykatelná vidlice

Konstrukce a zpracování – 8,5/10

Elektrokolo Crussis e-Gordo 1.6 je trekingovým typem. Má tudíž univerzální použití: hodí se do města i do lehkého terénu. Celkově patří mezi levné typy. Nízká cena v tomto případě rozhodně není vykoupená kvalitou zpracování. Testovaný stroj e-Gordo 1.6 je pečlivě sestaven a vyroben z prvotřídních materiálů.

Rám z lehkého hliníku pomáhá ke snížení hmotnosti. Přesnou hmotnost však výrobce neudává, protože se liší dle konkrétní velikosti rámu a ani u jiných značek není vážení nijak standardizováno. Nosnost činní běžných 120 kg. U Crussis e-Gordo 1.6 byl použitý motor Bafang 250 W. Ten najdete v zadním náboji. Umístění je vzhledem k přijatelné ceně očekávatelné.

Hodnocení elektrokola Crussis e-Gordo 1.6

Jízdní vlastnosti – 8,5/10

Jednou z velkých výhod zadního motoru je jízda s minimální námahou. Šlapání na Crussis e-Gordo 1.6 je ve srovnání s velkou částí elektrokol fyzicky méně namáhavé. To potěší zejména rekreační jezdce a každého, kdo hledá především praktický dopravní prostředek. Určitě jej ocení ale i nenároční sportovci. Díky detailnímu nastavení míry asistence si přizpůsobíte pohon přesně podle vašich potřeb.

Recenzované trekové elektrokolo Crussis e-Gordo 1.6 má pohodlnou sedačku, na které se vám bude příjemně sedět i po mnoha ujetých kilometrech. Jeho komfortnost rovněž zvyšuje odpružená vidlice. Ta není uzamykatelná, tudíž si tlumení nelze na zpevněných a upravených cestách vypnout.

Stejně jako s trekingovými koly bez pohonu, i s tímto universálním typem zvládnete všechny běžné podmínky. Na zdolávání extrémních horských terénů však není Crussis e-Gordo 1.6 konstrukčně stavěné.

Dojezd a baterie – 8/10

Rámová Li-Ion baterie má kapacitu 468 Wh / 13 Ah. Zadní umístění motoru není však tak úsporné jako středové, proto lze očekávat spíše průměrný dojezd okolo 100 km. Přesná hodnota samozřejmě závisí na míře asistence, trati i okolních podmínkách. Pro rekreační použití je to rozhodně dostačující parametr na celou dlouhou vyjížďku.

Použitou baterii lze dobíjet přímo nebo ji vyjmout, přenést a připojit do běžné domácí zásuvky. Doplnění celé kapacity proběhne za 6,5 hodiny. Akumulátor je vybavený funkcí Battery Management System, jež ho chrání před defekty jako je přehřátí, přebití nebo zkrat. Můžete se tak spolehnout na dlouhou životnost.

Výbava Crussis e-Gordo 1.6 2021

Výbava – 8/10

Jednou z velkých předností elektrokola Crussis e-Gordo 1.6 je jeho bohatá výbava. Stejně jako většinu trekingových typů, i tento model zakoupíte rovnou s praktickými doplňky. Těšit se můžete na blatníky, stojánek, světlo nebo nosič na brašny / košík. O bezpečnost se starají brzdy základního čelisťového typu. Detailní přizpůsobení síly záběru a odporu šlapání zajišťuje převod 3 × 7.

Na elektrokole se nachází LCD displej pro snadný výběr z 5 nabízených stupňů asistence. Nechybí ani funkce vedení kola. Pomocí displeje si rovněž jediným pohledem zkontrolujete stav baterie, ujeté kilometry nebo aktuální rychlost jízdy.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Trekingové elektrokolo
Modelový rok: 2021
Baterie: 468 Wh / 13 Ah
Dojezd: 100 km
Umístění motoru: Zadní
Umístění baterie: Rámová
Brzdy: Čelisťové
Odpružení: S odpruženou vidlicí
Počet převodů: 3 × 7
Nosnost: 120 kg

Oblíbená el. kola podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (26 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář