Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Lenovo K6 Power

17. 3. 2017 aktualizováno

Jenom několik měsíců starý model Lenovo K6 Power vykoukl na naše pracoviště, kde jsme se s ním řádně pomazlili a snažili se pochopit jeho taje a přednosti. Mobilní telefon na první pohled nevypadá kdovíjak lákavě; při pohledu na nevýrazné rysy a prakticky nulovou eleganci si člověk vzpomene na šedou myšku ukrytou kdesi v ústraní. Během prvního seznámení se ale prvotní názor ukázal jako zcestný. Lenovo K6 Power nás v rámci dvou týdnů neustále překvapovalo skvělými výsledky jednotlivých parametrů.

Spokojeni jsme byli s displejem, slušnými fotografiemi a výbornou výdrží baterie, která dosáhla statusu neskutečného držáka. Cena recenzovaného zařízení se pohybuje kolem 5 000 Kč (03/2017), přičemž v následujících řádcích se této střední třídě podíváme na zoubek. Lenovo K6 Power je modifikace Lenova K6, který jsme recenzovali v prosinci. Kromě toho existuje ještě jeden dražší a vybavenější bratříček s přídomkem Note, o kterém si povídáme v doporučených alternativách v závěrečné části naší recenze.

Obsah balení

Útroby standardní papírové krabice ukrývají mobilní telefon Lenovo K6 Power (Lenovo K33a42), nabíječku s odnimatelným micro USB kabelem, pecková sluchátka v plastovém provedení, kovovou sponku k vyjmutí šuplíčku, ochrannou folii na displej a český manuál.

Lenovo K6 Power obsah balení

Design a zpracování – 7,5/10

Váha smartphonu se vyšplhala na slušných 145 gramů. Tělo telefonu je zapuštěno do kovového obalu, který obstál na výbornou. Žádné části neskřípou a všechny plochy na sobě perfektně sedí. Zařízení díky přívětivým rozměrům (141,9 x 70,3 x 9,3 mm) padne hezky do ruky a pohodlně se ovládá. Pomocí palce s přehledem dosáhnete na všechna potřebná tlačítka, která můžete k ovládání potřebovat. Snadnou manipulaci tak ocení zejména uživatelé, kteří používají telefon při svých cestách.

Nyní se podívejme, co nám mobil nabízí. Hlavní část překrývá 5″ Full HD IPS displej, jehož horní stranu zdobí přijímač, přední 8 Mpx selfie kamera a světelná indikační dioda. Na spodní části najdete profláknutou trojici navigačních tlačítek, jejichž okraje jsou obraženy dobře viditelnou stříbrnou barvou. Zatímco u některých telefonů jsou tato tlačítka takřka neviditelná, v případě Lenova K6 Power výrobci sáhli po této volbě z důvodu absence jejich podsvícení. Nutno ale dodat, že ani v případě horších světelných podmínek jsem neměl s orientací problém, protože jsou tlačítka i tak vcelku dobře viditelná. Ostatně jejich vzezření si můžete prohlédnout v naší galerii nad textem.

Zadní část telefonu je útočištěm pro protihlukový mikrofon a hlavní 13 Mpx kameru, která se kamarádí s nedalekým bleskem umístěným hned pod čočkou. Kousek níž je pak k dispozici spolehlivá a rychlá čtečka otisku prstů, s jejíž pomocí můžete telefon zabezpečit vůči nepovolaným osobám.

Dolní strana se nese v režii loga výrobce Lenovo a dvojicí obdélníkových reproduktorů, o kterých si povíme za chvíli. Na vrchní i spodní části jsou k vidění tenké stříbrné linky, které hezkým způsobem spojují jednotlivé části telefonu.

Co se týče pravé okrajové části, její prostor zabírá kolébkové tlačítko pro regulaci hlasitosti zvuku a samostatné tlačítko pro zapínání a vypínání obrazovky. Protější levá strana slouží pro úschovu šuplíku, do něhož můžete vložit dvě SIM karty nebo jednu SIM kartu a microSD kartu. Zapomenout nesmíme ani na horní hranu, v jejímž středu najdete micro USB konektor a standardní zdířku pro sluchátka. Z protější dolní hrany kouká nenápadný otvor od schovaného mikrofonu.

Pro zajímavost přinášíme i souboj Lenova s kladivem.

Pokud bych měl shrnout celkový dojem z designu a zpracování, jedná se o kus dobré práce. Pokud vezmu v úvahu, že jde o střední třídu, nelze po technické stránce vytknout téměř nic. Body ale musí jít dolů za nepodsvícená navigační tlačítka a celkově nudný vzhled. Nízká cena telefonu je zkrátka na první pohled patrná a do očí bijící. Pro úplnost ještě dodávám přítomnost nelíbivých čmouhanců, které si na displeji vládnou vlastním životem. Jejich kralování jsem se snažil zbavit kdejakým trikem, vždy ale bezúspěšně.

Displej – 8,5/10

Lenovo K6 Power vlastní 5″ Full HD IPS LCD displej s jemností 441 pixelů. Jedná se o kvalitní obrazovku, která zvládá slušné vykreslení barev a stínů. Oplývá také výbornými pozorovacími úhly a rychlými reakcemi. Vystihnout musím i naprosto úchvatnou viditelnost při slunečném počasí. Pokud si nastavíte maximální jas, v příjemném užívání telefonu vás nic neodradí. Příjemné je i čtení textu v jakékoli podobě; písmenka jsou detailní a krásně sytá.

Lenowo K6 Power - displej

Během provozu jsem plně využíval automatickou regulaci jasu, která pracuje dobře a spolehlivě. Je určitě skvělé, že se i střední třída může v poslední době pyšnit kvalitními displeji. Doba, kdy jsme museli za slušnější zobrazení připlácet velké peníze, je zřejmě dávnou minulostí. Recenzovaný model od společnosti Lenovo je tomu důkazem. Stále se ale bavíme o IPS displeji, který své mouchy má. Konkrétně při přehrávání filmů je čas od času patrná nedostatečná plnost černé. Nejde ale o nic zásadního.

Výkon a hardware – 7/10

Vnitřní sílu modelu Lenovo K6 Power jistí osmijádrový procesor Snapdragon 430 běžící na frekvenci 1,4 GHz, jehož pravou rukou je 2 GB operační paměť. Interní uložiště zajišťuje 16 GB, které ale není problém pomocí microSD karty rozšířit až na slušných 256 GB. K úložnému prostoru musím dodat, že se v reálných podmínkách jedná o zhruba 10 GB, tedy podstatně nižší hodnot než je výrobcem garantována. Zakoupení microSD karty je tak jasnou nutností.

Výkon telefonu není vůbec špatný. Vyzkoušel jsem různé RPG, akční a závodní tituly, u kterých jsem žádný problém nezaznamenal. Stále ale hovoříme o střední třídě a tudíž i odpovídající výbavě, která má své meze. Hraní nejnáročnějších her tak nepřipadá v úvahu.

Lenowo K6 Power - AnTuTu test

Systém jsem podrobil opakované zátěži prostřednictvím AnTuTu Benchmarku, kde získal slušných 43 861 bodů. Za zmínku bezesporu stojí dvojice stereo reproduktorů umístěných na zadní straně zařízení. Výborné je nejen jejich umístění, ale také důležitější zvukový výstup. Ani hlasitost nezůstala opodál a v případě potřeby dá o sobě telefon znát i na vzdálenost několika metrů. Čas od času jsem ale vypozoroval zahřívání celého přístroje, které svědčí o obrovské zátěži, která je na jednotlivé součástky kladena. Nejsem si tedy úplně jistý, jak dlouho dokáže daný model pracovat na své maximum. Možná pravda, možná spekulace… To nám ukáže až zub času.

Výdrž baterie a doba nabíjení – 8/10

Zdrojem napájení je baterie o kapacitě 4 000 mAh, která je přímo skvělá. Při hraní her mi baterie vydržela kolem 9 hodin, přičemž při spuštěném YouTubu vydržela – v případě středního jasu a zvuku – bez pár minut 12 hodin na jedno nabití. Pokud jsem telefon používal k občasnému surfování a přečtení zpráv, tedy bez hraní her a sledování filmů, není problém nabíječku nepotkat více než 3 dny.

Lenowo K6 Power - AnTuTu baterie

Jakmile se ale k nabíjení přece jen dostanete, udeří kosa na kámen. Nabíjení totiž není rychlé, ale naopak extrémně pomalé. Během první čtvrt hodiny se sice kapacita navýší o 8 procent, ovšem plný stav baterie hlásí až za necelé 3 hodiny, což je nemilé. Lenovo K6 Power je tak zářným příkladem dlouhé výdrž versus dlouhé nabíjení. Je nicméně zásadní, k čemu budete zařízení používat, a tedy jak je pro vás tato skutečnost důležitá. Nezapomněli jsme ani baterii podrobit AnTuTu Benchmarku, kde získala 19 243 bodů.

Fotoaparát a kamera – 8/10

Hlavní zbraní modelu K6 Power je 13 Mpx kamera. Hned na začátku mohu prozradit, že výsledné fotografie jsou na velmi slušné úrovni, v některých případech jasně překonávají i mnohem dražší konkurenční modely. Kvalita snímků mne zkrátka nadchla a od podobně vypadajícího smartphonu bych takovou kvalitu neočekával. Čočka si dokáže poradit s kdejakým problémem, ať už je to slunce nebo fotografie rozlehlejších oblastí, v jejichž případě dokáže poctivě zaznamenat i vzdálenější předměty. Výborný je i softwarový pomocník, který dokáže rozdělit obrazovku na několik čtverců tak, aby uživatel viděl přesný střed fotografovaného předmětu.

Je jen škoda, že si v nastavení nelze poupravit kvalitu fotografií, protože výběr mezi maximální a normální kvalitou mně příliš nevyhovuje. Fotografie lze pořizovat v maximálním rozlišení 4160 x 2340 pixelů. Občas jsem také zaznamenal delší ostření, které si žádalo chvíli nehnutě vyčkat a až poté byl fotoaparát připraven k akci. Naopak nechybí časovač nebo zkrácený tutoriál, který radí co a jak.

Ani přední 8 Mpx selfie kamera nedopadla vůbec špatně. Stejně jako hlavní kamera fotí i ona nadmíru dobře. Její kvalitu lze nastavit jako standardní nebo Ultra HD. Videa lze natáčet v rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Kvalita videí není vůbec špatná, tedy zejména jejich detailnost a celková plynulost. Nespokojený jsem byl ale s tmavším obrazem a zjevnou absencí stabilizace obrazu, která by se nadmíru hodila. I tak se ale jedná o povedené záběry, které nejsou vůbec špatné. Obecně bych kamery hodnotil nadprůměrně, ovšem své mouchy mají.

Na fotografie v originálním rozlišení se můžete podívat tady.

VIDEA

Systém a konektivita – 8/10

Během práce s Lenovem K6 Power se budete plácat v operačním systému Android 6.0 Marshmallow, který se i v tomto případě projevil jako stabilní a použitelný. Systém je odladěn dobře a nesetkal jsem se s žádným problémem, sekáním nebo delším načítám. Někdy se ale potkáte s delším ukládáním některých souborů, nejde ale o nic tragického. Několik aplikací spuštěných najednou ale přístroji kupodivu problém nedělá.

Samozřejmostí je i vysouvací lišta, na které najdete svítilnu, automatickou rotaci a další zvyklosti. Za nadstandardní lze pokládat funkci Secure Zone, s níž si lze některé složky ochránit před cizí osobou.

Uvnitř systému na vás po prvním spuštění čeká slušná porce předinstalovaných souborů. Královskou roli zde hraje společnost Google, která si zajistila přítomnost oblíbených aplikací Gmail, Maps, YouTube, Drive, Play Music, kecálku Hangout a několika dalších. Dále najdete užitečné programy jako je kalkulačka, kompas či rádio. Za zbytečné ovšem považuji podřadný prohlížeč a otravující a systém zatěžující antivir McAfee. Zatímco druhého případu se zbavíte odinstalací, s prvním se budete muset naučit žít.

Co se týče konektivity, kromě plné podpory LTE zařízení podporuje Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth a GPS. Pro pořádek si znovu připomeňme, že není problém využívat dvě SIM karty současně. Perličkou je pak možnost pomocí tlačítka ovládající displej spustit VR mód, který v okamžiku rozdělí obrazovku na dvě poloviny. Virtuální brýle jsme ale v balení nenašli, tudíž nemůžeme kvalitu zobrazení objektivně posoudit.

Alternativy k Lenovo K6 Power

Pokud se vám zařízení od společnosti Lenovo líbí, ale přece jen vám některé parametry zcela nevyhovují, můžete si za tisícikorunový příplatek pořídit vybavenější verzi Lenovo K6 Note. Stojí sice kolem 5 800 Kč (03/2017), nicméně vyšší cena s sebou nese i několik znatelných vylepšení. Především jde o 5,5″ displej, 3 GB RAM, 32 GB interního úložiště a 16 Mpx hlavní kamera.

Slušnou alternativou je podle nás také Xiaomi Redmi 3S, který je vylepšenou verzí svého předchůdce podporující česká pásma LTE. V případě jeho koupi se můžete těšit na 5″ obrazovku v rozlišení 1280 x 720 pixelů, osmijádrový procesor Snapdragon 430 s frekvencí 1,4 GHz a 1,1 GHz. Dále 32 GB úložiště a baterii o kapacitě 4100 mAh. Využívat budete moci také 13 Mpx zadní a 5 Mpx přední kameru. Za necelých 5 500 Kč se jedná o povedený stroj střední třídy.

Závěrečné hodnocení

7.8

Velmi dobrý

Lenovo K6 Power si svoji pozornost určitě zaslouží. Je to především snadné ovládání, slušný displej, solidní výdrž baterie a fotoaparát, se kterými jsme byli spokojeni. Počítat ovšem musíte s menším úložným prostorem a celkově nudným vzhledem, který je pro většinu střední třídy tolik typický.

Design a zpracování
7.5
Displej
8
Výkon a hardware
7
Výdrž baterie
8
Fotoaparát a kamera
8
Systém a konektivita
8
Klady
  • Pevná konstrukce
  • Skvělý displej
  • Velká výdrž baterie
  • Slušný fotoaparát
Zápory
  • Nudný vzhled
  • Malé interní uložiště (16 GB)
  • Displej je plný viditelných otisků

Nejprodávanější mobilní telefony podle Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Eva Hrachovcová (4. 2. 2018 12:02)

přemýšlím na lenovo K 6 note , myslíte , že je to dobrá volba? Potřebuji hlavně dobrý foťák . Jakou roli vlastně hraje počet mpix? Děkuji za odpověď

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (8. 2. 2018 12:02)

Dobrý den, recenzi na Lenovo K6 note jsme nepsali, ale můžete se podívat ještě na model Lenovo K6, u něhož dopadlo hodnocení fotoaparátu velmi slušně - získal 8 bodů z 10. Proto bych Vám doporučoval právě tento model. Pokud jde o megapixely, na kvalitě fotografií se samozřejmě podílí, ovšem vždy záleží na kombinaci mnoha dalších věcí, jako je čip a jiné. Právě z tohoto důvodu jsou ideální recenze, které souhru (nebo nesouhru) jednotlivých parametrů prověří. Obecně ale nelze říci, že čím více megapixelů fotoaparát má, tím je lepší. Méně je mnohdy více. Pokud hledáte ideální telefon pro fotografování, zkuste se ještě podívat na článek Nejlepší fotomobily, kde najdete i levnější přístroje.

Odpovědět
Uživatel
Radek (8. 8. 2017 07:08)

Dobrý den, doporučil byste Lenovo K6 Power (případně Lenovo K6) nebo Yiaomi Redmi 3S 2GB. Parametry má trochu lepší Lenovo (displej, zvuk..), recenzi máte lepší na Xiaomi. Spolehlivost se asi dá porovnat těžko... Moje hlavní požadavky jsou asi max. 5", navigační tlačítka mimo displej, cena do 5000,-

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (9. 8. 2017 18:08)

Dobrý den, oba dva telefony jsem měl v rukou delší dobu a raději doporučuji Lenovo, které, oproti Xiaomi, podporuje LTE. Power si vyberte pokud uvítáte větší výdrž baterie. Pokud je Vám to jedno, kupte si o něco levnější Lenovo K6.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář