Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze iGET Blackview BV6000

23. 1. 2017 aktualizováno

Hledáte telefon, který snese drsnější zacházení, nicméně se nechcete vzdát možností, které vám dnešní chytré telefony nabízí? V tom případě musíte hledat v sekci odolných či outdoorových smartphonů a nabídka takovýchto zařízení není v ČR zrovna velká, tedy alespoň těch kvalitních. Proto jsme rádi otestovali odolný telefon iGET Blackview BV6000, který splňuje standardy odolnosti IP68 a ve světě outdoorových smartphonů vyniká i zajímavou hardwarovou výbavu.

Nedávno jsme testovali i jeho bratříčka Blackview BV6000S, který oproti verzi bez S nabídne o 1 GB menší RAM, o 16 GB méně vnitřního úložiště a horší je i procesor a rozlišení fotoaparátu. Jinak se jedná vlastně o totožné zařízení. Pokud nepotřebuje příliš výkonu a chcete ušetřit cca 2000 Kč, tak si určitě přečtěte naší recenzi tohoto levnějšího modelu.

Ještě upozornění než se pustíte do čtení recenze. Blackview BV6000 není telefon se zvýšenou odolností, ale zástupce skutečných outdoorových telefonů. Tomu odpovídá i jeho konstrukce, váha, atd. Opravdu nic pro kravaťáky 🙂

Obsah balení

Obsah balení iGet Blackview BV6000

Telefon dorazil v elegantní krabici z tvrzeného papíru a musím, říct že mě obsah i provedení krabice příjemně překvapilo. V krabici najdeme všechno standardní příslušenství jako je USB kabel s nabíječkou, stručná uživatelská příručka a sluchátka. Někteří výrobci nedávají k telefonu už ani ta sluchátka, takže za OTG kabel a jednu náhradní krycí folii musím výrobce jednoznačně pochválit.

Zmínit se musíme i o dvou malých šroubovácích, náhradních šroubcích a krytkách konektorů. Tento odolný telefon je totiž specifický tím, že pokud chcete například vložit SIM kartu, tak budete potřebovat šroubovák. Dobře to je vidět na videu níže. Určitě pozitivně hodnotím přiložené náhradní šroubky a krytky, pravděpodobně se budou v budoucnosti hodit 🙂

Design a kvalita zpracování – 8/10

Odolné telefony mají rozdílné zpracováním i design, hlavním cílem není líbivost, ale odolnost, které se musí vše trochu podřídit a BV6000 není výjimkou. Telefon na první pohled působí robustním dojmem a design mi připadl takový armádní. Výška a šířka odpovídají přibližně 5,5″ mobilu (na fotkách výše můžete vidět porovnání s Lenovo Moto G4), ale tento Blackview má pouze 4,7″ displej. Tloušťka telefonu je skoro dvojnásobná než u těch nejtenčích modelů a váha je úctyhodných 252 gramů. Opravdu žádný drobeček, ale na druhou stranu na své rozměry působí telefon v ruce velmi příjemně a dobře se drží. Pro úplnost uvádím i rozměry telefonu 152 x 80 x 15 mm.

Tělo telefonu je vyrobené z tvrzeného polykarbonátu a na bocích je vyztužené kovovými lištami. Navíc je každý roh telefonu zpevněn na zadní straně šroubem a pro zvýšení odolnosti při pádu je horní i spodní strana telefonu pogumovaná. Telefon jsem zkoušel ohnout či promáčknout, ale byl jsem naprosto bez šance.

Přední strana je tvořená 4,7″ displejem, který je chráněn tvrzeným sklem Gorilla Glass 3 a jako ochrana displeje fungují i vystouplé okraje. Nahoře najdeme přední kamerku s reproduktorem a dole klasická ovládací tlačítka. Zaujme i nápis IP-68, který upozorňuje na odolnost telefonu vůči vodě a prachu. Nicméně mi chybí notifikační dioda a musím přiznat, že jsem si na její absence po celou dobu testování nedokázal zvyknout.

Na pravé boční straně najdeme tři tlačítka, dvě z nich slouží pro ovládání hlasitosti a třetí pro vypínání a zapínání telefonu. Zajímavou funkcí, kterou jsem si oblíbil, je možnost nastavit všechna tato tři tlačítka pro probuzení telefonu. Na levém boku najdeme tlačítko fotoaparátu. Hodí se třeba pro focení pod vodou, ale stejnou funkci splní i tlačítka ovládání hlasitosti. Zajímavějším je z mého pohledu tlačítko s nápisem PPT (push to talk), které dokáže telefon proměnit na vysílačku. Posledním tlačítko s nápisem SOS po stisknutí pošle připravenou zprávu na předem vybrané číslo. Pravděpodobně se to může některým lidem hodit, ale upozorňuji, že při běžném používání telefonu jsem toto tlačítko každý den alespoň jednou omylem zmáčkl.

Na horní straně najdeme 3,5 mm jack a také snímač atmosferického tlaku, při jeho používání musí být krytka otevřena. Na spodní straně je zdířka pro nabíjení pomocí USB, opět je nutné jako u jacku nahoře odkrýt krytku a to je trochu problém. Krytka je docela tlustá a nabíječka dodaná v balení je z tohoto důvodu prodloužená, takže bohužel běžnou nabíječkou telefon nenabijete. Podobný problém budete mít i se sluchátky, ale například moje sluchátka s tím neměly problém, akorát nedržely tak pevně jako u jiných telefonů. Na zadní straně je hlavní reproduktor a samozřejmě fotoaparát s přisvětlovací diodou.

Zpracování telefonu je velmi kvalitní a nemám k němu žádné výhrady. Rozměry telefonu jsou větší, ale při práci s telefonem mi nijak nevadily, horší to je s váhou. Opravdu je telefon v kapse hodně znát a například i při surfování po internetu ho po chvíli v rukách ucítíte. Design telefonu se mi líbil a obecně většině lidí, kterým jsem telefon ukázal. Co mi ještě trochu chybí je čtečka otisků prstů (přeci jenom se jedná o telefon za skoro 8000 Kč 1/2017), nicméně je asi konstrukčně složité ji do odolného telefonu zabudovat.

Displej – 7/10

iGet Blackview BV6000 má 4,7″ displej s HD rozlišením 1280 x 720. Vzhledem k velikosti displeje mi rozlišení připadá dostačující. Full HD by v tomto případě podle mě nemělo velký význam, a akorát by zvýšilo nároky na baterii a výkon. Kvalita zobrazení je velmi dobrá, včetně podání barev a pozitivně musím hodnotit i pozorovací úhly. Příjemně mě překvapila čitelnost displeje na slunci. Při mé fotografické vycházce sluníčko opravdu svítilo, ale s čitelností při maximálním jasu jsem byl spokojen. Minimální jas mohl jít nastavit klidně i o něco nižší, při čtení v noci bych to ocenil.

Okolo displeje jsou velké rámečky, to opticky displej zmenšuje a nedovoluje se do sledování obrazu “ponořit”. Jedná se sice o odolný telefon, ale kdyby se konstrukčně podařilo vše zachovat a displej zvětšit třeba na 5″, tak bych to uvítal.

Telefon disponuje zajímavým režimem rukavice, který po zapnutí zvýší citlivost displeje. Režim jsem testoval a funguje poměrně slušně při použití tenkých rukavic. Nicméně nečekejte žádné zázraky, v lyžařských rukavicích to prostě nepůjde 🙂

Výkon a hardware – 7 /10

Tady musím iGET Blackview BV6000 pochválit. Srdcem telefonu je osmi jádrový procesor MT6755 s taktem 2,0 GHz a to pro každé jednotlivé jádro. Dále toto zařízení disponuje 3 GB operační pamětí. Za celou dobu testu jsem se nesetkal ani s jedním zamrznutím či jiným problémem a telefon reagoval plynule.

AnTuTu benchmark iGET Blackview BV6000

V AnTuTu testu BV6000 získalo solidních 49 617 bodů (odpovídá například Honoru 7 Lite nebo Lenovu K5 Note) a to bych u odolného telefonu s cenou pod 8000 Kč (1/2017) považoval za pěkný výsledek. Telefon nemá problémy ani s více puštěnými aplikacemi zároveň a stále reaguje na dotazy plynule. Zahrajete si bez problémů i středně náročné hry. Na telefonu jsem hrál Pokemon GO (využívám na kontrolu přesnosti GPS a hodnocení výdrže baterie) a díky parádní výdrži baterie to je jeden z nejlepších telefonů pro hraní této hry.

Reproduktor mě připadl dostatečně hlasitý, ale za ještě vyšší hlasitost bych se nezlobil. Trochu se obávám zanesení zadního reproduktoru a následnému utlumení hlasitosti. Pokud někdo telefon máte déle, určitě napište vaši zkušenost do komentářů. Kvalita zvuku mě zklamala a nepomohlo ani zapnutí hudebního režimu v nastavení. Nastavit můžete i zvýšenou hlasitost reproduktoru, ale osobně jsem pozoroval hlavně další výrazný pokles kvality zvuku.

Vnitřní úložiště má kapacitu 32 GB a můžete ho rozšířit pomocí paměťové karty až o dalších 32 GB.

Update 25.1.2017: Dodatečná informace k možnému zanesení zadního reproduktoru. Nad reproduktorem je umístěna mřížka, která slouží jako ochrana proti nečistotám a to včetně kovového prachu. Nicméně je samozřejmě nutné reproduktor občas vyčistit.

Výdrž baterie a rychlost nabíjení – 9/10

Kapacita baterie je nadstandardních 4500 mAh a ve spojení s 4,7″ HD displejem a slušně optimalizovaným systémem se bez větších problémů dostanete i na třídenní výdrž. Osobně jsem telefon většinou nabíjel každý druhý den a to jsem ho využíval poměrně intenzivně. Telefon dále dokázal přehrávat videa na Youtube více než 11 hodin v kuse. Cokoli nad 8 hodin hodnotíme jako dobrý výsledek.

Telefon podporuje rychlonabíjení a za 15 minut se telefon nabije na cca 15 %, za 30 minut na 30 % a za hodinu na 57 %. To nejsou špatné výsledky, vzhledem ke kapacitě baterie. Nevýhodou je, že telefon nabijete pouze originální nabíječkou, která má prodloužený USB konektor.

Fotoaparát a kamera – 5/10

iGET Blackview se chlubí zadním fotoaparátem s rozlišení až 18 Mpx, ale z mého pohledu to je trochu zavádějící. Protože fotoaparát má normálně pouze 13 Mpx a zbytek je dosažen interpolací, tedy navýšení pixelů je pouze softwarové. Za sebe můžu doporučit nastavit kvalitu snímků pouze na 13 Mpx a vyhnout se tím interpolaci, snímky jsou potom kvalitnější.

Fotoaparát si za dobrých světelných podmínek dokáže poradit obstojně. V dálce se slévají detaily a obecně fotkám chybí trochu ostrost a živost. Velký problém je při focení proti slunci, kdy se ve fotoaparátu objeví bílý závoj, jiné telefony si s tím dokáží poradit lépe. U makrofotek jsem měl problém s ostřením a drobné předměty se mi ani zaostřit nepodařilo. Ostatně si můžete udělat vlastní obrázek z fotogalerie níže. Jinak samotné ovládání fotoaparátu je bezproblémové a pořizování snímků rychlé. Nezmenšené originály všech fotek můžete vidět zde.

Vyzkoušel jsem i HDR režim, který mě nijak neuchvátil, ale základní funkci plní.

Kvalita fotek za horších podmínek klesá, ale to se dá očekávat. Nicméně mě zklamala kvalita snímků v interiéru a při nočních fotkách je problém s ostřením (povedla se mi, tak jedna z pěti). Výsledek opět níže.

Přední kamerka je podprůměrné kvality, ale kvůli tomu se outdoorový telefon nekupuje 🙂

BV6000 je schopné natáčet ve Full HD rozlišení při 30 snímcích za vteřinu. Kvalitu videa bych hodnotil  jako průměrnou.

U odolných telefonů hodnotíme některé části jinak, ale u fotoaparátu nedáváme žádné úlevy. Pokud bychom hodnotili pořízené snímky jenom v rámci segmentu odolných smartphonů, tak by výsledný počet bodů byl vyšší.

Systém a konektivita – 9/10

Telefon běží na skoro čistém Androidu 6.0 Marshmallow. Operační systém je dobře optimalizovaný a plynulý. Android je opravdu v skoro v čisté podobě a přidány jsou spíše drobné vychytávky. Například můžete využívat různé gesta pro spuštění aplikací, probudit telefon poklepáním či už zmiňovaný režim rukavice. Osobně jsem byl se systémem a jeho optimalizací spokojen.

Velkým plusem je plánovaná aktualizace na nový Android 7.0 Nougat, která se pro tento model připravuje. Podle oficiálního českého zastoupení společnosti iGET se nová verze Androidu už testuje a uvolněna by mohla být koncem února.

Konektivita telefonu je velmi dobrá a samozřejmostí je podpora českého LTE na všech frekvencích. Dále zmíníme možnost připojení Wi-Fi, USB OTBBluetooth ve verzi 4.0, FM rádio a překvapivě i NFC. Konektivita je opravdu vynikající a to musíme ještě zmínit velmi přesné a rychlé GPS. Outdoorovým nadšencům se bude hodit i kompas a snímač atmosferického tlaku.

Alternativy k iGET Blackview BV6000

Pokud chcete ušetřit, oželíte trochu výkonu a spokojíte se s nižším rozlišení fotoaparátu, tak se určitě podívejte na levnější variantu iGET Blackview BV6000S. Oba telefony jsou po designové stránce totožné, takže je jenom na vás, kolik výkonu požadujete.

Zajímavou variantou může být Doogee T5, který nabídne větší displej, stejnou kapacitu baterie při podobných rozměrech i váze. O něco nižší je cena, ale i výkon v AnTuTu telefon dosáhl přibližně na 39 000 bodů.

Závěrečné hodnocení

7.3

Velmi dobrý

iGET Blackview BV6000 je zástupcem outdoorových telefonů a tomu odpovídá i jeho odolné zpracování s certifikací IP68, ale i váha přes 250 gramů. BV6000 není žádný fotomobil, ale chlubí se velmi dobrou výdrží baterie, konektivitou a plynulým systémem. Na standardy odolných telefonů nabízí i nadprůměrný hardware a pár vychytávek jako například snímač atmosferického tlaku, SOS tlačítko nebo možnost proměnit se ve vysílačku.

Design a zpracování
8
Displej
7
Výkon a hardware
7
Výdrž baterie
9
Fotoaparát
5
Systém a konektivita
8
Klady
  • Odolné a kvalitní zpracování
  • Super výdrž baterie
  • Plynulost systému
  • Konektivita
Zápory
  • Opravdu velmi těžký
  • Absence notifikační diody
  • Průměrný fotoaparát
  • Kvalita zvuku

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Šedivý
Petr Šedivý

Profesně se věnuji online marketingu a vždy mě zajímaly nové technologie. Pravidelně radím lidem ve svém okolí s výběrem všemožné elektroniky a doufám, že mé rady někomu pomůžou i tady.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Marián (28. 3. 2018 15:03)

Telefón som kúpil pred rokom.A problém z chrčiacim reproduktorom sa objavil aj na ňom.Toto je už tretí odolný telefón z rovnakým problémom.Po Nokii 3720c,Evolveo SPQ4-ten na dvakrát aj po výmene reproduktora v reklamácii a teraz aj Iget BV6000.Výdrž batérie tiež nieje nič extra.V Evolveu bola slabšia(2800mAh),ale vydržala mi 6-7 dní a keď bol telefón nový aj viac.Tak teraz skúsim asi ten Samsung Xcover 4.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (29. 3. 2018 07:03)

Dobrý den, popravdě to vypadá, že se výrobce na reproduktory (z hlediska odolnosti) moc nesoustředí. Tenhle problém mají uživatelé pravidelně snad u všech značek.

Odpovědět
Uživatel
Dušan (7. 3. 2018 21:03)

Telefon mám rok. Každodenní použití v práci Sádrokartonàře. Jediný a pro mne zásadní mínus, je chrčicí reproduktor. Neslyším příchozí hovor. Veliká škoda. Jen pro tuto chybu koupím jiný. Jinak bych neměnil.

Odpovědět
Uživatel
Petr (19. 12. 2017 22:12)

telefon kvalitní, jak psáno v recenzi, bohužel není domyšlen reproduktor a jeho krytí. Po používání cca 1 rok se mi opětovně zanáší reproduktor nečistotou. Zvuk chrčí, slábne, nedají se poslouchat písně. Jinak vše OK

Odpovědět
Uživatel
David (13. 6. 2017 12:06)

Dobrý den, můžete mi někdo poradit jak nastálo vypnu ten "úžasný" zvuk při stisknutí fotospouště? Nepřišel jsem na to.Jinak spokojenost. Děkuji. David M.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (19. 6. 2017 19:06)

Dobrý den, zde je odpověď na Váš problém přímo od výrobce: samostatně vypnout zvuk spouště nelze, pouze je možnost dát tichý režim, pak telefon žádné zvuky nevydává.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (14. 6. 2017 19:06)

Dobrý den, byť jsme tento mobilní telefon recenzovali, s odstupem času si tuto možnost již nepamatujeme. Prostudoval jsem návod, nicméně tam jsem nic nedohledal. Poslal jsem tedy žádost na společnost iGET. Jakmile mi odpoví, odpoví i já Vám - tudíž, prosím, vydržte :)

Odpovědět
Uživatel
Pavel (10. 6. 2017 20:06)

Nekupovat je to křáp křápů při nosení v kapsy se zaparřl nejak displej a nefunguje cca 2cm displeje ze spod proste hrůza jdu reklamovat...nechapu jak mohl získat certifikaci IP 68 možná kdybych jim mlátil výrobce pohlavě tak by vydržel!!!!

Odpovědět
Uživatel
Oldřich svarnský (7. 6. 2017 19:06)

nekupovat mam ho 4den jednou sem zmokl a zamlzeny fotoaparaty pokles výkonu zvuku za jeden den v praci nejspis zanesením a ted už my jen od 15:00 problikává na stole dostala se do něho nějak voda a všechno v....

Odpovědět
Uživatel
Radek (22. 6. 2017 16:06)

tak to špatny zmoknul sem a telefon KO reklamace neuznána

Odpovědět
Uživatel
Ben (26. 2. 2017 14:02)

4) Absence otravné blikající notifikační diody je Naopak velké PLUS a v recenzi by měl zaznít i tento názor.

Odpovědět
Uživatel
Mirek (27. 1. 2017 14:01)

Dobrý den pane Petře, nevím jak a s kým jste testovali telefon BV 6000, ale máte v tom drobet nepřesné údaje. 1, Fotoaparát poskytuje možnost rozlišení až 18Mpx nikoli Vámi uvedeno 16Mpx konkrétně 3,5,8,13,15,18 2, Paměť mobilu se dá rozšířit samostatným slotem pro micro SD kartu až o velikosti 32 GB nikoli Vámi udávaných 256 GB 3, Minimální jas který byl moc jasný na Vaše noční čtení se dá samozřejmě ručně nastavit : Nastavení/Obrazovka/Úroveň jasu 4, Notifikační dioda sice není, což je možná i dobře pokud znáte bezkonkurenční aplikaci od pana M. Vyšaty která je jednak ve verzi free a full verze je za skvělou cenu 39,99 kč s dalším rozšířením možností. Tohle jedna led dioda nikdy nenahradí. Souhlasím však s Vámi v tom,že tenhle mobil holt není pro kravaťáky. S přáním hezkého dne Miroslav Willmann

Odpovědět
Uživatel
JMT (19. 2. 2017 20:02)

Muzete byt konkretnejsi s tou aplikaci? Docela by me zajimala poradna aplikace na notifikace. DIKY

Odpovědět
Uživatel
Testado (20. 2. 2017 09:02)

Mělo by se jednat o aplikaci Smart Notify.

Odpovědět
Uživatel
Petr Šedivý (27. 1. 2017 18:01)

Dobrý den, pane Miroslave, děkuji za komentář a pokusím se odpovědět na jednotlivé body. 1) Na mém testovaném kusu jsem viděl maximální nastavení jen 16 Mpx, ale pročetl jsem informace na internetu a opravdu by měl umět až 18 Mpx, možná se nějak lišil software nebo jsem to přehlédl. Do recenze jsem to doplnil. Ale reálně umí fotoaparát fotit pouze s rozlišením 13 Mpx a cokoli výše je tvořeno softwarově, z mého pohledu se jedná jen o marketingový trik. Jak už jsem psal i v recenzi, fotky byly lepší, když jsem snížil kvalitu na 13 Mpx a nevyužíval interpolaci (softwarové navýšení pixelů). 2) Máte pravdu a už jsem tuto nepřesnost opravil. 3) Jas jsem nastavil na nejnižší hodnotu ručně a oproti jiným modelům mi jas připadl stále příliš vysoký, ale samozřejmě to je věc názoru. 4) Absence notifikační diody je prostě mínus a v recenzi by to mělo zaznít. Pro kravaťáky to rozhodně není :)

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář