Recenze Far Cry Primal

Pro ty, které již omrzely moderní střílečky a raději by se ponořili do pravěkého světa plného nádherných scenérií a gigantických zvířat, přináší série Far Cry jedinečný zážitek v podobě spin-offu Primal. Převtělte se do pravěkého lovce a pližte se okolo nepřátel nebo si ochočte společníka z některého z divokých zvířat.

KLADY:
  • Nádherný prehistorický svět
  • Skvělé krocení zvířat

ZÁPORY:
  • Nic moc boj nablízko
  • Působí povědomě

Recenze na 3djuegos.com – 8/10

Primal je další díl populární série od Ubisoftu, který otevírá novou cestu vpřed z hlediska období a možností. Občas sice chybí jiskra, pravidelnost kampaně a unikátní nabídka, takže hra zůstává na úrovni ostatních epizod série Far Cry, nicméně se jedná o unikátní přístup a doba kamenná vás v této hře pohltí jako v žádné jiné.

Klady: Ponoření do prehistorického světa je zážitek. Návrh hřiště i jednotlivosti zapadají do kontextu Far Cry. Možnost krocení zvířat a mnoho dalších prvků, díky které si vytváříte osobní charakter

Zápory: Boj tělo na tělo zaostává za ostatními bojovými systémy. Nevyváženost misí: Některé jsou skvělé, jiné naopak 

Recenze na gamespot.com – 8/10

Far Cry Primal je případová studie o tom, jak herní svět může pohánět všechny vrstvy, od tónu příběhu, přes nebezpečí okolního světa, až po brutalitu soubojů.

Klady: Soudržný, hrozivý svět, napjaté zaměření na přežití, nápadité schopnosti krocení zvířat

Zápory: Opakující se boj, omezená nabídka zbraní

Recenze na gamewatcher.com – 7,5/10

Far Cry Primal má s předchozími hrami série společného mnohem více, než se může zdát, což mu přidává i ubírá. Svět jeskynního muže je nový a naprostá absence pistolí, vozidel a křičících lidí je osvěžující. Souboje jsou jednoduché, ale zábavné, a jakmile hra přinese zkrotitelného týmového společníka stává se Primal zábavou na několik hodin. Bohužel plížení je problematičtější, protože nepřátelé jsou promícháni s přírodním prostředím a Hunter Vision je k ničemu. Horší však je to, že neustálá potřeba lovit a sbírat  zdroje zabírá většinu herního času a není vůbec zábavná. Primal není překotný úspěch a vzorec Far Cry se musí vyvíjet (nejlépe do Trigenů a Krvavých draků), ale zdaleka není vyhynulý.

Klady: Unikátní svět a osvěžující pocit v herním světě zaměřeném na pistole. Zvířecí společníci přinášejí do hry mnoho zábavy a života.

Zápory: Plížení je mnohem složitější a méně uspokojující. Ubisofte, vážně přestaň nutit hráče, aby trávili hodiny lovem bezcenných zdroj. Je to nudné!

Recenze na hookedgamers.com – 6,5/10

S Far Cry Primal jsem se bavil, protože neexistuje mnoho moderních her zabývajících se myšlenkou prehistorického dobrodružství. Příběh mě pohltil, krajina byla jak krásná tak zrádná a plížení s lukem v ruce se mi jen tak neomrzí. Far Cry Primal měl nicméně potenciál stát se velkým zvířetem v žánru FPS, ale ten byl nakonec promrhán rozhodnutím jít snazší cestou. Kdyby se další ročníky vyvíjeli navrženým směrem, možná bychom se dočkali toho, v co jsme doufali.

Klady: Nádherná krajina, prvky společnosti přinášejí novou čerstvou vrstvu, plížení hratelnost velmi povzbudilo

Zápory: Mdlý a neohrabaný boj na blízko, rozložení mapy je téměř identické s Far Cry 4

Recenze na videogamer.com – 7/10

Far Cry Primal je skvělý spin-off série Far Cry, ale nepřináší nic radikálně nového.

Klady: Vypadá fantasticky, krocení zvířat je skvělé, luk a šípy jsou cool

Zápory: Působí povědomě

7.4 Celkové hodnocení
Velmi dobrý

Far Cry Primal nabízí starý herní systém v novém osvěžujícím kabátě doby kamenné. Unikátní svět pravěku vás nepochybně oslní a společně se svými zvířecími společníky si užijete spoustu zábavy. Očekávejte však, že hra má i pár drobných nedostatků jako je horší boj na blízko či nevyváženost misí.

3djuegos.com
8
gamespot.com
8
gamewatcher.com
7.5
hookedgamers.com
6.5
videogamer.com
7
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

TOP 3 nejprodávanější PC hry dle heureka.cz

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte