Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Crussis OLI Cross Lady 8.6-S

2. 3. 2021 aktualizováno

recenze Crussis Oli Cross 8.6-SVítěz testuTestado.cz

Crussis OLI Cross Lady 8.6-S je crossovým typem. Má tudíž univerzální použití v běžném terénu i na zpevněných cestách. Recenzovaný model elektrokola značky Crussis se vyznačuje kvalitním zpracováním a perfektními jízdními vlastnostmi.

Hodnocení elektrokola Crussis OLI Cross Lady

9

Perfektní

Dámské krosové elektrokolo Crussis OLI Cross Lady 8.6-S se sníženým rámem se hodí do terénu i na zpevněné cesty. Jeho hlavní předností je dostatečný výkon a velká kapacita baterie, která poskytne dojezd až 150 km. Vzduchové odpružení 65 mm není příliš velké, avšak v běžném terénu dostatečně tlumí otřesy. Ve výbavě Crussis OLI Cross Lady 8.6-S najdete kotoučové hydraulické brzdy a barevný displej. Jízdu si můžete přizpůsobit díky 5  stupňům asistence. Jednopřevodník s dvanácti rychlostmi je při používání intuitivní a zároveň umožňuje detailní volbu záběru a náročnosti šlapání.

Konstrukce a zpracování
8.5
Jízdní vlastnosti
9
Dojezd a baterie
9.5
Výbava
9
Klady
  • Kvalitní zpracování
  • Skvělé dámské tvarování
  • Univerzální použití
  • Dlouhý dojezd
  • Dobré brzdy
  • Jednopřevodník s velkým počtem rychlostí
Zápory
  • Menší zdvih odpružení

Konstrukce a zpracování – 8,5/10

Mezi všemi elektrokoly jen těžko najdete univerzálnější provedení, než krosový typ, jakým je právě Crussis OLI Cross Lady 8.6-S. Středně silný rám a průměrně tlusté pláště z něj dělají dopravní prostředek do jakýchkoliv podmínek. Díky dobrému zpracování a kvalitní konstrukci se s ním nemusíte bát vydat ani na náročnější trasy.

Crussis Oli Cross 8.6-S dámské 2021 e-kolo

Crossové elektrokolo Crussis OLI Cross Lady 8.6-S je dámským typem, což prozrazuje výrazně snížený rám pro snadnější nastupování. Ačkoliv se u značky Crussis obvykle setkáte s motorem Bafang, již název bicyklu napovídá, že tento model je vybavený motorem OLI Sport. Jeho hlavním kladem je o něco větší výkonnost. Má však také vyšší spotřebu energie při stoupání a v jiných náročných úsecích. Konkrétně na dámském elektrokole Crussis OLI Cross Lady 8.6-S najdete pohon dosahující maximálně 700 W (samozřejmě nominální hodnota je 250 W) a s krouticím momentem 83 Nm.

U českých elektrokol Crussis je běžné, že výrobce neuvádí hmotnost. Nosnost činí 120 kg. Odpružení vidlice se zdvihem 65 mm nepatří mezi největší, avšak jako kompromis pro pohyb na silnici i v terénu je optimální volbou. Tlumení je vzduchové a velmi účinné.

Jízdní vlastnosti – 9/10

Recenzované dámské krosové elektrokolo Crussis OLI Cross Lady 8.6-S vás nezklame na žádném povrchu. Na zpevněných cestách má příjemně snadný pohyb. V terénu se zase lehce ovládá a nemá tendence klouzat. Nabízí vše, co si můžete od univerzálního modelu přát.

Jízda na tomto elektrokole je velmi příjemná. Odpružení tlumí běžné nárazy a torzní snímač síly šlapání zase chytře a plynule dávkuje pohon. Crussis OLI Cross Lady 8.6-S se bude líbit zejména cyklistkám, které rády překonávají dlouhé vzdálenosti po cyklostezkách.

Dojezd a baterie – 9,5/10

Kapacita baterie Crussis OLI Cross Lady 8.6-S patří mezi nadstandardní. Její hodnota 630 Wh /17,5 Ah vám umožní urazit až 150 km na jedno nabití. Díky tomu se můžete vydat i na opravdu dlouhé projížďky. Samozřejmě reálný dojezd závisí na mnoha faktorech od hmotnosti jezdce přes náročnost trati až po okolní podmínky.

Baterie je plně integrovaná do rámu. Ten si i navzdory tomu, že obsahuje výkonný akumulátor, uchovává poměrně štíhlé provedení. Nabíjení je možné provádět přímo v rámu, popřípadě po vyjmutí z elektrokola také prakticky v pohodlí domova. Samozřejmostí jsou ochranné prvky proti defektu baterie. BMS deska neboli Battery Management System ji chrání před přehřátím, zkratem či přebitím.

Dojezd a baterie

Výbava – 9/10

V rámci výbavy nabídne Crussis OLI Cross Lady 8.6-S vše, co byste od pokročilého crossového elektrokola čekali. Má hydraulické kotoučové brzdy a přehledný barevný displej. Na něm najdete informace o rychlosti, vzdálenosti, baterii i stupni asistence. Vybrat si můžete z 5 úrovní pohonu. Jednopřevodníkový systém se snadno a intuitivně ovládá. Zároveň nabídne 12 rychlostí pro detailní přizpůsobení záběru a náročnosti šlapání.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Crossové elektrokolo
Modelový rok: 2021
Baterie: 630 Wh / 17,5 Ah
Dojezd: 150 km
Umístění motoru: Středový
Umístění baterie: Rámová
Brzdy: Kotoučové hydraulické
Odpružení: S odpruženou vidlicí, se zdvihem 65 mm
Počet převodů: 1 × 12
Nosnost: 120 kg

Nejoblíbenější elektrokola dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (31 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář