Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze fitness náramku Alfawise B7 Pro

18. 11. 2018 aktualizováno
Alfawise B7 Pro
Alfawise B7 Pro

Alfawise B7 Pro se během měsíčního testování osvědčil a jeho nákup můžeme doporučit. Za pár stokorun získáte pohodlnou a chytrou sportovní pomůcku, která vás nenechá nikdy ve štychu.

415 Kč
ke dni 18.11.2018

Jelikož patří chytré fitness náramky mezi stále populárnější sortiment, rádi k našim recenzím přidáme i další testy. Ten aktuální se týká elektronické pomůcky Alfawise B7 Pro, která si dokáže srdce nejednoho sportovce vydobýt jak svojí nízkou cenou 415 Kč (11/18), tak slušnou funkční výbavou. K mání je červená, borůvkově modrá nebo naše černá varianta.

Obsah balení

Náramek nám zaslal čínský e-shop GearBest.com. Kromě samotného přístroje se uvnitř malé krabičky nacházel „pouze” stručný návod v papírové podobě. Uvozovky jsou zde víc než na místě, neboť k plnohodnotnému využívání/nabíjení není třeba žádného kabelu – viz. sekce s výdrží.

Alfawise B7 Pro - obsah balení

Design a zpracování – 7/10

Zevní podoba fitness náramku Alfawise B7 Pro není vůbec špatná. Za pár stovek získáte vysoce kompaktní zařízení, které na svém zápěstí prakticky ani neucítíte. Hmotnost představuje přijatelných 22 gramů a rozměrově se náramek vešel do 250 × 20 × 110 milimetrů. Dokonce i celodenní nošení je tedy pohodlné a komfortní.

Pásek byl vyroben z příjemné gumy, která se chová houževnatě a k ruce pěkně přilne. Děrování je dostatečně četné natolik, aby mohl náramek nosit i svalnatější jedinec. Způsob zapínání však nepatří mezi nejideálnější. Je totiž stejný jako u hodinek z dob dávno minulých. Na druhou stranu použitý mechanismus fungoval vždy dobře a nemůžeme říct, že by se nám pásek někdy svévolně rozepnul nebo se choval proti naší vůli. Stránka estetická však značně utrpěla.

Zpracování samotného strojku je poměrně vkusné. Na spodní stříbrné straně dohledáte ústí senzoru srdečního tepu, přičemž horní stranu zastoupil 0,96palcový nedotykový displej. Náramek se ovládá pomocí dotykového tlačítka ve spodní části obrazovky, což je obdobné řešení jako u náramku Niceboy X-Fitpolo. V praktickém používání se takový způsob osvědčil, neboť systém B7 Pro reagoval vždy okamžitě.

Funkce – 9/10

Užitečných funkcí má chytrý fitness náramek Alfawise B7 Pro překvapivě hodně. V základu si můžete na svém zápěstí kontrolovat den a čas, stav baterie, srdeční tep, počet ušlých kroků, celkový výkon v kilometrech, spálené kalorie, nebo si případně navolit jaký sport aktuálně vykonáváte.

Nabízí se skákání přes švihadlo, cyklistika, badminton, stolní tenis a klasický tenis. Mezi možnostmi dohledáte i funkci pro vypnutí či dokonce nastavení kontrastu displeje (!), což je schopnost, kterou nemají ani mnozí podstatně dražší konkurenti. Skvělé.

Náramek není problém ani propojit s chytrým telefon pomocí aplikace FlagFit 2.0, na níž si zapnete notifikace příchozích hovorů a SMS včetně aplikací jako je Twitter, Messenger, Facebook, WhatsApp, Skype a jiných.

Přímo na displeji fitness pomocníka si přečtete zprávy až o 45 znacích. Nechybí ani budík se třemi individuálními možnostmi časového nastavení, v jehož případě využijete vibrace. V rámci aplikace dokážete nastavit i denní cíle a jako na dlani vidíte přehled o kvalitě vašeho spánku. Mezi nabídkou ovšem nenajdete GPS, což se ale dalo s ohledem na cenu předpokládat.

Program FlagFit je k dispozici zdarma pro majitele operačního systému minimální verze Android 4.4 a iOS 8.0. B7 Pro využívá k přenosu dat technologii Bluetooth 4.0. Aplikace nám pracovala vždy spolehlivě a nemáme jí co vytknout.

Displej a ovládání – 9,5/10

Náramek ke svému zobrazení využívá nedotykový TFT panel o úhlopříčce 0,96palců s rozlišením 160 × 80 pixelů. Jak praxe ukázala, zobrazení jednotlivých údajů je dostatečně veliké a díky přítomnému barevnému odlišení se data pohodlně čtou při sportu nebo běžných denních činnostech. Displej se ovládá skrze jediné tlačítko, které ochotně reaguje na dotyk nebo delší podržení.

Alfawise B7 Pro

Na obrazovce lze vyčíst parametry jednotlivých funkcí, jejichž zobrazení je číselné a animační. Pro využívání základních funkcí ovšem není chytré zařízení ani potřeba. Telefon s aplikací slouží pro řekněme statistické měření a přehled denních, týdenních a měsíčních aktivit. Pravdou nicméně je, že si na náramku třeba nenavolíte dobu, po jakou má displej svítit (5, 10 nebo 15 sekund), a samozřejmě se ochudíte o notifikace aplikací, příchozích hovorů a SMS zpráv.

Panel je na přímém slunci dobře čitelný, přičemž během nočních hodin svým svitem není ani nijak rušivý. Samozřejmě ale záleží hlavně na právě zvoleném kontrastu. Musíme každopádně smeknout, protože za takové peníze se jedná o skutečně výtečný a uživatelsky přívětivý displej.

Odolnost a výdrž – 6/10

Testovaný model Alfawise B7 Pro ukrývá baterii o kapacitě 90 mAh, která – dle výrobce – dokáže přístroj popohánět 7-10 dní. My s takovými čísly souhlasíme a výdrží skutečně nebudete limitováni. Stěžejní je však vaše pohybová aktivita, využívání funkcí, notifikací, alarmu a kontrastu. A jak nyní uvidíte, nabíjení se provádí skutečně netypicky a nápaditě.

Jednoduše zatáhnete za spodní část pásku, která se od strojku oddělí a rázem se vám zpřístupní vyčuhující USB port. Ten pak zasunete do zdířky USB-A vašeho počítače nebo notebooku a náramek se začne automaticky dobíjet. Těžko nicméně říci, jak dlouho takové zacházení použitý materiál vydrží. Třeba za rok může být situace úplně jiná, ale těžko něco takového nyní objektivně tvrdit.

Takový nápad se nám nicméně velmi líbí hlavně proto, neboť s sebou nemusíte nikam vozit nabíječku ani otravné kabely. Doba nabíjení se z úplného vybití na maximálních 100 % pohybuje do 2 hodin, což je časovka obvyklá. Nyní k odolnosti. Strojek oplývá certifikátem IP67, tudíž není vyloučeno potřísnění vodou, ovšem koupání nebo potápění žádoucí není. Za nás bychom ani umývání rukou nedoporučovali.

Alfawise B7 Pro

Vnější podoba fitness náramku po dobu našeho měsíčního testování nijak viditelně neutrpěla. Displej je stále jako nový, bez škrábanců a oděrek. Řemínek nicméně trpí na ulpívání nečistot, o což se zasloužilo mírné vroubkování po svrchní straně. Mimo drobných usazenin je ale i pásek stále pěkný.

Alternativy k Alfawise B7 Pro

Asi nikoho nepřekvapí, že se mezi doporučením objeví populární kousek Xiaomi Mi Band 3 (recenze), který svým nositelům nabízí pohodlí, odolnost IP68, OLED displej, vysokou výdrž a spoustu funkcí.

Za pozornost stojí také fitness náramek Niceboy X-Fitpolo (recenze), který v našem testování obstál a odnesl si hodnocení 8/10. Skvěle se nosí, příjemně ovládá a nestojí ani moc korun.

Náš tip

Další výborné tipy najdete v našem článku s nejlepšími fitness náramky letošního roku.

Závěrečné hodnocení

7.9

Velmi dobrý

Alfawise B7 Pro se během měsíčního testování osvědčil a jeho nákup můžeme doporučit. Za pár stokorun získáte pohodlnou a chytrou sportovní pomůcku, která vás nenechá nikdy ve štychu. Designově náročnější ale zřejmě spokojeni úplně nebudou.

Design a zpracování
7
Funkce
9
Displej a ovládání
9.5
Odolnost a výdrž
6
Klady
 • Pohodlné nošení
 • Kvalitní TFT displej
 • Spousta funkcí
 • Notifikace včetně volání a SMS
 • Podpora Android a iOS
 • Nápadité nabíjení
 • Výtečný poměr cena/výkon
Zápory
 • Obyčejný řemínek
 • Odolnost pouze IP67
 • Průměrná výdrž
 • Absence GPS

Nejprodávanější chytré náramky na Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář