Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Fumbi – recenze investiční platformy 2022

Recenze Fumbi – nejlepší platforma pro investování do kryptoměn

Fumbi je slovenská investiční platforma zaměřená na kryptoměny. Investovat s ní mohou úplní začátečníci; o vše se postará chytrý algoritmus, vám stačí pouze provést vklad a sledovat portfolio. Recenze Fumbi vám prozradí podrobné informace o jejím fungování, bezpečnosti, poplatcích a spoustu jiných informací.

Náš tip

Chcete získat slevu 7 % z licenčního poplatku u FUMBI? Pokud ano, použijte při registraci slevový promo kód TESTADO.

Hodnocení investiční platformy Fumbi

8.7

Skvělá

Fumbi je investiční platforma pro obchodování s kryptoměnami. Nabízí zajímavé produkty pro jednotlivce i korporace. Nejvíce se nám líbí Fumbi Index Portfolio, které můžeme doporučit i úplným začátečníkům. Díky Fumbi Algoritmu dochází k automatické správě investic. Obchodování na Fumbi je bezpečné, snadné a zároveň propracované. Určitě zajímavá forma investice v 21. století.

Jednoduchost používání
9
Bezpečnost a důvěryhodnost
9
Přizpůsobení portfolia
9
Výnosnost vs. rizika
8.5
Poplatky
8
Klady
 • Důvěryhodná a bezpečná firma
 • Vhodná i pro úplné začátečníky
 • Lze si zvolit, do čeho investujete
 • Nabízí i produkty pro firmy a jejich zaměstnance
 • Diverzifikace a snížení rizikovosti
 • Zabezpečení kryptoměn
 • Denní přehodnocování portfolia
 • Jednoduché ovládání
 • Mobilní aplikace pro Android i iOS
Zápory
 • Vyšší poplatky
 • Investovat lze jen do kryptoměn
 • Menší výběr portfolií
 • Pro zkušenější nemusí mít takový potenciál

Stručná recenze Fumbi

Jste na poli investic úplní nováčci? Přemýšlíte, jak si uložit nějaké peníze na horší časy? Nebo je chcete alespoň trochu ochránit před vysokou inflací?

Investiční platforma Fumbi přímo nabádá k investování do kryptoměn rychle a jednoduše. Investice do kryptoměn je opravdu snadná. Nemusíte mít žádné znalosti o investování ani virtuálních měnách. Díky využívání sofistikovaných algoritmů s pravidelnou aktualizací portfolia vám stačí jen vložit peníze na účet. O to, jak budou nejlépe zhodnoceny, se postará Fumbi.

V jejich 5 portfoliích naleznete celkem 30 kryptoměn; a to jen ty ověřené a na vysoké úrovni. Vklad je možné provést hned po registraci. Minimální částka vkladu je 1 400 Kč (nebo 50 euro). Registraci sfouknete na pár kliků. Pak vás čeká dotazník, který pomůže lepšímu zabezpečení vašeho účtu. Následně můžete začít pohodlně investovat.

Své příležitosti si krom začátečníků najdou i zkušení investoři. Jenom na vás bude, jaký produkt si zvolíte. Fumbi nabízí investiční příležitosti pro jedince i korporace.

Test investiční platformy na kryptoměny – Fumbi.

Ohled také není brán na míru investice. Je vhodná jak pro malé, tak pro velké investory. Rizikovost je eliminována právě zmíněným využitím sofistikovaného algoritmu a diverzifikací portfolia do prověřených kryptoměn. Zda si vyberete jednorázový vklad nebo budete chtít pravidelně investovat, nechává Fumbi také ve vaší režii. 

Jak to funguje ve zkratce:

 • Zaregistrujte se
 • Zvolíte si portfolio
 • Vložíte peníze 
 • Fumbi investuje
 • Peníze můžete vkládat opakovaně (ale nemusíte)
 • Vy sledujete výtěžnost 
 • V příhodnou chvíli si vyberete zisk

Základní informace

Klíčové vlastnosti Parametry
Pro začátečníky?
Oficiální stránky: Fumbi.network
Licence/regulace: ×
Čeština:
Aplikace v mobilu:
Počet portfolií: 5 (plus Fumbi Úschovna)
Složení portfolií: 30 různých kryptoměn
Zhodnocení: V závislosti na trhu
Měny: CZK, EUR
Minimální investice: 1 400 Kč, 50 eur
Poplatky: 0,89 % až 2,99 % ročně

Historie Fumbi

Fumbi patří k poměrně mladým slovenským investičním společnostem, ale na druhou stranu roste rychlým tempem. Její založení je datováno na rok 2018. Za tím stojí Juraj Forgacs, ekonomický inženýr s nemalou praxí finančního manažera. 

Během takto krátké doby si platforma získala přes 100 000 klientů a stala se lídrem v investování do kryptoměn na Slovensku.Historie Fumbi

Platforma Fumbi se stále vylepšuje, překonává počáteční slabiny a kromě Slovenska už působí také v České republice i Polsku. Čerstvou novinkou je třeba Fumbi Kredit. Nyní už můžete peníze vkládat přímo zde, takže na pohyb na trhu reagujete mnohem rychleji. Přesun z Kreditu do určitého produktu je pak rychlejší, než původní převod z účtu na účet.

K dalším inovacím patří i Fumbi Academy, do které se můžete zapsat a naučit se vše podstatné o kryptoměnách: jak se dělí, o technologii blockchain a historii Bitcoinu. Nyní už Fumbi nabízí aplikaci (Fumbi: Buy Bitcoin & Crypto) pro Android i iOS.

Pro koho je Fumbi vhodná?

Investiční platformu Fumbi můžeme doporučit jednotlivcům i společnostem, neboť právě pro obě skupiny své produkty nabízí. Vybrat si zároveň můžete z různých produktů. Zajímavá je pro malé, střední i velké investory.

Znalosti ze světa investic přitom nemusíte mít (podle zvoleného portfolia). Fumbi se o to, do jakých kryptoměn investovat, postará sama. Zapojit se ovšem smíte do nově vzniklé Fumbi Academy, kde alespoň získáte všeobecný přehled.

Pro koho je Fumbi vhodná?

Kdy mohu peníze vybrat?

Své výběry můžete provést kdykoliv po minimálním držení vložených finančních prostředků po dobu 30 dnů. Následně už můžete vybírat kdykoliv. Pokud tak učiníte v rámci Fumbi Kredit, máte výhodu lepšího načasování investice.

Předpoklad k výběru zároveň musí splňovat minimální disponibilní částka 1 400 Kč. Pokud chcete provést částečný výběr, musíte mít na účtu minimálně 14 000 Kč a zůstatek po výběru musí činit minimálně 1 400 Kč.

Výběr vám bude na účet odeslán do dvou pracovních dnů od zadání žádosti. Kurz výběru je platný v době podání vaší žádosti.

Výnosnost a rizika

Každá investice na trhu má jistou míru rizika. Některé méně, jiné více. Investování do kryptoměn s sebou nese rizika větší, neboť se křivka trhu s aktivy může měnit ze dne na den zcela rapidně (tzv. volatilita). Přesto kryptoměny patří k investicím s největším potenciálem zisku. 

Platforma pro obchod s kryptoměnami Fumbi však na tato rizika myslí a chce, aby pro vás byla investice co nejvíce výnosná / bezpečná. Pohyb trhu jistě neovlivní, ale mají preventivní opatření proti 100% ztrátám.

Fumbi algoritmus je aktualizován denně. Sleduje a řídí celé portfolio aktiv. Každé tři měsíce je portfolio na základě kopie trhu aktualizováno. Tím se dostanou do výběru pouze ta aktiva, která mají potenciál. Zároveň je celé portfolio diverzifikováno, čímž se opět rizika eliminují.

Obchodování s kryptoměnou na platformě Fumbi – test.

Vaše finální výnosnost je tedy závislá na pohybu trhu a na tom, v jaké chvíli se vám povede svůj vklad provést. Velkou předností je v tomto ohledu právě možnost využít Fumbi Kredit. Díky tomu nemusíte čekat, až jsou peníze převodem připsány, a tím riskovat méně výhodnou investici.

Abychom se podívali na podrobnější informace, uveďme si čísla z roku 2021. Kapitalizace kryptoměn za roční období stoupla z 670 miliard eur na 1 928 bilionu eur. Tedy o celých 186 %. K výraznému zvýhodnění si připsalo oblíbené Fumbi Index Portfolio, a to až o 146,23 %. Pro srovnání se samotným Bitcoinem, který měl “jen” 62,34% návratnost, jde o výrazný kontrast. [zdroj: fumbi.network]

Jak začít investovat přes Fumbi 

Tady záleží, zda si svou investici chcete provést jako fyzická či právnická osoba. V prvním kroku bezplatné registrace vyplníte e-mailovou adresu, heslo a případně promo kód. Následně budete vyzváni k verifikaci e-mailové adresy. Po potvrzení e-mailu vyplníte osobní údaje včetně čísla dokladu a upřednostňované měny. Potvrdíte svůj zdroj příjmů.

Hned poté si můžete provést svůj první vklad. Ten musí být proveden z vašeho vlastního bankovního účtu. Pokud se rozhodnete investovat více než 25 000 Kč, budete muset provést ověření zákazníka. Tzv. Know your customer (KYC), ke kterému bude potřeba pas nebo občanský průkaz.

Jak začít investovat přes Fumbi 

Kolik investujete?

Svou první investici provedete od 1 400 Kč nebo 50 eur. Dále zvolíte, do jakého produktu budete chtít vklad vložit. Vklady lze provádět jednorázově i opakovaně. Podle zvoleného produktu se také bude odvíjet, zda se bude jednat o krátkodobou či dlouhodobou investici.

Náš tip

Chcete získat slevu 7 % z licenčního poplatku u FUMBI? Pokud ano, použijte při registraci slevový promo kód TESTADO.

Jaké riziko podstoupíte?

Pokud si účet zakládáte jako jednotlivec, máte hned několik možností, jak s Fumbi investovat. Jako první si ale představíme nejoblíbenější produkt Fumbi Index Portfolio. S ním nemusíte mít vůbec žádné znalosti o krypto ani investicích. O vše se postará Fumbi Algoritmus. Aktiva v portfoliu jsou přehodnocována denně. Každý kvartál pak dochází k aktualizaci kryptoaktiv v portfoliu.

Jediná investice je mířená na celé portfolio aktiv (je jich přes 20), čímž dochází k eliminaci rizik a zároveň většímu potenciálu zisku. Každá kryptoměna je v portfoliu zastoupena podle míry tržní kapitalizace. Volit si v tomto případě samozřejmě můžete, i zda si přejete provést vklad jednorázově či opakovaně. Opakované vklady lze provádět i pomocí trvalých příkazů.

Zastoupení kryptoměn ve Fumbi Index Portfolio k červenci 2022
Bitcoin 60,79 % Avalanche 0,95 %
Etherum 25,85 % Solana 2,04 %
Stellar 0,42 % Polygon 1,04 %
Litecoin 0,59 % Internet Computer 0,23 %
Cardano 2,43 % Axie Infinity 0,15 %
Chainlink 0,49 % Elrond 0,19 %
Cosmos 0,42 % Near Protocol 0,38 %
AAVE 0,18 % Flow blockchain 0,22 %
Algorand 0,35 % The Sandbox 0,21 %
Polkadot 1,11 % Decentraland 0,25 %
Uniswap 0,75 % Maker 0,14 %
Filecoin 0,14 % Tezos 0,23 %

Patříte k více zkušeným investorům, kteří chtějí vklady provádět pravidelně? Pak vás možná bude zajímat produkt Fumbi Vlastní Volba. Jak už název napovídá, bude na vás, do jakého krypta peníze vložíte. Momentálně lze investovat do Bitcoinu, Etherea, Cardana, Polkadotu nebo Avalanche.

Poslední možností je světově unikátní produkt Fumbi Bitcoin a Zlato. Jde o způsob rebalancované investice do kryptoměny Bitcoin a PAX Gold v poměru 50:50. Poměr mezi rychle rostoucím odvětvím a konzervativní investicí pomáhá k eliminaci rizik. Na základě inteligentního algoritmu je krypto dokupována v poklesu a naopak prodávána při nárůstu.

Samostatným produktem, ne pro investici, ale uschování peněz do kryptoměn, je Fumbi Úschovna. Ta je nabízena při obnosech vyšších než 250 tisíc Kč a vykazuje vysoký systém zabezpečení.

Testujeme Fumbi registraci a první investici.

Poplatky na Fumbi

Veškeré poplatky u investiční platformy Fumbi jsou transparentní a nemusíte se obávat něčeho nečekaného. Jde o velmi dobře propracovanou platformu, která se rychle rozrůstá a inovuje. Registrace je zdarma, ale i přesto vás možná zarazí vyšší poplatky. Například oproti platformě Portu jsou poplatky o dost vyšší. Pokud si zvolíte produkt Fumbi Index Portfolio, musíte si připlatit za portfoliový poplatek ve výši 2,99 % ročně. Za ten při Fumbi Vlastní Volba ušetříte, ale nemine vás poplatek za úschovu (max. 1,49 % ročně).

Investice na vlastní pěst?

Výdaje za poplatky jsou vyšší. Na druhou stranu musíme říct, že jde o kvalitní investiční služby. Za to, že se nám někdo postará o celé portfolio a naše zisky zabezpečí na vysoké úrovni, to stojí.

Dobrou zprávou je, že s výší investice se poplatky snižují. V případě, že se dostanete do ztrát, také neplatíte poplatek ze zisku. Ten normálně činí až 5,99 % v závislosti na částce výběru (čím vyšší, tím nižší poplatek). Poplatky vás neminou ani v případě konverze z nebo na virtuální měnu, a to 1,4 % z částky.

Investovat do kryptoměn je velmi rizikové už samo o sobě. Pokud se ale tak přesto rozhodnete, bude to stát velké úsilí. Nutné je pečlivé studium týkající se kryptoaktiv a neustálé sledování trhu.

Investici na vlastní pěst tedy doporučujeme pouze zkušeným investorům. Ani ti však nemají vyhráno!

Bezpečnost

Právě bezpečí je na Fumbi na vysoké úrovni. Kryptoměny jsou uloženy do trezoru Ledger Vault. Jde o bezpečnostní hardwarové moduly s operačním systémem BOLOS chránící privátní klíče. Kromě přísného autorizačního přístupu ke kryptoměnám je součástí pojištění také pojištění do souhrnné částky 150 milionů eur. Ledger Vault je využívána i u služby Fumbi Úschovna. 

Fumbi si buduje důvěru stávajících i budoucích klientů. Bezpečnost především zaručují i nezávislé audity klientské peněženky, které provádí SGS Slovakia (velikán v kontrole, ověřování a certifikaci systémů).

ČNB nebo SNB (Slovenské národní banky) v současnosti neposkytují dohled nad virtuální měnou, tj. kryptoaktivy.

Závěrečné shrnutí 

Investiční platforma Fumbi je propracovaná. Plus musíme přičíst rychlým pokrokům. Své si zde najdou zejména začátečníci, kteří ještě v investicích a kryptoměnách tápou. Vyznat se nemusíte opravdu v ničem. Zejména, když si zvolíte Fumbi Index Portfolio. Platforma Fumbi se o vše postará za vás. Na vás bude pouze správné načasování investice a výběru zisku. 

Jde sice o mladou firmu, která na trhu funguje od roku 2018, ale je bezpečná a buduje si důvěru u stále více klientů. Svou oblibu získává u jednotlivců i společností. Vhod přijde, že se můžete rozhodnout, do jakých kryptoměn chcete investovat. Vybrat si můžete i velmi zajímavý produkt na rebalancovanou investici Bitcoin a Zlato. Investice do kryptoměn patří k volatilním investicím. Oceňujeme proto, že se Fumbi snaží toto riziko pokud možno eliminovat diverzifikací a chytrými algoritmy či aktualizací portfolia a rebalancovaním

Asi jedna z největších nevýhod, spolu s rizikovostí investice (která je ale u kryptoměn běžná), jsou poměrně vysoké poplatky. Oproti jiným investičním platformám má Fumbi v tomto ohledu velký mínus. Na druhou stranu můžete počítat (snad) s mnohem vyššími výnosy. Pokud tedy hledáte bezpečný, ověřený a seriózní způsob investice do kryptoměn, u investiční platformy Fumbi se nenachytáte.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (42 hlasů)

Autor recenze

Zuzana Pitříková
Zuzana Pitříková

Zuzka je pisálek s kreativním srdcem, miluje výzvy a hlavně svou rodinu. Ta je především náplní jejího denního rozvrhu. Pokud nějaká ta chvilka času zůstane, ráda se pustí do grafického designu, čtení odborné publikace, různých ručních prací nebo řádí v kuchyni. Nejraději tvoří články o domácnosti, dětech, zdravém životním stylu, tvorbě, vzdělávání a vaření. Facebook Zuzky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář