Recenze Fallout 4

Pokud jsem milovali Falllout 3, budete milovat i Fallout 4. Jedná se o skvělou hru odehrávající se v rozlehlé post-apokalyptické světě s obrovským množstvím zajímavých postav a lokací. Nepochybně budete nadšeni spoustou různých úkolů, bojovým a výrobním systémem či obrovským množstvím malých detailů, které vás vtáhnou do virtuálního světa. Na druhou stranu, pokud jste předchozí díl série nemuseli, Fallout 4 vám nepřinese nic moc lepšího.

KLADY:
  • Parádní rozlehlý svět a zajímavé postavy
  • Skvělý systémy boje a řemesel
  • Obrovské množství úkolů a odměn
  • Spousta malých detailů
  • Podnětný příběh

ZÁPORY:
  • Grafika lehce pokulhává za konkurencí
  • Pokračování skrz naskrz
  • Bugy

Recenze na gamespot.com – 9/10

Pokud se na Fallout 4 podíváme ze široka, tak jeho drobné nedostatky blednou ve světle jeho úspěchů. Jakmile odložíte ovladač, začnete přemýšlet nad přítelem, kterého jste zradili, abyste mohli prospět jinému, nad proměnlivým přílivem neuvěřitelné bitvy, nebo nad okamžikem, kdy jste otevřeli zásuvku a našli něco, díky čemu jste si uvědomili, jak se lidé cítili před dopadem bomby. Ve chvílích jako jsou tyto je Fallout 4 opojný zážitek. Často jste nuceni něco obětovat – vztah, lukrativní příležitost nebo vaše zdraví -, abyste získali něco jiného. A čím hlouběji se noříte do králičí nory, tím více si říkáte: Co kdybych si vybral jinou cestu? Ptáte sami sebe, ne proto, že jste měli jiné možnosti, ale protože si nejste jistí, zda jste zvolili správně. Skutečnost, že vaše rozhodnutí s vámi zůstávají i poté, co opustíte hru, je dokladem skvělého vyprávění. Fallout 4 nabízí obsah před stylem a je skvělým doplňkem k legendární sérii z otevřeného světa.

Klady: Hustý svět s širokou škálou kuriózních míst a postav, skvělý hybridní bojový systém, vaše rozhodnutí mají významný dopad na příběh, obrovské množství úkolů a odměn, intuitivní tvořivé nástroje, podnětný příběh

Zápory: Společníci se jen obtížně zvládají, nevýrazné řízení zásob a mapa světa, průměrná grafika a pár závad, s kterými se musíte potýkat

Recenze na gamewatcher.com – 8,5/10

Fallout 4 je vynikající hra s velkým a přesvědčivým herním světem, který můžete prozkoumávat, zábavnými souboji a mnoha úkoly, které hráče pohltí na více než sto hodin singleplayerového času. Ano, příběh zapomenete v okamžiku, kdy hru opustíte, ale vše, co bylo skvělé na Fallout 3, je v novém dílu zpět… což je jak požehnání, tak i prokletí. Hra opravdu působí jako Fallout 3 s o něco lepší grafikou a několika novými módy, a ačkoli má Fallout 4 vše, co minulou hru činilo skvělou, má i její slabosti, jako je otřesné menu inventáře, ztuhlé modely postav, načítání obrazovky při vstupu do interiérových scén atd. Fallout 4 je úžasná hra, která nikoho nezklame, ale není ojedinělá. A já stále dávám přednost New Vegas.

Klady: Obrovské rozlehlé pláně plné zajímavých věcí k objevování, která vám vydrží na více než 100 hodin a vy při tom budete milovat každou minutu. Spousta malých detailů, které činí hru přesvědčivou, jako jsou komentáře postav ohledně vašeho vzhledu nebo smutné vizuální příběhy, které najdete. Nové přídavky jsou všechny velmi vítané.

Zápory: Je to vskutku jen Fallout 3 s pár novými módy a o něco lepší grafikou, bez jakýchkoli oprav nedostatků. Hlavní příběh je rovněž na jedno použití.

Recenze na hookedgamers.com – 10/10

Ohledně Fallout 4 jsem měl extrémně vysoká očekávání. Tak jsem se obával, že jim nedostojí, že jsem málem běžel zpátky k Fallout 3 a na celou věc zapomněl. Fallout 4 však nejenže mým očekáváním dostál, ale ještě je překonal. Hra si zajistila právoplatné místo v sérii a nechává konkurenci za sebou. Kdybych vám řekl měli-byste-hrát Fallout 4, byla by to medvědí služba každému fanouškovi RPG. Musíte-ho-hrát.

Klady: Úctihodná Fallout zápletka, nejlepší prostředí série, skvělý zvuk a vizuál, detailní přizpůsobení a výstavba osad

Zápory: Grafika lehce pokulhává za ostatními áčkovými tituly

Recenze na ign.com – 9,5/10

Vynikající svět, skvělý řemeslný systém, silný příběh a postavy a mnoho dalšího přináší Falloutu 4 jeho zářivou chválu.

Klady: Vynikající svět, skvělý řemeslný systém, dobrý příběh a postavy, obrovská variability

Zápory: Bugy

Recenze na videogamer.com – 9/10

Fallout 4 je přesně to, co jste doufali, pokud jste doufali v to, co já. Pokud jste nenáviděli Fallout 3, pak tu není mnoho věcí, které vás přimějí mít jiný názor na Fallout 4. Ale pokud jste předchozí díl milovali, pak budete milovat tento o to více, a to díky jeho rozdílům i podobnostem.

Klady: Skutečně přesvědčivý příběh, přestřelky lepší než kdy jindy, Betshesda vylepšil vlastní šablonu k dokonalosti

Zápory: Pokračování skrz naskrz

9.2 Celkové hodnocení
Vynikající

Fallout 4 je úžasná hra odehrávající se v rozlehlém post-apokalyptickém Bostonu s obrovským množstvím zajímavých postav a lokací. Nepochybně budete nadšeni spoustou různých úkolů, bojovým a výrobním systémem či obrovským množstvím malých detailů, které vás vtáhnou do příběhu. Pokud jste však hráli Fallout 3 a nijak vás neoslnil, nečekejte od nového dílu mnoho jiného.

gamespot.com
9
gamewatcher.com
8.5
hookedgamers.com
10
ign.com
9.5
videogamer.com
9
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

TOP 3 nejprodávanější PC hry dle heureka.cz

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte