Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze alternativního jídla Goodly

9. 9. 2022 aktualizováno

recenze Goodly

Goodly v našem srovnání alternativní stravy hodnotíme jako ideální kombinaci rychlé plnohodnotné náhrady klasického jídla a pomocníka pro hubnutí. Recenze se zaměřuje na chuť a přípravu, kvalitu surovin a nutriční složení. Odpovíme také na otázku, pro koho je tekutá strava Goodly vhodná.

O značce Goodly

Goodly je českým výrobcem zajímavé a plnohodnotné alternativy ke klasické stravě. Společnost Goodly s.r.o. vznikla roku 2019. Na trhu se postupně dostává mezi větší hráče a stává se čím dále oblíbenějším tekutým jídlem u mnoha lidí. Od konkurence se odlišuje především svým složením a specializovaným zaměřením výrobků.

goodly značka

Pro koho je Goodly vhodná?

Goodly je alternativní strava, která obsahuje všechny pro tělo důležité živiny, vitamíny a minerály a dokáže tak nahradit klasické jídlo částečně i kompletně. Bez obav se dá užívat i po delší dobu. Na rozdíl od Many a dalších univerzálních rychlých kompletních jídel se však Goodly zaměřuje na zákazníky, kteří hledají tekutou stravu s vysokým obsahem bílkovin a s minimem tuků a cukrů.

Převahu bílkovinové složky ocení sportovci, kteří chtějí budovat svalovou hmotu, i ti, jež chtějí zhubnout pomocí proteinové diety. Pokud omezíte ochucovadla, pečivo, slazené limonády a další podobné sacharidové složky jídelníčku, bude hubnutí snadné. Máte-li v plánu jíst Goodly jen jako občasnou zdravou a proteinovou náhradu stravy nebo jako jídlo na cesty, není nutné se řídit žádnými složitějšími instrukcemi.

chytré jídlo goodly, Pro koho je Goodly vhodná?

zdroj: goodly.cz

Goodly lze použít také jako doplněk pro vyvážení jídelníčku a získání všech potřebných živin, které mohou chybět při specifických druzích stravování, jako je například veganství. Primárně je však určený pro výživu lidí bez zdravotních komplikací. Pokud trpíte nějakými potížemi, zejména souvisejícími s trávením, je lepší se o užívání tekuté stravy Goodly poradit s lékařem.

Klíčové vlastnosti Goodly

Klíčové vlastnosti Parametry
Využití hubnutí, sport, popř. univerzální
Četnost používání bez omezení
Forma prášek do vody
Balení boxík s 10 sáčky po 40 g nebo velké balení 600 g
Porce sáček nebo 2 až 3 odměrky na 200 až 300 ml vody
Kalorie na 1 porci 154 kcal
Základní živiny 7 g sacharidů a 6 g tuků, zato 64 g bílkovin na 100 g
Živočišné složky syrovátkový protein; vegetariánská forma
Alergeny mléčné výrobky, sója
Příchutě krémově-kokosová, vanilka, čokoláda, lesní směs
Cena 59 Kč malé balení (56 při 3 a více ks), 49 Kč velké balení (46 při 3 a více ks)

Forma a příprava

Goodly se prodává v praktických malých baleních i ve větším sáčku. Jeden boxík s 10 sáčky po 40 g vás vyjde na 590 Kč, tudíž 59 Kč za sáček na jednu porci. Při nákupu 3 a více boxíků (tzn. 30 a více sáčků) získáte množstevní slevu a jedno jídlo vás vyjde na 56 Kč. Velké balení stojí 980 Kč a obsahuje 600 gramů prášku na přibližně 20 porcí, tudíž zaplatíte 49 Kč za jednu. Opět při nákupu více kusů můžete získat nižší cenu až 46 Kč za porci.

Pokud si nakupujete menší balíčky, máte rovnou porci odváženou. V případě velkého balení budete na jedno jídlo potřebovat 2 až 3 odměrky; jedna má zhruba 15 g. Pro získání ideální krémové konzistence smíchejte jednu odměrku se 100 ml vody. Hustotu si však samozřejmě můžete upravit dle svých preferencí.

Příprava jídla v prášku Goodly je velmi jednoduchá – přidáte směs do vody a zatřepáním směs v shakeru rozmícháte. Rozpustnost je dobrá a prášek nemá tendenci tvořit sražené kusy.

Chuť a příchutě

Goodly zakoupíte ve 4 chutích – neutrální (krémově-kokosová na základě svého složení z kokosového mléka), vanilka, čokoláda a lesní směs.

Zatímco základní a vanilková příchuť mají zcela hladkou konzistenci, ve zbývajících dvou najdete pravé kousky lesního ovoce či hořké čokolády; žádná dochucovadla. Díky většímu výběru chutí se vám Goodly časem nepřejí.

Goodly chutná poměrně sladce, ačkoliv neobsahuje cukr. Za svou příchuť vděčí přírodní stévii a sukralóze, které jsou téměř nekalorické a nezvyšují hladinu cukru v krvi. Ačkoliv chutě jsou velmi individuální, velká část zákazníků hodnotí Goodly jako dobré tekuté jídlo. Připravit z něj můžete i zajímavé recepty.

keto koktejl goodly

Složení a nutriční hodnoty

Receptura Goodly je míchaná pro co nejlepší účinek proteinové diety. Obsahuje správný poměr vitamínů a minerálů. Při jeho vývoji byla přítomná i odborná lékařka. V tomto tekutém jídle najdete na rozdíl od mnoha dalších koktejlů pro alternativní stravu mnoho enzymů a probiotik. Kromě toho obsahuje další kvalitní zdroje výživy, jako je lněný olej nebo kokosové mléko. Nachází se v něm řada 18 aminokyselin a také dostatek vlákniny.

Svým složením je Goodly vhodné pro vegetariány, nikoliv však pro vegany. Obsahuje totiž syrovátkový protein. Neměli by ho tudíž užívat ani lidé s alergií na mléčné výrobky. Dalším přítomným alergenem je zde sója v podobě sójového lecitinu. Žádná z použitých surovin není GMO.

složení goodly tabulka

zdroj: goodly.cz

Ve 100 gramech prášku Goodly najdete jen 7 g sacharidů a 6 g tuků, zato 64 gramů bílkovin. 100 gramů má energetickou hodnotu 385 kcal. Jednotlivé příchutě se mohou od sebe mírně v nutričních údajích odlišovat.

Závěrečné hodnocení

Goodly představuje kvalitní tekutou náhradu stravy, která obsahuje enzymy a probiotika. Na dobré chuti přispívají pravé kousky ovoce a čokolády. Goodly je vhodná strava pro vegetariány, doporučujeme ji také jako účinnou formu diety.

Klady
  • Specializované proteinové složení
  • Kvalitní složení plné enzymů a probiotik
  • Ochucené pomocí kousků ovoce či čokolády
  • Vhodná pro vegetariány
  • Podrobný návod k dietě na webu
  • Praktické sáčky
Zápory
  • Malé sáčky nejsou příliš ekologické
  • Nevhodná pro vegany

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (44 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář