Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze vřetenové sekačky Gardena 400 C Comfort

17. 3. 2022 aktualizováno

Recenze vřetenové sekačky Gardena 400 C Comfort

Testovaná vřetenová zahradní sekačka Gardena 400 C Comfort dokáže perfektně zastřihnout váš trávník. Nemá žádný motor, spoléhá jen na lidskou sílu. Jak se s ní pracuje? Dokáže nahradit motorové stroje? Odpovíme v naší podrobné recenzi. Silné i slabé stránky můžete rychle porovnat s ostatními modely v našem testu nejlepších vřetenových sekaček.

Hodnocení Gardena 400 C Comfort

8

Skvělá

Ruční vřetenová sekačka Gardena 400 C Comfort neobtěžuje hlukem, nepotřebuje benzín ani elektrickou energii. Vřeteno z kalené oceli zajišťuje perfektní a rovnoměrné zastřižení stébel po celé délce záběru. Skvělá zahradní volba za dobrou cenu!

Kvalita konstrukce
8
Záběr a výbava
7
Ovládání
9
Klady
  • Kvalitní zpracování
  • Skládací řídítka
  • Snadné ovládání
  • Přesný zástřih trávy
  • Výška sečení od 12 do 42 mm
Zápory
  • Sběrný koš není součástí balení
  • Hmotnost 9,4 kg

Kvalita konstrukce

Celkové zpracování vřetenové sekačky Gardena 400 C Comfort je výborné. Podvozek kombinuje kovové a plastové díly. Vše na sebe přesně doléhá, plasty jsou navíc pevné a kvalitní. Pojezdová kola s velkým průměrem a hrubým vzorkem na trávě nekloužou. Navíc zajišťují sekačce Gardena výbornou ovladatelnost.Kvalitní vřetenová sekačka Gardena 400 C recenze

Výrobce věnoval značnou pozornost také řídítkům. Sestávají ze dvou částí spojených plastovým polohovacím mechanismem. Díky němu lze řídítka složit a celou sekačku postavit nebo pověsit do kůlny či garáže. Bohužel právě plastový kloub patří mezi největší slabiny celé konstrukce. Při neopatrném zacházení snadno praskne. Řídítka se příjemně drží díky ergonomicky tvarovanému plastovému návleku.

Gardena 400 C Comfort váží 9,4 kg, což je překvapivě vysoká hodnota na ruční zahradní nástroj bez motoru. Svědčí však o rozsáhlém využití ocelových dílů, které zaručují odolnost i dlouhou životnost. Jen pozor na zmiňovaný plastový kloub.

Záběr a výbava

Testovaná vřetenovka Gardena 400 C nabízí záběr 40 cm. Nechybí ani nastavitelná výška střihu. Vybrat si můžete ze čtyř poloh. Nejnižší má délku 12 mm a nejvyšší 42 mm. Kvalita zástřihu je vynikající. Proti rozšířeným strunovým nebo rotačním sekačkám dokáže vřetenový mechanismus stébla čistě odstřihnout. Tráva díky tomu rychleji regeneruje, což se pozitivně odráží na celkovém vzhledu a kvalitě travní plochy.

kvalitní ruční vřetenová sekačka Gardena 400 C recenze

Vřetenová sekačka Gardena 400 C se doporučuje pro plochy do 250 m². Záleží především na fyzické kondici obsluhy. Není ovšem příliš pravděpodobné, že budete chtít s ruční sekačkou zastřihovat trávu na široké louce nebo rozlehlé zahradě. Na malém trávníku poslouží skvěle. Motor vám nejspíš vůbec nebude chybět.

Mezi volitelnou výbavu patří sběrný koš. Nabídne objem 49 l. Obří sběrný vak bohužel není součástí balení a musíte si jej dokoupit samostatně. Před nákupem dobře zvažte jeho celkové rozměry. Není totiž vyloučeno, že vám bude při práci mírně překážet.

Ovládání

Ovládání ruční vřetenové sekačky Gardena snad nemůže být jednodušší. Vést ji zvládnou i děti. Při absenci motoru výrazně klesá riziko zranění, neobtěžuje ani hluk. Odpadají také starosti s údržbou. Žádné doplňování paliva, nabíjení nebo tahání prodlužovací šňůry.

ruční vřetenová sekačka Gardena 400 C recenze

Vřetenovku Gardena stačí položit na trávník a jet. Otáčení kol roztáčí vřeteno, které řeže stébla trávy. Pozor dávejte jen na horší terén nebo vysokou trávu. Nerovná země výrazně ztěžuje otáčení kol a rotaci vřetene. Trávník navíc nebude mít konstantní výšku. Přerostlá stébla se zase na vřeteno snadno namotají.

Vřetenová zahradní sekačka Gardena 400 C je robustní a pečlivě zpracovaný model, který potěší perfektní kvalitou střihu a mimořádně jednoduchou obsluhou. Skvělá volba pro náročné zahradníky, kteří nepotřebují motor a touží po dokonalém trávníku.

Technické parametry

Gardena 400 C Comfort
Parametry
Typ Vřetenová sekačka
Motor
×
Záběr
40 cm
Motorový pojezd
×
Sběrný koš
49 l
Skládací řídítka
Mulčování
×
Výška střihu
12–42 mm
Doporučená plocha
Do 250 m²
Hmotnost 9,4 kg
Rozměry
Neuvedeno

Nejlepší vřetenové sekačky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (36 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář