Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Fitness náramky

Recenze fitness náramku Samsung Gear Fit2 Pro

4. 6. 2018 aktualizováno

Léto je na spadnutí a tak není od věci svá líná a zimou ztučnělá těla trošku rozhýbat. V cestě za nikdy nekončícím bojem vám dopomůže třeba fitness náramek Samsung Gear Fit2 Pro, který nás po měsíc provázel na cestách, při sportu a písařské práci.

Na okolních obrázcích můžete vidět černé vyvedení, ovšem pro extravagantnější jedince obchodní regály nabízí ještě černo-červený kabátek. A leč většinu obdobných chytrých náramků pořídíte za nějakou tisícovku, tenhle kousek se prodává za 5 000 Kč.

V rámci recenzního povídání všem zájemcům odpovíme na řadu otázek. Mezi informacemi nechybí ani ta zcela zásadní, a to zdali se vyšší investice vyplatí. Určitě není na škodu lehce nastínit, že si odnášíme vesměs pozitivní nositelské zážitky.

Obsah balení

Pěkná krabička z tvrdého papíru ve svém nitru skrývá fitness náramek Samsung Gear Fit2 Pro, dokovací stanici pro nabíjení a papírového průvodce rychlým spuštěním. Na krabičce se také dozvíte velikost řemínku. Naše verze měla velikost L.

Samsung Gear Fit2 Pro - obsah balení

Design a zpracování – 9/10

Recenzovaný náramek vypadá po vzhledové stránce obstojně. Na jednu stranu jeho podoba asi nikoho nevytrhne, ale je nutné brát v potaz skutečnost, že máme před sebou zařízení určené primárně pro cvičení. Výrobce veškerou techniku vmáčknul do 34gramové hmotnosti, která se prokázala jako skvělá. Náramek nás svojí přítomností nikdy neobtěžoval a v ničem nelimitoval.

Aby také ano, vždyť se pyšní certifikací IP68, která si poradí s vodou a prachem. Zevní obal je viditelně odolný, protože ani při občasném nárazu do futer či stolů na něm nejsou viditelné rýhy či oděrky. Náramek dobře poslouží i plavcům, ovšem na dovádění v moři úplně vhodný není. A pokud se snad v mořské vodě zmácháte, namísto modlení tuhle fitness pomůcku co nejdříve opláchněte sladkou vodou.

Mimo ideální váhy zmiňme kompaktní rozměry 51,2 × 24,5 mm. Hlavní slovo hraje Super AMOLED displej (viz níže) a řemínek. Obrazovka je příjemně zahnutá a přirozeně obepíná zápěstí ruky. Univerzální konstrukce ručí za pohodlí pro praváky i leváky. Žádná hrana nikde neřeže, a jak se brzy dozvíte, zpracování je moc příjemné.

Samsung Gear Fit2 Pro

Výroba sáhla po tvrdém plastu, který neskřípe a fitness náramek ztělesňuje celistvý a jednotný kus hardwaru. O poznání houževnatější je gumový pásek. Zatímco byla jeho svrchní strana potažena proužky, spodní protějšek obsadilo mírné pohrubování. Nošení je příjemné a při běhu nebo jiných pohybových aktivitách se náramek nepřekrucuje a na ruce nijak necestuje.

To je velice důležitá poznámka, protože není nic horšího, než během náročné fyzické dřiny ještě řešit zlobivou techniku. Palec vzhůru ukládáme i jednoduchému a rychlému připnutí. Nikdy se nám nestalo, že by se řemínek sám od sebe uvolnil. Radost pějeme i nad povrchovou úpravou, na níž citelně neulpívá pot a prach.

Ani po náročném cvičení není tedy vyloženě nutné strojek a řemínek čistit. A pokud se k šudlání rozhodnete, řemínek můžete od strojku pomocí jednoduchého „cvakacího“ mechanismu odepnout. To se hodí jak pro hygienickou údržbu, tak pro snadnou výměnu pásku nebo skladování.

Výtvarná stránka fitness náramku Samsung Gear Fit2 Pro nás mile překvapila. Funkční a přitom prosté zpracování je pro sportovce ideální. A vězte, že ani na svatbě či úřednickém jednání nepůsobí vyloženě nevhodně. Ba naopak, náramek se zápěstím splyne a stane se příjemným společníkem nejen při sportovních aktivitách.

Displej a ovládání – 7/10

Použitá Super AMOLED obrazovka je veliká 1,5“ (38,6 mm) a využívá rozlišení 216 × 432 pixelů. Jemnost a kvalita zobrazení jsou výborné, hůře je na tom ale čitelnost. Při používání v místnosti nebo zatažené obloze není o čem diskutovat, ovšem při přímém slunečním záření jsou číslice téměř nečitelné. Asi největším viníkem bude zakřivení, které světlo prostě láme.

Nejde však o neřešitelnou situaci. Náramek si jednoduše nakroutíte tak, abyste údaje přečetli. Za běžných podmínek je ale minimální a maximální jas dostatečný. Hodnotu jasu lze ovšem upravovat pouze manuálně, protože automatika chybí. Na jednu stranu bychom tuto funkci uvítali, druhak si ale musíme uvědomit, že pokud by náramek neustále reagoval na okolní prostředí, baterka by dost trpěla.

Výběr jasu jsme ale vesměs neřešili. Jednoduše jsme upřednostnili střední hodnotu a té jsme se líně drželi. Nemusíte se tedy obávat, že byste museli svítivost neustále řešit. Kromě jasu máte šanci měnit časový limit displeje či velikost a styl písma. Obrazovka se aktivuje automaticky otočením její čelní strany k obličeji. Pro její rozsvícení tedy nemusíte nikde nic zapínat.

Pro úsporu baterie je systém nastaven tak, že jakmile náramek jen trošku vrátíte do původní polohy (od obličeje), displej se automaticky zhasne. Tímto způsobem se vývojáři snaží docílit co možná největší výdrže. Systém je ale takový nedoladěný. Častokrát se totiž stává, že se obrazovka rozsvítí, aniž bychom se na ni potřebovali dívat.

Displej se občas aktivuje i při psaní na klávesnici, umývání rukou nebo jízdě automobilem. Chápeme, že všechny tyto aktivity v systému evokují „nákrut“ na náš obličej, na druhou stranu samovolné zapínání obrazovky není příjemné a zbytečně plýtvá energii.

Samsung Gear Fit2 Pro

Gear Fit2 Pro se ovládá dvěma způsoby. Mimo dotykové plochy si na pravé straně fitness náramku lebedí dvě mechanická tlačítka. Horní zastává funkci „zpět“, kdežto spodní tlačítko umožní návrat „domů“. Využít lze i funkci dvojitého stlačení, na kterou se dají napasovat různé funkce: 24hodinový protokol, časovač, ušlé kroky a podobně.

Ovládání je v celkovém měřítku jednoduché a rychle si na jednotlivé úkony zvyknete. Uživatelská příjemnost je zachována i při sportovních aktivitách, kdy zejména při běhu je displej poslušný a rychlý. Dotykové ploše ani nevadí upocené ruce.

Hardware a funkce – 9,5/10

Zatímco je u chytrých telefonů hardwarová výbava naprosto stěžejní, v říši fitness náramků tomu tak není. Uživatele prostře zajímá, zdali technika funguje dobře a sportovcům je úplně jedno, zda má jejich náramek takový nebo makový procesor. I tak ale trocha čísel neuškodí.

Tenhle krasavec ke svému provozu využívá procesor Exynos 3250, 512 RAM a 4 GB interní uložiště. Úložná kapacita se ve finále smrskla na stále slušné 2 GB. Do náramku si totiž můžete stahovat hudbu, kterou pak máte možnost poslouchat třeba při běhání skrze bluetooth sluchátka. Gear Fit2 Pro totiž disponuje technologií Wi-Fi a Bluetooth, které si rozumí s jinými chytrými přístroji.

Fitness náramek komunikuje zatraceně dobře, protože se nám nestalo, že by došlo k samovolnému přerušení spojení. A pokud snad od spárovaného smartphonu odejdete na větší vzdálenost, náramek zavibruje a vy hned zjistíte, že jste mimo signál. Dostupný technologický přenos nositeli umožní přepínat skladby nebo třeba číst zprávy z Facebooku. Navíc díky předdefinovaným odpovědím můžete všem otrapům bleskově odpovědět. Tyto strohé odpovědi si lze dokonce navolit dle svých představ. 

Prezentovaný model dále vlastní akcelerometr, gyroskop, barometr a integrovaný GPS. Veškeré technologie fungovaly vždy skvěle a nepřišli jsme na nic špatného. Moc se nám líbila přesnost a rychlost snímání tepové frekvence, kterou obstarává senzor ve spodní části strojku. Díky přehlednému grafu máte neustále na očích vaši frekvenci, kterou můžete třeba po týdnu vyhodnotit. Tuhle funkci ocení například sportovci, jejichž zraky si hlídají správnou hodnotu srdečního tepu. NFC ale náramek postrádá.

Samsung Gear Fit2 Pro funguje na operačních systémech Android minimální verze 4.2 a jablečných iOS. V menu operačního systému Tizen se nabízí mnoho nastavení a možností. Haprovat lze s vibracemi, připojením, zamčením obrazovky pomocí PINu, uživatel má možnost si vypsat svůj profil a podobně.

Moc dobrá je i funkce detekce cvičení, která neúnavně monitoruje vaše aktivity. Pokud systém rozpozná více než 10 minut chůze, běhu, jízdy na kole, cvičení na eliptickém trenažéru nebo veslovacím stroji či dynamického cvičení, automaticky se aktivuje a začne počítat kalorie a další informace. Ke každé funkci máte navíc k přečtení nápovědu, která vám vše snadno vysvětlí. Veškerý text je v českém jazyce, takže se neztratí ani úplní nováčci.

Ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát, tahle funkce je prostě úžasná. Během uklízení nebo sekání trávy, kdy jsme permanentně chodili a aktivně se hýbali, se sbírání dat automaticky zapnulo a my jsme po dokončení práce zjistili, kolik jsme vlastně spálili kalorií a ušli kroků. Náramek nás nakonec příjemně povzbudil milými slovy o dosaženém úspěchu.

Měnit lze samozřejmě i podobu hlavního ciferníku, přičemž díky Google obchodu si lze i nějaké další dodatečně stáhnout. Existuje spousta placených a neplacených variant. Každý ukazatel vesměs zobrazuje aktuální čas, datum, kroky, kalorie, tep a vystouplá podlaží. Jednotlivá měření jsou vesměs přesná. Při opakovaném uběhnutí stejné trasy (8 kilometrů) se finální výsledky lišily max 300 metry, zdolaná podlaží pak byla napočítána přesně.

Samsung Gear Fit2 Pro

Náramek je schopen měřit i výkony plavců, kde přijde vhod zámek obrazovky. Jak ale bylo řečeno, aplikace si můžete libovolně přidávat a odebírat. Není problém si připisovat počet vypitých sklenic vody či šálků kávy, sledovat souhrn zdraví, počasí a tak dále. Veškerá správa funguje přes aplikace Samsung Gear a Samsung Health.

Ačkoliv náramek monitoruje dění na sociálních sítí či svého nositele upozorní na příchozí SMS zprávy, nelze z něj volat ani poslouchat hudbu. Přístroj totiž nevlastní mikrofon ani reproduktor. Dejme si ale ruku na srdce… Kdo by tyhle funkce po fitness pomůcce vlastně chtěl? Rádi vyřizujete práci při běhání nebo plavání? Asi těžko.

Výdrž a nabíjení – 7,5/10

Při výdrži hraje hlavní roli baterie s kapacitou 200 mAh. Energetické výsledky se dělí na dva pohledy, kde hrají roli funkce. Jestliže budete mít zapnutý GPS, permanentní měření tepu a Bluetooth, počítejte s maximálně denní výdrží.

Na sklonku dne sice cca 15 % energie zbude, ale s takovou kapacitou druhý den prostě nevystačíte. Zkrátka záleží na tom, zdali v daný den běháte nebo jen nečinně sedíte za monitorem počítače.

Samsung Gear Fit2 Pro

Úsporné řešení naopak představuje omezení některých funkcí, kdy zejména GPS baterii doslova vysává. Snížením jasu nebo zapnutím úsporného režimu omezíte funkce natolik, že se dostanete na několikadenní výdrž.

Zároveň ale budete tímto způsobem ochuzeni o ty nejlepší funkce a krásu, protože se obrazovka přemění do černo-bílé podoby. Taková úspora je samozřejmě vítaná, na druhou stranu je třeba soudit zejména potenciál náramku se zapnutými funkcemi.

Nabíjení probíhá přes dokovací stanici, ze které vede kabel se standardní koncovkou USB-A. Metrová délka kabelu mohla být klidně dvojnásobná, přičemž absence nabíječky taktéž zamrzí. Takhle musíte náramek nabíjet buď přes počítač nebo pomocí externí telefonní nabíječky. To je nepohodlné a zároveň nepraktické.

Samsung Gear Fit2 Pro

Opakem je ale usazení náramku. Dokovací stanice je opatřena čtyřmi piny a magnetem, který přístroj automaticky usadí na správné místo. Náramek stačí ke stanici jen přiložit a on se pak sám přichytí a začne se rovnou nabíjet. Spodní strana stanice je dokonce potištěna protiskluzovou gumou. Nabíjení na okraji stolu tedy není nebezpečné.

Délka nabíjení se bohužel hodinově táhne. Přes počítač se z nuly na plné nabité dostanete za nějaké dvě hodiny. Pakliže přihlédneme ke kapacitě baterie, dobíjení skutečně trvá neúměrně dlouho. Za jednu hodinu se pak baterie naplní asi na 60 %. Jak ale z výše uvedených řádků vyplývá, s náramkem je ideální odcházet s plnou kapacitou. Menší množství energie by totiž nemuselo celý den vydržet.

V nenadálém vybití fitness náramku brání automatická funkce, která vás při malém množství zbývající kapacity sama upozorní, zdali nechcete aktivovat úsporný režim. Tahle možnost přijde vhod, protože jediným kliknutím můžete zachránit náramek před konečným vypnutím.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na Heurece si fitness náramek Samsung Gear Fit2 Pro vysloužil perfektní 93 % hodnocení, které udělily dvě desítky uživatelů. Obecně se zákazníci shodují na kvalitním displeji, spoustě funkcí a přítomnost notifikací upozorňující na příchozí volání či SMS zprávy.

Negativních hodnocení je skutečně poskrovnu. Těch několik se ale shoduje na nízké výdrži baterie a vyšší ceně této chytré fitness pomůcky. Naprosto stejně dopadla kupříkladu i zahraniční recenze serveru Trusted Reviews.

Alternativy k Samsung Gear Fit2 Pro

Recenzovaný model zatím příliš konkurence nemá. Několik doporučení ale přesto nastíníme. Jako cenově dostupná fitness pomůcka se nám osvědčil fitness náramek Xiaomi Mi Band 2 (recenze), který jsme recenzovali na sklonku loňského roku. Ačkoliv toho – oproti Gear Fit2 Pro – příliš neumí, ocenili jsme pohodlné nošení, přehledný OLED displej či měsíční výdrž baterie.

Jako cenově obdobnou alternativu můžete vyzkoušet chytrý fitness náramek Garmin VívoSport S/M, který nabízí spoustu užitečných funkcí, mezi nimiž nechybí monitorování celodenní aktivity či měření kvality spánku. Také tenhle přístroj má ve svých útrobách zabudován optický snímač srdečního tepu, využívá technologii Bluetooth a GPS. Mimo týdenní výdrže se ještě chlubí dobrou odolností, která uživateli nebrání v plavání a nerušeném sprchování.

Případné zájemce můžeme nasměrovat i na starší a o něco levnější verzi náramku Samsung Galaxy Gear Fit2, která je s recenzovaným modelem Pro vesměs totožná, nicméně postrádá voděodolnost 5 ATM a pár dalších drobností. Pokud tedy neplánujete s náramkem plavat, rozhodně stojí za zvážení.

Kromě jiného doporučujeme náš přehled Nejlepších chytrých fitness náramků, ve kterém si můžete prohlédnout spoustu zajímavých zařízení. Nezapomeňte navštívit také diskusi hned pod článkem, kde lze diskutovat s ostatními čtenáři.

Závěrečné hodnocení

8.3

Skvělý

Samsung Gear Fit2 Pro nás velmi bavil. Nošení fitness náramku bylo moc příjemné, systém měřil přesně a neustále nás motivoval k lepším výsledkům. Jednoduché ovládání a velký displej nás těšil hlavně při běhání, výborná odolnost naše těla zase neomezovala při koupačkách a pravidelné hygieně. Škoda drobné neodladěnosti displeje a slabší výdrže.

Design a zpracování
9
Displej a ovládání
7
Hardware a funkce
9.5
Výdrž baterie
7.5
Klady
 • Účelné zpracování
 • Odolná a pevná konstrukce
 • Pohodlné nošení
 • Velký displej
 • Jednoduché ovládání
 • Spousta funkcí a aplikací
 • Přesné měření aktivit
 • Vhodný i pro plavce
 • Notifikace volání a SMS
Zápory
 • Horší čitelnost na slunci
 • Displej se zbytečně zapíná
 • Jednodenní výdrž
 • Delší doba nabíjení
 • Vyšší cena

Nejprodávanější chytré náramky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 3.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Zdeněk Vejdělek (4. 6. 2018 15:06)

Naprosto nedoporučuji. Samsung na tyto přístroje nemá zajištěný kvalitní servis a např. při prasknutí řemínku, vám řeknou že je to nevhodným používáním a že se řemínek neprodává. Super přístup. A 5000 Kč můžete zahodit. Velmi varuji před koupí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář