Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze vřetenové sekačky Gardena 380 Li

8. 3. 2023 aktualizováno

nejlepší vřetenová sekačka Gardena 380 recenze, Recenze vřetenové sekačky Gardena 380 LiVítěz testuTestado.cz

Akumulátorová vřetenová sekačka Gardena 380 Li cílí na milovníky dokonalého trávníku. Ovládání, výdrž i kvalitu střihu hodnotíme v naší recenzi. Předem prozradíme, že ovládla naše srovnání nejlepších vřetenových sekaček.

Hodnocení Gardena 380 Li

8.8

Skvělá

Vřetenová sekačka Gardena 380 Li je skvělá pro opravdu precizní střih vašeho trávníků. Pokud se nedokážete spokojit s průměrem, tohle je nejlepší stroj pro vaši zahradu. Vysoký výkon, snadná obsluha a akumulátorový pohon. Vítěz testů!

Kvalita konstrukce
9
Záběr a výbava
7.5
Ovládání
10
Klady
  • Velmi přesné sečení
  • Pohodlná a bezpečná manipulace
  • Akumulátorový pohon
  • Robustní konstrukce
  • Nízká hmotnost
Zápory
  • Vysoký výkon = vyšší hlučnost
  • Vyšší cena

Kvalita konstrukce

Kompaktní konstrukce vřetenové sekačky Gardena se příliš neliší od klasických ručních modelů. Elektrický motor uložil výrobce pod nenápadný kryt na horní straně podvozku. Pochvalu zaslouží velká pojezdová kola s výrazným vzorkem. Neprokluzují a současně umožňují snadné změny směru.

nejlepší aku vřetenová sekačka Gardena 380 Li recenze

Ergonomická rukojeť s měkčeným povrchem se výborně drží. Řídítka lze navíc složit. Stačí rukou povolit několik křídlových matic. Řídítka rozložíte na tři části, které zabírají minimum prostoru. Mnoho místa nezabírá ani skládací sběrný vak.

Celkové provedení je bytelné a robustní. Výrobce vsadil na kvalitní plasty. Vytknout nelze ani designovou stránku. Kombinace tmavě a světle šedé barvy doplněná azurovými a oranžovými doplňky působí luxusním dojmem.

Bytelná konstrukce vřetenové sekačky Gardena se ovšem projevila na vyšší hmotnosti, která dosáhla 14 kg. Díky nízkému těžišti ovšem zůstaly zachovány příjemné jízdní vlastnosti.

Záběr a výbava

Záběr 38 cm vyhoví běžným trávníkům malé a střední velikosti. Rotační mechanismus využívá nože z kalené oceli. Kvalita zástřihu je vynikající. Bez obtíží splní požadavky náročných zahrádkářů toužících po dokonalém trávníku.

Přirozeně nechybí ani variabilní nastavení výšky: minimum je 12 mm, maximum 42 mm.

kvalitní aku vřetenová sekačka Gardena 380 Li recenze

Zastřižená tráva směřuje pryč z rotačního mechanismu výhozem umístěním v zadní části vřetenovky Gardena. Můžete k němu zavěsit sběrný vak s kapacitou 35 l. Drobnou nevýhodu představuje rámová konstrukce, která vyžaduje odepnutí plného koše oběma rukama. Malá daň za skládací konstrukci.

Hlučnost motoru s výkonem 1 600 W dosahuje až 85 dB. Aku vřetenová sekačka Gardena 380 Li nepatří k nejtišším, přestože se benzínovým sestřenicím v míře hluku zdaleka nevyrovná. Vždy však můžete motor vypnout a pracovat ručně. Bezmotorový provoz je mnohem tišší.

Ovládání

Ovládání je velmi jednoduché a rychle se s ním seznámíte. Podobně jako v případě rozšířenějších strunových sekaček. Při práci však mějte na paměti odlišnou konstrukci a účel vřetenové sekačky. Vřeteno trávu jemně a přesně stříhá. Nepoškozuje konce stébel. Trávník tak může snadněji a rychleji regenerovat. Takovou péči si zaslouží jen pravidelně a poctivě ošetřovaný trávník.

Gardena 380 Li ani jiné vřetenové sekačky se rozhodně nehodí do složitého terénu nebo pro sekání velmi vysoké trávy.

kompaktní aku vřetenová sekačka Gardena 380 Li recenze

Náš tip

Chcete vřetenovou sekačku doplnit klasickou strunovou nebo rotační sekačkou? Inspirujte se našim testem nejlepších sekaček na trávu.

Vřetenové aku sekačky pro běžné domácí použití nevidíme příliš často. Gardena 380 Li patří mezi čestné výjimky. Cenovkou se řadí mezi nejdostupnější modely, přitom nabízí perfektní kvalitu střihu. Pokud toužíte po dokonalém anglickém trávníku, stěží narazíte na výhodnější nabídku.

Baterie a výdrž

Lithiový akumulátor s kapacitou 3 200 mAh stačí na zastřihnutí trávníku s plochou 200 až 300 m². Nevýhodou je poměrně dlouhá doba nabíjení, která se pohybuje kolem 6 hodin.

Pokud se baterie vybije, nemusíte nutně čekat na doplnění energie. Rotační mechanismus recenzované vřetenové AKU sekačky Gardena 380 Li pracuje i bez motoru, stejně jako v případě ruční vřetenové sekačky.

nejvýhodnější aku vřetenová sekačka Gardena 380 Li recenze

Technické parametry

Gardena 380 Li
Parametry
Typ Aku vřetenová sekačka
Baterie
3,2 Ah
Záběr
38 cm
Motorový pojezd
×
Sběrný koš
35 l
Skládací řídítka
Nabíjení
cca 60 minut
Výdrž na baterii
cca 30 minut
Doporučená plocha
Do 400 m²
Hmotnost 14 kg
Rozměry
Neuvedeno

Nejprodávanější vřetenové sekačky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (26 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář