Recenze LG G5 H850

LG G5 je nová vlajková loď, která u LG poprvé přináší duální fotoaparát a modulární koncept. Telefon vyniká kvalitou fotoaparátu, plynulých chodem, jasným displejem a k zahození není ani rychlý a přesný snímač otisků prstů. Design se nemusí líbit všem a kapacita baterie by mohla být také vyšší. Otázkou je koncept modulů a jejich praktické využitelnosti. Předpokladem je, že se jejich síla ukáže až v budoucnosti, přesto se jedná o konkurenceschopný špičkový smartphone, který je oproti svým konkurentům i o něco levnější.

KLADY:
 • Displej
 • Vysoký výkon a plynulý chod
 • Rychlý a přesný snímač otisků prstů
 • Užitečný software
 • Modulární slot

ZÁPORY:
 • Diskutabilní design
 • Baterie mohla být lepší
 • Nejistá budoucnost modulární expanze

Recenze na androidauthority.com – 8,7/10

G5 je pro LG krok novým směrem, který přináší nový design, dualní fotoaparát a modulární funkce. Modulární koncept není jenom o současnosti, ale hlavně o tom, co přinese v budoucnosti, a proto bychom měli tento telefon brát vážně.

Klady: Lepší kvalita zpracování, širokoúhlý objektiv fotoaparátu, modulární konstrukce, jasný displej, vyjímatelná baterie, plynulý výkon, rozšiřitelná microSD, rychlý senzor otisků prstů, lepší práce se softwarem

Zápory: Nudná konstrukce, nevýrazné fotky za špatného osvětlení

Recenze na phonearena.com – 8,3/10

LG G5 je sympatický telefon, který ale není pro každého. Nový koncept modulů je rozhodně zajímavý a doufáme, že bude v budoucnu růst. Nicméně v současnosti je nová vlajková loď od LG stále trochu za svými rivaly v podobě Samsung Galaxy S7 a Apple iPhone 6s.

Klady: Rychlý a přesný snímač otisků prstů, displej může být extrémně světlý, rozhraní je nové a vypadá důstojněji, celkově velmi plynulé, skvělý výkon ve hrách, fotoaparát fotí dobře v noci i ve dne

Zápory: Trochu nepříjemně se drží kvůli kluzké zadní části, umístění snímače otisků prstů, vyvážení barev na displeji, fotky v interiéru jsou trochu měkké a otázkou je vyvážení bílé, 

Recenze na techradar.com – 9/10

Modulární koncept ještě není v praxi plně realizovaný, ale stejně je nová vlaková loď od LG extrémně dobrý smartphone, jediné naše přání se týká baterie, která mohla být o kousek lepší.

Klady: Povedený displej, super výkon, užitečný širokoúhlý fotoaparát

Zápory: Diskutabilní design, výdrž baterie mohla být lepší

Recenze na notebookcheck.net – 8,9/10

U LG G5 jsme nenašli žádné větší problémy a jedná se o jeden z nejlepších smartphonů, který můžete v současnosti na trhu získat. Navíc je vhodně vybaven i pro nadcházející trendy jako je například virtuální realita.

Klady: Jasný a vysoce kontrastní displej, rozsáhle zabezpečovací funkce, dobré fotoaparáty, kvalita zvuku, modulární slot, rychlý ukládání, rozšiřitelná paměť

Zápory: Pouze USB 2.0, pouze LTE kategorie 6, předinstalované aplikace, snímač nastavuje jas příliš nízko

Recenze na zdnet.com – 8,6/10

LG G5 je fajn smarphone a jeho cena je nižší než u Galaxy S7 Edge, ale S7 Edge je první telefon, který uspokojil všechny moje přání. Upřímně mi u LG G5 vlastně nic nechybí, ale stejně bych volil raději vlajkovou loď od Samsungu.

Klady: Vynikají fotoaparát, software, rychlá čtečka otisků prstů, skvělý displej, přizpůsobitelná softwarová tlačítka, IR vysílač, přijatelná cena pro vlajkovou loď

Zápory: Omezení využití u slotu pro baterii

8.7 Celkové hodnocení
Skvělé

Jestli chcete koupit LG G5 pouze kvůli možnosti výměny modulů, tak se pravděpodobně vyplatí ještě chvíli počkat, ale tento telefon toho nabízí výrazně více. Kvalitní displej, plynulý chod podpořený vysokým výkonem, solidní fotoaparát a užitečný software jsou hlavní lákadla tohoto mobilu. Design nemusí vyhovovat všem, ale pokud vám toto nevadí, tak se jedná o hodně zajímavý telefon.

androidauthority.com
8.7
phonearena.com
8.3
techradar.com
9
notebookcheck.net
8.9
zdnet.com
8.6
Uživatelské hodnocení: 4.28 (2 hlasů)

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

Podělte se s námi o váš názor:

   Okomentujte