Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze čínského e-shopu Gearbest

28. 12. 2020 aktualizováno

recenze čínského e-shopu Gearbest

Pokud patříte mezi milovníky elektroniky, rozhodně vašemu zraku nesmí ujít čínský e-shop Gearbest. Že o něm slyšíte poprvé? Podívejte se na recenzi a tipy, co v tomto e-shopu objednat. Ještě o něco lépe dopadl čínský internetový obchod Banggood.

Hodnocení e-shopu Gearbest

8.3

Skvělý

Čínský internetový obchod Gearbest je doménou milovníků techniky. A i když zde najdete i oblečení, dekorace nebo hračky, nemá obchod tak velký výběr jako u konkurenčních čínských e-shopů. Oceňujeme evropské sklady včetně českého skladu, u kterého nemusíte platit co ani DPH. Sice má tento sklad pouze pár produktů, ale za to je dostanete do 2 dnů od nákupu. A nabídka produktů se postupně rozšiřuje i v těchto evropských skladech. Gearbest má zkrátka slibnou budoucnost.

Nabídka produktů
9
Nakupování a aplikace
8
Platba
10
Doručení
8
Reklamace a podpora
7
Recenze uživatelů
8
Klady
 • Přehledný e-shop
 • Široký výběr elektroniky
 • Kvalitní zboží za výhodné ceny
 • Doprava zdarma
 • Sklady na celém světě včetně ČR
 • Recenze produktů
 • Doplněk GearBest pro prohlížeče
Zápory
 • Menší výběr zboží v českém skladu
 • Dlouhá doba dodání (pokud nekoupíte v CZ skladu)
 • Mírně náročnější registrace
 • V některých případech zdlouhavá reklamace

O obchodě Gearbest

Gearbest znají především milovníci moderní techniky a elektroniky. Jde o čínský e-shop se sídlem v Shenzenu zaměřený především na mužské pokolení. Kromě elektroniky a různých moderních vychytávek tu pánové nakupují i hodinky, šperky, pánské oblečení a také sportovní vybavení.

Podobně jako u čínského internetového obchodu BangGood se i v tomto případě jedná o přímého prodejce – nikoliv o burzu obchodníků jako například u Wish nebo AliExpressu. Veškeré recenze se vztahují přímo k daným produktům.

Svůj nákup můžete provést přímo přes internetové stránky obchodu Gearbest nebo přes přehlednou mobilní aplikaci. Nákup je však možný až po registraci, která je časově náročnější než u předešlých e-shopů. Kromě e-mailu a hesla musíte opsat i unikátní kód, který vám přijde na váš e-mail po registraci účtu.

Ani Gearbest nemá dokonalou češtinu. Pokud neumíte anglicky, můžete si přepnout stránku na český jazyk. Jde však o strojový překlad, který může mít s některými slovy problém. K nákupu je to však dostačující.

Největší výhodu obchodu vidíme v evropských skladech. Pokud si objednáte zboží z evropského skladu, nemusíte řešit clo. Navíc je zboží doručeno dříve, než kdyby putovalo v kontejneru z Číny.

Nabídka produktů – 9/10

Gearbest je oblíbený především u ajťáků, milovníků techniky a u pánů, kteří chtějí dobře vypadat. Tento e-shop nabízí přes 100 kategorií zaměřených na elektroniku, mobilní telefony, tablety počítače, spotřebiče a chytré produkty.

čínský e-shop Gearbest

Největším a zároveň nejoblíbenějším zástupcem jsou chytré produkty. Na Gearbest si můžete nakoupit chytré hodinky pro muže i ženy, unisex sporttestery, smartphony a také chytrá zařízení do domácnosti. Nechybí ani chytré osvětlení, díky kterému si můžete rozsvítit nebo zhasnout pomocí svého smartphone. Pokud tedy hledáte cokoliv „smart“ za nižší cenu než v Čechách, mrkněte na Gearbest.

Velice oblíbenou kategorií jsou i pánské oděvy a obuv, hodinky, šperky a sportovní náčiní a oblečení. Ale Gearbest myslí i na ženy a děti. Ženy si mohou vybavit svou zahradu i domácnost pomocí moderních pomocníků i dekorací, ale také mohou doplnit svou zásobu šperků nebo kosmetiky. A pro děti jsou k dispozici puzzle, různé stavebnice, autíčka na dálkové ovládání, drony a další dětské hračky. Většinou technické hračky nebo hračky rozvíjející dětskou tvořivost.

Nakupování a aplikace – 8/10

Veškeré zboží si můžete prohlédnout i bez registrace, ale pokud se rozhodnete na e-shopu Gearbest nakupovat, musíte si vytvořit registraci. Ta je poměrně jednoduchá, ale časově náročnější než u dalších čínských internetových obchodů.

Registrovat se můžete pomocí účtu na Google nebo na Facebooku nebo přes svou e-mailovou adresu. V každém případě vám na e-mail dorazí unikátní kód, který je potřeba zadat na stránky prodejce, aby byla registrace kompletní. Tohle opatření je platformě v mnoha recenzích vyčítáno. Přeci jenom žijeme v rychlé době, kdy chceme nakupovat ihned bez zbytečného čekání na unikátní kód.

přehledný gearbest e-shop

Vytvořením registrace však získáte ihned 10 bodů a dalších 50 bodů můžete získat při přihlášení k newsletteru. Získané body můžete následně využít jako slevu při nákupu zboží. A za co dáváme také body k plusu je možnost instalace doplňku GearBest pro prohlížeče Google Chrom nebo Mozilla Firefox. Tento doplněk vám zobrazí cenovou historii všech produktů, ale také vám nabídne různé slevové a akční kupóny.

Vzhled samotného e-shopu je velice podobný jiným čínským e-shopům. Levá strana nabízí nákupní kategorie a v pravé části je zobrazeno přihlášení, registrace i proklik na jinou měnu i zemi. Uprostřed stránky se nachází banner s akční nabídkou, novinkami nebo blížícími se akcemi. A podobně přehledná je i mobilní aplikace, kterou si můžete stáhnout do svého chytrého zařízení s platformou Android i iOs.

Platba – 10/10

Zaplatit zboží můžete pomocí bezpečné elektronické peněženky PayPal. Pokud tento způsob platby nevyužíváte, můžete zaplatit svůj nákup online pomocí karet Visa nebo Mastercard.

Gearbest používá nejaktuálnější bezpečnostní protokoly, takže se o své peníze nemusíte bát. Ať už zvolíte platbu kartou nebo pomocí elektronické peněženky, v obou případech dostanete potvrzení o zaplacení objednávky na svůj e-mail.

Náš tip

Nikdy neukládejte údaje o platební kartě do svého účtu. Je to sice pohodlnější než zadávat tyto údaje při každé platbě, ale zároveň je to pozvánka pro zneužití účtu.

Doručení – 8/10

Sympatické je i to, že má Gearbest na většinu produktů dopravu zdarma. Pokud zvolíte tuto formu přepravy, balíček obdržíte od 15 do 30 pracovních dní. Standardně se však doba doručení pohybuje okolo 2 týdnů.

evropské sklady gearbest

Pokud však na zboží spěcháte a potřebujete mít balíček doma co nejdříve, můžete si připlatit za expresní dodání. Cenu přepravy vidíte vždy při objednávání produktu. Dejte si však pozor, aby vás nestála expresní přeprava více než nákupní cena zboží v Čechách.

Máte i druhou možnost. Gearbest jako jeden z mála obchodů nabízí sklady napříč Evropou. Produkty si můžete koupit například z polského nebo německého skladu. A k dispozici je dokonce i český sklad. Ten má označení CN-023 a nakoupíte na něm vybrané produkty aktuální dostupné produkty můžete vidět na stránkách Gearbest. Podmínkou však je, aby bylo zboží dostupné ve skladě pro české zákazníky. Jak můžete vidět, nabídka zatím není široká. V českém skladu objevíte přibližně 50 produktů, ale tyto produkty se postupně obměňují a také dochází k rozšiřování sortimentu. A úžasné je na tom i to, že zboží z českého skladu nepodléhá celnímu řízení a clu, takže můžete nakupovat bez dalších nákladů.

Testado radí

Cena produktů se může v jednotlivých skladech měnit, proto si promyslete, který sklad je pro vás nejvýhodnější.

Reklamace a podpora – 7/10

Čínský internetový obchod Gearbest sice nabízí překlad do českého jazyka, ale jde o strojový překlad, který není vždy 100%. Na stránkách se tak můžete setkat například i se slovy přeloženými do slovenštiny místo češtiny. A některá slova jsou zachována v anglickém znění, což ale nebrání v pohodlném nákupu. Pokud však budete kontaktovat zákaznický servis, bude se vám hodit angličtina, protože na rozdíl od platformy BangGood není zajištěn český servis.

recenze čínského e-shopu gearbest

Zakoupené zboží můžete vrátit do 45 dní od jeho doručení, pokud vám nevyhovuje. Vrácení zboží je však na vlastní náklady, což se někdy může pěkně prodražit. V případě, že vám zboží přijde poškozené nebo nebude fungovat, můžete do 7 dnů kontaktovat zákaznickou podporu a máte nárok na vrácení peněz nebo výměnu zboží. V tomto případě Gearbest hradí náklady spojené s přepravou.

A jako bonus e-shop Gearbest nabízí Gearbest 1 rok záruční lhůty. Pokud se vám zboží do 1 roku od nákupu porouchá, máte nárok na výměnu zdarma. A anglicky mluvící zákazníky potěší i technická podpora po celou dobu životnosti produktů.

To by bylo všechno nádherné, kdyby si zákazníci nestěžovali na zdlouhavé řešení reklamací a někdy i horší komunikaci. V posledních měsících se ale Gearbest v mnohém polepšil, což jde vidět i na recenzích na recenzním portálu Trustpilot.com.

Recenze uživatelů – 8/10

Recenze obchodu Gearbest jsou většinou kladné. Hlavně pánové oceňují levnější elektroniku a náhradní díly k telefonům, počítačům a k dalším chytrým vychytávkám. Většinou chválí i kvalitu produktů, ale v některých recenzních jsme našli i výtky ke kvalitě nebo k delšímu dodání zboží. V každém případě doporučujeme nakupovat produkty na základě recenzí uživatelů, ať nejste ve finále zklamaní.

Některým zákazníkům se v recenzích nelíbí ani složitější registrace s kopírováním unikátního kódu. Ten však stačí zadat pouze jednou. Jakmile máte registraci hotovou, nic vám nebrání v pohodlném nákupu. Dříve měl Gearbest problémy s únikem informací o zákaznících, ale naštěstí se díky tomu e-shop poučil a využívá pouze nejnovější bezpečnostní protokoly. Jde vidět, že v posledních měsících se recenze uživatelů zlepšují.

Náš tip

Chcete se podívat i na další čínské e-shopy? Mrkněte na podrobné srovnání čínských e-shopů

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář