Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze a test elektrokoloběžky Lamax E-Scooter S5000

21. 9. 2020 aktualizováno

test a recenze Lamax E-Scooter S5000

Test elektrických koloběžek vyhodnotil jako nejlepší model střední třídy Lamax E-Scooter S5000, který doporučujeme mezi nejlepšími dětskými elektrokoloběžkami. Pyšní se nízkou hmotností a kvalitním zpracováním. Nechybí ani důležité bezpečnostní prvky.

Vadí vám nižší rychlost a kratší dojezd? Co takhle vítěze testu dětských modelů Xiaomi Mi Essentia s dojezdem 65 km?

Hodnocení elektrokoloběžky Lamax E-Scooter S5000

5.5

Dobrá

Lamax E-Scooter S5000 je levná elektrická koloběžka pro děti, která cílí na nenáročné zákazníky. Nízká cena se podepsala na slabém výkonu a menším dojezdu. Na druhou stranu je konstrukce velmi lehká a nepostrádá bezpečnostní prvky. Pro menší řidiče skvělý model!

Konstrukce a design
6
Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti
5.5
Výdrž baterie a nabíjení
5
Klady
  • Nízká hmotnost
  • Bezpečnostní prvky
  • LED světlo a displej
  • Bezdušové pneumatiky
  • Levná dětská elektrokoloběžka
Zápory
  • Nižší nosnost
  • Malý dojezd
  • Nízký výkon

Konstrukce a design

Recenzovaná dětská elektrokoloběžka Lamax E-Scooter S5000 nabízí spoustu bezpečnostních prvků, výškově nastavitelná řídítka a odpružené přední kolo. Výrobce cílil na vysoký stupeň bezpečí. Konstrukce je vyrobena z kvalitního hliníku, nouze není o řadu reflexních prvků a přední LED světlo včetně zadního obrysového a brzdového.

Hmotnost elektrické koloběžky je pouhých 8,4 kilogramu. Není proto divu, že uveze řidiče o maximální hmotnosti 90 kilogramů. Pro děti nebo lehčí osoby je ale takový parametr stále dobrý. Veškeré údaje (baterie, rychlost…) vidíte na přehledném displeji.

Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

Od lehké a levné elektrokoloběžky nemůžeme logicky očekávat kdovíjaké výkony. Maximální rychlost se pohybuje kolem 24 km/h, dojezdová vzdálenost je potom nízkých 16 kilometrů. Na kratší projížďky tedy stále dobré parametry, dlouhých výletům bychom se ale raději vyhnuli.

Jízdní vlastnosti jsou na tom podstatně lépe. Přítomná pogumovaná ABS deska ručí za skvělou ovladatelnost a dlouhou životnost. Pneumatiky jsou v případě modelu od Lamaxu bezdušové, takže si poradí na každém zpevněném povrchu. Navíc je není možné ani píchnout.

Náš tip

Hledáte koloběžku pro dospělé? Potom se podívejte na test nejlepších elektrokoloběžek roku. Máte rádi především rychlost? V takovém případě bude nejlepší test nejrychlejších elektrokoloběžek.

Výdrž baterie a nabíjení

Kapacita baterie činí pouhých 5 Ah – tedy 5000 mAh. Chabý dojezd 16 kilometrů je tudíž očekávaný. Doba nabíjení se pohybuje kolem zhruba 4 hodin. Výdrž ekoloběžky Lamax E-Scooter S5000 tedy není nic moc.

Klíčové vlastnosti Parametry
Max. rychlost 24 km/h
Výkon 250 W
Dojezd 16 km
Kapacita baterie 5 Ah
Rychlost dobíjení 4 hod.
Hmotnost 8,4 kg
Nosnost 90 kg
Průměr kol 6″ přední, 5,5″ zadní

Nejprodávanější elektrokoloběžky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (21 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář