Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Fitness náramky

Recenze fitness náramku Niceboy X-Fitpolo

24. 10. 2018 aktualizováno

Za poslední dobu se s chytrými náramky doslova roztrhl pytel. Stačí se jen porozhlédnout kolem a nepochybně spatříte minimálně několik nositelů této elektronické vychytávky.

Ono není ani divu: cena fitness náramků se drží na příjemné níži a jejich funkční nabídka je – minimálně vůči ceně – nadmíru příjemná.

Na naše ochablá redakční zápěstí během říjnových dní dorazil Niceboy X-Fitpolo, který se dá koupit za cenu těsně pod 800 Kč (10/18). K dostání je verze s černým, červeným nebo modrým řemínkem. Dostupná nabídka tedy zaujme jak pány, tak dámy.

Obsah balení

Balení je dle očekávání skromné. Miniaturní krabička ukrývá strojek s řemínkem, nabíječku se standardním USB zakončením a drobné psaní v papírové podobě. Ať už působí daný výčet jakkoliv, nic dalšího není pro užívání vlastně ani potřeba.

Niceboy X-Fitpolo - obsah balení

Design a zpracování – 8,5/10

V prvé řadě většinu budoucích nositelů zajímají rozměrové míry. Testovaný fitness náramek se rozkládá na 50 × 23 × 12 milimetrech a hmotnost se zastavila na 26 gramech. Ačkoliv jsou tyto parametry například vůči Xiaomi Mi Band 3 vyšší, naše nositelská zkušenost tomu neodpovídá.

Niceboy se používal pohodlně, na zápěstí pěkně držel a vlastně jsme o jeho přítomnosti ani „nevěděli“. Hovoříme jak o činnosti kancelářské, tak fotbalové či běžecké. Náramek byl totiž ověnčen pohodlným řemínkem z měkkého materiálu, který je na omak a nošení velmi příjemný. Lze tedy uvažovat o celodenním nošení.

Řemínek má také dost děr, tudíž může náramek nosit valná většina populace. Upínání je praktické a nese se po tradičním vzoru většiny konkurenčních přístrojů. Nikdy se nám nestalo, že by se náramek svévolně uvolnil nebo se snad při sportování rozepnul. Drobné problémy jsme ale zaznamenali při upínání, kdy bylo čas od času nutné větší soustředění. Čepička na konci pásku zkrátka nechtěla vplout do vybrané dírky.

Stěžejní je ale samotný strojek. Ten se může pochlubit OLED displejem o velikosti 0,66“ a jedním dotykovým tlačítkem, jehož prostřednictvím se náramek ovládá. Obrazovka tedy není dotyková. (Každý nechť si subjektivně posoudí, zdali jde o přínos či negativum). Zatímco jsou boční strany holé, na spodní části se nachází snímač se zeleným laserem a trojice zlatých pinů pro nabíjení. Náramek tedy není nutné při nabíjení nijak vyndávat, což je praktické a pohodlné.

Niceboy X-Fitpolo nás po stránce designové jednoznačně pozitivně oslovil. Jeho nošení nám nevadilo při běžné práci ani sportu, přičemž po třítýdenním nošení se nikdy nerozepnul nebo nějak nezaváhal.

Funkce – 8,5/10

X-Fitpolo se hodí pro všechny uživatele, kteří chtějí získat přehled o své každodenní aktivitě. Strojek započítává ušlé kroky, měří denní zdolanou vzdálenost i dobu pohybu.

V rámci snažení se pak můžete podívat, jaké množství kalorií jste spálili. A pokud se nehýbete, není problém zapnout funkci pro upozornění na vaše lenošení.

Niceboy X-Fitpolo

Skvělý je dále snímač srdečního tepu. Podle našich statistik je přesný a stabilní. Srdeční tep lze měřit po 10/20/30 minutách. Tady bychom uvítali více možností: třeba měření po jedné minutě. Tep si ale můžete nechat změřit okamžitě dotykem tlačítka u displeje. Vyhodnocení trvá jen pár sekund.

Ideální je propojit náramek s českou aplikací Fitpolo, která je k dispozici zdarma pro operační systém Android (4.3 nebo vyšší) a iOS (8.3 a vyšší). Jedině tak můžete sledovat statistiky a využívat i další funkce, jako například monitor spánku.

Brzy zjistíte, kolik hodin naspíte, jak hluboký máte spánek a tak dále. V neposlední řadě nejeden majitel ocení přítomnost notifikací, které se týkají příchozích hovorů, SMS nebo zpráv z aplikací jako WhatsApp, Facebook, Skype a jiných.

Mezi užitečné funkce počítáme budík, který si nastavíte v rámci aplikace. Mezi možnostmi se nabízí hodina a konkrétní den v týdnu včetně každodenního probouzení silnými vibracemi. Spárování probíhá formou přenosové technologie Bluetooth 4.0, přičemž pokud nemáte v době sportu telefon na dosah, není třeba věšet hlavu. Jakmile se obě zařízení setkají, dojde automaticky k aktualizaci veškerých dat.

Funkční výbava Niceboy X-Fitpolo je určitě pestrá a dostačující. Někteří konkurenti toho ale nabízí více. Řeč je například o přehledu aktuálního počasí nebo čtení příchozích zpráv přímo na displeji. Takové možnosti ale X-Fitpolo nenabízí, tudíž muselo jít hodnocení krapet dolů.

Displej a ovládání – 9/10

Použitý OLED displej je veliký 0,66“, což se v praxi ukázalo jako ideální řešení. Zejména musíme pochválit vynikající čitelnost, která nás netrápila ani během slunečních dní. Jak již bylo řečeno výše, panel není dotykový, tudíž veškerý servis probíhá skrze senzorické (nikoliv mechanické) tlačítko.

Na obrazovce můžete vyčíst aktuální datum, kapacitu baterie, čas, ušlé kroky, srdeční tep, ušlou vzdálenost, spálené kalorie a stopky. Pokud vás některý z parametrů nezajímá, v aplikaci Fitpolo lze daný údaj vypnout. Užitečná je také funkce pro pamatování poslední obrazovky.

Displeji můžeme vyčíst snad jen to, že je zbytečně malý. Na čelní straně náramku totiž zbývá spousta nevyužitého místa, které mohli vývojáři efektivně zužitkovat v uživatelských prospěch.

Odolnost a výdrž – 6/10

Odolnostní certifikaci v tomto případě zastoupila norma IP67, která náramek částečně ochrání před vodou a prachem. Při umývání rukou mít obavu nemusíte, potápění však žádoucí není. Niceboy na oficiálních českých stránkách uvádí, že X-Fitpolo zvládne maximální hloubku jednoho metru po dobu 30 minut – v manuálu se plavání, potápění nebo jiné vodní aktivity ale nedoporučují.

Niceboy X-Fitpolo

Náramek byl i po delším a skutečně intenzivním používání stále jako nový. Na povrchu displeje ani na řemínku jsme nezaznamenali žádné škrábance, což je příjemné zjištění předpovídající dlouhodobou trvanlivost. Provozní doba fitness náramku se pohybuje mezi -20 °C – 45 °C.

Baterie zaznamenala kapacitu 100 mAh, jejíž výdrž výrobce garantuje kolem 8 dní. My jsme zaznamenali asi týdenní výdrž, v případě intenzivnějšího používání (běh, častější obsluha displeje) baterie vydržela zhruba 5 dní. Záleží samozřejmě na každém, zdali mu taková výdrž bude stačit či nikoliv. Je nicméně pravdou, že některá konkurence vydrží klidně i 3krát tolik.

Nabíjení se provádí skrze speciální „chňapku“ s koncovkou USB-A, kterou je nutné zasunout do počítače. Doba nabíjení se pohybuje kolem 1-2 hodin, což je slušný výsledek.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na domácí Heurece se seběhlo 15 uživatelských recenzí, které se společně shodly na pěkném 97% hodnocení. Zákazníci si povětšinou chválí pěkný vzhled, výdrž a pestrou nabídku funkcí.

Závěrečné hodnocení

8

Skvělý

Niceboy X-Fitpolo je pěkný a uživatelsky příjemný fitness náramek, jehož snadné ovládání, čitelný OLED displej a příznivá funkční nabídka nepochybně osloví řadu zapálených sportovců.

Design a zpracování
8.5
Funkce
8.5
Displej a ovládání
9
Odolnost a výdrž
6
Klady
  • Příjemné nošení
  • Odolnost IP67
  • Kvalitní a čitelný OLED displej
  • Jednoduché ovládání
  • Užitečné funkce
  • Podpora Android a iOS
  • Příznivá cena
Zápory
  • Nevhodný pro plavce
  • Průměrná výdrž
  • Absence GPS

Nejprodávanější chytré náramky na Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář
Uživatel
Šárka (5. 6. 2023 19:06)

Dobrý den nemůžu najít aplikaci Fitpolo abych sparovala náramek niceboy x-fitpolo ...kde ji najdu ?

Odpovědět
Uživatel
Monika Pajerová (18. 9. 2023 20:09)

Dobrý den, také to nemohu najít...jako by ta aplikace neexistovala. Jak jste prosím problém vyřešila? Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petra Kvapilová (6. 6. 2023 09:06)

Dobrý den, aplikace pro Niceboy X-Fitpolo by měla být ke stažení zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fitpolomartwatchguide.dfegrth&hl=cs&gl=US https://apps.apple.com/cz/app/fitpolo/id1218831752

Odpovědět
Uživatel
Gabriela (24. 10. 2018 16:10)

Mám ho asi měsíc a jsem maximálně spokojená :) Ta výdrž mi stačí

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář