Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Mobilní telefony

Recenze iGET Blackview BV6000S

28. 11. 2016 aktualizováno

Pokud patříte mezi milovníky sportovního vyžití a adrenalinových sportů, bezesporu na svých cestách uvítáte chytrý telefon, který bude vaší oporou, pomocníkem a dobrým rádcem. Podobných zařízení není na trhu mnoho, tudíž nás velmi zajímalo, jak nový stroj iGET Blackview BV6000S v našem testování obstojí. Nutno podotknout, že ačkoliv se jedná o odolný přístroj, za svoji hardwarovou výbavu se rozhodně stydět nemusí. Hned na začátku ale dodejme, že se nejedná o zařízení určené k hraní náročnějších her.

Obsah balení

Balení (iGET Blackview BV6000S)

Elegantní krabice z tvrdého papíru obsahuje mimo samotného zařízení stručnou příručku, sluchátka, OTG kabel, krycí fólii na displej, šroubovák pro výměnu SIM karet a paměťové karty, druhý šroubovák pro výměnu odolného krytu a náhradní šroubky, včetně náhradních plastových krytů nabíjecí zdířky a zdířky pro sluchátka. Hned po rozbalení nám tak dává prodejce na vědomí, že mu záleží na spokojenosti zákazníků a uživatelů daného zařízení. Častým používáním se jednotlivé součástky dozajista opotřebí, tudíž je přítomnost náhradních vítaným plusem.

Design a zpracování – 8/10

Tělo telefonu je opravdu masivní, čemuž ostatně odpovídá samotná váha přístroje, která šplhá na hodnotu úctyhodných 252 gramů. Přední straně telefonu jasně dominuje 4,7“ velký displej, který je zajištěn tvrzeným sklem. Tělo telefonu je usazeno do polykarbonátu, jenž společně s tvrzenou gumou celé zařízení výborně chrání. V každém z rohů je navíc umístěn zpevňující šroubek. Při užívání žádná část telefonu nevrže a zařízení tak působí velmi celistvě a odolně, čemuž další body dodávají boční kovové lišty ve stříbrném provedení.

Spodní strana zařízení již tradičně hostí trojici standardních tlačítek, s jejichž pomocí se telefon rychle ovládá. Horní část zabírá přední kamera společně s reproduktorem. V tomto případě je nutné dodat, že zde chybí indikační dioda, na kterou jsme si již u většiny telefonů zvykli a její absence je tak nemilým zjištěním. Na zadní straně telefonu je umístěna zadní kamera s přisvětlovací diodou, přičemž na pravé spodní straně si hoví hlavní reproduktor.

Boční strana pak standardně nabízí tlačítko pro zapnutí a vypnutí přístroje včetně dvojice tlačítek pro korigování zvuku. Na protější boční straně je umístěno tlačítko pro fotoaparát, pod kterým je oranžově zbarvené PTT („push to talk“) tlačítko a dále tlačítko SOS, jejichž funkce asi netřeba dále rozebírat.

Na horní straně najdete zdířku pro standardní 3,5 mm jack, vedle něhož je senzor pro snímání atmosférického tlaku. Tato specialitka vám tak řekne, v jaké nadmořské výšce se momentálně nacházíte. Při jeho použití ale nezapomínejte na to, že musí být plastová krytka otevřena. Na dolní části telefonu se pod spodní plastovou krytkou nachází USB zdířka pro nabíjení, přičemž za zmínku také stojí úchytka na spodní části telefonu, s jejíž pomocí si můžete telefon připevnit k nějaké šňůrce nebo třeba karabině.

Svým zpracováním se zařízení rozhodně za nic stydět nemusí, neboť ačkoliv se jedná o zařízení spadající do sekce odolných zařízení, žádné rušivé elementy během jeho užívání (mimo váhu) v tomto případě neexistují. Pokud tedy neholdujete večernímu čtení knih z pohodlí vaší postele, nebudete mít s tímto přístrojem žádný problém a budete dobrými kamarády.

V neposlední řadě musíme zmínit, že nedílnou součástí Blackview BV6000S je samozřejmě jeho vysoká odolnost. Výrobce konkrétně ručí za odolnost vůči nárazům, prachu, tlaku, poškrábání a dokonce i vodě, v jejímž případě slibuje voděodolnost do 1 metru po dobu 30 minut. Tyto vlastnosti uvítá nejeden nadšenec, který si chodí číst ranní zprávy na toaletu.

Displej – 7/10

Displej (iGET Blackview BV6000S)

Displej má velikost 4,7“ a disponuje rozlišením 1280 x 720 pixelů, které vzhledem k velikosti displeje plně dostačuje. Samotná kvalita zobrazení je dobrá, přestože se text jeví trochu rozmazaně a nevýrazně. To může být způsobeno velkými rámečky okolo, které displej opticky zmenšují. Pochvalu si zaslouží pozorovací úhly a maximální jas, který nemá problém ani ve venkovním prostředí. U minimálního jasu bych si představoval možnost nastavit hodnotu ještě nižší, ale nejedná se o nic strašného.

Celkově nemám k displeji větší výtky, pro ovládání je občas nutné trochu přitlačit, ale na to jsem si časem zvykl. Osobně bych uvítal o něco větší displej vzhledem k rozměrům a váze telefonu.

Update 23.1.2017:

Původně jsme psali o přehnané citlivosti displeje. Po otestování dalšího výrobku tuto část o displeji upravujeme a tím i výsledné hodnocení, protože zvýšená citlivost byla s největší pravděpodobností způsobená zapnutým režimem rukavice. Tento režim zvyšuje citlivost displeje na dotyk a tím zlepšuje ovládání v rukavicích, apod.

Výkon a hardware – 6,5/10

iGET Blackview BV6000S se může pochlubit čtyřjádrovým procesorem o frekvenci 1,3 GHz, jehož plynulost zajišťuje 2 GB operační paměť. Zařízení jede plynule a během standardních úkonů jsem se s žádnými problémy nikdy nesetkal. Telefon zkrátka nezamrzá a jede skutečně tak, jak má.

Horší je to ovšem s hraním her. Náročnější hry se zkrátka sekají a dropování FPS je na denním pořádku. Při koupi tohoto zařízení zkrátka musíte počítat s tím, že vám náročnější hry plynule nepojedou a budou tak mnohdy nehratelné, o čemž koneckonců svědčí výsledek benchmarku AnTuTu, kde přístroje získal „ostudných“ 28324 bodů. Uvozovky jsou zde ale více než na místě, neboť musíme stále brát v potaz cílovou skupinu, kterou si tento drobek do svého vínku bere. Zařízení od iGET zkrátka nikdy nebylo a ani nebude pro herní nadšence a pařany, což bylo hned na začátku zmíněno.

Antutu (iGET Blackview BV6000S)

Síla zadního reproduktoru je s ohledem na charakter telefonu nedostačující. Ani při poslechu v domácích podmínkách jsem nebyl s hlasitostí reproduktoru spokojen a o kvalitě výstupu ani nemluvím. Hlasy působí velmi zkresleně a nečistě, což na dojmu při sledování filmu nebo běžné komunikaci určitě nepřidá.

Vnitřní úložiště má kapacitu 16 GB, které lze ale pomocí paměťové karty rozšířit až do 64 GB, což se na delší cesty určitě hodí.

Výdrž baterie a nabíjení – 9/10

Kapacita baterie hlásí slušných 4500 mAh, která se chlubí pohotovostní dobou až 750 hodin. Při běžném užívání jsem s baterií neměl absolutně žádný problém a nebylo třeba jí věnovat zvláštní pozornost. Její kapacita ubývá plynule a pozvolna, přičemž dokonce i při hraní her její kapacita slušně obstála. Pokud budete s telefonem zacházet šetrně, třídenní výdrž mohu s klidným svědomím garantovat. Dokonce ani samotné rychlonabíjení není žádným utrpením a trvá standardní nabíjecí dobu, na kterou jsme u ostatních zařízení zvyklí.

Fotoaparát a kamera – 4/10

Ačkoliv se může zadní fotoaparát pochlubit hodnou 13 Mpx, praxe tomu absolutně neodpovídá. Pokud jsou světelné podmínky příznivé, výsledné fotografie jsou spíše průměrné, nicméně v případě venkovních podmínek je výsledek podprůměrný, ba dokonce i špatný. Zařízení má viditelný problém si ujasnit, jaký objekt si přeje uživatel vyfotografovat a tak neví, co má zaostřit a čemu má vlastně věnovat pozornost.

Z většiny fotografií jsou tak nekvalitní snímky, které stojí si maximálně tak akorát prohlédnout a dále je nikde raději neprezentovat. Jediným plusem jsou makro snímky, jejichž kvalita není (na ostatní poměry) vůbec špatná. V praxi to ale stojí mnoho úsilí, na které prostě nikdo nemá čas. Přední 5 Mpx fotoaparát je na tom podobně jako jeho zadní kamarád, tudíž nepočítejte s nijak kvalitními selfiemi nebo videohovory.

Jak se asi dalo očekávat, ani video záznamy nejsou vydařené. Videa jsou zrnitá a velmi rozmazaná, přičemž zařízení má zjevný problém se vypořádat s pohybujícími se objekty, které jsou naprosto nezachytitelné, tedy alespoň v nějaké slušnější kvalitě. Nebýt solidnějšího makra, fotoaparát by si zasluhoval ještě o několik bodů nižší hodnocení.

Telefon umí natáčet i ve Full HD rozlišení při 30 snímcích za vteřinu. Na kvalitu videa při této konfiguraci se můžete podívat níže.

Systém a konektivita – 8/10

Zařízení iGET Blackview BV6000S staví na operačním systému Android 6.0 Marshmallow, který telefonu vyloženě sedí a během testování jsem žádný problém nezaznamenal. Jakékoliv resetování nebo podobné neradostné úkony nebyly absolutně zapotřebí, protože náš drobek šlapal jako hodinky. Mimo samozřejmostí typu WiFi a Bluetooth Blackview BV6000S obsahuje také GPS modul, podporu GPRS a LTE.

Menu telefonu je dostatečně intuitivní a přehledné, tudíž s jeho používáním nebude mít problém ani začínající androiďák. K požadovaným aplikacím či funkcím je rychlý přístup, což všichni sportovci nebo kupříkladu dělníci docela jistě ocení. Telefon nabízí velmi rychlou GPS, který se po aktivaci ihned probudí a začne pracovat tak, jak má. Slušně také pracuje integrovaný kompas, který vás ve štychu nikdy nenechá a radí vždy pravdivě.

Alternativy k iGet Blackview BV6000S

Pokud vás přístroj iGet Blackview BV6000S zaujal a jeho koupi zvažujete, určitě věnujte pozornost jeho výkonnější variantě iGet Blackview BV6000, která nabízí oproti levnější verzi hned několik vylepšení. Nejzásadnější změnou je osmijádrový procesor, 3 GB operační paměť a 32 GB interní úložiště. Třešničkou na dortu je pak 16 Mpix zadní fotoaparát.

Vhodnou alternativou je také předchůdce iGet Blackview BV5000, který má sice pouze čtyřjádrový procesor s 1 GHz frekvencí, ovšem na druhou stranu disponuje baterií o velikosti 5000 mAh, větším 5“ displejem a hmotností pouhých 146 gramů, což je na odolné zařízení skutečně málo. A pokud vám značka iGet nepřirostla k srdci, vyzkoušet můžete také model GoClever Quantum 5 500, který je však o něco levnější, tudíž musíte počítat s horším 5“ displejem, 1 GB operační paměti, baterií o kapacitě 2800 mAh, 8 Mpx fotoaparátem a starší verzí Androidu 5.1 Lillipop. I tak jsou ale obě alternativní zařízení odolná vůči vlhkosti, dešti, kapalinám a prachu.

Testado radí
Další tipy na odolné telefony, najdete v článku Nejlepší outdoor mobily, který pravidelně aktualizujeme.

Závěrečné hodnocení

7.3

Velmi dobrý

iGet Blackview BV6000S je zařízení, které můžeme doporučit uživatelům, kteří vědí, proč si tento model kupují. Zařízení je velmi odolné a ve své výbavě nabízí rychlé uživatelské prostředí, dostatečnou úložnou kapacitu a něco navíc v podobě atmosférického senzoru. Pokud si ale libujete v úhledných a našlapaných zařízení, která se pohodlně ovládají a lahodí vašim očím, danému modelu a samozřejmě i zařízením od iGET se raději obloukem vyhněte.

Design a zpracování
8
Výkon a hardware
6.5
Displej
7
Výdrž baterie
9
Fotoaparát
5
Systém a konektivita
8
Klady
  • Vysoce odolná konstrukce
  • Velký displej
  • Optimalizovaný systém
  • Výdrž baterie
Zápory
  • Velmi těžké zařízení
  • Chybějící notifikační dioda
  • Nekvalitní fotoaparát

Nejprodávanější mobilní telefony podle Heureka.cz

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář
Uživatel
Wawlk (komentář starší než rok)

Blackview6000s Oprvdu nekupovat nechápu jak se toto mohlo dostat na trch a ty recenze po uvedení do prodeje???Asi pár zaplacených (slovo redakčně smazáno - nevhodný obsah) foto.i kamera absolutně odpovídá parametrům jeden rok 4 reklamace varují před nákupem tohoto výrobku.Výměna čočky fot.A stařičká 5pix nokia má lepší fotky nabijeka odešla při hovoru mě nikdo neslyšel a seka se tak nevym co tam ještě budou měnit než jim dojde ze mám ještě rok a vrátí mě peníze tak se obloukem tomuto produktu velkým obloukem vyhněte!!!

Odpovědět
Uživatel
Anita (komentář starší než rok)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak dlouho vám trvá nabití tohoto mobilu z 5% na 100% mi to trvá přes 15hod a to se mi zdá velmi hodně. Zvažuji reklamaci ale před tím se chci informovat zda to náhodou není běžné? Předem děkuji za reakce.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, doba nabíjení se pohybuje v rámci několika hodin, nikoliv 15hodin, jak píšete. Před reklamací doporučuji zkusit tovární nastavení, které všechny soubory vymaže - třeba došlo k nějakému softwarovému problému (nezapomeňte zálohovat Vaše data, fotografie a další soubory). Také zkuste telefon nabít jinou nabíječkou. Problém můžete být jak v telefonu, tak v nabíjecím adaptéru. Pokud ani jedna z alternativ nepomůže, nezbude Vám holt nic jiného, než zajít do servisu nebo případně reklamovat.

Odpovědět
Uživatel
Laci (komentář starší než rok)

Dobrý deň.my sme si telefón zakúpili cca pred mesiacom, má už Android 7 Nougat a máme s ním veľké problémy . Aplikácie zamŕzajú a čakáme dlho kým sa otvoria. Hry ťažko načítava a pomaly. Skrátka celý je spomalený a keď nám niekto volá a máme tu osobu uloženú v telefone, ukáže len číslo a nie meno. Naozaj nevieme čo máme spraviť. My sme s týmto telefónom z technickej stránky veľmi sklamaný .

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, nejprve bych zkontroloval, zdali nemáte spouštěných několik aplikací najednou... Aplikace je potřeba vypínat a ukončovat tak, aby na telefonu nejelo několik aplikací zároveň. Poté restartujte celý systém. Pokud se nic nezlepší, doporučuji obnovu celého systému formou továrního nastavení. Poté aktualizujte systém a uvidíte, jak telefon poběží. Jestliže se chod telefonu nezlepší, zkuste se obrátit na prodejce - tj. reklamace. Je to přece jenom technika, kde může dojít k problémům.

Odpovědět
Uživatel
Vlado (komentář starší než rok)

Môžem potvrdiť že odolnosť tohoto prístroja je nadštandardná.Otravná je velkosť a hmotnosť telefonu.Navyše asi som dostal nevydarený kus.Pre aktualizáciu kontaktov sa nedalo niekedy volať.Musel som sa pre túto vážnu vec telefonu zbaviť.

Odpovědět
Uživatel
Jan Vaňura (komentář starší než rok)

Zdravím všechny.Tento typ mobilu vlastním už od doby,kdy se začal prodávat.Jsem s ním docela spokojen až na fotoaparát.Není špatný ale na 13 megapixelů rozhodně neodpovídá kvalitou.Podařilo se mi vyřešit tento nedostatek aplikací open camera.Teď má dá se říci fotí slušně a video také není špatné.Musí se ale ručně v alikaci nastavit.Jediná věc mi trochu vadí a to je ne příliš dobrá výdrž baterie.

Odpovědět
Uživatel
Anton (komentář starší než rok)

Dobrý deň,rád by som sa takisto spýtal na nejakú aplikáciu,alebo tajný sposob ako čo i len o trochu zlepšiť kvlaitu videa,je to žalostné,najmä,ak sa chcete hýbať s telefonom a zároveň natáčať.Chápem prečo pri vašich ukážkových videách hýbete s Blackview tak pomaly.Natáčať v pohybe znamená totálne rozmazaný obraz a bolesť v očiach čo pozerananie na toto video sposobuje. U mna je to v rozpore s tvrdením ,,Pokud patříte mezi milovníky sportovního vyžití a adrenalinových sportů, bezesporu na svých cestách uvítáte chytrý telefon, který bude vaší oporou, pomocníkem a dobrým rádcem´´ kedže človek čo ide do prírody,alebo má rád adrenalín,si chce svoje zážitky zaznamenať na video,a to povedal by som že vždy.Ale s týmto telefonom nemožné,takisto ked idem na bike alebo turistiku mať so sebou štvrť kila,ktoré dokáže zaznamenať z výletu len priemerné fotky,..rozmýšlam nad predajom.Inak ako je to s jeho silnejším bratom BV 6000? Má tiež problém s kamerou? Ďakujem.

Odpovědět
Uživatel
Petr Šedivý (komentář starší než rok)

Dobrý den, bohužel žádný tajný způsob na zlepšení kvality videa nemám. Obecně u telefonů je často problém se stabilizací obrazu a žádný odolný telefon s dobrým natáčením videa mě nenapadá. Možná by stálo za to se podívat na Samsung Galaxy S7 active, ale ten se oficiálně v ČR neprodává a cena je taky někde jinde. Osobně bych ve vašem případě uvažoval o nákupu akční kamery, kamarád si chválí Xiaomi Yi Action 2 4K a chybou nebude ani GoPro, ale tam bych šel do nějakého staršího modelu (lepší poměr cena/výkon). Testovali jsme i ten vyšší model BV6000 a fotí z mého pohledu o trochu lépe, ale video je dost podobné. Ono najít u těch extrémně odolných telefonů kvalitní fotoaparát je těžké (natož video), tyhle dva modely jsou z mého pohledu dokonce nadprůměr.

Odpovědět
Uživatel
Daniel (komentář starší než rok)

Dobrý den, chválím recenzi, nicméňě vzhledem k tomu, že tento model už nějakou dobu vlastním, musím nesouhlasit s hodnocením citlivosti dotyku, ať už bez a nebo s rukavicemi jsem nezaznamenal žádné nepříjemnosti, které popisujete, dokonce se dá telefon poměrně dobře používat v rukavicích i s vypnutým režimem pro rukavice-samozřejmě při používání silnějších rukavic, tento režim pomůže. Naopak do posledního písmene souhlasím s hodnocením fotoaparátu a kamery, tam je to opravdu špatné, v tomto ohledu mě napadlo, jestli by nebylo možné zmírnit tu "nejistotu" fotoaparátu nějakou fotoaplikací, nenapadá Vás nějaká? Jinak ještě bych zmínil přisvětlivací diodu, která mi pocitově připadá výkonější, než jsem běžně z telefonu zvyklý. Ještě, co se týká zvuku, tak zde jsem byl narozdíl od Vás překvapen vysokou hlasitostí a i slušnou kvalitou zvuku jak reproduktoru, tak zvlášť dodaných sluchátek, které se téměř vyrovnají mým starším KOSSům stejné konstrukce- ovšem v obou případech věřím, že zvuk tekefonu i sluchátek se může, vzhledem k zemi výrobce, lišit:-) Stejný případ by koneckonců mohl být i dotyk displaye.

Odpovědět
Uživatel
Testado (komentář starší než rok)

Dobrý den, děkujeme za příspěvek a zkušenosti s používáním. Sekci o displeji jsme už upravili a opravdu by neměl být problém s citlivosti displeje, jednalo se pravděpodobně o problém způsobený zapnutým režimem rukavice.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář