Recenze Lenovo Vibe K5 Dual SIM

Názory na Lenovo Vibe K5 se v řadě ohledů rozcházejí. Někteří recenzenti chválí dobrou výdrž baterie, solidní výkon či kvalitu fotoaparátu, jiným se naopak tyto vlastnosti zdají nedostatečné. Na čem se schodují je přijatelná cena telefonu a kvalita jeho zpracování a designu. Na druhou stranu shodně si stěžují na starou verzi Androidu a nepřítomnost ochrany displeje proti poškrábání. Své zákazníky si tento model jistě najde, nicméně v dané cenové kategorii naleznete řadu zajímavějších kousků.

KLADY:
  • Cena
  • Kvalitní zpracování a design
  • Dobrá výdrž

ZÁPORY:
  • Nemá ochranu displeje
  • Starý Android
  • Absence NFC

Recenze na gadgets.ndtv.com – 7/10

Rozhodně nedostane to, za co si nezaplatíte, což je v tomto případě výkon. Samozřejmě můžete mít lepší výrobek, když si trochu připlatíte, ale Lenovo jasně identifikovalo svoji cílovou skupinu a je dobře, že existuje tato volba. Vibe K5 je určen těm, co mají omezený rozpočet. Navzdory pomalému chodu telefon zvládá všechny základní funkce a je dokonale použitelný.

Klady: Pěkný vzhled, dobrý fotoaparát, slušná výdrž baterie

Zápory: Displej má malé pozorovací úhly, celkově slabý výkon

Recenze na digit.in – 7,2/10

Lenovo Vibe K5 je působivý pokud jde o kvalitu fotoaparátu, výkon a výdrž baterie. Xiaomi Redmi 3s Prime je sice lepší, ale Vibe 5K lze rovněž doporučit.

Klady: Slušný celkový výkon, dobrá výdrž baterie, dobré reproduktory, fotoaparát ve dne pořizuje pěkné fotky

Zápory: Nemá ochranu displeje, nevýrazný displej

Recenze na zdnet.be – 7/10

Lenovo K5 má kovový kryt a podporuje microSD a Dual-SIM. Bohužel je ale vybaven zastaralou verzí Androidu, jeho fotoaparát je slabší a displej není chráněn Gorilla Glass.

Klady: Solidní výkon, kvalitní zpracování, Dual SIM

Zápory: Pouze Android 5.1, průměrný fotoaparát, obrazovka není chráněná proti poškrábání

Recenze na mobilenet.cz – bez hodnocení

Ve střední třídě do 5 000 korun je nelítostná konkurence. Lenovo Vibe K5 se snaží bodovat kovovým tělem, solidní výbavou a slušným výkonem. Rovněž potěší dobré fotoaparáty a podpora LTE. Naopak zklame horší GPS, jejíž jediným pozitivem je offline automobilová navigace.

Klady: Pevná konstrukce, hliníkový kryt, kvalitní displej, Dolby Atmos, notifikační dioda, LTE včetně všech u nás používaných pásem

Zápory: Absence NFC a podsvícení tlačítek, nekvalitní GPS, průměrná výdrž baterie, rychlá data pouze na primární SIM kartě

Recenze na techradar.com – bez hodnocení

Za dobrou cenu nabízí Lenovo K5 prémiový design, což však pro některé nemusí být dostatečný důvod ke koupi.

Klady: Nízká cena, solidní specifikace, vyjímatelná baterie

Zápory: Starší Android

7.1 Celkové hodnocení
Velmi dobrý

Lenovo Vibe K5 je slušný telefon pro nenáročné uživatele, který bez problémů zvládá všechny základní funkce, nicméně ničím výrazně nepřekvapí. Veškeré parametry jsou spíše průměrné a pokud vás tento model neupoutá svým vzhledem, zřejmě naleznete řadu jiných cenově srovnatelných telefonů, které vám poslouží stejně nebo dokonce lépe.

gadgets.ndtv.com
7
digit.in
7.2
zdnet.be
7
Uživatelské hodnocení: 3.33 (3 hlasů)

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte