Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Fitness náramky

Recenze fitness náramku LAMAX BFit PRO

26. 4. 2019 aktualizováno

Recenze fitness náramku LAMAX BFit PRO

Hledáte kvalitní fitness náramek za slušnou cenu, který dobře vypadá, něco umí a vydrží bez nabití déle jak týden? Nejen to splňuje testovaný Lamax BFit PRO, o kterém si v rámci recenze povíme něco víc.

Obsah balení

V prvé řadě musím pochválit pěkně zpracovanou krabičku. Ta je opatřena otevíracími dvířky, na kterých si můžete přečíst nejdůležitější charakteristiku a funkce náramku. Kromě jiného nabízí QR kód pro stažení bezplatné aplikace.

Také obsah krabičky se má čím chlubit. Kromě fitness náramku LAMAX BFit PRO v ní najdete černý a červený pásek, 2 nálepky LAMAX, několik brožurek a průvodce nastavením v českém jazyce. Na něm se mimo jiné dočtete, co náramek umí, kolik váží a spoustu dalšího. Přesně takhle to má vypadat!

Recenze fitness náramku LAMAX BFit PRO - obsah balení

Design a zpracování – 8,5/10

Čeho si na fitness náramcích nejprve všímám, je rozhodně hmotnost a příjemnost nošení. Tady není testovanému modelu BFit PRO co vytýkat. Váha se zastavila na příjemných 22 gramech (9 gramů váží tělo) a míry 41 × 20 × 12 milimetrů jsou také fajn. Z měsíční zkušenosti mohu zodpovědně říct, že se mi zařízení nosilo velmi dobře. Nevadilo mi ani při spaní, v jehož případě si většinou hodinky ze zápěstí sundávám.

Znovu si připomeňme, že v balení najdete 2 pásky: černý je takový konzervativnější, kdežto červený zase více vyniká. To je skvělé plus, které drtivá většina konkurence prostě nenabízí. Povrch pásku je pryžový a příjemný na dotek. I když se mi pod ním někdy zapotila ruka, nikdy mě kůže nesvědila. Řemínek je také dostatečně dlouhý natolik, aby jej mohl nosit i člověk se silnějším zápěstím. Moc se mi líbí houževnatost materiálu: pásek jsem opakovaně natahoval, ale vždy se vrátil do původní pozice bez poškození nebo známky změn.

Co bych ale vytkl je vysoká náchylnost na ušpinění. Už zhruba po týdnu se mi na červeném pásku objevily nevzhledné černé fleky, které nevypadaly vůbec dobře. Je nicméně zřejmé, že za tímhle neduhem stojí samotná barva – na černé nic neuvidíte.

Do prostřední části řemínku se vkládá zařízení. Způsob vložení je jednoduchý a svým způsobem i trochu netradiční. Na jednom konci je strojek opatřen USB výstupem, který při vkládání zapluje do těla pásku. Tento konec se využívá pro nabíjení: náramek BFit PRO zastrčíte do USB zdířky počítače a sám se začne nabíjet.

Nyní záleží na vás, zda je takové řešení praktické nebo nikoliv. Na jednu stranu nepotřebujete k nabíjení žádné další zařízení (nabíječku, kabel), na stranu druhou musíte při každém nabíjení strojek z pásku vyndávat. Naštěstí je vyjmutí snadné a zabere vám pouhých několik sekund. Názor, nechť si udělá každý sám. O nabíjení se budeme bavit až za chvíli.

Nyní si popišme samotný přístroj. Jeho hlavní část zastává 0,96palcový dotykový OLED panel. Na čelní straně se nachází téměř neviditelné logo výrobce, které funguje jako dotykové tlačítko. Veškerá obsluha displeje se ale provádí dotyky přímo na panelu. Boky strojku jsou tedy holé. Po otočení na spodní části spatříme senzory (blikají zeleně) a snímač srdečního tepu. Střední část je několik milimetrů vystouplá, ovšem při nošení jsem žádný tlak nebo nepohodlí necítil.

Náš tip

Od společnosti LAMAX jsme také testovali bluetooth reproduktor LAMAX Sounder SO-1 nebo sluchátka LAMAX Dots1.

Funkce – 9/10

Funkcí má recenzovaný fitness náramek LAMAX BFit PRO na rozdávání pro všechny. Spokojeni budou jak lenošiví povaleči, tak sportovně zapálení snaživci. Senzory například měří srdeční tep. Stačí jediný dotek na displej a během několika sekund zjistíte, jak na tom jste.

Samozřejmostí je pak přítomnost krokoměru a aktuálního času a data. Moc se mi líbil i monitor spánku, měření kalorií nebo jednoduché dechové cvičení. Základní nabídka zahrnuje 14 typů sportování včetně fitness, běhu, fotbalu a horolezectví.

Ačkoliv to není vyloženě nutné, pro plnohodnotné využití fitness náramku od LAMAXu je žádoucí podpora aplikace. Jmenuje se VeryFitPro a je zdarma ke stažení pro systém Android (min. verze 4.4+) a iOS (min. verze 8+).

Právě v rámci aplikace, která je v češtině stejně jako menu náramku, si nastavíte chytré zařízení podle svého přání. V prvé řadě vidíte vaše aktivity, spánek a tepovou frekvenci. Podle údajů se můžete zařídit do budoucna a vaše fyzické tempo buď zvýšit nebo snížit. Není si také problém navolit vlastní cíl, který je defaultně nastaven na 10 000 kroků (jako u většiny sportovních náramků), což ale není nijak vědecky podložený údaj. Doslova jako na dlani se dočtete o uražených kilometrech a celkově máte možnost svůj den vlastním okem posoudit.

Osobně se mi moc líbí barevné grafy a týdenní přehledy, které se týkají jak zdolaných metrů, tak spánku a srdeční frekvence. Nejzajímavější je ale kategorie „zařízení“, kde spravujete spoustu parametrů a údajů. LAMAX BFit PRO vás dokáže upozornit na příchozí hovor, SMS, dlouhé sezení nebo alarm formou vibrací.

Nechybí ani podpora notifikací snad všech možných aplikací včetně Facebooku, Messengeru, Instagramu Twitteru, WhatsAppu a spoustu jiných. Stačí si ručně vybrat, od jaké aplikace chcete být otravování a od jaké zase ne. Notifikace podporují také kalendář a e-mail. Testovaný pašák si rozumí také s GPS, pro jehož provoz je nutná permanentní přítomnost smartphonu s nainstalovanou aplikací.

Něčím navíc je pak možnost ovládání hudby nebo fotografování. Po zapnutí druhé funkce se zapne foťák na připojeném telefonu a pomocí dotyku na displej náramku můžete fotit i z dálky přesně v okamžiku, kdy potřebujete. To je skvělé třeba na dovolené nebo párty. Výborná je i funkce „Najít můj telefon“ nebo předpověď počasí. Chybí snad jen podpora technologie NFC. Spárování probíhá prostřednictvím Bluetooth verze 4.2, kterou mají také starší telefony.

Nutno říci, že veškeré funkce vždy pracovaly dobře a já nemohu mít žádných výtek. Aplikace VeryFitPro mi nikdy nespadla a její uživatelské prostředí považuji za přívětivé. Jednotlivé možnosti jsou intuitivně rozmístěny a já jsem se během pár minut bezvadně orientoval. Kromě využívání GPS není ani potřebné mít při sobě mobil. Jakmile se k němu později přiblížíte, aplikace a náramek se synchronizují. Všechna data, kroky a další informace se automaticky doplní – nikdy o nic nepřijdete.

Náš tip

Víte, že jsme také na Facebooku a YouTube?

Displej a ovládání – 9/10

LAMAX BFit PRO se ovládá skrze dotykový OLED panel o rozměru 0,96“, což je o něco větší plocha, než má například Xiaomi Mi Band 3. Mezi jednotlivými funkcemi si přepíná pomocí rolování nahoru a dolů, případně doleva nebo doprava. Potvrzení uskutečníte dotykem na vybranou funkci/obrázek, v dolní části obrazovky je pak tlačítko zpět.

Nebarevná obrazovka je příjemně kontrastní a servírované údaje se dobře čtou. Zvolený tón se mi líbil také v noci, kdy mne neřezal do unavených očí. Venku však čtivost trpí na přímém slunci, což je takový „evergreen“ valné většiny náramků. Je také škoda, že si nelze upravit jas podle sebe. Jak jsem ale před chvílí uvedl, základní nastavení je vyhovující. Naopak potěšující je výběr z 5 podob ciferníků. 

Vůči ovládání a reakcím displeje příliš výtek nemám. Čas od času systém sice ihned nereagoval, zato ale poslouchal příkazy mého navlhlého prstu během sportu nebo po umytí rukou. Displej se také zbytečně nezapíná v době, kdy jsem o jeho informativní servis neměl zájem. Během spaní jsem uvítal i možnost, aby na otočení zápěstí vůbec nereagoval. Při snění vás tak neruší vyzařované světlo, což je skvělá funkce, bez které bych osobně moc hodin asi nenaspal.

Obrazovka se ani moc nepatlá a pokud se ušpiní, její hladký povrch jde snadno setřít do původní podoby. A i když jsem s BFit PRO prožil několik pijatik, vždy přečkal bez úhony až do druhého nebo třetího rána. Náramek vypadá stále jako nový, což svědčí o dobré kvalitě použitých materiálů.

Odolnost a výdrž – 7/10

Sportovní náramek byl opatřen stupněm krytí dle certifikace IP67. Jeho útroby jsou tudíž chráněny proti ponoření do vody na dobu 30 minut do hloubky až 1 metru. Kromě vody se vypořádá také s prachem, což uvítají sportovci nebo dříči v náročnějších podmínkách. Tady náramek vůči zmiňovanému Mi Band 3 trošku zaostává, protože se jeho čínský rival chlubí vyšší odolností IP68.

Recenze fitness náramku LAMAX BFit PRO

O pohon celého zařízení se stará Li-Ion baterie s kapacitou 65 mAh. Výrobce slibuje přibližně 10 dnů fungování, s čímž jednoznačně souhlasím. Baterka vás v ničem limitovat nebude a pokud si dáte alespoň trošku záležet, nikdy se vám náramek úplně nevybije. Ostatně také nabíjení je velmi rychlé a z 0 se na maximální kapacitu vyšvihne za zhruba 1 hodinu.

Jak jsme si výše uvedli, akumulátor se nabíjí skrze běžný USB port, který je ke strojku pevně připojen. Nemusíte mít tedy u sebe žádnou externí nabíječku a kabel, což je velká výhoda. Může se nicméně stát, že nebudete mít na dosah počítač nebo powerbanku. Pak vám bude elektrická zásuvka k ničemu.

Recenze a zkušenosti zákazníků

LAMAX BFit PRO zatím hodnotilo na Heurece 10 zákazníků, kteří se společně shodli na 84% hodnocení. Redaktorských recenzí jsme se zatím nedočkali.

Alternativy k LAMAX BFit PRO

Tady není co řešit. Největším konkurentem testovaného fitness náramku je nepochybně Xiaomi Mi Band 3 (recenze), který se stal doslova hitem svého druhu. Za nižší cenu nabízí vyšší odolnost a výdrž kolem 20 dní.

Jako ideální dražší variantu spatřuji ve fitness náramku Samsung Gear Fit2 Pro SM-R365 (recenze), jehož technická výbava je na hodně vysoké úrovni.

Závěrečné hodnocení

8.4

Skvělý

LAMAX BFit PRO je skvělý fitness náramek, který mohu s klidným svědomím doporučit k nákupu. Za mírně vyšší cenu získáte bohatě vybaveného sportovního pomocníka se solidní výdrží a velkým displejem.

Design a zpracování
8.5
Funkce
9
Displej a ovládání
9
Odolnost a výdrž
7
Klady
 • Pohodlné nošení
 • Velký OLED displej
 • Spousta funkcí
 • Propracovaná aplikace
 • Solidní výdrž
 • Podpora Android a iOS
 • Bohatý obsah balení (2 pásky)
Zápory
 • Nečitelný displej na slunci
 • Odolnost „pouze“ IP67
 • Červený pásek se špiní
 • Nemá zabudovanou GPS (funguje pouze v přítomnosti mobilu)

Nejprodávanější chytré náramky podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář