Recenze Lenovo Vibe P1m Dual SIM

Hlavní výhodou smartphonu Lenovo Vibe P1m Dual SIM je dlouhá výdrž baterie na jedno nabití, která v dané cenové kategorii nemá konkurenci. Dále tento model potěší solidním výkonem, podporou LTE a Dual SIM a dobře optimalizovaným systémem Android 5.1 Lollipop. Mezi drobné nedostatky naopak patří průměrný fotoaparát, nepřítomnost NFC či možnost nahrávání videa pouze v rozlišení 720p.

KLADY:
 • Podpora LTE a dvou SIM karet
 • Nadprůměrná výdrž baterie
 • Plynulý chod
 • Díky nano vrstvě přežije polití vodou

ZÁPORY:
 • Chybí NFC
 • Pomalé ostření fotoaparátu
 • Videa nahrává pouze v HD kvalitě
 • Displej přitahuje otisky prstů

Recenze na mojandroid.sk – 7,6/10

Lenovo Vibe P1m je cenově dostupný smartphone, který nejvíce potěší vynikající výdrží na jedno nabití. V tomto ohledu patří tento mobilní telefon k opravdové špičce. Ve všem ostatním jde však o průměrný mobil, kterému se výkonem, výbavou a konstrukčním zpracováním vyrovná jakýkoli jiný konkurent s cenou do 200 eur.

Klady: Vynikající výdrž na jedno nabití, kvalitní displej, rychlé reakce (navzdory nižšímu výkonu)

Zápory: Okleštěný systém (oproti ostatním telefonům Lenovo), přední strana přitahuje mastnotu a otisky prstů, poměrně malý výkon

Recenze na digitalportal.sk – 8,5/10

Lenovo obvykle vyrábí zajímavé smartphony, přičemž model Vibe P1m patří mezi ne. Telefon  nabízí kvalitní displej, dostatečný výkon a dobře optimalizovaný systém Android Lollipop. Fotoaparát sice pořizuje dobré fotografie, ale má svoje rezervy, např. uživatele limituje záznamem videa pouze v HD rozlišení. Potěší naopak podpora všech slovenských sítí LTE, dva sloty pro SIM kartu, plus třetí slot na paměťovku. Škoda naopak absence NFC. Třešničkou na dortu je baterie s obří kapacitou a nadprůměrnou výdrží.

Klady: Dlouhá výdrž na jedno nabití, dva samostatné sloty pro microSIM karty, celkem dobrá optimalizace operačního systému, úplná podpora všech LTE pásem, dostatečně výkonný hardware, Android 5.1 Lollipop, kvalitní zpracování, dobrý IPS displej s HD rozlišením, vyšší odolnost díky nano vrstvě 

Zápory: Absence NFC, nevyměnitelná baterie, pomalé zaostřování fotoaparátu, videa je možné nahrávat jen v HD rozlišení

Recenze na indiatoday.in – 7,5/10

Vibe P1m není bez chyb. Ale pokud jde o hardware, výkon a užitečnost, za danou cenu je tento telefon velmi dobrá volba. Vzhled je sice nudný, ale konstrukční zpracování kvalitní. Výkon je dobrý, výdrž baterie fantastická. Fotoaparát je dostatečný a displej by mohl být lepší, při ostrém slunečním světle totiž není moc čitelný.

Klady: Cena/výkon, parádní výdrž baterie

Zápory: Displej je na slunci hůře čitelný, nudný design

Recenze na mobilmania.azet.sk – bez hodnocení

Pětipalcový Dual SIM telefon nižší střední třídy Lenovo Vibe P1m potěší kvalitní konstrukcí a podporou LTE. Nejatraktivnější na něm však je nadstandardní baterie a cena. V kategorii do 200 eur je ale třeba počítat s kompromisy, jako například HD displejem a slabším výkonem. Systém je i přesto poměrně svižný a fotoaparát rovněž v případě potřeby poslouží dobře. Nepochybnou výhodou je podpora Dual SIM.

Klady: Podpora LTE a Dual SIM, kvalitní zpracování, solidní výdrž baterie, až na občasná zaváhání, plynulý chod

Zápory: Vysoká viditelnost otisků prstů na displeji, okraj displeje by mohl být užší

7.9 Celkové hodnocení
Velmi dobrý

Lenovo Vibe P1m Dual SIM vyniká fantastickou výdrží baterie, která v kategorii nižších středních telefonů nemá konkurenci. Mazi další pozitiva patří slušný výkon, plynulý chod systému a podpora Dual SIM a LTE. Telefon však není bez chyb - displej výrazně přitahuje otisky prstů, fotoaparát ostří pomalu a chybí NFC.

mojandroid.sk
7.6
digitalportal.sk
8.5
indiatoday.in
7.5
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

   Okomentujte