Recenze Huawei Y5 II Dual SIM

Druhá generace Huawei Y5 potěší podporou Dual SIM a LTE, pěkným 5 palcovým displejem s HD rozlišením a dobrou cenovkou. Naopak příliš nenadchne starým Androidem, malou operační pamětí, nepřítomností notifikační diody a horšími fotoaparáty. Názory na kvalitu reproduktorů se rozcházejí. Poměrně malé 8 GB vnitřní úložiště lze naštěstí rozšířit pomocí paměťové karty. Nijak zázračný telefon to není, ale běžnému nenáročnému uživateli bude vyhovovat dokonale.

KLADY:
  • Cena
  • Dual SIM a LTE
  • Hezký displej

ZÁPORY:
  • Absence LED notifikace
  • Pouze Android 5.1 Lollipop
  • Slabý fotoaparát

Recenze na notebookcheck.com – 7,9/10

Musíte se sice spokojit s malou vnitřní pamětí, rozmazanými fotkami a slabým zvukem, ale jinak vás Huawei Y5 II potěší rychlým procesorem, dobrou výdrží baterie, podporou 2 SIM karet a LTE a solidní konstrukcí.

Klady: Brilantní procesor, nízká spotřeba energie, jasný displej, Dual SIM, LTE, pevný kryt

Zápory: Slabé reproduktory, malá RAM, starý operační systém, špatné fotografie, relativně hodně se zahřívá, málo kontrastní displej

Recenze na droidapp.nl – 7,7/10

Huawei Y5 II dokazuje, že není třeba příliš peněz, abyste sehnali dobrý smartphone. Kvalita hovoru je dobrá, zvuk z reproduktorů je vynikající a telefon se v ruce dobře drží. K dispozici je rovněž podpora 4G internetu. Huawei Y5 II má však i stinné stránky, mezi než patří absence LED notifikace, slabý fotoaparát a problémy s nahráváním videa.

Klady: Cena, kvalita zvuku, podpora 4G, rozšiřitelná paměť, Smart Key

Zápory: Chybí LED notifikace, slabá kamera, doba nabíjení, starý Android 5.1 Lollipop

Recenze na hw4all.com – bez hodnocení

Huawei Y5 II je typický levný smartphone. Má dobrý IPS displej, ale procesor ani zbytek výbavy nijak nepřekvapí. Jde o běžný smartphone pro “průměrného” uživatele, který se nehoní za špičkovými parametry, ale hledá levné vyvážené zařízení.

Klady: Dobrý displej, možnost různě barevných krytů, zajímavý systém EmUI

Zápory: Nic moc baterie, málo operační paměti, funkce fotoaparátu příliš nefungují

Recenze na phoneworld.com.pk – bez hodnocení

Huawei Y5 II je velmi uživatelsky přívětivý a nabízí vše, co od dobrého smartphonu očekáváte. Chod je poměrně plynulý a design rozhodně nijak neurazí. Zklamáním je pouze nepřítomnost notifikační diody.

Klady: Výkonný procesor, stylový design

Zápory: Absence LED notifikace

7.8 Celkové hodnocení
Velmi dobrý

Huawei Y5 II se chlubí podporou dvou SIM karet a nejrychlejšího internetu LTE a povedenou 5" obrazovkou. Za cenu do 3000 Kč však přichází i s několika kompromisy, mezi které patří starý Android, pouze 1 GB RAM, nepřítomnost LED diody a průměrné fotoaparáty. Pokud ale nepatříte mezi náročné uživatele, tento vyvážený smartphone vás nezklame.

notebookcheck.com
7.9
droidapp.nl
7.7
Uživatelské hodnocení: 2 (3 hlasů)

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

      Okomentujte