Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch

Do rukou se nám konečně dostaly jedny z nejprodávanějších a nejoblíbenějších chytrých hodinek u nás. Stojí kolem 8 000 Kč a jmenují se Samsung Galaxy Watch. Nutno říci, že jsou technologickými funkcemi našlapané až k prasknutí. Pojďte se podívat, jak se vlastně vyvedly.

  Obsah balení

  Uvnitř pěkné krabičky najdete chytré hodinky Samsung Galaxy Watch, 2 řemínky velikosti L a S, dokovací stanici s nabíječkou a průvodce rychlým spuštěním v češtině. Pokud máte menší nebo větší zápěstí, díky dvěma variantám pásků vám hodinky v obou případech hezky sednou.

  Samsung Galaxy Watch - obsah balení

  Design a zpracování – 8,5/10

  Testované chytré hodinky Samsung Galaxy Watch byly vyrobeny z nerezové oceli, která celou konstrukci perfektně chrání. Daný model vlastní odolnostní certifikaci IP68 a standard MIL-STD-810G. Takové parametry pro vás znamenají vysokou odolnost vůči prachu, vodě, teplotním výkyvům a hrubým nárazům. Displej byl navíc potažen Corning Gorilla Glass DX+, což je varianta krytí používaná u luxusnějších zařízení.

  • Samsung Galaxy Watch se prodávají také v menší verzi se 42 milimetrovým ciferníkem.

  Jak vidíte, nové okuláry od Samsungu si poradí i s horším zacházením a podmínkami. Ani rozměrové parametry nejsou k zahození. Hmotnost 63 gramů patří mezi příjemné a rozměry 49 × 46 × 13 milimetrů se v reálných podmínkách předvedly jako ideální. Hodinky se pohodlně nosí, za což mohou nejen dobré parametry, ale také řemínek.

  PozorPozor

  Samsung Galaxy Watch nejsou vhodné pro potápění ani máchání pod rychle tekoucí vodou!

  Silikonový materiál mi na ruce seděl velmi dobře, nikdy neklouzal a hodinky se neměly tendenci nijak přetáčet. Používání bylo příjemné v kanceláři, při řízení automobilu, kola nebo desetikilometrovém běhu. A pokud se mi něčím upatlaly, jednoduše jsem je otřel a rázem byly jako nové.

  V návodu výrobce uvádí, že není vhodné zařízení vystavovat rychle tekoucí vodě, nejsou ani vhodné pro potápění nebo sportovní aktivity v rychle tekoucí vodě. Pokud se hodinky namočí, je doporučováno jejich povrch před používáním důkladně otřít. Nedá se nic dělat, ale za tohle musím hodnocení o celý bod ponížit. Nejsem si také příliš jistý, že mnoho recenzentů a uživatelů o této informaci vůbec ví.

  Základem chytrých hodinek je 1,3palcový displej, který kolem dokola obepíná otočná luneta s jemnými vroubky. Tu lze kroutit doleva nebo doprava, během čehož vydává příjemný klapavý zvuk. Slouží pro pohyb v menu a zároveň chrání obrazovku před nárazy. Samotná konstrukce byla vložena do pevného ocelového jádra, na jehož pravé straně připadla dvě mechanická tlačítka a mikrofon.

  Na pravé hraně je pak menší průduch reproduktoru. Spodní straně hodinek vévodí senzory a snímač tepové frekvence. Tohle technické soustrojí z těla hodinek několika milimetry vystupuje, čímž vývojáři docílili lepšího přítlaku k zápěstí. Kolem byly ještě vytištěny různé technické popisky, jako je modelová řada hodinek či IMEI.

  Recenze chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch

  Zpracování Samsung Galaxy Watch se mi velmi líbí. Během měsíčního používání jsem nepřišel na nic, co by stálo za nějakou výraznější výtku (mimo (ne)odolnosti). Co se jistě cení je i možnost použití nepřeberného množství řemínků. Ty originální lze totiž snadno vycvaknout a jejich místo nahradit novými – třeba od jiného výrobce.

  Displej a ovládání – 9,5/10

  Displej ztvárňuje u jakýchkoliv hodinek stěžejní roli. Ani Galaxy Watch netvoří výjimku. Během používání budete pracovat se Super AMOLED displejem o velikosti 1,3″ s rozlišením 360 × 360 pixelů. Jemnost zastoupila hodnota 278 ppi. Obrazovka je veliká tak akorát. Vyzdvihnout musím vynikající čitelnost na slunci, kterou jsem uvítal hlavně při běhání v rychlejším tempu. Právě v takových situacích jsou zobrazovací schopnosti asi nejdůležitější.

  Displej lze ovládat i s nasazenými rukavicemi, přičemž ochotně reaguje i na zpocené prsty. Rozumí dotykům, podržení a všem světovým stranám, takže například swajpnutím dolů se zobrazí rychlý přístup k nastavení, zleva doprava počasí a tak dále. Jednotlivá umístění aplikací si lze naskládat tak, jak zrovna vám vyhovují.

  Také kontrast je skvělý. Míru jasu můžete svěřit do inteligentních rukou funkční automatice nebo si navolit hodnotu vlastní (úroveň 1-10). Minimální úroveň je rovněž výborná pro čitelnost v nočních hodinách. Zobrazení neřeže do očí a člověka ze „spánkového stavu“ nerozhodí. Parádní je dále přítomnost funkce Always-on. Ciferník tedy lze nechat permanentně zapnutý. Takovou možnost jsem využil hlavně při pobytu ve společnosti, kde se chytrý pomocník rázem přemění v elegantní designový doplněk.

  Ciferníky se dají měnit podle libosti. K mání jich je hned několik v systému, mnohem pestřejší výběr ale nejdete v aplikaci Galaxy Wearable – zdarma pro Android v 4.4 a iOS verze 9.0. K výběru jsou placené nebo neplacené verze – obojího je přemíra. Nechybí duální hodiny, různé prsteny, klasiky, kondiční nebo s velkými čísly.

  Na své si přijdou i velcí kreativci, protože lze jednotlivé ciferníky částečně barevně i funkčně ladit. Jedno pozadí tedy může zobrazovat několik aplikací a údajů na různých místech a v různé podobě. Perfektní je i možnost dát si na pozadí hodinek vlastní fotografii. Mohu vás ujistit, že je veškerý servis naprosto jednoduchý. Aplikaci vládne čeština a její podoba se programátorům skutečně moc povedla.

  Hodinky můžete přes aplikaci kompletně spravovat tak, že na ně nemusíte ani sahat. Takové nastavení je mimořádně praktické – a hlavně mnohem rychlejší. Ovšem ani ovládání hodinek není nijak problematické. Kombinace dotyků, otočné lunety a bočních tlačítek je fajn. Stačí mačkat nebo otáčet a systém vás již navede přesně tam, kam zrovna potřebujete. A pokud se snad v nabídce ztratíte, prostě stisknete tlačítko „zpět“ a začnete znovu. Také vnitřní systém hodinek je v naší rodné mateřštině.

  Recenze chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch

  Ovládání je tedy intuitivní a praktické. Bát se ho rozhodně nemusí ani starší osoby, protože i na ně systém pamatoval. Součástí systému je třeba jednoduchá forma zobrazení, velká písmena a spousta dalšího. Většina záložek dokonce nabízí i jednoduché tipy, jimiž se systém snaží odhadnout, co momentálně hledáte. Snad jedinou výtkou je vysoká upatlanost, kterou displej neustále trpí.

  Hardware a funkce – 10/10

  U naší testované verze vládne dvoujádrový procesor Exynos 9110, který staví na operačním systému Tizen 4. Hodinky jsou svižné a zjevně i dobře optimalizované. Ani při rychlém pohybu nebo zadávání se nesekají a pracují ve stále rychlém tempu. Během nošení jsem se dočkal i aktualizace aplikace od Samsungu, což svědčí o neutichající vývojářské podpoře.

  Recenze chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch

  O rychlost se mimo procesoru stará 1,5 GB operačních pamětí, které se projevily jako vskutku dostatečné. Interní uložiště pak zastoupily 4 GB prostoru. Galaxy Watch dále nabídnou spoustu senzorů. Konkrétně jde o akcelerometr, barometr, gyroskop, snímač srdečního tepu a světelný senzor. Určitě se vám bude líbit i přítomnost Wi-Fi 802,11 b/g/n 2,4 GHz, GPS, Glonass, NFC a Bluetooth verze 4,2 (podpora profilů A2DP, AVRCP, HFP, HSP). Mně se moc zamlouval také měřič úrovně stresu, který odpovídal i mému reálnému cítění.

  Veškeré senzory fungují – dle měsíčních zkušeností – skvěle. Nezaznamenával jsem žádné otravné výpadky ani jiné technické problémy. Bluetooth se s telefonem vždy ochotně spároval a signál byl neustále při síle. Také GPS se předváděla dobře a výstupní parametry seděly.

  Náročnější mohou zkusit Bixby asistenta, který se vyvolává dvojitým zmáčknutím bočního tlačítka. Z hodinek můžete pohodlně telefonovat s kamarády, přijímat a odepisovat na příchozí notifikace, pročítat internetové stránky nebo dokonce sledovat videa online. Není problém si například spustit klasické YouTube. Garantuji vám, že pokud někomu takové možnosti ukážete, nebude věřit vlastním očím. Je ale samozřejmé, že s ohledem na velikost obrazovky je surfování a sledování videí značně nekomfortní.

  Mimo jiného se mi moc líbily silné vibrace, které jsou parádní pro buzení nebo různá upozornění. Nechybí ani kalendář, monitoring spánku, pouštění hudby a mnohé další spektakulární vychytávky. Zvukový servis obstarává mono reproduktor. Jeho výstup sice není kdovíjak kvalitní, na druhou stranu je dosti hlasitý. Druhou stranu tedy dobře uslyšíte a případná videa stejně tak. Naše verze Galaxy Watch podporuje LTE a eSIM. Jestliže takovou službu chcete využívat, hodinky pak budou tvořit samostatnou telefonní a internetovou jednotku, která nepotřebuj externí zařízení, tedy telefon, tablet ani Wi-Fi.

  „Samsung Galaxy Watch podporují eSIM, LTE, GPS, Wi-Fi a NFC

  Pokud bych měl vyjmenovat všechno, co tyhle hodinky umí, celým výčtem bychom strávili asi půl dne. Jak ale vidíte, použití je velmi pestré. Stačí si najít vhodnou aplikaci a sortiment funkcí se zase o něco prodlouží. Je až neuvěřitelné, že se i za takové peníze dá pořídit takto variabilní nástroj.

  Výdrž a nabíjení – 8/10

  Testovanou verzi chytrých hodinek popohání baterie o kapacitě 472 mAh. Její výdrž se výrazně odvíjí od používání aplikací, displeje a senzorů. Pokud bude obrazovka zhasnutá (vypnutá funkce Always-on) a nezapnete GPS, na jedno nabití vydržíte s odřenýma ušima klidně 5 dní. V případě zapnuté GPS a obrazovky se ale výdrž smrkne na maximálně jediný den.

  Recenze chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch

  Výdrž je tedy řekněme obvyklá. Není špatná, ale ani se od ostatních nijak nevymyká. Nabíjení se provádí pomocí dokovací stanice s magnetickým povrchem, který hodinky po přiložení automaticky zachytí. Skutečně pohodlná a návyková varianta. Člověk se nemusí o nic starat a hledat zdířku nebo kabel.

  Na spodní straně dokovací stanice je dokonce světelná dioda, která vás vyzařovanou barvou informuje o průběhu nabíjení. I zdálky poznáte, zdali jsou hodinky nabité či nikoliv.

  Recenze a zkušenosti zákazníků

  Na českém portálu Heureka se již potkalo 65 uživatelských recenzí, které hodinkám udělily pěkné 87% hodnocení. Kladné ohlasy se snáší na kde co. Zákazníkům se líbí kvalita zpracování, displej, funkce a spousta dalšího.

  Ze zahraničních recenzí doporučuji stránku wareable.com, kde tamní autor vychvaluje funkce a systém Tizen. Na techradar.com se mezi klady objevilo hezké zpracování nebo skvělé uživatelské rozhraní.

  Alternativy k Samsung Galaxy Watch

  Jako levnější variantu stejné značky doporučuji chytré hodinky Samsung Gear Sport (recenze), které pěkně vypadají, jsou odolné a podporují spoustu funkcí. Výbornou variantou jsou pak kvalitní Huawei Watch GT (recenze), při jejichž testování jsem ocenil atraktivní vzhled, snímač tepu, přesnou GPS a hlavně extrémní výdrž. Jako cenově obdobnou variantu bych zvážil nákup jablečných krásek Apple Watch Series 3, které v poslední době zaznamenaly výrazné zlevnění.

  Další inspiraci načerpáte v našem srovnání nejlepších chytrých hodinek, kde nechybí značka Huawei ani Apple.

  Závěrečné hodnocení

  Hodnocení9
  Perfektní

  Samsung Galaxy Watch jsou vynikající chytré hodinky, které vás oslní hezkým zpracováním, krásným kontrastním displejem a pestrou funkční plejádou. Je libo eSim, LTE nebo GPS? Nejen to tyhle okuláry umí...

  Design a zpracování
  8.5
  Displej a ovládání
  9.5
  Hardware a funkce
  10
  Výdrž baterie a nabíjení
  8
  Rozměry a hmotnost:49 × 46 × 13 mm, 63 g
  Displej:Super AMOLED 1,3“, 360 × 360 px
  Baterie:472 mAh
  Odolnost:IP68, MIL-STD-810G
  Velikost pásku:L a S
  Funkce:eSIM, LTE, GPS, NFC, Wi-Fi, Bluetooth
  Klady
  • Moc pěkný vzhled
  • Hezký a čitelný displej
  • Snímač tepu, stresu a GPS
  • Spousta funkcí a ciferníků
  • Podpora eSIM, LTE, Wi-Fi, NFC, Bluetooth
  • Snadné ovládání v češtině
  Zápory
  • Nevhodné pro potápění a skákání do vody
  • Upatlaný displej

  Nejprodávanější chytré hodinky podle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte recenzi

  Celkové hodnocení: 4.1 (8 hlasů)

  Autor recenze

  Petr Smejkal
  Petr Smejkal

  Petr má rád nové technologie, historii, internet a zajímavé knihy. Obdivuje Elona Maska, působí jako externí redaktor Prima ZOOM a postupně proniká do tajů SEO.

  Podobné recenze

  Diskuse u článku

  Přidat komentář

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Odeslat komentář