Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Honor 10 4GB/128GB Dual SIM

10. 8. 2018 aktualizováno

Na recenzentském stole jsme uvítali aktuální model Honor 10 4GB/128GB Dual SIM, jehož chytré služby si můžete pořídit za nějakých 12 500 Kč. Na oplátku získáte pěkného krasavce, který ukrývá zajímavou výbavu, ultrazvukovou čtečku a třeba duální fotoaparát s podporou umělé inteligence.

Kromě naší modré barvy se prodává šedý, zelený nebo třeba černý odstín. K dostání je také lehce chudší model s 64 GB za trošku menší peníz. My ale máme tu nadupanější, tak se pojďme podívat, jak se vlastně povedla.

Náš tip

Hledáte telefon střední třídy? Pak vás jistě zajímají nejlepší mobily do 10 000 Kč.

Obsah balení

Součástí balení je mimo Honoru 10 také velká nabíječka s výstupem 4,5A, datový kabel s novou USB-C koncovkou, papírový průvodce a kovová sponka pro snadné vyjmutí postranního šuplíku. Poslední dvě položky ale naše balení neobsahovalo, neboť je zřejmě někde před námi zašantročili nepořádní recenzenti. Běda jim…

Honor 10 4GB/128GB Dual SIM - obsah balení

Design a zpracování – 8,5/10

Jedním z důvodů, proč si nový Honor 10 koupit, může klidně být jeho zevní podoba. Telefon je totiž na pohled hezký a uhlazený. Ostudu neudělá jak na stole vrcholového manažera, tak v upravených prstících diskotékových královen se špulícími se rtíky. Žádná hrana nikde neřeže a okraje displeje jsou příjemně zeštíhlené a zaoblené.

A krásná je nejen čelní strana, ale především ta zadní. Tady vývojáři zapracovali na barvách a vy se tak dočkáte modrých odstínů, jejichž podoba se mění podle svého okolí do fialova.

Skleněný povrch je na dotek moc příjemný, ovšem daň si vybral v podobě viditelných otisků a vysoké kluzkosti. Přístroj se také po položení na stůl chová lehce nestabilně, protože z horní levé hrany vystupuje dvojice duálních fotoaparátů.

Od začátku roku jsme sice měli v rukou mnohem větší „vyčuhovače“, ale i tady je jejich přítomnost jasně a citelně patrná. Vedle objektivů si pak ještě vysedává blesk a úplně dole logo značky.

Vrátíme-li se zpátky na přední stranu, mimo 5,84“ obrazovky spatříme telefonní reproduktor, selfie kamerku a notifikační LED diodu. Ta je skutečně miniaturní a při běžných podmínkách světelné upozornění absolutně nezaznamenáte. Zcela opačně ale funguje technologie pro skenování obličeje.

Tahle funkce je naprosto vynikající a bleskurychlá. Její možnosti jsme využívali po celou dobu testování a snad si ani nepamatujeme, že by někdy zavrávorala. Navíc dokonale spolupracuje s automatickou regulací jasu i v noci: když jsme se na telefon podívali uprostřed noci, jas se zmaximalizoval a náš obličej telefon přečetl.

I přes rozměrný displej telefon váží pouhých 153 gramů a měří 149,6 × 71,2 × 7,7 milimetrů. Hezky se s ním manipuluje a pohodově se užívá. A abychom snad nezapomněli, hned pod displejem je dále přítomna ultrazvuková čtečka otisků prstů, která dokáže váš prstík naskenovat i v případech, kdy bude lehce umazaný nebo vlhký. Čtečka je rovněž rychlá a spolehlivá.

Honor 10 4GB/128GB Dual SIM

Honor 10 tedy lze odemykat několika různými způsoby, což je vynikající. Na levé hraně dále dohledáte vysunovací šuplík pro dvě nanoSIM karty (nelze vložit microSD kartu). Protější pravá hrana je místem vytyčeným pro kolébkovou regulaci hlasitosti a samostatné tlačítko pro zapínání a vypínání displeje.

Spodní část budete využívat pro poslech hudby skrze 3,5 mm jack, nabíjení přes USB-C port a dále odtud hraje mono reproduktor. Poslední hořejšek byl kupodivu ověnčen infraportem. Co ale na recenzovaném Honoru jednoznačně postrádáme je voděodolnost a obecně zvýšenou ochranu. Nespecifikované sklo Corning Gorilla Glass sice přítomno je, ovšem to nám za takové prachy prostě nestačí.

Displej – 8,5/10

Při používání chytrého smartphonu budete civět do chřtánu 5,84“ IPS LCD obrazovky, která zabírá 80 % čelní strany. Displej nabízí pěkné rozlišení 2 280 × 1 080 pixelů v poměru 19:9. Jemnost 432 ppi je dobře patrná a na obrázky a text je skutečně radost pohledět.

Rozlišení si lze dokonce měnit na HD+, čímž ušetříte baterii. Všímavý čtenář jistě zaznamenal přítomnost výřezu v horní části přístroje. Případní zájemci ale nemusí hned truchlit, neboť lze tuhle „utilitku roku 2018“ softwarově překrýt.

Honor 10 4GB/128GB Dual SIM

I přes nalepené ochranné krytí displej reagoval rychle a ochotně, přičemž podobně dobře na tom byla i softwarová výbava. Konkrétně se můžete těšit na automatickou regulaci jasu, ladění režimu barev, přítomnost komfortního čtení či spořiče obrazovky včetně dalších funkcí.

Body není za co srážet, neboť i čitelnost na slunci a domácích podmínkách byla vynikající. Na druhou stranu je nicméně samozřejmé, že se prémiovým Super AMOLED či OLED displejům tenhle LCD fešák rovnat prostě nemůže.

Hardware a výkon – 9/10

Výkon Honoru 10 je parádní. Použité osmijádro Kirin 970 šlape jako hodinky a 4 GB operačních pamětí se projevily jako vynikající volba. Tenhle hardware zvládl bez větších zaškobrtnutí i hodně náročné hry současné doby, tudíž je tohle stroj pro hráče jako stvořený.

Ostatně grafický čip Mali-G71 MP12 rovněž patří mezi ty výkonnější. Během hraní her se přístroj zahříval spíše minimálně, nicméně po spuštění fotoaparátu konstrukce o dost výrazně topila.

Honor 10 4GB/128GB Dual SIM - AnTuTu hardware

AnTuTu test hardwaru vypotil 202 116 bodů, což je číselně nadprůměrný výsledek. Tedy jestliže vezmeme cenu telefonu, není absolutně o čem diskutovat. Tak třeba srovnáme-li Honor 10 s AnTuTu hodnocením Huawei P20 Pro 6GB/128GB, bodování je prakticky totožné. Rozdíl je ovšem v tom, že Huawei stojí o téměř 10 tisíc víc: a to vlastní 6 GB RAM.

Výše uvedené řádky tedy jasně dokládají vyladěnost „desátého“ Honoru, což je před koupí určitě příjemná zpráva. Mezi ta lepší zjištění patří i interní uložiště o velikosti 111 GB. Trošku nepříjemná je ovšem nemožnost dalšího rozšíření pomocí paměťové karty. Ale ruku na srdce, kdo z vás kdy potřeboval přes 100 GB prostoru? My tedy ne, a pokud je už více místa zapotřebí, od toho jsou přece cloudová uložiště nebo externí disky.

Nemožnost rozšíření uložiště nám tedy skutečně nevadí. Lehce nás ale mrzel použitý mono reproduktor. Kdyby hrál ve stereu, tak bychom se jistojistě nezlobili, přičemž za trošku lepší kvalitu bychom se také nehněvali. Hlasitost dostatečná je, což o to, ale onu pomyslnou „trubkovitost“ a „kastrólovitost“ zvuku tam prostě slyšíme. Nejde zkrátka o žádného ladného hudebního dříče, který by nás svojí kvalitou nějak vykolejil.

Náš tip

Hledáte kvalitní externí uložiště? Navštivte náš článek s nejlepšími externími disky.

Výdrž baterie a doba nabíjení – 8/10

Během používání nás doprovázela uživatelsky nevyjímatelná baterie s atraktivní kapacitou 3 400 mAh. Slušně vysoká hodnota v obecném měřítku představovala bezproblémový celodenní chod. Před večerním usínáním zbývající kapacita zpravidla vždy ukázala asi 20-30 %. Ovšem byly i dny, kdy se kapacita snížila ještě výrazněji.

Při běžném používání se baterie vcelku drží, ovšem při hraní her jdou její procenta strmě dolů. Jako majitelé Honoru 10 tedy počítejte s každodenním nabíjením. Ale samozřejmě, ani na dva dny není vyloženě nemožné se vypracovat, ale to už musíte omezit některé funkce a o plnohodnotném využívání se zkrátka hovořit nedá. AnTuTu test baterie zobrazil 10 346 bodů.

Honor 10 4GB/128GB Dual SIM -AnTuTu baterie

Výdrž baterie tedy řadíme mezi normální průměr. O poznání lépe je na tom ale rychlost nabíjení. Použitý akumulátor totiž v případě potřeby dokáže vypotit výstup až 4,5A, který v kombinaci s funkcí SuperCharge dokáže baterii nabít na maximální hodnotu za přibližně 1 hodinu a 15-20 minut. Ani spěšné dobíjení při snídani není vůbec špatné, protože se již za půl hodiny baterka nabije hrubě nad svoji polovinu.

Pokud tedy vyrazíte s tímto krasavcem na cesty, raději si přibalte originální akumulátor. Za prvé budete jeho služby zřejmě potřebovat, a navíc nabíjí – oproti běžným konkurentům – mnohem rychleji. Na bezdrátovou variantu si ale musíme nechat všichni zajít chuť.

Fotoaparát a kamera – 8/10

Nedílnou součástí každého správného smartphonu jsou samozřejmě fotoaparáty. Ani tady Honor nezaspal letošní trend a hlavní fotografické zbraně představují duální čočky. Konkrétně máte k využití 16 Mpx a 24 Mpx s výbornou světelností f/1,8. Přední výbava zahrnuje také 24 Mpx, přičemž světelnost se zastavila na stále slušné hodnotě f/2,0.

Více originálních fotografií najdete na této stránce.

Kromě dvojnásobného hybridního zoomu představuje hlavní lákadlo umělá inteligence, kterou fotoaparáty při své práci využívají. Obecně funguje velmi dobře a její služby jsme plnými fotografickými doušky využívali. Člověk tak nemusí většinou ladit jas nebo různé jiné parametry, neboť čočky automaticky rozpoznají, jaký objekt vlastně fotografujete a podle toho vše bleskově přenastaví.

Zatímco rostlinu nebo jídlo umělá inteligence rozpoznala vždy s přehledem, u zvířat jsme se čas od času pobavili. Například při fotografování brojlerů nám ukázala informaci, že fotografujeme pandu 🙂 Trošku úsměvné, ale nikoliv k rozzlobení. AI totiž pracuje celkově dobře a patří mezi příjemné vychytávky moderní doby.

Pořízené fotografie určitě patří mezi ty lepší. Za dobrých světelných podmínek se projeví patřičná ostrost a detail, přičemž makro obrázky jsou rovněž moc povedené. Trošku jsme ale zápasili s přemírou světla, kdy zejména sluneční svit nadělal na některých fotkách velkou paseku. Je tak nutné fotit s rozmyslet a připravit se na skutečnost, že ne každý snímek se úplně vydaří.

Ukládání fotografií je naštěstí rychlé, takže můžete pracovat, jak se vám jen zlíbí. Uživatelské prostředí  dovolí manipulovat s clonou a užitečnými režimy. Z těch několika vypišme třeba portrér, malování světlem, černobílý, 3D panorama, HDR či noční záběr.

Zatímco fotografie ze zadních objektivů považujeme za slušné, selfie obrázky jsou vynikající. Přední čočka dokáže objekt zájmu hezky zaznamenat a podchytit tak, že můžete snad každý výsledek ihned použít na sociální síť (viz. třetí snímek).

Videa pak máte šanci pořídit v maximálním rozlišení FHD+ (2 160 × 1 064 px). Pohyblivé záznamy jsou velmi detailní a ani pohybující se objekty netropí žádné problémy. Překvapivě skvělých výsledků jsme se dočkali i v případě horších světelných podmínek, kde převládala tma a umělé osvětlení. Ani tady se nic neseká a kvalita je vskutku pěkná.

Onen zásadní problém ale představuje absence optické stabilizace. Každé video je tak viditelně roztřesené až to hezké není. Natáčení za pochodu je tak zcela nemyslitelné, neboť i při statické pozici je přirozený lidský třas bohužel viditelný.

Systém a konektivita – 9/10

Honor 10 běží na operačním systému Android 8.1 Oreo, kterého plnými doušky ovlivňuje nadstavba EMUI stejné verze. Prostředí je naprosto odladěné a plynulé, tudíž se veškerá práce a zábava obešla bez zádrhelů. K dispozici máte kromě výsuvné lišty spoustu předinstalovaných aplikací, mezi nimiž nechybí programy od Googlu (Gmail, Mapy, Disk, YouTube…), kalendář, hodiny či poznámky.

Nástroje zahrnuje záznam zvuku, svítilna, zrcadlo, kalkulačka, inteligentní ovladač nebo třeba kompas. K zahození nebyl ani režim párty, který je schopen synchronizovat přehrávání hudby na více telefonech při stejné síti Wi-Fi. Začínající uživatelé pak uvítají aplikaci s tipy, kde se naučí lépe fotografovat a celkově využívat funkce telefonu na maximální možnou míru. FM rádio ale budete hledat marně.

Dále se nám líbí i možnost spravovat své soubory na počítači přes službu Huawei Share či funkce klepnutí kloubem na obrazovku, čímž efektivně zachytíte aktuální dění na vašem telefonu.

Uvnitř zařízení je k mání také chytrá asistence, kde není problém zapnout gesta pro přiblížení obrazovky, převrácení barev nebo funkci TalkBack poskytující hlasovou odezvu. Každá aplikace je navíc podrobně vysvětlena v naší rodné mateřštině. Pro některé chvíle se jistě hodí také přítomnost uživatelského rozhraní pro jednu ruku.

Systém zkoušeného Honoru si rozumí s technologií Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2 (mohlo být rychlejší), LTE, NFC či hotspotem. Znovu si rovněž připomeňme infraport na vrchní hraně konstrukce, jehož přítomnost není v poslední době u telefonů příliš běžná.

Moc pohodlná a vysoce návyková je také funkce, která po zvednutí telefonu automaticky rozsvítí obrazovku. Tahle schopnost je s kombinací odemykání obličejem naprosto perfektní. Zkrátka není potřeba nikde nic vyťukávat nebo složitě dohledávat, protože si systém všechno zkontroluje za vás.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na české Heurece získal recenzovaný model skvělé hodnocení 95 %, na kterém se podílelo 49 uživatelských názorů. Většina se shodla na pěkném designu, vysokém výkonu, pohledných fotografiích a rychlém nabíjení.

Projeli jsme i několik zahraničních recenzí, kdy například na GSMarena.com žehnají pěknému vzhledu, skvělé obrazovce, vysokému výkonu a třeba i hlasitému reproduktoru. Ve výsledku si Honor 10 získal slušných 4,2/5. Na TechRadar.com se mezi klady objevil vzhled, kamery a snímač otisků prstů.

Alternativy k Honor 10 4GB/128GB

Jako pěknou cenovou alternativu jsme v prvé řadě vybrali Asus Zenfone 5 (recenze), na kterém oceníte krásné zpracování, velký displej, slušný výkon, stereo reproduktory a skvělé fotografie a videa v rozlišení 4K.

Za levnější a neméně kvalitní náhradu považujeme Huawei P20 Lite 4GB/64GB (recenze), u něhož si oblíbíte pěkné zpracování, obrazovku, výkon a odemykání obličejem včetně rychlé čtečky.

Příjemnou variantu zastupuje také chytrý telefon LG G6 32GB (recenze), který je velký elegán a dokonce vlastní odolnou konstrukci včetně funkce Always-ON. Mimo jiné dokáže vyplodit i pěkné fotografie a nějaká ta náročnější hra pro jeho hardwarové osazení nepředstavuje sebevětší problém.

Kde koupit Honor 10 a jeho cena

Cena Honor 10 se v současné době (9. 8. 2018) pohybuje ve většině obchodů kolem 12 500 Kč. Pro aktuální cenu v jednotlivých obchodech klikněte na tlačítka níže:

Závěrečné hodnocení

8.5

Skvělý

Honor 10 je pohledný chytrý telefon s možností odemykání obličejem, který neudělá ostudu žádnému nositeli. Nejenže hezky vypadá, ale také se s ním slušně hrají hry, sledují filmy a fotografuje. Zároveň nám ale vadí absence odolnosti a stabilizace videí.

Design a zpracování
8.5
Displej
8.5
Hardware a výkon
9
Výdrž baterie
8
Fotoaparát a kamera
8
Systém a konektivita
9
Klady
  • Pěkný design
  • Velký a kvalitní displej
  • Vysoký herní výkon
  • Velké interní uložiště
  • Rychlé nabíjení
  • Většinou pěkné fotografie
  • Rychlá čtečka, odemykání obličejem
  • Odladění systém
Zápory
  • Bez odolnosti vůči prachu a vodě
  • Velmi kluzká záda
  • Nevýrazná notifikační dioda
  • Bez možnosti rozšíření uložiště
  • Chybí stabilizace videí

Nejprodávanější mobilní telefony

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář