Recenze LG Nexus 5X

LG Nexus 5X (v některých recenzích ho najdete i jako Google Nexus 5X) je 5,2palcový mobil se skvěle hodnocenou čtečkou otisků prstů, kvalitním fotoaparátem, Androidem 6.0 Marshmallow ze střední třídy za rozumné peníze. Jeho nevýhodou je nevýrazný design a ve srovnání se stejně drahými konkurenty je pomalejší a má horší zvuk. Nevýhodou je i nevyjímatelná baterie.

Testado radí: Přečtěte si náš pravidelně aktualizovaný výběr nejlepších mobilních telefonů v různých cenových kategoriích, poradíme i s výběrem fotomobilu nebo nejlepšího smartphonu pro hraní her.
KLADY:
 • Výborná čtečka otisků
 • Vynikající fotoaparát
 • Kvalitní GPS modul
 • Android 6.0
 • AC wifi a NFC

ZÁPORY:
 • Ve srovnání s konkurencí menší rychlost
 • Horší zvuk reproduktoru
 • Velmi vysoká spotřeba energie
 • Nevyjímatelná baterie
 • Horší vzhled

Recenze na pcworld.com – 8/10

Na tuto modernizaci Nexusu 5 jeho fanoušci čekali. Čistokrevný Android nebyl nikdy lepší a tento telefon ze střední třídy je toho nejlepší ukázkou.

Klady: Vynikají fotoaparát, celodenní výdrž baterie

Zápory: Není tak rychlý jako jiné telefony v této cenové hladině

Recenze na notebookcheck.net – 8,8/10

Více než se na první pohled zdá. Nejnovější operační systém Android a silný Qualcomm SoC vybavují Nexus 5X vším, co potřebuje pro dobrý výkon. Vyslyšeny byly požadavky fanoušků na menší rozměry.  Relativně krotce vypadající Nexus 5X ukrývá pod krytem ostrou technologii. Vedle moderního Snapdragon SoC disponuje nejnovějšími bezdrátovými standardy jako wifi s rychlostí až 866 Mbit/s, Bluetooth verze 4.2 a integrované NFC.

Klady: Slušná konstrukce, USB port typu C, čtečka otisků prstů, AC Wi-Fi, Bluetooth 4.2 a NFC, precizní GPS modul, velmi dobré charakteristiky telefonu, ostré denní fotografie, skvělý panel s velmi dobrým zobrazením barev, slušná výdrž baterie, Android 6.0

Zápory: Přiškrcený při permanentním výkonu, maximálně 32 GB paměti, nemá bezdrátové dobíjení ani video výstup přes USB port, horší zvuk reproduktoru, nevyjímatelná baterie, kvalita fotek se viditelně snižuje ve slabším světle

Recenze na cnet.com – 7,9/10

S 5,2 palci je menší a lehčí než současné obrovské telefony. Chytrý hardware se čtečkou otisků prstů je fantastickou volbou pro lidi, kteří chtějí relativně malý, lehký smartphone za výbornou cenu.

Klady: Google Nexus 5X nabízí skvělý výkon, širokou kompatibilitu, výborné obrázky, excelentní čtečku otisků a relativně malou a lehkou konstrukci, a to vše za poměrně nízkou cenu

Zápory: Výdrž baterie je trochu slabší a Nexus 5X vypadá a také na omak se zdá být poněkud laciný ve srovnání s mobily za stejnou cenu. Přední reproduktor zní strašně.

Recenze na phonearena.com – 8,5/10

To, co je „levný telefon“ dnes, je na hony vzdáleno tomu, jak to bylo v minulosti. Jedním ze smartphonů, které redefinují, co by měl chytrý telefon nabízet, je LG Nexus 5X. A zdaleka to není jen jeho cena, co ho činí konkurenceschopným.

Klady: Výborný výkon, všestranný fotoaparát se přizpůsobuje podmínkám, přesné zobrazení barev, poměrně rychlé dobití, dostupná cena, citlivá čtečka otisků

Zápory:  Mdle vypadají design, paměť není možné rozšířit, chybí kabel USB C/USB A,  video vypadá trochu roztřeseně

Recenze na androidauthority.com – 8,6/10

Nexus 5X je bezpochyby úctyhodní následovník modelu Nexus 5, ale čelí mnohem tvrdší konkurenci. Zatímco opravdu dobrá čtečka otisků, pořádně vylepšený fotoaparát a hladký chod jsou skvělé, není zas tak těžké najít hodnotné alternativy dle vašich potřeb.

Klady: Solidní provedení, hladký a pohotový výkon, extrémně přesná a rychlá čtečka otisků, fantastický fotoaparát, Android 6.0 Marshmallow nabízí hodně užitečných vlastností, dostupná cena

Zápory:  Nevypadá prémiově, 2 GB RAM může být trochu málo, reproduktory mohly být lepší, výdrž baterie neoslní

8.4 Celkové hodnocení
Skvělý

LG Nexus 5X (Google Nexus 5X) je 5,2palcový telefon střední třídy s výbornou čtečkou otisků, Androidem 6.0, kvalitním fotoaparátem a solidním výkonem v poněkud horším designovém provedení a jen s 2GB operační pamětí, ale za velmi rozumné peníze.  

pcworld.com
8
notebookcheck.net
8.8
cnet.com
7.9
phonearena.com
8.5
androidauthority.com
8.6
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

Podělte se s námi o váš názor:

   Okomentujte