Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze Home Credit

5. 7. 2022 aktualizováno

nejlepší nebankovní půjčka Home Credit

Flexibilní půjčka nabízí proměnou výši plateb, opakované čerpání úvěru i odklad splátek. Home Credit vám pomůže konsolidovat půjčky nebo zafinancovat nákup ojetého automobilu. Podmínky schválení žádosti o půjčku i možnosti čerpání se dozvíte v naší podrobné recenzi.

Hledáte nejvýhodnější nebankovní půjčku? Home Credit zvítězil v našem srovnání nebankovních úvěrů.

Hodnocení nebankovní půjčky od Home Credit

Historie a současnost

Home Credit vznikl v roce 1997 v České republice. Postupně přerostl v mezinárodní finanční holding se sídlem v Nizozemsku. Vlastníkem je investiční skupina PPF Financial Holdings. Dnes Home Credit působí v řadě států východní Evropy a Asie. Od roku 2015 nabízí své služby také na americkém trhu.

nejlepší nebankovní půjčka od Home Credit

Během roku 2021 došlo k dohodě o sloučení s Moneta Money Bank a Air Bank. Nově vzniklá banka by patřila k největším na našem trhu. Původní dohoda ovšem byla v roce 2022 odvolána. Důvodem byly především změny trhu po koronavirové krizi.

Produkty a možnosti

Úvěrová společnost Home Credit nabízí neúčelovou půjčku, účet pro nákup na splátky, úvěr pro pořízení ojetého vozu, konsolidaci sjednaných půjček a refinancování těch nevýhodných . Nejvyužívanějším produktem je flexibilní půjčka, které se v naší recenzi budeme věnovat především.

 • Flexibilní půjčka
 • Nákup na splátky
 • Nákup ojetého vozu
 • Konsolidace půjček

Flexibilní půjčka

Home Credit vám půjčí až 250 tisíc Kč díky flexibilní půjčce. Má charakter revolvingového úvěru. Podobá se kontokorentu, jen není vázaná k vašemu osobnímu účtu. Jednoduše podepíšete rámcovou smlouvu a následně platíte pouze úroky z peněz, které jste skutečně použili. Půjčku lze využívat opakovaně a dle potřeby ji splácet či navyšovat. Díky těmto vlastnostem splňuje kritéria pro krátkodobé půjčky.

výhodná flexibilní půjčka od Home Credit

Výše splátek není přesně určená, splatit musíte každý měsíc pouze minimální určenou částku. Čerpanou sumu omezuje úvěrový rámec. Pohybuje se od 10 tisíc Kč do 250 tisíc Kč. Úvěrová společnost ji však může upravit, především nastavit nižší horní limit.

Nákup na splátky

Nakupujete často na splátky? Šikovný účet vám vše usnadní. Zboží máte okamžitě k dispozici a díky mobilní aplikaci si sami nastavíte výši splátek. Nemusíte uzavírat žádnou další smlouvu či dohodu.

Pozor

Nákupem na splátky zaplatíte v průměru o 10 % navíc. Dobře zvažte, zda jsou pro vás podmínky opravdu výhodné!

Financování ojetého vozu

Plánujete nákup ojetého vozu? Home Credit vám pomůže s financováním. Vybrat si můžete osobní i užitkový automobil nebo motorku. Úvěr navíc můžete kdykoli předčasně splatit. Poplatek za předčasné splacení se vztahuje k délce trvání úvěru a pohybuje se ve výši 1 % nebo 0,5 % ze zaplacené částky.

Náš tip

Nejvýhodnější půjčky na auto vám doporučíme v našem podrobném testu.

Konsolidace půjček

Pokud splácíte větší počet půjček, může vám pomoci konsolidace úvěrů. Home Credit dokáže sloužit půjčky až do souhrnné výše 600 tisíc Kč. Pokud požádáte o konsolidaci, ověřte si řádné vyřízení všech plateb u slučovaných úvěrů. Opožděná splátka automaticky znamená zamítnutí vaší žádosti.

Náš tip

Jak funguje sloučení úvěrů a kolik můžete ušetřit vám poradíme v našem srovnání konsolidací půjček.

Podmínky pro získání půjčky a potřebné doklady

Půjčku vyřídíte online nebo po telefonu. Samozřejmostí je věk nejméně 18 let a bezdlužnost. Připravte si také dva doklady totožnosti. Kromě občanského průkazu třeba pas nebo řidičský průkaz.

Testado radí

Přesnou výši úroků počítá Home Credit vždy individuálně. Maximální výše RPSN však nepřesáhne 31,76 %.

Home Credit poměrně podrobně kontroluje vaši úvěrovou historii v registrech. Vyžádat si může potvrzení o zaměstnání. Stálý zdroj příjmů je důležitou podmínkou pro schválení půjčky. Pokud nemáte české občanství, připravte si potvrzení o trvalém pobytu.

 • Věk nejméně 18 let
 • Občan ČR/trvalý pobyt v ČR
 • Žádné nesplacené dluhy
 • Pravidelný příjem
 • Dva platné doklady totožnosti

Jak postupovat při žádosti o půjčku

Prvním krokem je vyplnění a odeslání poptávkového formuláře. Uvedete v něm výši úvěru i průměrnou měsíční splátku. V případě flexibilní půjčky můžete žádat částku od 10 tisíc Kč do 250 tisíc Kč. Průměrná výše splátek je standardně omezená tak, aby délka splácení nepřekročila 70 měsíců.

Jak si půjčit od Home Credit návod

Home Credit ověří informace v registrech a kontaktuje vás s nabídkou smlouvy, případně žádostí o doplnění dalších dokumentů. Smlouvu podepíšete pomocí SMS zprávy. Alternativně lze využít poštu. Pokud budete mít potíže s vyplněním formuláře, kdykoli se můžete obrátit na infolinku.

Jak probíhá kontrola bonity?

Home Credit kontroluje schopnost splácet poměrně přísně. Díky tomu patří nebankovní půjčka od Home Credit k nejbezpečnějším. Úvěr neschválí, pokud splátky příliš zatíží váš rodinný rozpočet, nemáte stabilní pracovní místo nebo dobrou platební morálku.

Testado radí

Bonita je schopnost řádně splatit sjednaný úvěr. Metodika výpočtu není jednotná. Spadá do know-how hodnotících institucí.

 • Výše příjmů
 • Délka a stabilita zaměstnání
 • Počet dětí
 • Platební morálka a úvěrová historie
 • Kontrola registrů

Související produkty a služby

srovnání pojištění od Home Credit

Pojištění

Půjčku i konsolidaci lze doplnit o pojištění schopnosti splácet. Na výběr máte dvě varianty. Balíček MAX stojí 5,9 % z měsíční splátky a zahrnuje pracovní neschopnost, ztrátu příjmu i hospitalizaci. Rozšířený balíček MAX+ obsahuje také ošetřování člena rodiny nebo okamžitý odklad jedné nejbližší splátky.

Pojistné plnění vám proplatí až 12 splátek nebo v případě trvalé invalidity či úmrtí plně uhradí zbytek dluhu. Podrobné podmínky přehledně uvádí přehled pojištění schopnosti splácet od Home Credit.

Odložení splátek

Odklad splátek funguje velmi jednoduše. Pokud šestkrát řádně zaplatíte, získáte nárok na jeden odklad. Nemusíte nic vysvětlovat nebo žádat o schválení. Stačí pouze oznámit odložení bankovnímu poradci.

odložení splátek u Home Credit recenze

Předčasné splacení

Podmínky se liší dle úvěru. Flexibilní půjčka ze své podstaty předčasné splacení umožňuje bez jakéhokoli poplatku. Rychlejším splacením navíc ušetříte na úrocích. Předčasně lze splatit také konsolidaci půjček. Složitější je situace pouze při půjčce na nákup ojetého vozu. Pokud splatíte úvěr předčasně, bude vám společnost účtovat malý poplatek ve výši 0,5 % nebo 1 % z předčasně splacené částky.

Náš tip

Předčasné splacení konsolidované půjčky nebo půjčky na auto vždy předem oznamte úvěrové společnosti. Vyhnete se tak možným nedorozuměním.

Co dělat když nemohu splácet včas

Home Credit nabízí řadu možností, jak vyřešit nečekané finanční potíže. V případě flexibilní půjčky můžete sami měsíční splátku snížit až na úroveň minimální splátky. Vždy je výrazně nižší, než vámi navržená průměrná splátka. Její výši se dozvíte při sjednávání úvěru. Mějte ovšem na paměti, že snížením splátek dojde k prodloužení doby splácení a tím i navýšení úroků.

Testado radí

Vždy řešte finanční potíže ještě před tím, než se opozdíte s platbou! Stačí kontaktovat infolinku Home Credit.

Splátku si můžete odložit pokud máte sjednáno pojištění nebo jste nejméně půl roku řádně spláceli flexibilní úvěr. Dohodnout lze také splátkový kalendář nebo mimořádné snížení plateb.

Pokud se opozdíte se splátkou, aniž byste dohodli odklad nebo kontaktovali úvěrovou linku společnosti, hrozí vám smluvní pokuta 500 Kč a zaplacení úroku z prodlení. Při nezaplacení dvou a více splátek nebo nejméně tříměsíčním zpoždění některé splátky, může dojít k zesplatnění. V takovém případě musíte úvěrové společnosti okamžitě uhradit zbývající dluh jinak hrozí soudní vymáhání či exekuce.

Zákaznická podpora

Infolinka pracuje od pondělí do pátku mezi 8:00 a 17:00. Pokud chcete předčasně splatit půjčku, využijte zvláštní poradenskou linku, která funguje v pracovní dny od 8:00 do 16:00.

Důležité informace naleznete v mobilní aplikaci. Stahovat můžete verze pro operační systémy Android nebo iOS. Dotazy lze řešit také e-mailem. Bankovní poradci vás kontaktují hned jak to bude možné.

Charakteristika flexibilní půjčky od Home Credit

Vlastnosti půjčky
Shrnutí
Výše půjčky 10 000 Kč – 250 000 Kč
Typ půjčky
Nebankovní bezúčelová
Splatnost
Individuální (minimální měsíční platby)
Způsob poukázání
Bankovní převod
První půjčka zdarma
×
RPSN
Do 31,76 %
Možnost předčasného splacení
Způsob sjednání půjčky
Online/telefonicky
Nutná registrace
Půjčí s negativním záznamem v registrech? (omezeně)
Co když mám exekuci?
×
Půjčí, když mám insolvenci?
×
Občanství Trvalý pobyt ČR
Musím vlastnit bankovní účet?
Dokládám příjem?

Závěrečné hodnocení flexibilní půjčky Home Credit

8

Perfektní

Home Credit nabízí produkty a služby na úrovni běžné banky. Patří k nejbezpečnějším nebankovním úvěrovým společnostem díky bezplatnému odložení plateb, pojištění schopnosti splácet i důkladné prověrce budoucích klientů.

Výše možné půjčky
7
Poplatky a penále
8.5
Rychlost sjednání půjčky
8.5
Schvalovatelnost
7
Zákaznická podpora
9
Klady
 • Online sjednání úvěru
 • Variabilní splátky
 • Pojištění schopnosti splácet
 • Možnost zdarma odložit splátku
 • Omezené RPSN
 • Mobilní aplikace
Zápory
 • Klientská linka nepracuje o víkendech
 • Poplatek za předčasné splacení u půjčky na nákup vozu
 • Všem nemusí vyhovovat přísná kontrola schopnosti splácet
 • Půjčka nejvýše 250 tisíc Kč

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (12 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář