Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze Ferratum

5. 7. 2022 aktualizováno

rychlá nebankovní půjčka online ferratum

Potřebujete rychlou půjčku před výplatou? Ferratum vám nabízí až 80 tisíc Kč s možností rychlého i dlouhodobého splácení. Podmínky i výši úroků hodnotíme v naší podrobné recenzi.

Chcete výhodnou mikropůjčku? Doporučení naleznete v našem testu nejlepších mikropůjček.

Hodnocení nebankovní půjčky od Ferratum

Historie a současnost

Ferratum je mladá úvěrová společnost založená v roce 2005 ve Finsku. Své služby dnes nabízí po celém světě. V České republice se zaměřuje především na malé krátkodobé půjčky. Dlouhodobou vizí společnosti je ovšem transformace v plnohodnotnou moderní online banku. Proto Ferratum využívá řadu moderních technologií, včetně automatizovaných systémů pro schvalování úvěrů.

rychlá online flexibilní půjčka Ferratum hodnocení

Produkty a možnosti

Ferratum českým klientům nabízí flexibilní půjčku. Získat můžete od 2,5 tisíce Kč do 80 tisíc Kč. Délku splácení lze pevně stanovit na 30 dnů nebo splácet průběžně s minimální měsíční částkou. Rychlé splacení je samozřejmě výhodnější. RPSN při dlouhodobých splátkách dosahuje 299,98 %.

Úvěr můžete použít jako finanční rezervu. Nemusíte jej čerpat okamžitě. V takovém případě neplatíte ani žádné poplatky či úroky. Peníze jednoduše využijete až je budete potřebovat.

Pozor

Před sjednáním krátkodobé půjčky vždy zvažte, zda ji opravdu nezbytně potřebujete. Především dlouhodobé splacení je proti běžným půjčkám nevýhodné.   

Podmínky pro získání půjčky a potřebné doklady

Půjčku na 30 dní poskytuje Ferratum žadatelům ve věku 20 až 75 let s českým občanským průkazem a vlastním bankovním účtem. Další doklady většinou nejsou třeba. Ferratum si pomocí poloautomatického systému samostatně ověří zda nečelíte exekuci nebo insolvenci a ohodnotí vaši schopnost úvěr včas splatit. Na základě hodnocení úvěr schválí nebo odmítne, případně vám nabídne nižší částku.

flexibilní mikropůjčka od Ferratum recenze

 • Věk 20 – 75 let
 • Občan ČR
 • Vlastní bankovní účet
 • Žádná exekuce nebo insolvence
Testado radí

Podmínky pro získání flexibilní půjčky jsou poměrně mírné. Tím důkladněji sami zvažujte, zda dokážete dluh včas splatit. V případě zdravotních potíží vám nepomůže ani pojištění schopnosti splácet, které Ferratum nenabízí.

Jak postupovat při žádosti o půjčku

Žádost o flexibilní půjčku vyřídíte kompletně online. Zpracovávání žádostí probíhá ve všední dny od 8:00 do 18:00. Stačí vyplnit online formulář a k žádosti přidat ofocený občanský průkaz. Zpracování žádosti obvykle zabere pouze několik minut.

 1. Vyplnění elektronického formuláře
 2. Interní hodnocení schopnosti splácet
 3. Schválení půjčky a zaslání peněz na účet
Testado radí

Hledáte vhodnou půjčku? Poradíme vám v našem srovnání nejvýhodnějších nebankovních půjček.

Související produkty a služby

půjčka před výplatou od Ferratum recenze

Předčasné splacení

Úvěr lze předčasně splatit bez jakéhokoli poplatku. Předčasné splacení navíc ušetří část úroků, proto je vhodné jej využít kdykoli vám zůstanou peníze navíc.

Platební prázdniny

Pokud jste řádně splatili nejméně čtyři poslední splátky a nemáte žádnou platbu po splatnosti, můžete úvěrovou společnost požádat o odklad jedné platby. Žádat lze nejvýše dvakrát během jednoho roku.

Testado radí

Odklad splátky vždy řešte před termínem splatnosti. Jakékoli prodlení se splátkou využití platebních prázdnin zablokuje.

Co dělat když nemohu splácet včas

Pokud nemůžete zaplatit splátku včas, stačí uhradit aspoň minimální platbu. Její výši se dozvíte při sjednávání úvěru. Činí 13 % z půjčené částky, minimálně 1 tisíc Kč. Také můžete požádat o platební prázdniny, případně se obrátit na klientské centrum, kde vám pomohou situaci vyřešit.

Testado radí

Vždy řešte finanční potíže co nejdříve! Stačí kontaktovat infolinku Ferratum.

Pokuta za pozdní splátku je 250 Kč a úrok ve výši 0,1 % z dluhu denně. Úvěrová společnost má také právo účtovat úrok z prodlení dle sazeb České národní banky zvýšené o 8 %. Poslední možností je ukončení, zesplatnění, smlouvy s nutností okamžité úhrady celé dlužné částky i nesplaceného zbytku úvěru.

 • Poplatek 250 Kč
 • Penále 0,1 % dlužné částky denně
 • Úrok z prodlení dle sazby ČNB + 8 %
 • Zesplatnění půjčky
Pozor

Zesplatnění a související zahájení vymáhacího řízení nastane v případě, kdy se opozdíte s platbou o více než 3 měsíce nebo dlužíte více než dvě splátky.

Zákaznická podpora

Ferratum bohužel nenabízí žádnou infolinku. Dotazy můžete řešit pouze prostřednictvím živého chatu, který pracuje ve všední dny od 8:00 do 18:00. Odpovědi na nejčastější dotazy naleznete v poradně.

Charakteristika půjčky Ferratum

Vlastnosti půjčky
Shrnutí
Výše půjčky 2,5 tisíce Kč – 80 tisíc Kč
Typ půjčky
Nebankovní bezúčelová
Splatnost
30 dnů nebo individuální
Způsob poukázání
Bankovní převod
První půjčka zdarma
×
RPSN
Individuální, nejvýše 299,98 %
Možnost předčasného splacení ✔ 
Způsob sjednání půjčky
Online
Nutná registrace
Půjčí s negativním záznamem v registrech? ✔ 
Co když mám exekuci?
×
Půjčí, když mám insolvenci?
×
Občanství
Musím vlastnit bankovní účet?
Dokládám příjem?
×

Závěrečné hodnocení půjčky Ferratum

7.4

Výborná

Flexibilní půjčku od Ferratum vyřídíte rychle a jednoduše online. Čerpat můžete až 80 tisíc Kč, bez poplatku za předčasné splacení. Dobře ovšem zvažte dlouhodobé splácení půjčky, které je zatížené vyššími úroky. Chybí také pojištění schopnosti splácet.

Výše možné půjčky
7
Poplatky a penále
5
Rychlost sjednání půjčky
10
Schvalovatelnost
9
Zákaznická podpora
6
Klady
 • Online sjednání
 • Rychlá administrace
 • Flexibilní čerpání
 • Stačí splatit minimální částku
 • Možnost odložit splátku
Zápory
 • Vyšší úroky při dlouhodobém splácení
 • Chybí pojištění schopnosti splácet
 • Žádná infolinka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (20 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář