Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze fitness náramku Lamax BFit PRO2

9. 3. 2021 aktualizováno

test a recenze fitness náramku LAMAX BFit PRO2

Po dřívějším testování fitness náramku Lamax BFit PRO jsme vyzkoušeli i jeho nástupce s názvem Lamax BFit PRO2. Ten má na rozdíl od předchozí verze barevný displej. Potěší vás především svou pohodlností, širokou nabídkou funkcí a nadstandardní výdrží baterie. Pojďte se podívat, co všechno umí…

Obsah balení

Lamax BFit PRO2 je umístěný v pevné krabičce. Již na jejím obalu najdete uvedené informace o velikosti, hmotnosti, baterii, odolnosti či konektivitě přístroje. Kromě samotného fitness náramku a návodu jsou součástí balení 2 pásky. Jeden v černé a druhý v červené barvě. Také zde najdete samolepky s logem značky.

obsah balení Lamax BFit PRO2

Design a zpracování – 8,5/10

Jednou z hlavních vlastností každého fitness náramku je pohodlnost. V tomto ohledu není Lamaxu BFit PRO2 co vytknout. Při denním nošení vás nebude nijak obtěžovat, stejně tak v noci při spaní. Díky nízké hmotnosti 22 gramů (počítáno vcelku, bez pásku má 9 gramů) ho na ruce ani necítíte. Tvarově je plochý a zbytečně nevystupuje do prostoru. Minimalizuje se tak riziko, že s ním o něco zadrhnete. Na rozdíl od mnohých konkurentů ani nepřekáží pod úzkými rukávy.

Jak již bylo zmíněno, v balení najdete dva pásky. Mají dostatečný rozsah velikostí pro drobné i silnější zápěstí. Jejich povrch je příjemný, měkký, dostatečně pružný a přitom odolný. Oba jsou ze stejného materiálu a liší se jen barvou. Neutrální černý pásek splývá na první pohled s displejem. Vypadá více elegantně a nenápadně. Červený extravagantnější se má bohužel tendenci špinit a tmavnout po okrajích. Nasbírané nečistoty se vpijí do povrchu a nejdou odstranit.

Základem celého fitness náramku je 0,96palcový LCD displej. Ten je spolu s celým tělem přístroj mírně prohnutý, aby hezky kopíroval tvar zápěstí. Na rozdíl od první generace má barevné provedení. Na spodní straně fitness trackeru se nachází snímač srdečního tepu se zelenými diodami. Ty svítí poměrně výrazně, avšak díky přitisknutí k ruce vás nebudou nijak obtěžovat ani při spánku.

měření tepu spodní strana Lamax BFit PRO2

Na jednom konci Lamax BFit PRO2 najdete USB připojení. To slouží k nabíjení a také k upevnění do řemínku. Pásek má v sobě odpovídající otvor, do kterého se konektor jednoduše zasune a následně se zacvakne na druhé straně. Jedná se o poměrně netradiční způsob upevnění. Při používání je však praktický a překvapivě rychlý. Zpočátku jsem měla obavy o odolnost pásku při častém vysouvání trackeru, ale po celou dobu testování držel stále stejně pevně jako na začátku.

Funkce – 8/10

V rámci hodinkových funkcí nabízí Lamax BFit PRO2 samozřejmě zobrazení času a data. Dále zde najdete budík, stopky či předpověď počasí. Jemné a pozvolné vibrace ranního alarmu jsou jedny z nejpříjemnějších mezi chytrými náramky. Zařízení bez přestání sleduje počet ušlých kroků, ale také vzdálenost či spálené kalorie. Po celý den i noc měří tepovou frekvenci. Chcete-li si zobrazit její aktuální hodnotu, bude vám k tomu stačit jediné gesto na displeji.

Při trackování a měření jednotlivých aktivit si můžete vybrat ze 14 sportů. V nabídce se nachází základní disciplíny jako běh, chůze, cyklistika, ale také konkrétnější věci – například basketball, badminton či fitness. Měření je vždy přizpůsobené stylu dané aktivity. Ačkoliv náramek Lamax BFit PRO2 nedisponuje vlastní GPS, dokáže po spárování s chytrým mobilem, který ji má zapnutou, využívat data o poloze a vytvářet mapy. Měření je pak navíc výrazně přesnější.

Zajímavým detailem ve funkční výbavě je asistent dýchání pro lepší soustředění. Vedle denních aktivit Lamax BFit PRO2 také monitoruje spánek. Zaznamená jeho celkovou délku i trvání konkrétních fází – lehkého a hlubokého spánku + doby vzhůru. Je však nutné zmínit, že měření je pouze orientační. S tím se však musí u běžného fitness náramku počítat. Pokud nevstanete z postele ihned po probuzení, zařízení si dál myslí, že spíte, a bdělost bez zvednutí se identifikovat nedokáže.

V rámci komunikace s mobilním telefonem umí náramek upozornit na přijaté SMS zprávy, hovory, e-maily či notifikace sociálních sítí. Poslouží jako dálková spoušť fotoaparátu a v případě, že mobil někam založíte, vám ho „prozvoněním pomůže najít“. Plusem jsou i vychytávky jako režim nerušit či zapnutí displeje po zvednutí ruky. Tato funkce se dá samozřejmě vypnout, aby vás nerušila během spánku.

Mobilní aplikace

Stejně jako většina sportovních trackerů, i Lamax BFit PRO2 potřebuje k plnohodnotnému používání mobilní aplikaci. Konkrétně se jedná o VeryFitPro. Ta je ke stažení zdarma pro Android (verze 4.4+) i iOS (8+). Vzájemné spárování probíhá přes Bluetooth verze 4.0.

Bez aplikace se nedostanete k některým prvkům nastavení a nezobrazíte si dlouhodobé statistiky tepu, pohybu a spánku. Zatímco malý displej náramku slouží pro rychlou kontrolu aktuálních údajů, grafy v aplikaci VeryFitPro jsou hezky přehledné a obsáhlé.

Prostředí aplikace je uživatelsky přívětivé a podporuje češtinu. Příjemnému používání však brání její špatná komunikace s fitness náramkem. Značka Lamax upozorňuje, že „nadstavby systému Android od některých výrobců mohou způsobovat problémy s propojením Bluetooth“. Během testování však párování zlobilo u mobilů více značek a i v případě čistého Androidu. K tomu také aplikace občasně po spuštění zcela spadla. A nebylo to jen v našem případě – mnoho uživatelů si stěžuje v recenzích VeryFitPro na výpadky a problémy s opětovnou vzájemnou komunikací.

I když je chybovost aplikace opravdu nepříjemná, způsobuje ztráty dat a znemožňuje spolehlivé používání funkcí, jako jsou notifikace či hledání mobilu, hodnotíme to v našem bodovém skóre zejména jako chybu vývojářů. I přesto se na nižším hodnocení promítnout prostě musí. Snad si dá VeryFitPro tyto problémy do pořádku a bude brzy fungovat, jak má…

Náš tip

Víte, že jsme také na Facebooku a YouTube?

Displej a ovládání – 7/10

Na recenzovaném fitness náramku se nachází barevný LCD TFT displej o velikosti 0,96″. Ovládání se provádí klasicky rolováním do všech čtyř směrů. Pro výběr konkrétní možnosti se stačí dotknout vybrané ikony. Vrácení zpět probíhá pomocí bílého kroužku v dolní části displeje.

displej venku Lamax BFit PRO2

Ovládání je celkově snadné a intuitivní. Během testu ne vždy displej poslechl na první dotyk. Problém měl zejména při posouvání, ale nijak výrazně to praktickému používání nebránilo. Naopak plusem je, že dokáže reagovat i na mokré prsty. To se hodí nejen po mytí rukou, ale také při zpocení během sportu.

Barvy displeje jsou hezké, jasné a není zde ani náznak zrnitosti nebo rozpixelování. Milým designovým plusem je výběr z několika ciferníků. V interiéru se může displej pochlubit dobrým kontrastem. Na přímém slunečním světle jeho čitelnost klesá. Občas se venku bez zastínění druhou rukou neobejdete. To je však bohužel častým nešvarem velké části fitness trackerů.

Odolnost a výdrž – 7/10

Sportovní náramek Lamax BFit PRO2 má ochranu dle certifikace IP67. Tento stupeň krytí zamezuje vniknutí prachu a umožňuje ponoření do vody na dobu 30 minut do hloubky až 1 metru. Rozhodně nevadí, pokud zmoknete či si namočíte ruku i s trackerem. Problém nepředstavuje ani sprcha.

Ačkoliv některé konkurenční modely mají stupeň krytí vyšších IP68, pro běžné použití není ani slabší ochrana nijak limitující. Jen myslete na to, že se nejedná o náramek určený na plavání.

fitness tracker Lamax BFit PRO2

Při hodnocení odolnosti si zaslouží velkou pochvalu pružný a pevný pásek. Naopak displej patří v tomto ohledu mezi slabší stránky. Již po měsíci používání na něm byly vidět drobné odřené čárky. Rozhodně by se hodila možnost pořízení jednoduché krycí ochranné fólie.

Lamax BFit PRO2 slibuje výdrž baterie 10 dní. Při praktickém testu tuto hodnotu potvrzujeme, avšak konkrétní doba provozu hodně závisí na stylu používání chytrého náramku. Budete-li si s ním celý den hrát, spotřebuje neustále rozsvícený displej energii rychleji. Naopak při úsporném chování má potenciál měřit údaje ještě o trošku déle. Baterie Li-Pol disponuje kapacitou 90 mAh.

Jak již bylo zmíněno, fitness náramek se připojuje přes USB. V porovnání s modely, které mají vlastní typ nabíjecí stanice, nejste odkázáni jen na originální příslušenství. BFit PRO2  jednoduše zapojíte do jakéhokoliv kompatibilního konektoru. Za pochvalu stojí i rychlost doplnění kapacity. Po úplném vybití se dostanete na 100 % zhruba za hodinu.

Lamax BFit PRO2 v nabíječce

Recenze a zkušenosti zákazníků

Lamax BFit PRO2 na srovnávacím portálu Heureka hodnotilo celkem 9 zákazníků. Dohromady se shodli na 97% spokojenosti. Nejvíce chválenými parametry jsou sporty a jejich široká nabídka, dlouhá výdrž baterie a dobré zpracování výrobku.

Závěrečné hodnocení

7.6

Velmi dobrý

Fitness náramek Lamax BFit PRO2 s barevným displejem vyniká skvělým poměrem stále přijatelné ceny a široké nabídky funkcí. Má slušnou výdrž baterie s rychlým nabíjením. Jistě také při nošení oceníte jeho pohodlnost. Je kompatibilní s mobilními telefony s Androidem a iOS.

Design a zpracování
8.5
Funkce
8
Displej a ovládání
7
Odolnost a výdrž
7
Klady
 • Pohodlné nošení
 • Široká nabídka funkcí
 • Přehledná aplikace a hezké statistiky
 • Solidní výdrž baterie
 • Rychlé nabíjení přes praktické USB
 • Dva pásky v balení
 • Kompatibilní s Android a iOS
Zápory
 • Velká chybovost mobilní aplikace
 • Špatná čitelnost displeje na slunci
 • Displej se snadno poškrábe
 • Ne vždy náramek reaguje na dotyk
 • Červený pásek se rychle špiní

Nejprodávanější chytré náramky podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (34 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář