Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Honor 20

14. 9. 2019 aktualizováno

recenze a test Honor 20

Na Honor 20 jsme se moc těšili. Nabízí totiž vynikající poměr cena/výkon v oblíbené střední třídě. Na svých zádech ukrývá hned čtvero objektivů a pyšní se vysokým herním výkonem. Umí toho ale ještě mnohem víc – a cena 10 000 Kč také nikoho neurazí.

Videorecenze

Obsah balení

  • Náročnější zákazníci mohou najít zalíbení ve vyšší verzi Honor 20 Pro.

Honor 20 recenze obsah balení

Po zakoupení mobilního telefonu Honor 20 k vám dorazí krabička, uvnitř které se nachází telefon, 22,5W nabíječka, datový USB-C kabel, kovová sponka, redukce z USB-C na 3,5mm audio jack a papírové brožurky. Škoda, že se nedostalo na ochranný kryt, přístroj totiž nevlastní zvýšenou odolnost proti vodě a prachu.

Design a zpracování – 8/10

Hned po prvním uchopení zaujme bytelné tělo, které poznamenal kov a sklo. Všechny strany dokonale lícují a mobil se příjemně drží. V potaz však berte větší rozměry 154,3 × 74 × 7,9 mm, o které se zasloužil 6,26palcový displej. Šířka pod 8 milimetrů ale potěší stejně jako stále příznivá hmotnost 174 gramů.

  • K testování jsme dostali modrou barvu. Případní zájemci si mohou vybrat také černý kabátek.

Na čele se kromě obrazovky nachází selfie v podobě průstřelu. Nikoli na pravé straně, jak jsme většinou zvyklí, nýbrž v levém horním rohu. Rámečky kolem displeje působí minimalisticky a na horní ani dolní straně nezůstalo zbytečně moc nevyužitého místa. Dostalo se i na notifikační LED diodu. Na levé straně najdete šuplík pro 2 nanoSIM karty. Na microSD kartu se bohužel nedostalo.

Pokračujme horním hranou, kde sídlí infraport a mikrofon. Protější spodek se pak táhne v tradičním duchu. K napájení je připraven USB-C konektor, pro poslech hudby zase nedaleký hlavní reproduktor. Jack pro sluchátka ale nenajdete. Jako menší kompenzace však slouží redukce v balení.

Pravá strana telefonu slouží k regulaci hlasitosti a zapínání displeje. Ploška vypínacího tlačítka kromě toho slouží jako čtečka otisků prstů. Ta je skutečně rychlá a bezchybná. Někomu nicméně může vadit její umístění, které je vyhovující spíše pro praváky.

Recenzovaný Honor 20 ovšem lze odemykat i čtečkou obličeje. I tato technologie funguje bleskově, a to i za horších světelných podmínek. Nemálo zajímavá je zadní část nového Honoru. Bedra totiž ukrývají hned 4 fotoaparáty. Zatímco hlavní trojička byla umístěna do „semaforu“, čtvrtá čočka přisedává v těsné blízkosti přímo na konstrukci. A i když je modul fotoaparátů vystouplý jen nepatrně, nežádoucímu kymácení se Honor 20 nevyhnul.

Honor 20 recenze mobilu

Konstrukční zpracování na mne udělalo skvělý dojem. Přístroj vypadá náramně, tělo je pevné a funkční. Opravdu velká škoda, že se nedostalo na zvýšenou odolnost. Onu eleganci také lehce sráží anténové předěly v horní části mobilu. Tyto prvky by možná šly udělat trošku nenápadněji.

Displej – 8,5/10

Recenzovaný mobilní telefon Honor 20 vlastní IPS LCD panel o velikosti 6,26 palců. Ten se roztahuje na 84,2 procentech čelní strany. Rozlišení se zastavilo na pěkných 2 340 × 1 080 pixelech a jemnost zastává vysokých 412 bodů na palec.

Honor 20 recenze a test - mobilní telefon

Poměr stran byl zachován v praktickém formátu 19,5:9, takže se s mobilem dobře zachází a sledují videa. Slušné jsou i pozorovací úhly a maximální a minimální jas. Skvěle také pracuje automatická regulace svítivosti. V nastavení můžete ladit režim barev a teploty, velikost textu a rozlišení obrazovky.

Full HD+ displej podporuje i komfortní čtení, což je funkce, která se hodí před usínáním. Průstřel v levém rohu si lze skrýt černou softwarovou lištou. Obrazovka jinak vždy reagovala na všechna gesta a pokyny.

Ačkoli je použitý displej skvělý, OLED panel bych viděl raději. Snad nejvíce zamrzí absence čtečky otisků přímo v displeji. Stále sice nemůže svojí (ne)rychlostí konkurovat klasickým čtečkám, na tuto technologii si ale již zvykáme a je zkrátka pohodlná.

Hardware a výkon – 8,5/10

Testovaný Honor se krásně předvedl i po stránce výkonnostní. Našlapaný procesor Kirin 980 nemá v kombinaci se 6 GB operačních pamětí absolutně žádný problém. Rozjede na vysoké detaily i náročné grafické trháky, jako je Fortnite, PUBG a tak dále. Tělo se ani po delším hraní nezahřívá, což svědčí o skvělé optimalizaci a vyváženosti použité výbavy.

recenze Honor 20 hardware

Honor 20 jsme podrobili AnTuTu testu, kde si vydobyl krásných 288 383 bodů. To je totožný výsledek jako u Huawei P30, na herní telefon Xiaomi Mi 9 však ztrácí nějakých 60 tisíc. Pro stahování využijete 128GB interní uložiště (k dispozici 110 GB). Tento prostor bohužel již nejde rozšířit pomocí paměťové karty.

Zvukovou průpravu má na starosti osamocený mono reproduktor vedle portu pro nabíjení. Hraje hlasitě a v rámci mezí kvalitně. U některých skladeb ale maximální hlasitost úplně nezvládá (trošku chrčí). S ohledem na cenu jde o čistý průměr.

Výdrž baterie – 9/10

Výkon je tedy skvělý, to stejné platí také o výdrži. Velká baterie s kapacitou 3 750 mAh vystačí na celé dva dny. Nikdy jsem neměl s energií potíže, což je rozhodně dobrá zpráva. Škoda, že telefon nepodporuje bezdrátové dobíjení.

Honor 20 recenze mobilního telefonu - nabíječka

Klasické nabíjení naštěstí nezůstalo pozadu. Z úplného vybití se na maximum dostanete za zhruba 1 hodinu a 20 minut. Z 55 % se na 98 % baterie vyšvihne za cca 45 minut. První dvě třetiny kapacity se ale nabíjí skutečně bleskově, o což se zasloužila výkonná 22,5W nabíječka. Tady výrobce opravdu chválím, protože na svých zákaznících očividně nešetřil.

Zmínku si zaslouží i široká možnost nastavení. Není těžké optimalizovat využití baterie nebo v případě nouze sáhnout po úsporném režimu. V podrobnostech o baterii vyčtete informace o využití za poslední 2 dny a odhalíte energeticky náročné aplikace. Praktická je i možnost automatického vypnutí připojení k internetu po zhasnutí obrazovky (pokud s mobilem nic neděláte, offline mód šetří baterii).

Fotoaparát a kamera – 8,5/10

Minimálně počty objektivů Honor 20 vykračuje z aktuální nabídky telefonů. Na zádech totiž najdete celkem 4 čočky. Proč tolik? Každý objektiv má na starosti něco jiného:

  • 48 Mpx, f/1,8 – Hlavní snímač
  • 16 Mpx, f/2,2 – Pro širokoúhlé fotografie
  • 2 Mpx, f/2,4 – Pro makro snímky
  • 2 Mpx, f/2,4 – Pro rozmazání pozadí

Kombinace tolika fotoaparátů pro vás znamená velkou zábavu a možnosti. Na každou situaci si můžete zvolit jiný objektiv, který danou scénu vždy zachytí z trošku jiné perspektivy. Vy se přitom ani nemusíte hnout z místa. Fotografii lze zachytit v širokoúhlém záběru (první fotka), v klasickém záběru (druhá fotka) nebo 2× optickém zoomu (třetí fotka). Při focení s dvojnásobným přiblížením se do cesty přichomýtla vlaštovka – jak vidíte, ostrost byla zachována maximálně. Prostě pecka!

Za nejvíce zdařilé považuji makro snímky. Při troše vytrvalosti se dočkáte naprosto úžasných detailů. Ovšem ani klasické fotky nezklamaly a jistě patří mezi nadprůměrné. Při prohlídce galerií jsem si ale povšiml drobných vad.

Někdy jsou fotky hodně přepálené, za což bezesporu může neposedná umělá inteligence. Při bližším prozkoumání obrázků je také patrná menší ostrost. Naopak hodně povedené jsou zase noční fotografie, kde sehrává roli noční režim. Ten každý objekt osvětlí a na fotku se dobře kouká.

Nadmíru skvělá je i selfie výpomoc v podobě 32Mpx objektivu. Umí natáčet až ve FHD rozlišení a rozumí HDR. Uživatelské prostředí nabízí spoustu režimů včetně portrétu, malování světlem, panorama a filtrů. Určitě chválím video. Natáčet se dá až ve 4K při 30 FPS, případně FHD při 60 FPS. Ať už si vyberete jakoukoli z možností, většinou bude každý záběr pěkný a stabilizovaný. Dokonce i při chůzi se na video dobře dívá.

Honor 20 mohu doporučit i hodně náročným fotografům, kteří hledají chytrý telefon s dobrým foťákem za dostupnou cenu. Na ty nejlepší fotomobily ale stále nemá.

 

Systém a konektivita – 9/10

Systém běží na Androidu 9, který si vzala pod svá křídla grafická nadstavba Magic UI. Její podoba je vlastně téměř totožná jako EMUI u Huawei mobilů. Prostředí obklopuje spousta barev a cingrlátek. Systém se absolutně neseká a je stabilní. Honor 20 bezvadně zvládá jakýkoli úkol.

Přístroj vlastní výsuvnou lištu s rychlým přístupem k mnoha aplikacím. V prostředí se můžete pohybovat formou navigačních tlačítek nebo rychlejšími gesty. Nechybí tradiční porce aplikací od Google, kalendář, kalkulačka, kompas, zrcadlo a další drobnosti. Smartphone má dokonce infraport a podporuje NFC, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth 5.0, LTE a GPS.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na domácí Heurece se mnoho uživatelských recenzí nesešlo, proto jsme zapátrali v zahraničí. Líbí se nám recenze kolegů z webu Techadvisor.co.uk, kteří o přístroji mluví jako o telefonu bez slabých míst. Na portálu Techradar.com mezi klady zařadili výkon, fotografie a cenu.

Alternativy k Honor 20

Zcela jasnou dražší alternativou je Huawei P30 (recenze). Právě tenhle smartphone vlastní OLED panel se čtečkou otisků prstů. Zvládne natáčet 4K videa a pořizuje vynikající fotky.

Jako cenově podobný telefon jednoznačně vybírám Huawei Mi 9 (recenze), který se letos neskutečně povedl. Až na pár drobností má tahle mašina snad úplně všechno.

Závěrečné hodnocení

8.6

Skvělý

Honor 20 je skvělý telefon, který nás dostal svým výkonem, pěknými fotkami a slušnou výdrží. Jisté kompromisy ale má.

Design a zpracování
8
Displej
8.5
Hardware a výkon
8.5
Výdrž baterie
9
Fotoaparát a kamera
8.5
Systém a konektivita
9
Rozměry a hmotnost:154,3 × 74 × 7,9 mm, 174 g
Displej a rozlišení:6,26", 2 340 × 1 080 px
Procesor a RAM:Kirin 980, 6 GB
Baterie:3 750 mAh
Fotoaparáty:48 + 16 +2 + 2 Mpx, 32 Mpx
Operační systém:Android 9 Pie
Klady
  • Pěkné zpracování
  • Slušný IPS LCD displej
  • Vysoký výkon, 128GB uložiště
  • Dvoudenní výdrž, rychlé nabíjení
  • Pěkné fotky a stabilizovaná 4K videa
  • Optimalizovaný systém
Zápory
  • Chybí zvýšená odolnost
  • Záda se patlají
  • Vystouplý zadní modul
  • Uložiště nelze rozšířit
  • Čtečka otisků nemusí sednout všem

mobil pohotovost

Za zapůjčení telefonu Honor 20 děkujeme společnosti Mobil Pohotovost.

Nejprodávanější telefony

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Jiří (9. 5. 2020 10:05)

Dobrý den, mám huawei p30 lite a váhám zdali koupit Honor 20, protože je nyní v akci. Váhání tkví hlavně ve fotoaparátu a to především v tom hlavním 48 Mpx....můj dotaz zní....zdali jsem mezi těmito fotoaparáty P30 lite vs Honor 20 velké rozdíly a to především přes den....v noci skoro vůbec nefotím. Rozlišení a světelnost je asi stejná ale nevím jaké mají přesně čipy a jak moc jsou ve výsledku rozdílné....pokud jsou si velmi podobné ve výkonu ve výsledcích tak o přechodu nebudu uvažovat..se vším ostatním jsem spokojený...i když Honor 20 je mnohem výkonější. Děkuji za případnou odpověď :) Jiří

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (12. 5. 2020 09:05)

Dobrý den, ideálně, pokud si srovnáte fotky z recenze Honor 20 a P30 Lite. Zde jsou: https://www.testado.cz/recenze-huawei-p30-lite/

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář