Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze chytrých hodinek Honor Watch GS Pro

17. 3. 2021 aktualizováno

chytré hodinky Honor watch gs pro - recenze

Honor Watch GS Pro s cenou okolo 5 000 Kč patří mezi pokročilé sportovní měřiče. Svou odolností a obrovskou výdrží udělají radost nejen outdoorovým nadšencům. Za pochvalu stojí především velká míra individuálního nastavení, více než 100 workout režimů a přesné snímání tělesných funkcí i aktivit.

Obsah balení

K luxusně vypadající pevné krabičce na vás jako první vykouknou pevně uložené chytré hodinky Honor Watch GS Pro. Brožurky a dokovací stanice se nachází v postranní krabičce. Bílá magnetická nabíječka má klasické USB-A zakončení.

chytré hodinky Honor Watch GS Pro

Design a zpracování – 9,5/10

Recenzované chytré hodinky Honor Watch GS Pro již na první pohled prozrazují, že máte čest s vysoce odolným modelem. I přes doslova outdoorový vzhled vás jistě překvapí množství odolnostních standardů, kterými tyto chytré hodinky disponují.

Konkrétně splňují 14 typů testů MIL-STD-810G. To znamená, že jim nevadí vlhkost, ponoření pod hladinu, sluneční záření, písek, prach, tlak, ale ani třeba solná mlha, kontaminace tekutinami, vibrace či rázy. Jinými slovy, přežijí snad všechno. Typ voděodolnosti je 5 ATM, což značí možnost potopení do padesáti metrů. Co se týká teplot, zvládnou vše od +70 ° C do -40 ° C.

Testované sportovní hodinky Honor Watch GS Pro jsou vyrobené z kombinace kovu, konkrétně nerezové oceli a tvrdého plastu. Ten má natolik kvalitní zpracování, že jsem musela chvíli zkoumat, jaké části jsou umělé a jaké kovové. Váží 45,5 gramů bez řemínku. Spolu s páskem mi domácí kuchyňská váha nahlásila 76 gramů.

Jedná se tudíž o poměrně těžký a zároveň robustní model, což nemusí každému vyhovovat. Já osobně jsem raději, pokud hodinky na ruce cítím. Navzdory svým rozměrům mi dobře seděly, i když mám drobnější zápěstí. Nikde netlačily a překvapivě nepřekážely ani pod úzkými rukávy.

Řemínek má dostatečné rozpětí pro všechny velikosti zápěstí. Zapíná se klasickou páskovou sponou s dírkami a dvěma průvlečnými očky. Je vyrobený z gumy. Neuchytávají se na něm nečistoty a nesákne vodu. Velkou předností pásku je jeho pružnost. Ta umožňuje snadné sundávání i více dotaženého řemínku. Dostatečná tloušťka a pevnost se starají, aby byl pásek opravdu odolný. Pokud by se vám s ním i přes dobré zpracování něco stalo, lze ho samozřejmě vycvaknout a vyměnit za nový.

Honor Watch GS Pro se vyrábějí ve třech různých barevných kombinacích. Já jsem testovala model v základní černé barvě s červenými prvky zvaný Charcoal Black. Kromě něj si můžete koupit i designy Marl White (stříbrno-bílý) nebo Camo Blue (stříbrno-šedo-modrý s maskáčem). Vzoru je barevně přizpůsobený nejen pásek, ale také ciferník.

Displej a ovládání – 10/10

Na Honor Watch GS Pro se nachází dotykový AMOLED displej kulatého tvaru. Má 1,39palcovou úhlopříčku a velikost 48 × 48 mm s rozlišením 454 × 454 pixelů při jemnosti 326 pixelů na palec. Je mírně zapuštěný do profilu hodinek, což ho chrání před nárazy. Rozhodně se o něj ale díky velké odolnosti nemusíte bát. Okolo displeje se nachází čistě dekorační luneta.

Testovaný model Honor Watch GS Pro se ovládá pomocí dotyků displeje a dvou postranních tlačítek. Ty zbytečně nevystupují z profilu. Přes horní z nich aktivujete obrazovku ze spánkového režimu. Slouží také pro návrat na domovskou stránku a k vyvolání hlavního menu. Druhé tlačítko je pomocné. Využijete ho především pro přístup k vámi vybrané funkci.

K rychlé nabídce se dostanete pomocí srolování displeje odshora dolů. Zde se nachází například nastavení, budík, režim nerušit, funkce hledání telefonu a další často používané věci. Gesto odspodu nahoru na hlavním ciferníku zase ukáže upozornění a zprávy.

Po posunutí doprava nebo doleva na výchozím displeji listujete různými funkcemi, které si přidáte do oblíbených. Můžete zde zobrazit denní aktivity, měřič tepu či stresu, počasí, hudbu, kompas a mnoho dalšího. Jedná se však jen o rychlou volbu. Pokud si stejnou možnost najdete v menu, dozvíte se obsáhlejší informace.

Hlavní motiv obrazovky lze přizpůsobit podle vlastních představ přes ikonu nastavení nebo delším podržením prstu na výchozí stránce. Na výběr máte z mnoha různých ciferníků a spoustu dalších lze nainstalovat přes mobilní aplikaci. Z širokého spektra designů si vybere každý.

Pokud by vám stovky motivů přeci jen nestačily, můžete jako tapetu použít libovolnou fotku, kterou si cvaknete nebo stáhnete. V neaktivním režimu lze displej úplně vypnout nebo na něm trvale nechat zobrazený pohotovostní ciferník. Nutné je však počítat s tím, že druhá možnost spotřebovává více baterie. Je nicméně výborné, že taková funkce tady je.

Honor Watch GS Pro sportovní hodinky

Ovládání recenzovaných chytrých hodinek Honor je celkově intuitivní a snadné. Celé jejich prostředí je v češtině. Ke každé možnosti se dostanete rychle a mnohdy i několika způsoby. Během testování vždy displej reagoval přesně. Nedochází u něho k žádné prodlevě mezi dotykem a akcí ani k zasekávání. Funguje i v případě, když máte mokré ruce. To ocení všichni sportovci během plavání, ale také když se jim při tréninku zapotí ruce.

Displej smart hodinek Honor Watch GS Pro si zaslouží velkou pochvalu pro svou skvělou přehlednost. Ikony a text mají ideální velikost, aby byly snadno čitelné. Svítivost si můžete nastavit v 5 stupních. Ta nejvyšší zajistí čitelnost i za slunečného počasí. Samozřejmě lze volbu jasu nechat na automatu, abyste se nezdržovali s neustálým přepínáním. Snímač okolního světa funguje spolehlivě a ani jednou během testu se nestalo, že by zvolil příliš oslnivou nebo špatně viditelnou úroveň jasu displeje.

Hardware a funkce – 8,5/10

Chytré hodinky Honor Watch GS Pro fungují na operačním systému Lite OS. Název „Lite“ ho poměrně dobře vystihuje – jedná se totiž o jednodušší systém. Díky němu toto zařízení spíše než chytré hodinky připomíná velký a pořádně vytuněný fitness náramek. To ale samozřejmě nemusí být na škodu. Model GS Pro se více zaměřuje na sportovce než na uživatele, kteří chtějí na ruce nosit „druhý chytrý telefon“. Bude správnou volbou pro každého, kdo užije jeho skvělé přizpůsobení pro jakoukoliv aktivitu, což mnohým smart hodinkám chybí, a zároveň se smíří s tím, že nemá tolik moderních vychytávek.

Než se dostaneme ke sportovním aktivitám, u kterých mají Honor Watch GS Pro opravdu co nabídnout, podíváme se na věci, které zde ve srovnání s konkurenty ve stejné cenové kategorii chybí. Jako první byste měli vědět, že si nezasurfujete na internetu, nenainstalujete si žádné aplikace třetí strany ani do Honoru nevložíte SIM kartu. Ale v rámci spolupráce s mobilem dokáží smart watche zobrazit různé notifikace. Přečtete si například SMS zprávu, ale odpovědět budete muset přes mobil. Naopak hovory lze bez problémů hodinkami přijímat. Mikrofon je zabudovaný blízko zápěstí pod ovládacími tlačítky. Dokonce můžete s modelem GS Pro volat na předem vybraná čísla. Kvalita hovorů je slušná.

Měření sportovních aktivit

Honor Watch GS Pro disponují rekordně velkým počtem sportovních aktivit. Více než 100 workout režimů nemá mezi chytrými hodinkami příliš konkurence. Všechny nabízené sporty jsou přehledně členěné do kategorií (např. základní, indoor, vodní, zimní, extrémní, tance, zábava atd.).

Vypisovat jednotlivé aktivity by zabralo opravdu hodně času. Po celou dobu testování se mi nepodařilo vymyslet žádný běžný sport, který by zde chyběl. Pro lepší orientaci v široké nabídce si můžete vybrat a zobrazovat jen takové aktivity, které skutečně používáte, a svůj seznam kdykoliv rozšířit, zkrátit, popř. v něm změnit pořadí zvolených disciplín. Vyhnete se tak zdlouhavému srolování.

Nepřekvapivě se každý sport neměří speciální technikou. Mnohé jsou stejné a jejich rozlišení slouží především pro vás, abyste měli ve vytvářeném seznamu aktivit lepší přehled. Například většina indoor disciplín nabízí jen stopky, počítání spálených kalorií a snímání tělesné aktivity. Naopak tréninky, při kterých se pohybujete venku, využívají navíc GPS. Měření chůze, běhu nebo třeba cyklistiky je tím pádem vysoce přesné. Díky navigaci získáte podrobnou mapu svého pohybu. V případě, že zabloudíte, vám hodinky pomohou s návratem do výchozího bodu.

Honor Watch GS Pro také umějí během sportovního výkonu vibracemi informovat o uplynulé době či překonané vzdálenosti. Měly by zvládat automatickou detekci sportovní aktivity. Tato funkce ale spíše vázne. Vzhledem k široké nabídce samozřejmě není možné poznat každou disciplínu a krátké procházky nelze odlišit od obyčejného přecházení sem a tam. Bohužel příliš spolehlivě nefunguje ani rozpoznávání běhu a jiných jasněji snímatelných sportů. Zkrátka si vždy budete muset ručně zmáčknout „start“ a pak „konec“.

V průběhu každé aktivity se snímá srdeční tep. Na základě naměřených hodnot dokáží chytré hodinky Honor Watch rozlišit zátěž v několika stupních (rozcvička, spalování tuků, anaerobní, aerobní, extrémní) a určit pálení kalorií. Pro lepší přehled si můžete přidat i snímání hladiny kyslíku v krvi.

Měření tepu samozřejmě probíhá i mimo sportování. V klidové době Honor Watch GS Pro také určují úroveň stresu. Tato funkce mě překvapila svou přesností – naměřené hodnoty doopravdy odpovídaly aktuálnímu stavu. Všechny tyto údaje se spolu se zaznamenanými sportovními aktivitami a počtem kroků zobrazují v přehledném grafu. Zjistíte v něm, jak jste byli aktivní každou hodinu a samozřejmě nechybí ani celodenní a dlouhodobější statistiky.

Testované chytré hodinky Honor Watch GS Pro dále také měří spánek. Zde jsou na rozdíl od denních aktivit určité slabiny, což je však problém většiny snímačů na zápěstí. Mezi konkurencí ostatních chytrých hodinek si tento model vede poměrně dobře a jednotlivé fáze spánku zhruba odpovídají hodnotám získaným z přesnějších měřičů.

Nevýhodou je, že Honor Watch GS Pro nedokáží poznat probuzení, dokud se nezvednete z postele (obvyklý nešvar). Také mají tendenci považovat za denního šlofíka chvíle, kdy jste více v klidu. Například meditace již počítají do celkové doby spánku. Získané údaje nelze bohužel změnit ani upravit. Na druhou stranu vás při detekci usnutí alespoň nebudou budit nebo rušit svými upozorněními. Pokud však za bdělého stavu zaznamenají, že se příliš nepohybujete, umějí připomenout, abyste se zvedli a šli cvičit.

Další praktické funkce

Mezi běžnými hodinovými funkcemi zde najdete stopky, časovač a budík. Ranní buzení umožňuje zvolit přesnou hodinu i chytré časové rozmezí, ze kterého Honor Watch GS Pro vyberou dobu, kdy se nebudete nacházet v hlubokém spánku. Ve výbavě dále najdete kompas, barometr a výškoměr, který se využívá i při některých sportech při záznamu trasy. Hodinky díky interní paměti 4 GB umožňují uložení hudby a její následné přehrávání. Samozřejmě se nemusíte spoléhat na mikrofon. Pomocí několika kliknutí si připojíte přes bluetooth bezdrátová sluchátka.

Zajímavými prvky na Honor Watch GS Pro jsou například průvodce dechovým cvičením, funkce hledání mobilu, již zmíněné handsfree pro telefonní hovory či svítilna. Ta dle očekávání není v podobě lampičky. Jedná se jen o zvýšení jasu obrazovky. Hodí se například tehdy, pokud potřebujete potmě něco najít na nočním stolku.

Nechybí ani krátkodobá a dlouhodobá poměrně přesná předpověď s možností upozornění na špatné počasí. Její součástí jsou také zajímavosti pro outdoorové nadšence – zjistíte zde čas východu / západu slunce a měsíce i měsíční fáze. Pokud byste se nacházeli na pobřeží, dozvěděli byste se rovněž informace o přílivu a odlivu.

Mobilní aplikace

Pro plnohodnotné používání těchto chytrých hodinek budete potřebovat mobilní aplikaci. Honor Watch GS Pro jsou kompatibilní s Huawei Health. Ta je zdarma ke stažení pro telefony s operačním systémem Android (verze 4.4 a vyšší) a iOS (verze 9.0 a vyšší). Abyste aplikaci nemuseli hledat, můžete při prvním spuštění využít QR kód s rychlým odkazem na instalaci.

Huawei Health komunikuje kompletně česky. Nejvíce na ní oceňuji přehledné uživatelské prostředí, dobré zpracování celkových statistik a bezproblémové párování s mobilem. Za celou dobu testování nedošlo k jedinému výpadku nebo jinému problému ve vzájemné komunikaci.

Honor Watch GS Pro jsou poměrně samostatné a mnoho věcí na nich nastavíte bez nutnosti vyndávat mobil. Při stahování tapety či písniček se však bez aplikace neobejdete. Stejně tak v případě zapnutí chytré verze budíku, nastavení své tělesné hmotnosti, instalace dalších ciferníků či řešení případných potíží.

Výdrž a nabíjení – 10/10

V rámci parametrů baterie patří chytré hodinky Honor Watch GS Pro mezi rekordmany. Vlastní kapacitu obrovských 790 mAh. Reálná výdrž samozřejmě závisí na mnoha faktorech. Například zapnutá navigace či neustále rozsvícený displej v režimu pohotovostního ciferníku sežerou mnoho energie.

Při běžném používání se dostanete přibližně na 25 dní provozu, což je perfektní doba, během které si nemusíte o nabíjení dělat starosti. Při spuštěné GPS bude kapacita baterie stačit zhruba na 100 hodin. To je stále vynikající parametr, kterého dosahují mnohé běžné hodinky při úsporném používání.

„Při spuštěné GPS bude kapacita baterie stačit zhruba na 100 hodin!“

Vzhledem k obrovské výdrži baterie vás jistě překvapí velmi rychlé nabíjení. Kapacita se doplní na 100 % již za něco málo přes hodinu. O vysoce rychlé dobití se stará speciální dokovací stanice. Ta se po přiložení ke spodní straně Honor Watch GS Pro přichytne magnetem. Pevně drží na svém místě a nespadne z hodinek, ani když do nich omylem strčíte. Samotná nabíjecí základna je zakončená univerzálním USB. Kabel lze ze základny vypojit, tudíž je v případě poškození bez problémů nahraditelný.

Jako jedinou drobnou nevýhodu nabíječky shledáváme fakt, že v případě poruchy základny musíte kupovat originální příslušenství. V porovnání s dobíjením pouze přes kabel nestačí zajít do jakékoliv prodejny elektra. Naopak plusem stanice je, že se zde nic nezasouvá a nezacvakává. Nehrozí opotřebování portu ani konektoru.

U většiny chytrých hodinek je systém speciální dokovací stanice problematický v případě, že si zapomenete při cestování nabíječku doma – je dost malá šance, že stejný typ bude mít někdo na půjčení. U Honor Watch GS Pro s téměř měsíční výdrží se ale nic nestane, pokud dočasně budete bez možnosti připojení k elektřině.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Chytré hodinky Honor Watch GS Pro jsou oblíbené především u sportovců. Na portálu Heureka získaly krásné hodnocení 93 %. Mezi uživateli jsou nejvíce oceňovanými vlastnostmi výdrž baterie, odolnost a široká nabídka měřičů.

V zahraničních recenzích tento model hodnotili například v Androidauthority, kde stejně jako my mají výhrady k jednoduššímu systému a špatné automatické detekci aktivit. Naopak chválí design, přehrávání hudby, mnoho ciferníků, množství sportovních aktivit a samozřejmě baterii. Na Wareable taktéž vyzdvihují hlavní již zmíněné výhody. Mezi zápory uvádí problémy se sledováním aktivit. Ty jsme během našeho intenzivního testování nezaznamenaly. Naopak hodinky po celou dobu pracovaly maximálně přesně.

Závěrečné hodnocení

9.5

Perfektní

Honor Watch GS Pro doporučujeme pro všechny sportovce, kteří hledají zařízení pro pokročilé měření sportovních aktivit. Pomocí mnoha senzorů a více než 100 workout režimů získáte přehledné a podrobné statistiky o výkonu. Na těchto chytrých hodinkách oceňujeme také vysokou míru odolnosti a nadstandardní výdrž baterie. Displej je dobře čitelný i za ostrého slunce.

Design a zpracování
9.5
Displej a ovládání
10
Hardware a funkce
8.5
Výdrž a nabíjení
10
Klady
 • Vysoce odolné a vodotěsné
 • Displej čitelný i za ostrého slunce
 • Obrovská výdrž baterie a rychlé dobíjení
 • Více než 100 sportovních režimů
 • Přesné měření tepu, stresu, kroků...
 • Mnoho ciferníků + vlastní tapeta
 • Přehledné prostředí v češtině
Zápory
 • Uzavřený systém
 • Nelze odpovědět na notifikace
 • Delší klid i přes den považují hodinky za spánek
 • Nespolehlivá automatická detekce aktivit

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář