Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Sava eFolding Carbon 2.0

4. 3. 2021 aktualizováno

recenze Sava eFolding Carbon 2.0

Sava eFolding Carbon 2.0 v našem srovnání skládacích elektrokol patří k pokročilým skládacím typům. Vyznačuje se velmi nízkou hmotností pro snadnou manipulaci a karbonovým provedením. Hodí se pro ježdění ve městě i v lehkém terénu.

Hodnocení elektrokola Sava eFolding Carbon 2.0

8.6

Skvělé

Sava eFolding Carbon 2.0 patří ke skládacím elektrokolům vyšší třídy. Mezi pokročilé typy tento model řadí jeho karbonové a velmi lehké zpracování, spolehlivé kotoučové brzdy i výkonný motor. Pro přizpůsobení síly šlapání je zde 9 převodů. Na rozdíl od ostatních skládacích modelů se Sava hodí nejen do města, ale také do terénu. Svým průměrným dojezdem však radost náročnějším uživatelům neudělá. V ostatních ohledech si naopak vede moc dobře.

Konstrukce a zpracování
9.5
Jízdní vlastnosti
9
Dojezd a baterie
6.5
Výbava
9.5
Klady
  • Nízká váha a kompaktní rozměry
  • Kvalitní karbonové zpracování
  • Pohodlné kolo vhodné i do lehčího terénu
  • Spolehlivé brzdy
  • Bohaté příslušenství
Zápory
  • Menší dojezd

Konstrukce a zpracování – 9,5/10

Když se podíváme na dostupné skládací typy, těžko bychom našli model, který má lepší konstrukční vlastnosti než Sava eFolding Carbon 2.0. Jedná se o jedno z nejlehčích provedení. S hmotností pouhých 14 kg ho není žádný problém přenášet a uskladňovat. Složení je snadné a rychlé. Ve sbaleném stavu měří pouhých 69 × 80 × 45 cm. Všichni nároční uživatelé, kteří hledají maximálně kompaktní a praktický dopravní prostředek, budou ze Sava eFolding Carbon 2.0 nadšení.

Jak již napovídá samotný název, za svou nízkou hmotnost vděčí především lehké karbonové konstrukci. Ta má zároveň velkou pevnost. Jako důkaz kvalitního zpracování poskytuje výrobce na tento model záruku rámu na 15 let. Dostatečně výkonný motor Bafang je umístěný v zadním náboji, jak bývá u skládacích typů zvykem. Ve své kategorii má Sava eFolding Carbon 2.0 očekávatelnou nosnost 110 kg.

Jízdní vlastnosti – 9/10

Mnohá skládací elektrokola bývají jen městskými vozítky a běžným pevným typům se při překonávání náročnějších tratí nevyrovnají. Sava eFolding Carbon 2.0 je v tomto ohledu výjimkou. Má skvělé jízdní vlastnosti. Uplatnění najde nejen ve městě, ale také v běžném lehkém terénu. Bez problémů s ním můžete jezdit do školy, do práce či na nákupy a o víkendech na delší projížďky.

Ačkoliv se jedná o skládací variantu, která se vyznačuje nižším sedem a absencí odpružení, jízda na Sava je velmi pohodlná. Za svou komfortnost vděčí zejména ergonomicky tvarovanému sedlu. Výška sedačky a řídítek se dá snadno a rychle nastavit.

Dojezd a baterie – 6,5/10

Skládací varianty obvykle nemívají velký dojezd. Jinak tomu bohužel není ani v tomto případě. Navzdory tomu, že Sava eFolding Carbon 2.0 v mnohých ohledech patří k vyšší třídě a ostatními vlastnostmi se vyrovná modelům s neskládací konstrukcí, z baterie budou náročnější cyklisté spíše zklamaní. Dojezd maximálně 75 km stačí pro pohyb po městě nebo jeden výlet, po kterém musíte ihned akumulátor nabíjet.

Dobrou zprávou je, že díky nízké váze lze testované elektrokolo Sava eFolding Carbon 2.0 používat i bez pohonu. Baterie s kapacitou 335 Wh je umístěná za zadním sedlem. U skládacích elektrokol nepřipadá rámové provedení v úvahu, protože se přehýbají v místě, kde by se měl nacházet akumulátor.

Výbava – 9,5/10

V rámci použitých komponentů si Sava eFolding Carbon 2.0 vede nadprůměrně. Může se pochlubit spolehlivými kotoučovými brzdami, které jsou důležité zejména za mokra a při jízdě v terénu. Za pozornost také stojí vyšší počet převodů. Pomocí 9 rychlostí si přizpůsobíte sílu šlapání vlastním představám.

Pro ovládání a sledování údajů o průběhu jízdy či stavu baterie je na řídítkách umístěný displej. Sava eFolding Carbon 2.0 má ve své výbavě bohaté příslušenství od předních i zadních světel přes nosič až po blatníky. Ihned po zakoupení můžete vyrazit na první projížďku.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Skládací elektrokolo
Modelový rok: 2019
Baterie: 335 Wh
Dojezd: 75 km
Umístění motoru: Zadní
Umístění baterie: Za sedlovou trubkou
Brzdy: Kotoučové hydraulické
Odpružení: Bez odpružení
Počet převodů: 1 × 9
Nosnost: 110 kg

Nejprodávanější elektrická kola na Heurece

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (30 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář