Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Crussis e-Largo 7.6-S

3. 3. 2021 aktualizováno

recenze Crussis e-Largo 7.6-S

Crussis e-Largo 7.6-S 2021 patří v našem testu mezi jeden z nejuniverzálnějších modelů do terénu. Dle srovnání horských elektrokol vás potěší dobrým odpružením i dlouhým dojezdem.

Hodnocení elektrokola Crussis e-Largo 7.6-S

9.3

Perfektní

Crussis e-Largo 7.6-S v dámském i pánském provedení bude ideální pro dlouhé výlety. Na dojezd až 150 km a nastavitelnou míru odpružení se můžete při svých cestách spolehnout. Univerzální horské elektrokolo od české značky má dobrou ovladatelnost a je dost pohodlné. V naší recenzi rovněž oceňujeme míru přizpůsobení asistence šlapání, barevný a přehledný displej i kvalitní kotoučové brzdy. Crussis e-Largo 7.6-S má celkově perfektní zpracování a poradí si s každým povrchem.

Konstrukce a zpracování
9
Jízdní vlastnosti
9.5
Dojezd a baterie
9
Výbava
9.5
Klady
  • Pevné a odolné zpracování
  • Dobrá ovladatelnost v terénu
  • Pohodlné a nastavitelné odpružení
  • Dlouhá výdrž baterie + USB port
  • Barevný a přehledný displej
  • Kvalitní brzdy
Zápory
  • Jen 9 převodů

Konstrukce a zpracování – 9/10

Horské elektrokolo Crussis e-Largo 7.6-S se vyznačuje pevným zpracováním a robustním rámem. Ten je vyrobený z hliníku a jeho geometrie zajišťuje stabilitu při pohybu po různých nerovnostech. Design na první pohled prozrazuje, že se jedná o sportovní elektrokolo. Jak je u značky Crussis typické, výrobce neuvádí přesnou váhu kol z důvodu nestandardizovaného vážení napříč firmami.

Motor BAFANG MAX drive (M400) s výkonem 250 W (maximálně 500 W) a s krouticím momentem 80 Nm najdete umístěný ve středu. Velká kola 29″ spolu s neklouzavým pláštěm dávají recenzovanému modelu Crussis e-Largo 7.6-S skvělou přilnavost a ovladatelnost na jakémkoliv povrchu.

Nosnost má standardní hodnotu 120 kg. Všechny komponenty se mohou pochlubit vysokou kvalitou a každý kus je poctivě ručně sestavovaný, jak tomu u české značky elektrokol Crussis bývá zvykem.

elektrokolo Crussis e-Largo 7.6-S

Jízdní vlastnosti – 9,5/10

Crussis e-Largo 7.6-S je určené do jakéhokoliv terénu. Poradí si s horskými tratěmi, polní pěšinou i silnicí. Za své dokonalé přizpůsobení vděčí nastavitelné míře odpružení. Tlumení vidlice se 100mm zdvihem si můžete regulovat dle vaší hmotnosti, povrchu nebo ho úplně uzamknout – to se hodí zejména během jízdy po zpevněné cestě, kdy by pružení jen ubíralo sílu záběru při šlapání.

Díky širokému využití zastane elektrokolo Crussis e-Largo 7.6-S funkci dopravního prostředku i vysoce odolného parťáka pro sport. Výkonný pohon vám umožní překonat náročné trasy, na které byste se bez pomocného motoru báli vydat. Jízda na testovaném elektrokole je celkově pohodlná, což je důležité při překonávání dlouhých vzdáleností.

Torzní snímač šlapání je praktickým pomocníkem, který slouží k chytrému přizpůsobení míry asistence. Čím více šlapete, tím více vám motor svým výkonem pomáhá. Jízda je tak plynulá a vyvážená.

testování elektrokola Crussis e-Largo 7.6-S

Dojezd a baterie – 9/10

Jedním z hlavních parametrů, který bude každého zajímat, je dojezd. Testované el. kolo Crussis e-Largo 7.6-S je osazené baterií Panasonic Li-ion, která má kapacitu 630 Wh / 17,5 Ah. S ohledem na terén, míru asistence, hmotnost cyklisty i okolní podmínky její výdrž může dostat až na 150 km. Ačkoliv některé baterie s obdobnou kapacitou umožňují i delší dojezd, 150 km stále patří k nadprůměrným hodnotám a vždy je lepší, aby byl odhad střízlivý.

Baterie je vyjímatelná. Lze ji tudíž bez potíží nabíjet v pohodlí domova. Její integrování do rámu spolu se středovým motorem pomáhají ke správnému vyvážení elektrokola a k úspoře energie. Akumulátorová ochrana Battery Management System zamezuje defektům typu zkrat nebo přebití.

Výbava – 9,5/10

Základním ovládacím prvkem recenzovaného elektrokola Crussis e-Largo 7.6-S je jeho barevný LCD displej. Přes něj snadno zjistíte informace o kapacitě 17,5Ah akumulátoru, stupni asistence nebo třeba rychlosti jízdy a ujetých kilometrech. Velmi praktickou vychytávkou je USB port pro zapojení dalších zařízení od mobilního telefonu přes navigaci až po světla.

V rámci výbavy musíme rovněž pochválit kotoučové hydraulické brzy a detailní přizpůsobení míry asistence v 5 stupních. Převod již takové rozpětí nemá a disponuje jen 9 rychlostmi. V terénu se snadné přepínání bez zbytečných mezistupňů hodí. Naopak na zpevněném povrchu a při jízdě na různě strmých kopcích je lepší mít větší škálu převodů.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Horské elektrokolo
Modelový rok: 2021
Baterie: 630 Wh / 17,5 Ah
Dojezd: 150 km
Umístění motoru: Středový
Umístění baterie: Rámová
Brzdy: Kotoučové hydraulické
Odpružení: S odpruženou vidlicí, se zdvihem 100 mm
Počet převodů: 1 × 9
Nosnost: 120 kg

Nejprodávanější elektrokola na Heurece

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (22 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář