Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Leader Fox Runner

4. 3. 2021 aktualizováno

recenze Leader Fox Runner

V našem testu elektrokol je Leader Fox Runner zástupcem silničních typů. Vyznačuje se velmi nízkou hmotností a snadným šlapáním. Na rozdíl od většiny lze daný model používat i jako běžné jízdní kolo.

Hodnocení elektrokola Leader Fox Runner

9.3

Perfektní

Recenzované silniční elektrokolo Leader Fox Runner zvládne nejen zpevněné povrchy, ale také lehký terén. Má kvalitní zpracování a výborné jízdní vlastnosti. Jedním z hlavních rysů je velmi nízká hmotnost. Díky ní můžete testované elektro kolo používat s pohonem i bez něj. Motor je středový a baterie s menší kapacitou je pevně vsazená v rámu. Celkový dojezd maximálně 100 km považujeme za největší slabinu Leader Fox Runner. Naopak vítanými plusy jsou USB port, rychlé dobíjení, režim „walk“ nebo odolné vyztužené pláště.

Konstrukce a zpracování
10
Jízdní vlastnosti
10
Dojezd a baterie
7.5
Výbava
9.5
Klady
  • Nízká hmotnost
  • Zvládne silnici i lehký terén
  • Lze používat i bez pohonu
  • Spolehlivé brzdy
  • Rychlé nabíjení
  • USB port a funkce „walk“
Zápory
  • Průměrný až slabší dojezd

Konstrukce a zpracování – 10/10

Leader Fox Runner patří mezi silniční elektrokola se sportovním tvarem. Zaměření je zřejmé již z jeho celkové konstrukce s tenkým hliníkovým rámem spolu s úzkými pneumatikami. Stejně jako klasické silniční typy, tak také tento model má zahnutá řídítka a pevnou vidlici. Nosnost je standardních 120 kg.

O pohon se stará středový motor Fazua Evation 1.0 s nominálním výkonem 250 W a maximálním 400 W. Pohon se vyznačuje tichým a plynulým chodem s velkou silou, kterou oceníte při zdolávání strmých kopců. Je vybaven torzním snímačem síly šlapání. To znamená, že čím více zabíráte, tím více vám motor pomáhá v pohybu.

Hlavní doménou recenzovaného silničního elektrokola Leader Fox Runner je jeho nízká hmotnost. Od ní se odvíjí mnoho kladů: například snadná manipulace a výborné jízdní vlastnosti. Váha pouhých 16,8 kg není příliš vyšší než u běžných bicyklů bez pohonu. Celkové zpracování je kvalitní a uspokojí i nároky pokročilých jezdců, kteří hledají perfektní silniční model.

elektrokolo Leader Fox Runner

Jízdní vlastnosti – 10/10

Leader Fox Runner se řadí k silničním elektrokolům typu gravel. To znamená, že má výborné jízdní vlastnosti při pohybu po silnici, ale nerozhází ho ani lehký terén. Polní cesta mezi dvěma cyklostezkami pro něj bude hračka. Pro případ jízdy po náročném povrchu má elektrokolo Leader Fox Runner speciálně vyztužené pláště proti defektu s dlouhou životností.

Úzké pneumatiky nezvyšují tření a předurčují Leader Fox Runner pro svižný pohyb po zpevněných cestách. Slabé rámy zase netvoří zbytečný odpor vzduchu. Jízda je tak lehká a fyzicky málo namáhavá. Tyto vlastnosti v kombinaci s nízkou hmotností umožňují používat Leader Fox Runner i bez pohonu, což je u klasických těžkých elektrokol nemyslitelné. Můžete se tedy vydat na dlouhý výlet a motor si nechat pro případ, že vám během cesty dojdou síly, nebo jej také samozřejmě využívat po celou dobu.

Jízda na tomto silničním elektrokole je skutečně pohodlná. To je důležité při překonávání delších vzdáleností. Leader Fox Runner je celkově dobře vyvážený model, který se snadno ovládá.

Dojezd a baterie – 7,5/10

Nízká váha elektrokola Leader Fox přináší mnoho pozitiv, avšak vybrala si svou daň právě v dojezdu. Baterie je malá a lehká. Kvůli tomu má i menší kapacitu 250 Wh / 7 Ah. Pokud plánujete Leader Fox Runner využívat jako běžný silniční e-bike a jen si občas vypomoci motorem, bude pro vás ideální. Příznivce průběžné asistence však nejspíše zklame. Dojezd maximálně 100 km, v horších podmínkách i jen 60 km, patří ke slabším hodnotám, zvláště u takto pokročilého modelu.

Baterie elektro kola Leader Fox Runner je plně vsazená do rámu. Její životnost se pohybuje přibližně od 800 do 1 200 plných nabíjecích cyklů. Nabíjíte-li pravidelně po každé jízdě, bude počet cyklů samozřejmě vyšší. Převedeno na ujetou vzdálenost, vydrží zhruba 15 000 až 25 000 km neboli 5 až 9 let. Plusem je rychlé nabíjení. Na 80 % kapacity akumulátoru se dostanete už za 1,5 hodiny a dobití na 100 % trvá celkem 3 hodiny.

Leader Fox Runner - dojezd a výdrž baterie

Výbava – 9,5/10

V rámci výbavy jsme již zmínili kvalitní vyztužené pláště a rychlonabíječku. Dalšími zajímavými a užitečnými prvky jsou pak USB port pro připojení různých zařízení a funkce pohonu „walk“, která vám pomůže při vedení elektrokola. Pro jízdu Leader Fox Runner nabízí tři stupně asistence. Na přehazovačce si můžete volit z 2 × 10 převodů.

O bezpečnost se starají spolehlivé hydraulické kotoučové brzdy. Pro ovládání slouží přehledný displej. Na něm se také dozvíte informace o jízdě, jako je aktuální, maximální i průměrná rychlost, ujetá vzdálenost nebo stav baterie.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Silniční elektrokolo
Modelový rok: 2019
Baterie: 250 Wh / 7 Ah
Dojezd: 100 km
Umístění motoru: Středový
Umístění baterie: Rámová
Brzdy: Kotoučové hydraulické
Odpružení: Bez odpružení
Počet převodů: 2 × 10
Nosnost: 120 kg

Nejprodávanější elektrokola roku

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (37 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
jiří Šterk (10. 7. 2023 12:07)

Vlastním silniční elektrokolo leader fox runner 2019. Jezdím na něm třetím rokem. Baterie je největší slabinou. A to nejen svou malou kapacitou (je mi 76 let), někdy bych byl rád, kdyby byl delší dojezd, ale co je katastrofa - vytažení baterie z rámu. Toho, kdo tento způsob vyjmutí navrhoval (model 2019) bych okamžitě vyhodil. Nepomohly ani dotazy přímo na výrobce. Prostě jsme to zvorali a kašlem na vás. Jinak s kolem spokojenost.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář