fbpx
Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze elektrokola Crussis OLI Cross Lady 8.6-S

Datum 2.3.2021 Katka Muchová Katka Muchová

recenze Crussis Oli Cross 8.6-S

Crussis OLI Cross Lady 8.6-S je crossovým typem. Má tudíž univerzální použití v běžném terénu i na zpevněných cestách. Recenzovaný model elektrokola značky Crussis se vyznačuje kvalitním zpracováním a perfektními jízdními vlastnostmi.

Hodnocení elektrokola Crussis OLI Cross Lady

Hodnocení9
Perfektní

Dámské krosové elektrokolo Crussis OLI Cross Lady 8.6-S se sníženým rámem se hodí do terénu i na zpevněné cesty. Jeho hlavní předností je dostatečný výkon a velká kapacita baterie, která poskytne dojezd až 150 km. Vzduchové odpružení 65 mm není příliš velké, avšak v běžném terénu dostatečně tlumí otřesy. Ve výbavě Crussis OLI Cross Lady 8.6-S najdete kotoučové hydraulické brzdy a barevný displej. Jízdu si můžete přizpůsobit díky 5  stupňům asistence. Jednopřevodník s dvanácti rychlostmi je při používání intuitivní a zároveň umožňuje detailní volbu záběru a náročnosti šlapání.

Konstrukce a zpracování
8.5
Jízdní vlastnosti
9
Dojezd a baterie
9.5
Výbava
9
Klady
  • Kvalitní zpracování
  • Skvělé dámské tvarování
  • Univerzální použití
  • Dlouhý dojezd
  • Dobré brzdy
  • Jednopřevodník s velkým počtem rychlostí
Zápory
  • Menší zdvih odpružení

Konstrukce a zpracování – 8,5/10

Mezi všemi elektrokoly jen těžko najdete univerzálnější provedení, než krosový typ, jakým je právě Crussis OLI Cross Lady 8.6-S. Středně silný rám a průměrně tlusté pláště z něj dělají dopravní prostředek do jakýchkoliv podmínek. Díky dobrému zpracování a kvalitní konstrukci se s ním nemusíte bát vydat ani na náročnější trasy.

Crussis Oli Cross 8.6-S dámské 2021 e-kolo

Crossové elektrokolo Crussis OLI Cross Lady 8.6-S je dámským typem, což prozrazuje výrazně snížený rám pro snadnější nastupování. Ačkoliv se u značky Crussis obvykle setkáte s motorem Bafang, již název bicyklu napovídá, že tento model je vybavený motorem OLI Sport. Jeho hlavním kladem je o něco větší výkonnost. Má však také vyšší spotřebu energie při stoupání a v jiných náročných úsecích. Konkrétně na dámském elektrokole Crussis OLI Cross Lady 8.6-S najdete pohon dosahující maximálně 700 W (samozřejmě nominální hodnota je 250 W) a s krouticím momentem 83 Nm.

U českých elektrokol Crussis je běžné, že výrobce neuvádí hmotnost. Nosnost činí 120 kg. Odpružení vidlice se zdvihem 65 mm nepatří mezi největší, avšak jako kompromis pro pohyb na silnici i v terénu je optimální volbou. Tlumení je vzduchové a velmi účinné.

Jízdní vlastnosti – 9/10

Recenzované dámské krosové elektrokolo Crussis OLI Cross Lady 8.6-S vás nezklame na žádném povrchu. Na zpevněných cestách má příjemně snadný pohyb. V terénu se zase lehce ovládá a nemá tendence klouzat. Nabízí vše, co si můžete od univerzálního modelu přát.

Jízda na tomto elektrokole je velmi příjemná. Odpružení tlumí běžné nárazy a torzní snímač síly šlapání zase chytře a plynule dávkuje pohon. Crussis OLI Cross Lady 8.6-S se bude líbit zejména cyklistkám, které rády překonávají dlouhé vzdálenosti po cyklostezkách.

Dojezd a baterie – 9,5/10

Kapacita baterie Crussis OLI Cross Lady 8.6-S patří mezi nadstandardní. Její hodnota 630 Wh /17,5 Ah vám umožní urazit až 150 km na jedno nabití. Díky tomu se můžete vydat i na opravdu dlouhé projížďky. Samozřejmě reálný dojezd závisí na mnoha faktorech od hmotnosti jezdce přes náročnost trati až po okolní podmínky.

Baterie je plně integrovaná do rámu. Ten si i navzdory tomu, že obsahuje výkonný akumulátor, uchovává poměrně štíhlé provedení. Nabíjení je možné provádět přímo v rámu, popřípadě po vyjmutí z elektrokola také prakticky v pohodlí domova. Samozřejmostí jsou ochranné prvky proti defektu baterie. BMS deska neboli Battery Management System ji chrání před přehřátím, zkratem či přebitím.

Dojezd a baterie

Výbava – 9/10

V rámci výbavy nabídne Crussis OLI Cross Lady 8.6-S vše, co byste od pokročilého crossového elektrokola čekali. Má hydraulické kotoučové brzdy a přehledný barevný displej. Na něm najdete informace o rychlosti, vzdálenosti, baterii i stupni asistence. Vybrat si můžete z 5 úrovní pohonu. Jednopřevodníkový systém se snadno a intuitivně ovládá. Zároveň nabídne 12 rychlostí pro detailní přizpůsobení záběru a náročnosti šlapání.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Crossové elektrokolo
Modelový rok: 2021
Baterie: 630 Wh / 17,5 Ah
Dojezd: 150 km
Umístění motoru: Středový
Umístění baterie: Rámová
Brzdy: Kotoučové hydraulické
Odpružení: S odpruženou vidlicí, se zdvihem 65 mm
Počet převodů: 1 × 12
Nosnost: 120 kg

Nejoblíbenější elektrokola dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář