Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Chytré hodinky

Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 2

6. 12. 2019 aktualizováno

Huawei Watch GT2 46mm - test chytrých hodinek

Na začátku roku jsme testovali skvělé chytré hodinky Huawei Watch GT. Nyní k nám dorazila i druhá verze Huawei Watch GT 2, která se chlubí řadou vylepšení. Hodinky jsou k mání za 6 000 Kč. Už nyní mohu prozradit, že pokud patříte mezi náročnější uživatele, nové Watch GT 2 budou pro vás to pravé.

Obsah balení

Součástí balení jsou chytré hodinky Huawei Watch GT 2, magnetická nabíječka s odnímatelným datovým kabelem (USB-C a USB-A), hnědý kožený řemínek a papírová příručka. Na okolních obrázcích vidíte také černý silikonový řemínek, který ale standardní balení neobsahuje. Pásek si můžete dokoupit zvlášť, nebo si chytré hodinky zakoupit rovnou v této variantě. Mně nejvíce vyhovoval hnědý řemínek na fotografii níže.

Recenze a test chytrých hodinek Huawei Watch GT 2 - obsah balení

Design a zpracování – 9/10

Recenzované chytré hodinky váží 41 gramů. Není to moc, ale na ruce jejich přítomnost již ucítíte. A může za to nepochybně 1,3“ velký ciferník. Celkové rozměry se pohybují na hodnotách 45,9 × 45,9 × 10,7 mm. Materiál hodinek z velké části zastupuje tvrdá ocel, v menší míře se angažuje také plast.

Velká škoda, že Huawei Watch GT 2 nevlastní zvýšenou odolnost. Plavání ani sprchování se ale bát nemusíte – potápění nicméně žádoucí není. Na druhou stranu mohu všechny ubezpečit, že se jedná o vysoce kvalitní produkt. Během měsíčního testování jsem na displeji ani strojku nenašel jediný škrábanec.

To stejné platí o řemínku. Očividně něco vydrží a zároveň působí elegantně. Luxusní dojem ve mně zanechávají celé hodinky. Vypadají zkrátka velmi dobře a ani v drahé restauraci nebo na důležité schůzce si s nimi ostudu neutrhnete.

Chválím také pohodlnost nošení. Watch GT 2 sedí na ruce skvěle a nikde netlačí. Při sportu stačí řemínek utáhnout, během lenošení zase povolit. Testovaná 46mm verze dobře padne na průměr zápěstí 14 – 21 cm. Naprosto rychlá je také výměna řemínku, která je možná díky jednoduchému mechanismu. Přitom se mi nikdy nestalo, že by se řemínek z hodinek svévolně rozepnul. Jinými slovy, klidně si pásek měňte každý den podle příležitosti.

Nezbývá než si něco říct k samotné konstrukci Huawei Watch GT 2. Hlavní roli jednoznačně sehrává displej, k němuž se dostaneme v následující kapitolce. Kolem ochranného 3D skla ciferníku jsou na obvodovém skosení vyraženy číslice, při pravé straně můžete zase spatřit dvojici mechanických tlačítek. Po otočení jsou ve středové části k vidění senzory (blikají zeleně), nabíjecí piny, průduch reproduktoru a mikrofonu (pro telefonování a poslech hudby).

Recenze a test chytrých hodinek Huawei Watch GT 2

Vizuálnímu zpracování Huawei Watch GT 2 nemám co vytknout. Po stránce konstrukční ale nelze odpustit absenci zvýšené odolnosti, jakou mají třeba o něco dražší Samsung Galaxy Watch Active 2. Zároveň bych uvítal otočnou lunetu, na kterou nemohu od testování Samsung Galaxy Watch zapomenout. I přesto nové Watch GT považuji za brilantní výsledek dobře odvedené práce.

Displej a ovládání – 9/10

Při používání chytrých hodinek budete hledět na 1,39palcový AMOLED panel s rozlišením 454 × 454 pixelů. Obrazovka vypadá krásně. Pochvalu si zaslouží pěkné barvy a pohodlné čtení menších detailů a textu. Čitelnost na slunci je také výborná. Displej vlastní automatickou regulaci jasu, případně si můžete jas navolit podle několika přednastavení. Praxe nicméně ukázala, že je na automat spolehnutí.

Ovládání probíhá tradičně pomocí gest. Povrch obrazovky je hladký, tudíž po jeho ploše prst dobře klouže. Ciferník dobře reaguje i na nasazené rukavice, což uvítáte při zimním výklusu a mrazu obecně. Přítomná mechanická tlačítka ovládání ještě více usnadňují. Spodní tlačítko si lze naprogramovat podle své libosti: pro rychlý přístup k funkci cvičení, tep, spánek, kontakty, hudba…

Nechybí dokonce ani funkce Always On (displej zůstane neustále zapnutý), v jejímž případě si lze vybrat buď z ručičkového nebo digitálního ciferníku. Ačkoli tuto funkci vřele vítám, nelze využít libovolnou podobu ciferníku. Chápu, že by tím výdrž baterie rapidně klesla, na druhou stranu si myslím, že by takovou možnost ocenilo nemálo z nás.

Mezi funkcemi najdete i možnost nastavení doby, po jaké se ciferník zhasne. Samozřejmostí jsou také rozličné grafické varianty. Po prvním spuštění nechybí elegantní, sportovní nebo výstřední varianty displeje. Spoustu dalších si můžete stáhnout prostřednictvím aplikace Huawei Health: stahujte zdarma pro Android nebo iOS.

Hardware a funkce – 8,5/10

Recenzované chytré hodinky běží na operačním systému Huawei Lite OS. Systém je stabilní a nevykazuje žádné technické problémy. Plynulost ovšem není nejlepší. Sekundové prodlevy jsou čas od času znát, což není vždy příjemné. To stejné platí při listování v menu, kde se rolovací lišta mírně trhá.

Uvnitř Huawei Watch GT 2 se nachází 4 GB operačních pamětí. Ty využijete pro ukládání hudby, kterou si následně můžete offline pustit přímo na reproduktoru hodinek nebo přes Bluetooth 5.1 do sluchátek či přenosného reproduktoru. První varianta není vyloženě špatná, ovšem onen hudební zážitek není logicky nejlepší. Přítomný repráček sice hraje docela hlasitě, basové projevy nebo kvalitní výšky ale očekávat nemůžeme.

Integrovaný reproduktor využijete zejména pro telefonování. Watch GT 2 zvládají hovor bezvadně. Obě strany se dobře slyší a kvalita hovoru je slušná. Nechybí ani podpora notifikací. A leč je přítomnost české diakritiky potěšující, zamrzí jakákoli nemožnost rychlé odpovědi. Ani zpráva se na displeji hodinek nezobrazí celá, v případě emailu pouze předmět zprávy.

Pro vyřízení je tedy nutné vytáhnout mobil. Takové kontraproduktivní řešení… K čemu jsou notifikace, když na ně nemohu odpovědět a ani si je celé přečíst?

Recenze a test chytrých hodinek Huawei Watch GT 2

Co se týče funkční nabídky, tak je pestrá. Nechybí měření srdečního tepu a stresu, počasí, záznam aktivit, sledování spánku, barometr, kompas, stopky, časovač, budík včetně vibrací, svítilna nebo funkce Najdi můj telefon.

Také cviků dohledáte v nabídce spoustu: běhání venku a uvnitř, chůze, cyklistika, plavání v bazénu nebo otevřené vodě, turistika, orbitrek, veslovací trenažér a několik dalších. Skvělá je i nabídka kurzů, která zahrnuje třeba spalování tuků, běh na aerobní výdrž a další tréninky. U každého vidíte náročnost a dobu trvání.

S žádnou funkcí jsem neměl problém – všechny fungovaly výborně. Detekce probíhající sportovní aktivity ale zjevně přítomná není (snad mimo plavání). Z kanceláře jezdím na horském kole a ani jednou se mi nestalo, že by hodinky moji aktivitu rozpoznaly. Nezbývá tedy než ruční spuštění. Tento nešvar však nepovažuji za velké negativum. Pokud berete sportování vážně a své výsledky si poctivě hlídáte, manuální nastavení je vždy tou nejlepší a nejpřesnější volbou.

Dále nesmím opomenout ani přítomnost GPS (GLONASS, GALILEO). Pro mapování svých výkonů tedy není nutné nosit chytrý telefon po kapsách. Nechybí ani NFC: s touto technologií ale u nás nezaplatíte.

Ačkoliv Huawei Watch GT 2 rozhodně patří mezi funkcemi nadité zařízení, některá konkurence nabízí víc: například EKG nebo avizovanou možnost pohodlného placení. Dosti limitující je také nemožnost stahování cizích aplikací. Hospodaříte zkrátka s tím, co dovolí výrobce.

Výdrž a nabíjení – 9,5/10

Podobně jako loňský model, i letošní Huawei Watch GT 2 na poli výdrže jednoznačně bodují. Chytré hodinky vlastní 455mAh Li-Ion baterii, která na jedno nabití vydrží parádních 14 dní. Pokud budete hodinky využívat intenzivněji, počítejte se stále slušnými deseti dny. S neustále zapnutým ambientním režimem navštívíte nabíječku za zhruba týden.

Výdrž chytrých hodinek je tedy fantastická. Nové Watch GT 2 mohu tudíž doporučit stále zdrženlivým uživatelům, kteří kromě svého telefonu nechtějí každý den nabíjet i hodinky. Něco takového tady nepřipadá v úvahu.

Také nabíjení je rychlé a pohodlné. Baterie se dobije za přibližně hodinu a půl. Dobíjení probíhá pomocí nabíjecí stanice, jejíž povrch je magnetický. Chytré hodinky Huawei stačí pouze přiložit. Magnet je dokonce i ze spodní strany dokovací stanice, což je velmi praktická věc. Třeba já jsem si nabíječku upevnil ke stolní lampičce, kde mi nijak nepřekážela. Zároveň ani nehrozí nechtěný pád a poškození hodinek.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na srovnávači Heureka patří Huawei Watch GT 2 k nejprodávanějším chytrým hodinkám. Ze zahraničních recenzí doporučujeme zajímavé počtení na webu Digitaltrends.com, kde vychvalují design a pohodlnost. Na Phonearena.com se mezi klady objevil displej a výdrž baterie.

Alternativy k Huawei Watch GT 2

Za jasného konkurenta považuji Samsung Galaxy Watch Active 2, které podporují funkci EKG (u nás ještě stále nefunguje) a vlastní mimořádnou odolnost MIL-STD-810G včetně certifikace IP68. Nejnáročnější zase odkáži na Apple Watch Series 5.

Pakliže se díváte hlavně na cenu a rádi byste nějakou tu korunu ušetřili, ze stejné stáje doporučuji předchozí verzi Huawei Watch GT (recenze).

Závěrečné hodnocení

9

Perfektní

Chytré hodinky Huawei Watch GT 2 patří mezi výborný kus kvalitní elektroniky na zápěstí. Vypadají skvěle, jsou pohodlné, nabízí spoustu funkcí a dlouho vydrží.

Design a zpracování
9
Displej a ovládání
9
Hardware a funkce
8.5
Výdrž a nabíjení
9.5
Rozměry a hmotnost:45,9 × 45,9 × 10,7 mm, 41 g
Displej:AMOLED 1,39"
Uložiště:4 GB
Baterie:455 mAh
Technologie:GPS, NFC, Bluetooth
Odolnost:ne
Klady
 • Elegantní vzhled
 • Pohodlné nošení, rychlá výměna řemínku
 • Pěkný displej s funkcí Always On
 • Snadné ovládání, menu v češtině
 • Notifikace, telefonování, reproduktor
 • NFC, GPS, snímání tepu a stresu
 • Dlouhá výdrž a rychlé nabíjení
 • Praktická magnetická nabíječka
Zápory
 • Občas pomalejší reakce
 • Chybí zvýšená odolnost
 • Nelze odpovědět na notifikace
 • NFC nepodporuje placení
 • Nelze stahovat cizí aplikace

Nejprodávanější chytré hodinky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.0 (5 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář