Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Robotické vysavače

Recenze robotického vysavače s mopem Mamibot Exvac890 Glory

6. 12. 2022 aktualizováno

Recenze robotického vysavače s mopem Mamibot Exvac890 Glory

Robotické vysavače se stávají běžnou součástí moderních bytů. Mamibot Exvac890 Glory slibuje skvělý poměr ceny a výkonu. Nabízí samovyprazdňovací stanici, laserovou navigaci s vlastní aplikací či UV lampu pro perfektní dezinfekci podlahy. V naší podrobné recenzi se zaměříme na design, ovládání i kvalitu úklidu.

Hodnocení Mamibot Exvac890 Glory

9

Skvělý

Stěží naleznete výkonnější a vybavenější robotický vysavač za lepší cenu. Mamibot Exvac890 Glory nabízí pokročilou laserovou navigaci, funkci mopu i UV dezinfekci. Obsáhlá aplikace vám dovolí nastavit bezpečné zóny, pracovní režimy nebo čas úklidu. Nechybí ani podpora hlasových asistentů.

Design a zpracování
9
Výbava a výdrž
9
Manipulace a ovládání
8
Kvalita vysávání a údržba
10
Klady
 • Skvělý poměr cena/výkon
 • Vysoký sací výkon
 • Mopování a UV dezinfekce
 • Elegantní design
 • Vyprazdňovací stanice
 • Baterie s kapacitou 5 200 mAh
 • Nízká hlučnost v běžné zátěži
 • Aplikace v češtině
Zápory
 • Dlouhé nabíjení
 • Pohyb robota nelze ovládat přímo
 • Vyšší hlučnost vyprazdňovací stanice

Obsah balení

Kromě samotného robotického vysavače Mamibot naleznete v balení nabíjecí stanici s adaptérem, dálkový ovladač, uživatelskou příručku a množství doplňkového příslušenství. Zahrnuje náhradní boční kartáče, textilii pro mop i dvojici filtrů. Nechybí štětec pro snadnější čištění.

Náš tip

Baterie do ovladače (2× AAA) nejsou součástí balení.

Design a zpracování – 9/10

Elektrický vysavač Mamibot Exvac890 Glory vsadil na elegantní minimalistický design. Hladký černý povrch nebudí zvláštní pozornost, ale současně nepůsobí příliš lacině ani obyčejně.

Na svrchní straně naleznete pouze dvě tlačítka. Jedno slouží pro zahájení nebo zastavení automatického vysávání, druhé využijete při nabíjení. Hlavní vypínač je zapuštěný v pravém boku. Nápadný kryt na horní straně skrývá navigační LiDAR.

elegantní vysavač Mamibot Exvac890 Glory srovnání

Testado radí

LiDAR (Light Detection And Ranging) využívá laser pro měření vzdáleností okolních objektů. V případě robotického vysavače vytvoří mračno bodů, které následně interpoluje do podoby digitální mapy prostoru.

Přední část chrání odolný nárazník. Celková hmotnost nepřekročila 3,3 kg. V případě potřeby jej snadno přenesete na jiné místo. Výška 9,8 cm a šířka 33 cm spadají do běžného průměru.

Podvozek disponuje dvěma bočními koly a menším řídícím kolečkem na přední straně. Zpracování je dostatečně robustní. Pohyb na různých površích nic neomezuje. Mamibot Exvac890 navíc dokáže zdolat překážky do 2 cm. Poradí si například s prahy dveří.

Stanice, která čistí a nabíjí

Čistící a nabíjecí stanice příjemně překvapí kompaktními rozměry. Skrývá odpadní pytel s objemem 2,5 litru. Stanice je stabilní. Nevyžaduje speciální instalaci, stačí ji pouze zapojit do sítě. Jednoduchý černý design krásně koresponduje se vzhledem samotného robotického vysavače.

recenze výkonného robotického vysavače Mamibot Exvac890 Glory srovnání

Během čištění pracuje stanice obdobně jako klasický vysavač. Prach ze zásobníku Exvac890 Glory nasává podtlakem. Jednoduché a spolehlivé řešení ruší pouze vyšším hlukem. Stejnou technologii však využívá většina robotických vyprazdňovacích stanic.

Výbava a výdrž – 9/10

Sací výkon dosahuje až 4 000 Pa. Více než dost pro bezproblémový úklid. Hybridní sestava dvou rotačních kartáčů a centrálního válce se štětinami se hodí na tvrdé povrchy i koberce s krátkým vlasem. Nejlepších výsledků ovšem dosáhnete na hladkých rovných plochách. Pokud připojíte vodní nádržku, můžete i vytírat. Dvojice UV lamp pak zajistí likvidaci nebezpečných roztočů a jiných nežádoucích mikroorganismů.

Hlučnost se pohybuje v rozmezí 55 až 80 dB. Záleží na požadovaném stupni výkonu. Režimy jsou celkem čtyři. Nejhlasitější turbo režim je určený pro rychlý a účinný úklid. Běžný provoz se pohybuje na spodní hranici uvedených limitů. Při práci Mamibot Exvac890 Glory příliš neruší. Řadí se spíše k tišším typům.

Orientaci v prostoru zajišťuje LiDAR. Funguje spolehlivě. V aplikaci navíc naleznete datový výstup v podobě jednoduché mapy, včetně projeté trasy. Bezpečnost zvyšují senzory, které brání pádu ze schodů. Robot se před nimi jednoduše zastaví a pokračuje jiným směrem. Aplikace samozřejmě dovoluje nastavit i zakázané zóny. Systém se jim automaticky vyhýbá.

Pozor si dávejte jen na koberce s dlouhým vlasem nebo ozdobnými třásněmi na okrajích. Mohou se namotat do kartáčů. Stejné nebezpečí hrozí u jemných kabelů nebo drobnějších hraček. Pokud robotický vysavač pracuje v úzké chodbě, snažte se mu nestát v cestě. Stojící osobu může naváděcí algoritmus chybně vyhodnotit jako pevnou překážku a následně omezit čištěnou plochu.

laserová navigace robotického vysavače Mamibot Exvac890 porovnání

Silnou stránkou robota Mamibot Exvac890 Glory je obří baterie s kapacitou 5 200 mAh. Doba provozu se pohybuje kolem 3,5 hodiny na nejnižší výkon. Výdrž se s vyšším výkonem samozřejmě snižuje, ale prakticky nikdy neklesne pod 60 minut! Běžný byt uklidí robot bez dobíjení, což práci výrazně urychluje. Velkému akumulátoru bohužel odpovídá i delší doba nabíjení. Počítejte s 5 až 6 hodinami.

Manipulace a ovládání – 8/10

Robotický vysavač můžete ovládat několika způsoby. Základním je aplikace Smart Mamibot pro chytrý mobilní telefon. Odkaz naleznete v podobě QR kódu na spodní straně robota. Po registraci stačí oba přístroje spárovat. Komunikace následně probíhá přes domácí Wi-Fi síť.

Pozor

Mamibot Exvac890 Glory podporuje pouze frekvenční pásmo 2,4 GHz a protokoly 802.11b/g/n.

Aplikace nabízí komplexní přehled stavu vysavače, včetně doby čištění nebo mapu místností. Ty můžete dělit nebo slučovat do zón, přidávat zakázané oblasti, případně nastavit přesný čas jejich úklidu. Nechybí ani bodové vysávání malé plochy. Potěší také kompletní česká lokalizace. Přes veškeré pokročilé možnosti se však pravděpodobně nejčastěji spolehnete na inteligentní automatické vysávání. Pracuje spolehlivě a nevyžaduje vaši kontrolu.

skvělý robotický vysavač Mamibot Exvac890 Glory srovnání

Užitečnou drobnost představuje podpora domácích asistentů Amazon Alexa, případně Google Home. Základní příkazy proto můžete zadávat hlasem. Například spuštění nebo pozastavení úklidu. Aplikaci stáhnete do telefonů s operačním systémem iOS i Android. Podpora virtuální asistentky Siri bohužel chybí.

Alternativu chytrého telefonu představuje dálkové ovládání. Proti mobilní aplikaci je intuitivnější. Všechny hlavní funkce mají vlastní tlačítko. Navíc pomáhá přehledný digitální displej. Zakázané zóny s ním ovšem nenastavíte.

Testado radí

Mamibot Exvac890 Glory neumožňuje přímé ovládání pohybu. Spolehnout se musíte na automatické plánování trasy.

Kvalita vysávání a údržba – 10/10

Čištění ani běžná údržba nevyžadují mnoho práce. Nádržka na vodu i zásobník prachu snadno vyjmete po stisknutí pojistného tlačítka. Součástí odpadní nádoby jsou tři prachové filtry. Hrubý, pěnový a HEPA filtr pro zachycení jemných částic. HEPA filtr nelze prát a musíte jej občas vyměnit. Oba hrubší filtry vyčistíte v pračce. Zásobník pojme až 600 ml nečistot.

Nádržka na vodu nabízí několik rychlostí odkapávání. Mopovací tkaninu jednoduše připevníte na její spodní stranu. Kapacita 370 ml bezpečně stačí na vytření větších ploch. Výšku hladiny hlídá automatické čidlo, které upozorní na nutnost doplnění tekutiny.

výhodný robotický vysavač Mamibot Exvac890 Glory test

Kvalita vysávání je výborná. Zvládne drobné i větší nečistoty. Kombinace mopu a kartáčů je opravdu účinná. UV lampy navíc podlahy částečně dezinfikují. Operační systém plánuje trasu tak, aby Exvac890 spolehlivě uklidil podél zdí nebo okrajů nábytku. Překážkou jsou pouze úzké štěrbiny, kam se automatický vysavač nevejde. To ovšem platí pro všechny úklidové roboty.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Srovnávač Heureka bohužel mnoho recenzí nenabízí. Hodnocení na stránkách jednotlivých obchodníků jsou ovšem velmi pozitivní a jednoznačně potvrzují kladný dojem, který jsme z robotického vysavače Mamibot Exvac890 Glory získali v našem testu. Uživatelé oceňují především výhodnou cenu, snadné ovládání, tichý provoz a kvalitu úklidu.

Alternativy k Mamibot Exvac890 Glory

Levnější alternativou může být robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+. Nabídne pokročilou navigaci schopnou rozeznat i drobné předměty, dlouhou výdrž či vysoký sací výkon, včetně mopu. Postrádá však čistící stanici, je hmotnější a nedisponuje dálkovým ovladačem. Mobilní aplikace navíc není lokalizovaná do češtiny.

Nejprodávanější robotické vysavače roku

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (40 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář